Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΠΑΜΠΑ


Βανια

Recommended Posts

Βάνια λυπάμαι πολύ, τα συλληπητηριά μου:(:(

Βρισκόμουν στην θέση σου και εγώ πριν 9 χρόνια, πάνε 9 χρόνια που έχασα εγώ τον πατέρα μου.

Δεν θα σου πω πολλά πράγματα, δεν μμπορώ να μιλήσω ακόμα για το γεγονός αυτό αν και έχουν περάσει τόσα χρόνια :unsure: μάλλον δεν το έχω συνειδητοποιήσει και ούτε πρόκειται :(

θα σου πω μόνο ότι ο Θεός μας δίνει δύναμη να αντέχουμε σ' αυτές τις περιπτώσεις, τόση δύναμη που και εσύ η ίδια δεν θα το πιστέυεις και ενώ τώρα θα έχετε λυγίσει όλοι θα το δεις ότι εσύ, η μαμά σου και τα αδέλφια σου θα βρείτε το κουράγιο να στηρίξετε ο ένας τον άλλο..

...μα πάνω από όλα να είστε δίπλα στη μητέρα σας, σας έχει περισσότερο ανάγκη από ποτέ.

καλό του ταξίδι...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Argi έγραψε:

juliana έγραψε:

στην απώλεια ενός γονέα αυτό δεν ισχύει.....τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση....[/quote:1vn1ezhl]

Και στη δική μου :( ………………. Και πόσο μάλλον όταν κάθε μέρα φωνάζεις το όνομά του μέσα από το παιδί σου…….. και του μοιάζει κιόλας ο Θεμιστοκλής μου .

Βάνια, έχε στην καρδιά σου, όμορφες στιγμές και θα είναι κοντά σου για πάντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efxome o mpampouli sou na ine konta sto theouli iremos ke me galini.

efxome o stavroukos na thimate ton papoutou panta ke sintoma na min ton pona i apousia tou.

efxome se sena na ise geri ke eftixismeni ke na ton thimase.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου συλλυπητήρια...ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει. Η ζωή έχει αρχή, μέση και τέλος..και έτσι ήρθε και το τέλος για τον μπαμπά σου..δεν ξέρω μπορεί να σου ακουγονται πολύ απομακρα όλα αυτά αλλά καλό θα ήταν όπως είπες κι εσύ να αφήσεις σιγά σιγά το συναίσθημα στην άκρη και να δεις με τη λογική. Μη βιαστείς να το κάνεις..θα έρθει μονο του..τώρα αυτό που θέλετε ειναι να λυπηθείτε , να κλάψετε και να αποχαιρετήσετε τον μπαμπάκα σας....αν δεις ότι είναι ακόμη λυπημένος και ο μικρός μπορείς να τον πλησιάσεις αν δεις ότι θέλει και να μιλήσετε για τον παππού που έφυγε και πως υπάρχουν στιγμές στη ζωή μας που πρεπει να πουμε αντιο στα πρόσωπα που αγαπάμε κτλ. Μην ξεχάσεις να του δώσεις αισιόδοξα μηνυματα γιατί το πιο πιθανο είναι να φοβηθεί μηπως χάσει κι εσένα ή τον μπαμπά του.

Καλό ταξίδι στον μπαμπά σου...και καλή συνέχεια σε σας..έχεις την συμπαράστασή μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου λυπαμαι πολυ....ο θεος να αναπαυσει την ψυχη του εκει που ειναι

και εσεις να θυμαστε παντα με αγαπη αυτον τον ανθρωπο...ηταν ο πατερουλης σου να τον θυμασαι με αγαπη ακομη και οι κακες στιγμες τωρα γινονται γλυκες αναμνησεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συλληπητηρια βανια μου τα εχω περασει και τα ξερω...δυστιχως ειναι μια δυσκολη περιοδος, ο πονος δεν περνα με τον χρονο αλλα απαλυνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα χρησιμοποιήσω το θέμα σου για να φέρω στην επιφάνεια μια εικόνα που με έκανε να νιώσω πολύ κοντα σε αυτό το συναίσθημα..ελπίζω να μην σε ενοχλήσει..θυμάμαι ενα χρόνο περιπου πριν μείνω έγκυος έφτιαχνε ο πατέρας μου ένα σπιτάκι σε ένα χωράφι που εχουμε κοντά στηθάλασσα . Είχε πάρει λοιπον 2 φίλους του και πήγαν να φτιάξουν τη στέγη. Μαζί ήμουν εγώ και ο άντρας μου. εγώ από τη βαρεμάρα μου καθόμουν στο αυτοκίνητο. Ενώ εκείνοι έφτιαχναν την ταράτσα του σπτιου αυτου..δεν είχε ορόφους..τεσσερις τοιχους μονο. Ξαφνικά βλέπω να τρέχουν από έξω απο τον κήπο προς το σπίτι ο ένας φίλος του και μετά ο άλλος με εναν τρόμο στο πρόσωπό τους..έντρομη πετάχτηκα μέσα στο σπίτι..βλέπω τον πατέρα μου μπρουμυτα να μην ακουγεται ο άντρας μου δίπλα του έτοιμος να κλαψει και να λέει <<Κύριε Δημητρη..>> και οι ΄φίλοι του πατέρα μου να προσπαθουν να δουν αν είναι καλά..είχε πέσει από τον τοίχο πάνω, εκεί που θα έβαζαν τη σκεπή, με λιγα λόγια την ταράτσα!!! Θυμάμαι τον εαυτό μο να έχει χάσει τη γη κάτω απο τα ποδια μου και να φωνάζω μπαμπά και να μην μπορώ να συγκρατήσω ταδάκρυά μου..τον ακουσαμε να μουγκριζει απο τον πόνο αλλά σα να μην είχε συναίσθηση του τι έκανε..το μουγκρητό δηλαδή έβγαινε απο πόνο ασυναίσθητα..ευτυχώς για όλους μας σηκώθηκε ..το γελοιο;; Ήθελε να συνεχίσει να φτιάξουν τη σκεπή!!!! Εκεί που πανικοβληθήκαμε ήταν όταν μας ρώτησε 5-6 φορές πως έπεσε πράγμα που έδειχνε διάσειση..τον πήρε ο άντρας μου στο νοσοκομείο, κορνάροντας και τρέχοντας στο δρόμο για μια διαδρομή περίπου μιας ώρας..ήταν η πρώτη φορά που ένιωσα ότι ένιωσα πολύ κοντά το συναίσθημα του να βλέπεις τον πατερα σου σε κατάσταση τόσο ευάλωτη..τόσο ευθραυστο!!εκείνητην ημέρα σεφ΄τομουν τι θα είχε γίνει αν είχε σκοτωθεί...από τότε μπήκα σε έναν τρόπο σκέψης ότι κάποια στιγμή θα γίνει και πρέπει να το δεχτώ..αν θα μπορέσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου συλλυπητήρια... :(

Να'χετε την ευχή του πατέρα σου κι ο Σταύρος του παππού του και να'σαστε καλά να τον θυμόσαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ...

Ο ΘΕΟΣ Ν'ΑΝΑΠΑΥΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ...ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΝΟΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου λυπάμαι πολύ. :(

Τα θερμά μου συλλυπητήρια. Να θυμάσαι πάντα το μπαμπακα σου.

Ευχομαι να ίσχυει το "εν τόπο χλοερό" και να είναι καλύτερα εκεί.

Τα ίδια σκέφτομαι και για το δικό μου μπαμπά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου συλληπητηρια τι να πω,,κουραγιο και υπομονη,Κρατα στο μυαλο σου τις ομορφες στιγμες που ειχατε και ετσι να τον θυμασαι παντα,Οσο για το μικρο σου που εκλαιγε ειναι λογικο..και εγω μικρη ετσι εκλαιγα και χειροτερα οταν μου το ανακοινωσαν.Να του μιλας για αυτον πιο μετα τουλαχιστον εγω ηθελα να μου λενε για τν παππου μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΤΕ...

ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ....

ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ

ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό εύχομαι και γώ, να χει καλό ταξίδι!!!

Να χετε καλή αντάμωση μετά από πολλά πολλά πολλά πάρα πολλά χρόνια...

Και να τον θυμάστε χαμογελώντας...ξέρω είναι δύσκολο...αλλά αυτό θα θελε κι αυτός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαινια μου συλληπητηρια..ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ στον αγαπημενο σου πατερα.τα λογια ειναι το λοιγοτερο εσυ ξερεις πως νιωθεισ απλα σου δινουμε τη συμπαρασταση μας..να ζησετε να τον θυμαστε παντα.ειλικρινα λυπαμαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες τις στιγμες ειναι πολυ δυσκολο να πεις κατι σε εναν ανθρωπο που μολις εχει χασει ενα τοσο κοντινο του προσωπο..

Μονο κουραγιο μπορω να σου ευχηθω..

Να ειστε καλα να τον θυμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου, τα Συλληπητηρια μου.

Δεν μπορω να σου πω τιποτε αλλο, γιατι σε τετοιες στιγμες τα λογια ειναι περηττα.

Καλο κουραγιο, να ζησετε να τον θυμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...