Μετάβαση σε περιεχόμενο

παλινδρομη κυηση σε 1η εγκυμοσυνη...βοηθεια


marlena

Recommended Posts

ΣΤΙΣ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 5 ΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΚΑΤΙ Η ΧΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΕΙΜΑΙ 25ΧΡ Κ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ Μ 31. ΔΟΥΛΕΥΑ ΩΣ ΤΙΣ 23 ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΣΕ ΡΟΥΧΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ Μ 2 ΡΟΖ ΚΗΛΙΔΟΥΛΕΣ ΤΟ ΣΟΚ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Μ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕ Κ Μ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΟ UTROGESTAN ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΙΩΘΑ ΕΝΑΝ ΕΛΑΦΡΥ ΚΝΗΣΜΟ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 26-27 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ Κ ΣΤΙΣ ΓΑΜΠΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Μ ΠΕΘΑΙΝΕ... ΣΤΙΣ 5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΑΜΕ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟ....ΕΚΛΑΙΓΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΑΝ ΓΙΑ ΒΙΟΨΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΩΜΑΛΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ Μ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΜΥΚΟΠΛΑΣΜΑ ΛΙΣΤΕΡΙΑ Κ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ ΟΠΩΣ Κ Ο ΔΙΚΟΣ Μ ΠΡΟΓΓΕΝΗΤΙΚΟΣ ΕΛΕΝΧΟΣ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ Μ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ ΜΕΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΑ ΣΥΛΛΗΨΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ? Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ Μ ΚΑΠΟΙΕΣΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ..... ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το "μετά τις τρεις παλίνδρομες".... :angry: :angry: :angry:

Γιατί;;; Για να κονομάνε από τις αποξέσεις;;;; :angry: :angry:

Κι εμείς να κονομάμε τα ζόρια, τις στεναχώριες, τον πόνο και την κατάθλιψη;;;; :angry: :angry:

Συγνώμη κιόλας για το ξέσπασμα, αλλά ίσως θα'χα ένα μωρό στην αγκαλιά μου τώρα αν είχα πάει από την πρώτη φορά για εξετάσεις... :(

Πήγαινε κορίτσι μου και κάνε τις εξετασεις... καλύτερα να ξέρεις πως όλα είναι εντάξει παρά να ρισκάρεις μια επόμενη αποτυχημένη...και κάτι να υπάρχει, όταν το ξέρεις, ξέρεις και πως να το αντιμετωπίσεις...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά την επόμενη φορά... :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικα 8α σου πως λυπαμαι για οτι περασες κ λυπαμαι που ο λογος που γραφεις στο foroum δεν ειναι για ευχαριστο γεγονος.

στην συνεχεια θελω να σου πω πως συμφωνω απολυτα με την crazy.

τι κουβεντα ειναι αυτη δλδ..χασε 3 παιδια κ μετα θα κανουμε εξετασεις??

πηγαινε κοπελα μου κ ψαξου οσο μπορεις.

το να ξερουμε τι μας συμβαινει δεν ειναι κακο κ σαφως με την γνωση 8α

καταφερουμε να εχουμε κ ενα ευτυχες αποτελεσμα.

ομοιοπαθουσα κ γω.γι'αυτο σου λεω..η προληψη μετραει πολυ!!

ευχομαι να περασει γρηγορα ο καιρος να μεινεις παλι εγκυουλα κ τα παραγματα να πανε ολα καλα μεχρι το τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα έγραφα πολύ πρόσφατα σε κάποια άλλη κοπέλα, οπότε τα κάνω copy-paste κι εδώ - ό,τι χρειαστείς με ρωτάς:

crazy έγραψε:

Όσον αφορά το θέμα του καρυότυπου, θέλω να δεις ένα σχετικό ποστ που είχα γράψει πριν κάποιους μήνες, για μια φίλη μου: http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=124922

Εμάς ο γιατρός μου, μετά από μια αποβολή και μια παλίνδρομη, μας έστειλε για την εξέταση αυτή. Ευτυχώς ήταν εντάξει τα αποτελέσματα - το δικό μου πρόβλημα εντοπίζεται αλλού, σε αυτοάνοσο νόσημα που έχω που μοιάζει με τη θρομβοφιλία (εδώ είχα γράψει και γι'αυτό: http://www.mammyland.com/index.php?opti ... 5&id=49400).

Κατά τη γνώμη μου καλό θα'ταν να γίνεται εξέταση καρυότυπου και θρομβοφιλίας, αν όχι σε όλους, τουλάχιστον στα ζευγάρια που έχουν αποβολή/παλίνδρομη στο ιστορικό τους.

Τελικά.. και μετά από τέτοιου είδους καταστάσεις και απώλειες, καλύτερα να ψάχνουμε τα πάντα με το όποιο κόστος, παρά να ρισκάρουμε μια επόμενη δυσάρεστη εξέλιξη. Σε τελική ανάλυση, αν είχα κάνει τις εξετάσεις μετά την αποβολή, ίσως είχα γλιτώσει το δεύτερο παιδάκι μου...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά την επόμενη φορά και μέχρι τέλους... και σε σένα και σε μένα και σε όλες τις κοπέλες... :)

Εγώ τις εξετάσεις αυτές τις έκανα το καλοκαίρι του 2008 σε ιασω (πακέτο εξετάσεων για "καθ' έξιν αποβολές" που περιλαμβάνουν κι εξετάσεις για θρομβοφιλία) και σε γενετιστή (τον καρυότυπο) και μου κόστισαν συνολικά περίπου 1000 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το ψάξεις λίγο κι εδώ στο mammyland, σίγουρα θα βρεις σχετικά θέματα. Πολλές κοπέλες έχουν θέμα με τη θρομβοφιλία - είναι απ' ότι φαίνεται πολύ συχνό πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marlena μου καλώς ήρθες στο mammyland! Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες εύχομαι να είναι και το τελευταίο...

Επιπλέον τα έχω πάρει πολύ άσχημα με όλους τους γιατρούς που δεν ασχολούνται με το παρόν πρόβλημά μας και περιμένουν να μαζευτούν 2-3 για να ασχοληθούν. Ευτυχώς ο δικός μου με την πρώτη μου αποβολή με έστειλε κατευθείαν για εξέταση θρομβοφιλίας.

Γνώμη μου είναι λοιπόν να πας να την κάνεις την εξέταση, οπωσδήποτε και να αφήσεις τη γνώμη του γιατρού σου για άλλες αποβολές...

Εγώ προσωπικά αν ξαναζούσα ότι έζησα την ημέρα που έχασα το μωράκι μου δεν ξέρω κατά πόσο ψύχραιμα θα το αντιμετώπιζα και όπως είπες και εσύ δεν θα ήθελες να το ξαναζήσεις. Ίσως για αυτούς που το ζουν κάθε μέρα να μην είναι τίποτα, αλλά εμάς μας ρώτησαν ποτέ?

Συγνώμη για την οργή που έβγαλα αλλά έλεος πια... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρλένα καλησπέρα και εύχομαι αυτό που σου συνέβη να είναι και τελευταίο. Είχα και εγώ ανάλογη εμπειρία τον Ιούλιο που μας πέρασε και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πιστεύω πως είναι βασικά ένα τυχαίο γεγονός αν και οι πρώτες εβδομάδες θέλουν ιδιαίτερη προσοχή πιστεψέ με ακόμη και η ψυχολογία παίζει σπουδαίο ρόλο. Είσαι μικρή και είναι πολύ νωρίς ακόμη για να αρχίσεις με εξετάσεις DNA και θρομβοφιλίας που γίνονται μονο στο κέντρο του Πάγκαλου. καλό είναι αφού πήγες στο Γένεσις να συμβουλευτείς τον Παντο αυτος θα σου πεί τι χρειάζεται. Πάντως συνήθως αν δεν υπάρχει πρόβλημα είναι πολύ δύσκολο να έχεις ξανά παλίνδρομη . Συγκεκριμένα μια γυναίκα που έίχε παλίνδρομη έχει μετά 80% πιθανότητες λιγότερο από οποιαήποτε άλλη στο να της ξανατύχει. Εγώ προσπάθειες άρχισα ετά από δύο μήνες και τώρα όλα καλά οπότε μην ανησυχείς περίμενε λίγο και βουρ ! όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emi, ο Πάγκαλος δεν είναι ο μοναδικός που κάνει τέτοιες εξετάσεις, υπάρχουν κι άλλοι.

Δες εδώ: http://www.femme.gr/femme-%CE%BA%CE%B1% ... %CF%82.htm

Το πρώτο είναι του Πάγκαλου, ο οποίος βέβαια θεωρείται κορυφή. Αλλά και για τα άλλα δύο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marlena μου λυπάμαι για οτι σου συνέβει...

Τα ίδια πέρασα κι εγω και σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Συμφωνώ απόλυτα με το ξέσπασμα της crazy...

Είναι δυνατόν να χάσεις 3 μωράκια για να προχωρήσεις σε εξετάσεις;

Την ψυχολογία μας την σκέφτονται;Το κλάμα που ρίχνουμε;Την κατάθλιψη στην οποία πέφτουμε;

Ακόμα δεν έχω συνέλθει απο την εμπειρία μου εκείνη και ούτε πρόκειται να το ξεχάσω ποτέ...

Ευτυχώς ο θεούλης μου έστειλε ένα άλλο μωράκι για το οποίο προσεύχομαι να είναι γερό και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά...

Φαντάσου οτι είμαι έγκυος και έχω τρελλάνει τα κορίτσια που ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩ να τις ρωτάω για θρομβοφιλία και άλλα πολλά που περνάνε απο το μυαλό μου...

Μην αφήσεις ΤΙΠΟΤΑ στην τύχη...Ψάξε τα τώρα που είναι νωρίς...

Για οτι χρειαστείς είμαστε εδώ!!!

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ.... ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ....ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ...!!! Κ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΖΟΥΝΕ ΗΔΗ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ....ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟΣ...!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARLEΝΑ καλησπερα. λυπαμαι για την ατυχια σου. ειχα και γω την ιδια μοιρα πριν 1,5χρονο περιπου.την πρωτη φορα που πηγα στο γιατρο διαπιστω σαμε την κυηση και μου ειπε πως την επομενη επισκεψη θα ακουσουμε την καρδουλα.πηραμε μεγαλη χαρα.μονο που στην επομενη επισκεψη μα κοπηκαν τα φτερα,το εμβρυο ηταν νεκρο και επρεπε να κανω αποξεση.εμενα στην κυπρο τοτε και τον γιατρο αυτον μου τον συστησε μια εγκυμονουσα που ηταν πολυ ευχαριστημενη.ειχα πεσει σε καταθλιψη , τοσο που απεφευγα και την επαφη μετον αντρα μου.μια παλινδρομη κυηση μου ειχε πει αφου δεν υπαρχει αλλο προβλημα ειναι ενα τυχαιο γεγονος,και μετα την τριτη συνεχομενη ανησυχουμε.

μετα απο 6 μηνες εμεινα και παλι εγκυος, ομως δεν ξαναπηγα στον ιδιο γιατρο γιατι δεν τον εμπιστευομουν πια.διαλεξα τυχαια μια κλινικη που ηηταν στην γειτονια μου και τωρα κρατω στην αγκαλια μου ενα ζωηρο αγορακι.

ο γιατρος που διαλεξα, μου ενεπνευσε εμπιστοσυνη απο την πρωτη στιγμη.

ζητησε το ιστορικο μου και τον υπερηχο απο την πρωτη κυηση,απο τον οποιον με την πρωτη ματια που του εριξε μου ειπε πως η κυηση εκεινη δεν προκειτε να προχωρουσε γιατι το εμβρυο δεν θρεφονταν κανονικα.ενω ο προηγουμενος μου εδεινε ελπιδες.

και στις δυο κυησεις ειχα καφε υγρα,τα οποια μου ειπε ο γιατρος ,με απλα λογια,υπαρχουν γιατι ο οργανισμος μου αντιλαμβαννεται το εμβρυο σαν ξενο σωμα και δημιουργει αντισσωματα για να το καταπολεμησει.αυτο ομως ξεπεραστηκε με μια μικρη δοση κορτιζονης.

οπως και ναχει ,σορρυ αν σε κουρασα,αυτο που θελω να σου πω ειναι πως δεν χρειαζεται αγχος και απελπισια.και πανω απο ολα βρες εναν εμπειρο γιατρο που να τον εμπιστευεσαι.

ευχομαι συντομα να μας εχεις χαρμοσυνα νεα .πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου λυπάμαι πολύ,ειναι δυσκολο και ποναει πολύ...

ειχα κι εγω παλλίνδρομη το περασμενο Ιούλιο και μετα την αποξεση αποφευγαμε το sex για 20 ημερες περιπου...αρχισαμε παλι τις προσπαθεις για μωρα μετα απο ενα μηνα (ετσι ειχε πει ο γιατρος)..αυτο ομως που μας συνεστησε ηταν να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια,πραγμα που εκανα κι αποδειχτηκε οτι πασχω απο αυτην κι οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος,θα πρεπει να το αντιμετωπισω με ενεσεις..θα σε συμβουλευα να κανεις αυτες τις εξετασεις,κοστιζουν αρκετα αλλα κανε τις τωρα...δεν αξιζει για τιποτα στον κοσμο να ξαναπερασεις τυχον ιδιες καταστασεις..

στην τελικη αλλαξε γιατρο!!!

παλια μετα απο τρεις αποβολες-παλλινδρομες το ψαχνανε οι γιατροι....δεν ειναι βλακεια να χανεις τοσο πολυτιμο χρονο για ολα αυτα;

θελει δυναμη για να το ξεπερασεις,θελει αγαπη μεταξυ σας για να αντιμετωπισετε πιθανα ξεσπασματα δικα σου που ισως εχεις με τον καιρο(σκεφτομαι τα δικα μου για αυτο σου τα γραφω αυτα..)και θελει πιστη μεγαλη για να ξερεις οτι καποια στιγμη θα γινεις μητερα!!!

φιλια πολλα κι ευχομαι τα καλυτερα απο δω και περα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marlena σε καταλαβαινω.προχτες εκανα αποξεση απο παλινδρομη που προεκυψε απο απροσμενη εγκυμοσυνη.η απογοητευση μεγαλη,σε νιωθω.αλλα η ζωη συνεχιζεται.μη τρελλαινεσαι με το που να τρεξεις,τι εξετασεις να κανεις,σε ποιο γιατρο να πας.παρε το χρονο σου,ηρεμησε και ολα θα βρουν την απαντηση του.ισως να ηταν τυχαιο γεγονος,ισως οχι.οπως και να χει μην αφηνεις το αγχος να σε κυριευσει.και στο λεω εγω που ειμαι 34 και ειχα κανει εξωσωματικη το δεκεμβρη που απετυχε.δε σου λεω να το αφησεις στη τυχη του.ψαξου.αλλα χωρις να πανικοβαλεσαι και χωρις να προκαταβαλεις τον εαυτο σου οτι κ στην επομ εγκυμοσυνη σου θα γινει το ιδιο.φιλια πολλα πιστεψε με κ εγω κ πολλες αλλες κοπελες ενιωσαν την απογοητευση σου αλλα ο πανικος κ το αγχος δεν ειναι η λυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

marlena Μη στεναχωριεσαι πρωτα απο ολα!η ψυχολογια μετραει παρα πολυ σε αυτο το θεμα...ειμαι παθουσα 2 φορες και γι'αυτο σου το λεω...Θα συμφωνησω με τα υπολοιπα κοριτσια ως προς τις εξετασεις και τελικα αφου εκανες ολες αυτες, τι πειραζε να κανεις και για θρομβοφιλια??Εμενα τη δευτερη φορα μου ειπε ο γιατρος μου αν θελω να τις κανω και φυσικα τις εκανα, δεν εδειξαν κατι ανησυχητικο, παρολα αυτα, σε επομενη εγκυμοσυνη θα κανω προληπτικα θεραπεια με αντιπηκτικο!Βεβαια θα παρω και μια δευτερη γνωμη..Τι να πω..κουραγιο και το πιο σημαντικο ειναι να μην πανικοβαλλεσαι!! Ευχομαι την επομενη φορα να πανε ολα καλα μεχρι το τελος και να κρατας στην αγκαλια σου το μωρακι σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...