Μετάβαση σε περιεχόμενο

Vlastokuttara


aggelina78

Recommended Posts

Κοριτσια απο την Δημοσια Τραπεζα ολοι μπορουν να ζητησουν μοσχευμα, ειναι σαν να κανεις αιμοδοσια. Οποιος το χρειαζτε- και με την προυποθεση να βρεθει συμβατος δοτης- μπορει να ζητησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια έχω μπερδευτεί στ΄αλήθεια πολύ με το θέμα των βλαστοκυττάρων!

Σε λίγες μέρες θα έρθει στον κόσμο ο μπεμπουλίνος μου και ακόμα δεν είμαι σίγουρη για το τι είναι καλύτερο να κάνω!

Μέχρι χθες, είχα αποφασίσει να τα δωρίσω στην Δημόσια Τράπεζα. Από το σεμινάριο όμως που πήγα στην Ακαδημία Αθηνών μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο. Θα σας τα πω αναλυτικά μπας και ξέρετε κάτι παραπάνω και μπορέσετε να με ξεμπερδέψετε.

Στην Δημόσια Τράπεζα κάνεις δωρεά τα αρχέγονα κύτταρα (ή αλλιώς βλαστοκύτταρα, αν και σαν έννοια δεν είναι σωστή) χωρίς να πληρώσεις βέβαια τίποτα αλλά και χωρίς να έχεις καμμιά σειρά προτεραιότητας.

Με τα συγκεκριμένα κύτταρα έχουν ήδη γίνει πολλές ιατρικές εφαρμογές και γιατρεύονται οι ασθένειες που έχουν σχέση με το αίμα, π.χ λευχαιμία!

Η ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΔΩ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΑΥΤΑ, ΑΝ ΤΑ ΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΟΜΩΣ ΑΠΌ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΓΙΑΤΡΕΥΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΥΤΤΑΡΑ! ΛΕΝΕ ΌΤΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΕΣ, ΟΠΩς Π.Χ Η ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΙΜΙΑ!

Επίσης, στην Δημόσια Τράπεζα μπορείς να κρατήσεις κύτταρα (ιστό), κομμάτι δηλαδή ομφαλίου λώρου με το οποίο η Ακαδημία ισχυριζεται ότι γιατρευονται πιο εξειδικευμένες ασθένειες (π.χ. σε ένα κάταγμα μπορεί να γίνει ανάπλαση ιστού). Για να το κάνεις όμως αυτό πρέπει να δώσεις 1300Ευρώ!!

ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΛΕΝΕ ΌΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ (ΚΟΜΜΑΤΙ ΟΜΦΑΛΙΟΥ ΛΩΡΟΥ) ΕΊΝΑΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΡΕΥΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΑ.

ΤΑ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΥΤΤΑΡΑ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ (ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΩΡΙΖΟΥΜΕ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΑΠΌ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ... ΤΑ ΟΠΟΙΑ Η ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΝ!!!

Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι από οικονομικής πλευράς η διαφορά έιναι μικρή!

Δίνει δηλαδή κάποιος 1300 στο Δημόσιο με σκοπό να σου κρατήσει κάποια κύτταρα που μπορεί να είναι και "άχρηστα", και χωρίς να σου φυλάξει προσωπικά τα σημαντικά....

...ενώ δίνεις 1700 στην Ιδιωτική Τράπεζα, η οποία προβαίνει σε προσωπική φύλαξη όχι μόνο των βλαστοκυτταρων αλλά και των κυτταρων του πλακουντα!

Δεν ξέρω ρε παιδιά!!! Έχω μπερδευτει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ είμαι μπερδεμένη αλλά γενικά σε θέματα ιατρικά εμπιστεύομαι το δημόσιο τομέα.

Στη δημόσια τράπεζα δεν έχουν κάποιο συμφέρον να πουν ψέμματα ενώ η ιδιωτική τράπεζα έχει.

Το θέμα είναι ότι με την ταχεία πρόοδο της επιστήμης μπορεί να έχει δίκιο και η ιδιωτική τράπεζα μετά από κάποια χρόνια.

Εγώ είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο να δώσω το κομμάτι του ομφάλιου λώρου στη δημόσια τράπεζα και τα αρχέγονα κύτταρα σε ιδιωτική.Επίσης τώρα κάποια εταιρεία ισχυρίζεται ότι μπορεί να πάρει βλαστοκύτταρα από τα νεογιλά δόντια του παιδιού άρα έχεις μια δεύτερη ευκαιρία αργότερα.

Πάντως τα κύτταρα του πλακούντα τα παίρνει μία εταιρεία μόνο από ότι γνωρίζω και δίνοντας αρκετά παραπάνω χρήματα.

Και οι γυναικολόγοι πάντως που ρώτησα μπερδεμένοι είναι και όσοι είναι φανατικά υπέρ των ιδιωτικών και δεν σε ενημερώνουν ότι υπάρχουν και οι δημόσιες πιστεύω ότι κάτι άλλο κρύβουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ομως κανοντας δωρεα στη δημοσια τραπεζα μπορει να σωθει και ενα αλλο παιδακι ή ενας ενηλικας...αυτο απο μονο του ειναι ισχυρο κινητρο,επισης η δωρεα ομφαλοπλακουντιακου αιματος ειναι δωρεαν,το ξερω γιατι το εχω κανει στην πρωτη μου γεννα και δεν χρειαστηκε να το ξανακανω στη δευτερη. Ακομη σε περιπτωση που δεν μας κανει το δειγμα μας μπορουμε να βρουμε δειγμα απο τις δημοσιες τραπεζες παγκοσμιως.Αυτο σιγουρα δεν γινεται μεσω καμποιας ιδιωτικης.Επισης ισχυρο κινητρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεφέλη το ιδανικότερο θα ήταν αυτό που λες. Κομμάτι ομφάλιου λώρου στην Δημόσια Τράπεζα και τα αρχέγονα σε ιδιωτική! Αυτό όμως σημαίνει 1500 Ευρώ και 2000, δηλαδή 3.500Ευρώ!!

Πάντως και η εταιρεία που μάλλον θα καταλήξω και εγώ κρατάει κύτταρα από τον πλακούντα με 400 Ευρώ επιπλέον.

Νew Mammy θέλεις να σου στείλω πμ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, άλλα είναι του πλακούντα!!!

Τα μεσεγχυματικά κύτταρα, αυτά δηλαδή που είναι από κομμάτι του ομφαλίου λώρου και είναι ιστός, είναι αυτά που κρατάει η Ακαδημία με 1350 Ευρώ... αλλά δεν κρατάνε οι περισσότερες ιδιωτικές!

Αυτή η εταιρεία που σου έστειλα σε π.μ, κρατάει τα αρχέγονα κύτταρα και κύτταρα από τον πλακούντα, που ίσως είναι τα πιο σημαντικά γιατί με αυτά έχουν γιατρευτεί πολλοί, ενώ τα μεσεγχυματικά είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο και δεν έχει γίνει ακόμα καμμιά εφαρμογή.

Και εγώ πάντως ακόμα το ψάχνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ?ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ..ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΟΓΚΟΛΟΓΟ(ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ)ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΧΙ..ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟ ΤΟ ΤΟΠΙΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμάμαι ποια είναι η εταιρεία που κρατάει κύτταρα πλακούντα.

Είχα διαβάσει ένα αφιέρωμα σε ένα περιοδικό που παρουσίαζε όλες τις εταιρείες αλλά δεν θυμάμαι.

Κι εγώ πρέπει να το ψάξω γιατί πάνω σε ενδεχόμενη νέα εγκυμοσύνη μπορεί να μην μπορώ να ασχοληθώ.

Στον μικρό μου δεν κράτησα γιατί πελάγωσα και δεν ένιωθα καμία εμπιστοσύνη στα ιδιωτικά.Για τις δημόσιες τράπεζες δεν ήξερα τότε.

Τώρα σκέφτομαι να ρωτήσω για τα νεογιλά δόντια που λένε.

Πάντως μπορεί τώρα να μην έχουν πολλές εφαρμογές αλλά δεν ξερουμε μετά από 15 χρόνια τι θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω και κάποιες ειδήσεις από το ζουγκλα.gr με κάθε επιφύλαξη όμως και ας γίνουν αφορμή για συζήτηση.Προσέξτε το 3ο που αναφέρεται σε παράνομη κράτηση χρημάτων από ιδιωτικά μαιευτήρια για τη λήψη βλαστοκυττάρων.

Η μία είναι εδώ

η δεύτερη είναι εδώ

και η τρίτη είναι εδώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!κι εγω λεω θα γεννησω στο τελος και ακομα δεν θα εχω παρει αποφαση.

τωρα κοιταζω παλι δυο ιδιωτικες ξανα τι προσφερουν και το κοστος τους...

πραγματικα ειναι κοροϊδία όλο αυτό.

αντι να βαλουν στην τηλεοραση κανενα καλο ρεπορταζ ή καμια συνεντευξη να ενημερωθουμε να δουμε τι θα κανουμε, μου παιζουν ολη μερα την Μενεγακη και την Τζουλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα και από μενα!!!!

το ψάχνω και εγώ το θέμα τον βλαστοκυττάρων, ακόμα πιο πολύ λόγω επαγγέλαματος και ενδιαφέροντος!!! μου έχουν στείλει μεχρι τώρα 5 εταιρείες πληροφορίες και εχω διαβάσει πολύ και στο ιντερνετ και σε άρθρα που βρήκα!!!! πραγηματικά είναι πολύ δύσκολο να πάρεις μια αποφαση, γιατί είναι απόφαση ζωής, στηριζόμενη σε ότι υπάρχει τώρα διαθέσιμο καθως η έρευνα σε αυτους τους τομείς προχωρά με τρελλους ρυθμούς!!! οπότε κανενας δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει σε 10 χρόνια!!! εγώ γενικα εμπιστέυομαι πολύ λίγο ότι έχει να κάνει με δημόσιο, είτε είναι νοσοκομείο (ξανά λόγω επαγγέλματος -ειμαι μεσα στα εργαστηρια και τις κλινικές συνέχεια), είτε είναι υπηρεσία είτε είναι η ΔΕΗ... οπότε προσανατολίζομαι σε ιδιωτική τράπεζα, απλά μετά από πολύ καλό έλεγχο!!!! δεν θέλω επουδενι να έρθει μια μέρα που θα με ρωτήσει κάποιος: έχετε κρατήσει τα βλαστοκύτταρα του παιδιού σας? και εγώ να μην το έχω κάνει!!!!!

πάντως όποια θέλει λεπτομέρειες για τις εταιρείες που έχω έρθει σε επαφή ας μου στέιλει Pm...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα κοριτσια!

λοιπον εγω ειμαι νεα μαμα καθως γεννησα το κοριτσακι μου πριν 2 μηνες!

απο την αρχη της εκγυμοσύνης μου ψάχτηκα με αυτο το θέμα και τελικα κατέληξα στο να δωρήσω τα βλαστοκύτταρα μας σε δημόσιο νοσοκομείο που στεγάζει τράπεζα(Παπανικολάου-Θεσ/νίκης).

σε αυτή την περίπτωση τα βλαστοκύτταρα ανα πάσα στιγμή που θα βρεθεί συμβατός λήπτης μπορεί να τα χρησιμοποιήσει χωρίς την έγκρισή μας.παρόλα αυτά αν ποτέ χρειαστούμε εμείς(μακριά από όλους...μονο σε κανένα λιφτινγκάκι :) !!)θα αναφερθούμε πρώτα στο ίδιο νοσοκομείο και αυτό με την σειρά του θα ψάξει σε όλες τις δημόσιες τράπεζες.δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση και ήταν προτιμότερο από το να τα πετάξω!Άλλωστε δεν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει το ίδιο το παιδί σε περίπτωση που νοσήσει.

αν πάλι είστε αποφασισμένες για ιδιωτική τράπεζα καλό θα είναι να συνεργαστείτε με κάποια που έχει άμεση σχέση με νοσοκομεία όπως πχ το γένεσις(bioellenika)ή με εξωτερικό(προτιμότερη future health-η οποία κρατάει και πλακούντα).Μπείτε στα sites τους και παρτε και τηλεφωνο,ενημερώνουν. Επιλέξτε χωρίς τις προτάσεις των γυναικολόγων, αυτή που θεωρείτε εσεις πιο σωστή διαβάζοντας.

Ταπεινή μου πάντως άποψη είναι πως αν όλοι δωρίζουμε βλαστοκύτταρα δεν θα χρειάζεται να πληρώνουμε τόσα χρήματα σε ιδιωτικές τράπεζες.

Αυτά τα "λίγα" απο μένα...καλή επιτυχία στο ψάξιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω πάντως με την Rena79 όσο αφορά την εμπιστοσύνη στο Δημόσιο...

New mammy έχει δίκιο! Έλεος με την Μενεγάκη και την Τζούλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!Kαι ξέχασα να πω ότι και οι γυναικολόγοι,ασχέτως με την εμπιστοσύνη που τουw δείχνουμε αποδεδιγμένα παίρνουν και αυτοί μίζες από τις τράπεζες minimum ενα 500άρικο...minimum!!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ!!!!%7Boption%7D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ΜΩΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΤΕΡΑΙΩΤΗΤΑ ΩΣ ΔΟΤΗΣ?ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ ΑΙΜΟΔΟΤΙΚΕΣ ΔΩΡΕΕΣ? :blink::huh::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι δεν έχεις καμμία προτεραιότητα λόγω του ότι δώρησες κύτταρα στην τράπεζα.. η προτεταιότητα στην περίπτωση των βλαστοκυττάρων έχει να κάνει με την συμβατότητα και όχι την προσωπική δωρεά... θα έχεις την ίδια ακριβώς προτεραοότητα με οποιονδήποτε άλλο που μπορεί να τα χρειαστεί είτε από την ελληνική ή την παγκόσμια τράπεζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω καταλήξει σε 2 εταιρείες, και θέλω να πάω να τους μιλήσω από κοντά!!! πάντως κοριτσια αν το ζήτημα είναι οικονομικό, δώστε τα στην δημόσια τράπεζα γιατί θα βοηθήσετε έναν άνθρωπο, πράγμα πολύ πολύ σημαντικό!!! απλά επειδή πολλες κοπέλες έχουν την εντύπωση -όπως και εγώ πριν ρωτήσω- νομίζουν ότι δίνοντας τα στην δημόσια εξασφαλίζουν καποια πρωτεραιότητα ή κάποια ιδιαίτερη μεταχέιριση σε περίπτωση ανάγκης (και από τις τράπεζες του εξωτερικου)..Δεν είναι έτσι... κάθε πολίτης που χρειάζεται μοσχευμα έχει τις ίδιες πιθανότητες να βρεί μέσω της ελληνικής και των παγκοσμίων τραπεζών άσχετα αν έχει κάνει δωρεα. δεν είναι όπως στην περίπτωση του αίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Σας παραθέτω μια δημοσίευση που βρήκα.

ΔΩΡΟ η Φύλαξη των Βλαστικών Κυττάρων για 20 Χρόνια από τη Βiohellenika

Η Biohellenika με έντονο το αίσθημα ευθύνης απέναντι στην κοινωνία που την έχει αναδείξει ως την κορυφαία εταιρεία φύλαξης βλαστοκυττάρων στην Ελλάδα, δηλώνει ότι σήμερα και στο μέλλον θα παραμείνει ενεργό μέλος αυτής της κοινωνίας, και θα συμβάλλει με όλες τις δυνάμεις της στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των συνανθρώπων μας.

Από 15 Μαΐου και έως 30 Ιουνίου 2010, η διοίκηση και εμείς οι εργαζόμενοι της Biohellenika αποφασίσαμε να κάνουμε ΔΩΡΟ τη φύλαξη των βλαστοκυττάρων όλων των παιδιών.

Λαμβάνοντας τα μηνύματα του κόσμου για αξιοπιστία και αποτελεσματικότητα, βάζουμε σε πρώτο πλάνο τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της υπηρεσίας μας αλλά και την εκτίμηση και το σεβασμό προς την ελληνική κοινωνία. “Στους χιλιάδες γονείς που μας εμπιστεύονται δηλώνουμε ότι θα συνεχίσουμε να εργαζόμαστε ακούραστα για την προαγωγή της υγείας και για να φέρουμε κοντά και στην τελευταία ελληνική οικογένεια τα αγαθά της νέας ιατρικής τεχνολογίας” σύμφωνα με δήλωση του Προέδρου της Biohellenika, Δρ. Γεωργίου Κολιάκου γιατί “η υγεία είναι το σημαντικότερο αγαθό στον άνθρωπο, ένα αγαθό που γίνεται ακόμα πολυτιμότερο όταν αφορά τα παιδιά μας”.

Ελπίζουμε ότι θα σας βρούμε συμπαραστάτες στην προσπάθεια μας αυτή και ευχόμαστε να μας ακολουθήσουν όλοι οι φορείς υγείας.

Σχετικά με τη Biohellenika

Έχοντας δημιουργηθεί πριν από τέσσερα χρόνια στη Θεσσαλονίκη από καθηγητές της ιατρικής σχολής του ΑΠΘ, η Biohellenika σήμερα δραστηριοποιείται σε όλη την Ελλάδα καθώς και στο εξωτερικό. Απασχολεί εβδομήντα εργαζόμενους και είναι η δημοφιλέστερη τράπεζα φύλαξης βλαστικών κυττάρων με πάνω από 30.000 οικογένειες που της εμπιστεύθηκαν τα βλαστικά κύτταρα των παιδιών τους. Έχει αποσπάσει διεθνή βραβεία για τις έρευνες που πραγματοποιεί ενώ βρίσκεται σήμερα σε εξέλιξη μεγάλο ερευνητικό έργο της για θεραπείες ανίατων ασθενειών με τη χρήση βλαστικών κυττάρων.

Biohellenika

Θεσσαλονίκη: Λεωφόρος Γεωργικής Σχολής 65, Κτήριο ZEDA, Τηλέφωνο: 2310 474 282, 6944 677 746

Αθήνα: Πύργος Αθηνών, Μεσογείων 2-4, Κτήριο A΄, Τηλέφωνο: 210 77 08 882, 6973 346 704

Λάρισα: Μ. Αλεξάνδρου 3, Τηλέφωνο: 2410 535 603, 6973 984 260

Πάτρα: Κως 18 & Πανεπιστημίου 3, Τηλέφωνο: 2610 437 436, 6978 483 170

Ιωάννινα: Τεχνολογικό Πάρκο - Πεδινή, Τηλέφωνο: 26510 07 667, 6970 267 540

Ηράκλειο: Αμαλθείας 17 & Κατεχάκη, Τηλέφωνο: 2810 229 351, 6970 803 497

Χανιά: Τζανακάνη 40-42, Τηλέφωνο:28210 58758, 6945 750 933

Ανοιχτή Γραμμή Επικοινωνίας: 801-11-99299

info@biohellenika.gr - www.biohellenika.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...