Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποια η γνωμη σας γ καθισμα αυτοκινητου


Recommended Posts

χρησιμοποιει καποιος απο εσας καθισμα αυτοκινητου οπως αυτο που παραθετω στο λινκ παρακατω?παρεχει ασφαλεια?πως σας φενεται?

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/d ... 5179-l.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το χρησιμοποιώ αλλά βλέπω ότι έχει το gut από την Stifftung Warentest και την ADAC, έλεγξε αν έχει και την ευρωπαική οδηγία για την ασφάλεια των καθισμάτων (ECE R44/04).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειμαι υπερ των καθισμάτων που καλυπτουν μεγαλο φασμα ηλικιων . Ειδικα για μωρα αδυνατα σαν το δικο σου καλυτερα να παρεις το 9-18 . Το καθισμα αυτο μπορει να ειναι καλο (οπως φαινετε απο τα τεστ) αλλα ποτε δεν θα ειναι το καλύτερο !

Επισης για μενα στα αρνητικά ειναι οτι ειναι "χαμηλα" αυτα τα καθισματα και το μωρο δεν βλεπει εξω απο το παράθυρο . Το τομπι που εχουμε εμεις ειναι ψηλό , βλεπει ανετα εξω και εχει ανακληση για να κοιμαται το μωρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τέτοιο καρεκλάκι έχω στον γιό μου

και άρχισα να το χρησιμοποιώ μετά τα 3

όταν ήταν περίπου 16 κιλά.

Θα συμφωνήσω με αυτό που λέει η Λαλα

ότι είναι χαμηλό και δεν θα βλέπει έξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den simfono me ta kathismata pou koitane mprosta ,opote ....

alla ayto idika oso kalo kai na exw diabasei oti einai kai oti prostateyei "kai kala" to kegali me to mprostino meros den tha to eperna .

to mwro tha diskoleutei polu to kalokairo me thn zesth .

egw tha parw apo edw

http://www.carseat.se/store.html

kathisma pou na koitaei pros ta pisw .

koita analog themata pou exoun anoixtei gia thn asfaleia twn paidiwn kai ta kathismata pou koitane pros ta pisw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lala μήπως μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία από το καθισματάκι σας ή κάποιο site που να μπορώ να το δω;;;Σε λίγο καιρό λέμε κι εμείς να αλλάξουμε καθισματάκι και δεν ξέρω καθόλου τι πρέπει να πάρω..

Και στα καταστήματα λένε ό,τι τους συμφέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη και γω ειμαι υπερ αλλα δεν ξερω ποσο μπορεις να κρατησεις ενα παιδακι να κοιτάει πισω ...

Μπεμπουλα αυτο εχουμε σε αλλο χρωμα . Να το παραγγειλεις απο δω ειναι μιση τιμη , στην Ελλαδα το χουν 350 περιπου .

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/d ... 2050-l.jpg

Για το 2009 ηταν το καλυτερο καθισμα αυτοκινητου συμφωνα με την ADAC .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ είναι τέλειο Lala!!!Και στο ροζ θα είναι ακόμα καλύτερο... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

όντως είναι ψηλό...Εδώ η Ιωάννα μου ακόμα και τώρα που είναι σχεδόν 10 μηνών και την έχουμε να κοιτάζει πίσω, προσπαθεί να σηκωθεί να δει έξω... :laugh: :laugh:

Lala τώρα το κοριτσάκι μου είναι 9.600...Αυτό τί περιθώριο κιλών έχει;;;; Αχ αν και ήξερα γερμανικά και έχω και πτυχίο (τρομάρα μου!) τα έχω ξεχάσει εντελώς... :blush::blush: Να δω πώς θα παραγγείλω από το γερμανικό site.. :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Αφροδιτη και γω ειμαι υπερ αλλα δεν ξερω ποσο μπορεις να κρατησεις ενα παιδακι να κοιτάει πισω ...

Μπεμπουλα αυτο εχουμε σε αλλο χρωμα . Να το παραγγειλεις απο δω ειναι μιση τιμη , στην Ελλαδα το χουν 350 περιπου .

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/d ... 2050-l.jpg

Για το 2009 ηταν το καλυτερο καθισμα αυτοκινητου συμφωνα με την ADAC .

oso kai stis skandinayikes xores ws sta 4 ...mia shnithia einai .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνηθεια για ποιον Αφροδιτη ? Γιατι εγω δεν εχω κανενα προβλημα αλλα 2 χρονων παιδι πιστεψε με θα εχει . Σιγουρα βεβαια ειναι και θεμα συνήθειας ή χαρακτηρα μωρου . Επισης σιγουρα αν ηταν η μοναδική λυση , θα προσαρμοζομασταν θελοντας και μη .

Μπεμπουλα 9-18 κιλα ειναι , σε συμβουλευω ομως να το βαλεις μετα το χρονο και μη βιαστεις να τη γυρισεις μπροστά . Ευκολα ειναι θα τα καταφέρεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lew einai shnithia gia to paidi .

an den exei katsei diaforetika den mporei na to thelisei giati den to kserei .

an omos kathotan kai to allakseis nai einai diskolo .

auto pisteyw ...tha diksei .

mexri tora den exei parapono ,kathete pia monos tou pisw kai ton blepoume apo to kathreutaki .

otan zoristei ,otan einai kourasmenos ,pigeno pisw kai ola kala .

exoume apofasisei oti tha katsei etsi ....mporei na klapsei argotera alla ayto uparxei ...telos ,opos emathe na kathete xoris na paraponiete etsi tha mathei kai auto .

gia emas ayto einai to sosto .

to klama kai ta neyra tha perasoun ,enas spasmenos ayxenas h enas pio mireos traymatismos den pernaei .

opos les omos kai esu einai kai thema xaraktira tou paidiou kai thema sinithias tou .egw mhlaw gia ton diko mou pou den exei dei to diaforetiko kai prosarmostike sxetika eykola sto kathisma .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις στο θεμα καρεκλαι ειμαστε μεταξυ Σκλυλλας και Χαρυβδης. Αν κοιταει προς τα πισω ο Χριστοφορς ουρλιαζει χωρις πλακα και οταν λεμε ουρλιαζει ουρλιαζει σε ολη την διαδρομη...αλλα ειναι περισσοτερο ασφαλες. Οταν κοιταει μπροστα ειναι σουζα λλα ανισυχω εγω. Οποτε δεν ξερω, εγω στο δικο μου αυτοκινητο που εχω της Brittax κοιταει μπροστα, στπου αντρα μου εχουμε τις κικο και κοιταει πισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...