Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΠΑΜΠΑ


Βανια

Recommended Posts

Μερικες φορές η ζωη μας παίζι τα πιο παραξενα παιχνιδια και ζουμε σε ια πραγματικοτητα την οποια δεν μπορουμε να συνηδητοποιησουμε οτι ειμαστε μερος αυτου του εργου.

Ξερετε οτι ηταν αρρωστο πολυ σοβαρα και νοσηλευοταν απο την Προηγουμενη Δευτερα στο Τζανειο νσοκομειο ενας ανθρωπος με πολλα προβληματα υγειας και στο τελος πηρε και μικροβειο το οποιο τν εκανε να βρισκετε σε σηψη .

Ολες τις ημερες που πηγαινα στο νοσοκομειο ηταν και η αδερφη μου και ο αδερφος μου τη Δευτερα ομως πηγα μονη μου και εκατσα εκι πολλες ωρες.Τον περοιποιηθηκα και του μιλαγα και του ελεγα τοσα ολλα πραγματα μαλιστα του αναφερα οτι ειμασταν μαζι πανω απο 4 ωρες κι δνε ειχαμε τσακωθει γιατι παντα ο πατερας μου και εγω ειμασταν μεσα στη κοντρα .

Τον εβελεπα ετσι στο κρεβατι καινα δειχνει πολλα χρονι πιο μεγαλος να μην εχει καμια σχεση με τον ανθρωπο που ηξερα εγω για μπαμπα ειχε αλλοιωθει η μορφη τουκαι το μονο που τον κρατουσε στη ζωη ξηταν κατι σωληνακια .Μας το ειπε η γιατρος και παρολο πο η μαμα μοκαι η αδερφη μου ειχαν ελπιες εγω το ηξερα οτι εκενη την ημερα θα ηταν και η Τελευταια φορά που τον εβλεπα.Βγηκα εξω και ενιωθα οτι καποιος μυ στερουσε τον αερα .Μιλησα με το αντρα μου στο τηλ. και του το ειπα οτι εκεινο θα ητν τοτελευταιο βραδυ του πατερα μου .Η αδερφη μου ειχε αφησει στην αποκλειστικη το τηλεφωνο της και εγω αφησα στη διπλανη κυρια που ειχε το αντρα τη τλευταια στιγμη το δικο μου δνε ξεω γιατι ειχα την αισθηση οτι ετσι επρεπε να γινει .Στις 3.15 τα ξημερωματα χτυπησε το τηλ. μου και εκειμου ειπαν τα νεα ο πατερας μου σταματησε να ζει .Επρπε εγω να ενημερωσω ταα αδερφα μου και τη μαμα μου επρπε εγω να τους δωσω αυτο το δυσκολο πραγα .Το χειροτερο μου .

Δεν ξερω πως νιωθω ειμαι μπερδεμενη ζω οτι χειροτερο μπορει να συμβει το μυαλο μου ειναι χωρισμενο σε εικονες της παιδικης μου ηλικιας .

Επρεπε χτες να το πω και στο παιδι και ηταν τετοιο το ξεσπασμα του εκλαιγε και φωναζε και εγω δεν μπορουσα να του απαλυνω το πονο .

ειναι σκληρο αυτο το πραγμα αλλα θα σας πω ατοπροσπαθω να βγαλω το συναισθημα καινα μειω με τη λογικη και το μονο που θα πω ειναι :μπαμπα κλο ταξιδι εκει που πας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ Βάνια μου τι να σου πω κοπέλα μου!!!Δυστηχως ολοι μας θα φύγουμε κάποτε..ειναι η ροή της ζωης αυτο..Κάνε κουράγιο..και σκέψου οτι ο μπαμπάς σου απο κει που ειναι θα θέλει να σας βλέπει ευτηχισμένους!!

Ξέρω οτι ειναι δυσκολο..ειδικα τωρα που ειναι και τόσο νωρίς..Ο χρονος ειναι ο καλήτερος γιατρος λένε..

φιλια

τα θερμα μου συλληπητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Βάνια μου ειλικρινά λυπάμαι λυπάμαι πάρα πολύ, τα συλληπητήριά μου και ναι πρέπει να φανείς δυνατή για τον Στυράκο σου που θα του λείψει ο παππούς του.....δυστυχώς έτσι είναι η ζωή, δεν μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα διαφορετικό όσο και να προσπαθούμε, επίσης να στηρίξετε και την μαμά σου, σας χρειάζεται και να περνά πολλές ώρες με τα εγγόνια για να ξεχνιέται (αν μπορεί να ξεχάσει κανείς την απώλεια ενός αγαπημένου προσώπου)......εύχομαι πάντα να τον θυμάσαι εσύ και τα αδέλφια σου με πολύ αγάπη.......

σε φιλώ και συμπάσχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bania μου δεν υπαρχουν λογια να πω...

Ο Θεος να σου δινει δυναμη κ κουραγιο κ να ξερεις πως αυτοι που αγαπαμε βαθεια δεν χανονται , απλα δεν τους βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Ο χρονος ειναι ο καλήτερος γιατρος λένε..

στην απώλεια ενός γονέα αυτό δεν ισχύει.....τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΓΧΩΡΕΣΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ,ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου καλο παραδεισο, κ να τον θυμοσαστε παντα με αγαπη....

προσπαθησε να εισαι οσο πιο δυνατη γινεται για το αγορακι σου.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι Άνθρωποι πεθαίνουν όταν τους ξεχνάμε ... και όχι όταν φεύγουν από την ζωή.

αυτο να το θυμασαι!καλο ταξιδι στον μπαμπακα σου κοπελα μου!να ειστε παντα γεροι και να τον θυμοσαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν με πηραν τηλ. απο το νοσοκομειο εκανα επανακλσηστο νουμερο θελα ν δω αν ηταν αληθεια η απλα ητανεφιαλτης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου, θερμά συλληπητήρια! :(

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου, πάρα πολύ...

Προσπάθησε να φανείς δυνατή, για την μανούλα σου και το παιδάκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κοριτσάκι μου γλυκό...Δεν έχω λόγια να σου πω,νομίζω πως οτι κ να σου γράψω θα είναι πολύ μικρό κ λίγο..Να είσαι δυνατή!

Ο Θεούλης ας έχει τον μπαμπάκα σου καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ σπαραξε η ψυχη μου πραγματικα

μονο κ μονο απο τον τιτλο

ζωη σε σας κοριτσακι μου γλυκο

κλαιω μαζι σου ....κουραγιο κ πολυ δυναμη

ο χρονος οντως ειναι ο καλυτερος γιατρος

τα θερμα μου συλληπητηρια :( :( :( :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι μου συλλυπητήρια για το χαμό του πατέρα σου. Τουλάχιστον πρόλαβες να τον δεις και να του πεις αντίο. Καλό του ταξίδι, να είσαι δυνατή για το παιδάκι σου, προσπάθησε να του εξηγήσεις ότι όσο τον αγαπάμε και τον θυμόμαστε, ο παππούς θα είναι πάντα μαζί μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ.....ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ...ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ!!!!!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΥΠΟΜΟΝΗ....ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ!!!!

ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου συλληπητήρια για τον πατερούλη σου..Λυπάμαι πολύ... :(:(

Ξέρω ότι είναι δύσκολο για σενα, αλλά κάνε κουράγιο...Πρέπει να φανείς δυνατή για το παιδάκι σου...Σκέψου ότι τις τελευταίες του στιγμές ήσουν κοντά του... :(:(

Εγώ μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα, γιατί και ο μπαμπάς μου είναι άρρωστος και δεν ξέρω πότε θα έρθει το μοιραίο..Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι... :(:(

Καλό του ταξίδι!!!Ας αναπαυτεί η ψυχούλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...