Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οι πρώτες...αγορές...ΠΟΤΕ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΞΑΠΛΩΝΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ...ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ?ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ..ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ?ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑΜΕ ΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΕΣ!ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΙΣ ΧΑΝΟΥΜΕ!ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εγω θα σου προτεινω αυτο που έκανα και εγώ . παρε φορμακια τωρα απο τις εκπτωσεις που μπορεις να βρεις σε καλη ποιότητα και τιμη .εγω προτιμουσα της marasil. τα φανελακια μπορεις να τα πάρεις αργότερα. την κούνια πρέπει να την παραγγείλεις πριν τις 1η αυγουστου γιατι κλεινουν οι εταιρείες για διακοπες. πετσετες σεντονια κουβερτες συνήθως φέρνουν για δώρα φίλοι και συγγενείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΛΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ,ΚΑΡΟΤΣΙ,ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΗΡΕΣ?ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κούνια παραγγειλα εναμιση μήνα πριν θα μπορουσα και αργότερα αλλα γεννουσα αυγουστο και επρεπε να προλάβω να μην κλέισουν για δεκαπενταύγουστο. και το καρότσι τότε. αλλα μου τα έφεραν σπίτι αφου γεννηθηκε το μωρο( ολόκληρος αντρας δευτερας δημοτικου σήμερα). όταν γεννηθηκα το παιδι μου έφεραν κουβερτες φορμάκια . .. μην βιαζέσαι να ψωνίσεις . παρε τωρα μερικα φορμακια ρουχαλακια μεχρι και 9 μηνων για να επωφεληθεις απο τις εκπτώσεις . οι κουνιες και τα καροτσια δεν νομιζω οτι εχουν εκπτωσεις. χαλαρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα.

εγώ γένησα Αύγουστο & αν εξαιρέσεις το κρεβατάκι που το είχα παραγείλει απο αρχές Ιούνη,τα άλλα τα πήρα σταδιακά μέσα στον Ιούλιο.

Απλά αυτό που διαπίστωσα μετά,ήταν πως αν τα έπαιρνα απο συνοικιακό μαγαζί(καρότσι,relax)θα ήταν πιο οικονομικά!

καλές αγορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καροτσι το πηραμε 13 εβδομαδων (βιαστηκε η μαμα μου),ενα ρουχακι πηρα οταν εμαθα το φυλο στην 20η εβδομαδα κ τα υπολοιπα στον 8ο με 9ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δυο φορμακια πηρα στην 20η εβδομαδα μετα δηλαδη την β επιπεδου. Τα υπολοιπα τον 7-8 μηνα! Μια βδομαδα πριν μπω στο μηνα μου τα ειχα ολα ετοιμα δωματιο μωρου και βαλιτσα! :) Με το καλο απολαυσε το!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ αρχισα τα ψώνια μου πολύ μετα την β επιπεδου

καροτσι κ τα λοιπα τα πήρα 7-8 μηνών κ ριλάξ κ τα υπολοιπα τα πήρα οταν ειχα παει για την γεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα ψωνια σε ρουχα οταν βεβαιωθηκα για το φυλο του μωρου μου στον 5ο μηνα

μετα πηρα καποια γυρω στον 8ο αλλα τα περισοτερα τα πηρα οταν γεννηθηκε και μετα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Πόσο σε καταλαβαίνω!!!Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου έκανα έρευνα αγοράς και πάλι καλά δηλαδή γιατί τώρα έχω ένα μικροπροβληματάκι και δεν μπορώ να ψάχνω...Παραγγελίες τώρα αρχίσαμε να κάνουμε που μπήκα στον 7ο...Όσο για τα ρούχα , είναι καλή περίοδος να πάρεις τώρα αλλά και όταν θα γεννάς θα ΄΄εχει εκπτώσεις και θα ξέρεις και το φύλο οπότε καλύτερα άστα τελευταία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πότε περίπου γεννάς γλυκιά μου;

Αν είναι κοντά σε περίοδο εκπτώσεων,μην βιαστείς.Είμαι της άποψης οτι τα ψώνια πρέπει να γίνονται απο τον 6ο μέχρι τον 8ο μήνα(έχεις κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις,έχεις μάθει το φύλο,δεν έχεις βαρύνει πολύ και έχεις όρεξη να ψάξεις).Μην βιαστείς λοιπόν.''Στάμπαρε''αυτά που θέλεις τώρα που έχεις χρόνο,κάνε έρευνα αγοράς,επισκέψου βιοτεχνίες και μαγαζία και τα παραγγέλνεις αργότερα! :) Αν ξέρεις τι θέλεις δεν θα έχεις άγχος και θα είναι πιο εύκολα τα ψώνια σου

Καλές αγορές :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΜΑΛΛΟΝ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ,Ε?ΗΟΡΕ,Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 15/8!ΟΠΟΤΕ ΔΗΛ.ΑΠΟ 15/7 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΝΑΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ,ΕΤΣΙ?ΟΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΝΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 εγώ γέννησα στην 36η εβδομάδα ακριβώς.Για αυτό λέω μέχρι τον 8ο μήνα... ;) Αχ,δεν ξέρω πότε ακριβώς ξεκινάνε οι εκπτώσεις :dry::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι 4ων μηνων μου ειπε ο γιατρος πως θα εκανα ΣΙΓΟΥΡΑ αγορακι...τελικα το αγορακι εγινε ΣΙΓΟΥΡΑ κοριτσακι!...ευτυχως που δεν πηρα τιποτα!!!

θα σε συμβουλευα να κανεις τις αγορες σου μετα την Β επιπεδου, ετσι για να εισαι ανεννοιας!

εγω ξεκινησα περιπου 6 μηνων,...σιγα-σιγα...

εβαλα και ποστ στις "πρωτες αγορες" με θεμα "απαραιτητες λιστουλες"... που μαζεψα τις "πληροφοριες" για τις πρωτες αγορες απο διαφορες μανουλες...

σε συμβουλευω να αρχισεις αλλα και να τα τελειωσεις πριν τον 9ο μηνα...πριν βαρεσεις!

καλη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΞΑΠΛΩΝΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ...ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ?ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ..ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ?ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑΜΕ ΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΕΣ!ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΙΣ ΧΑΝΟΥΜΕ!ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ!

Κοπελαρα μου ακριβως το ιδιο θεμα εχω κι εγω!!!λοιπον εγω θα τα κλεισω σχεδον ολα την επομενη εβδομαδα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ξερω θα πειτε πως τρελαθηκα ε??και σας ενημερωνω οτι ναι ημουνα παντα ανυπομονη ομως:

1)βρηκα καλες τιμες λογω εκπτωσεων

2)θα δωσω προκαταβολη και οχι ολο το ποσο

3)θα μου τα φερουν Απριλη που θαμαι σχεδον 6 μηνων.

Το φιλοσοφησα λιγακι και ειπα αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει και στον 9ο αν ειμαι (χτυπατε ξυλο)...οποτε ας χαρω και ας αγορασω τα βαρια πραγματα απο τωρα που θα κερδισω και καποια χρηματα.

Φορμακια ,ρουχαλακια και πετσετουλες θα φερουν ολοι οι φιλοι και συγγενεις.οποτε αυτα δεν με νοιαζει αν τα παρω τωρα.δεν θα κερδισω και πολλα...ενω το κρεβατακι ,συρταριερα κερδιζω 200ευρω και απο την προικα κερδιζω αλλα 80 ευρω.απο το καροτσακι κερδιζω αλλα 100 ευρω!!!συνολικα 380ευρω.ενταξει δεν ειναι και κανα τρελο ποσο αλλα για μας ειναι κερδος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο με το καλο....κοιτα να δεις τι παιζει εγω τωρα ξεκινησα να ψωνιζω για τον πριγκιπακο μου....πιστευω πως και οι περισσοτερες μετα τη β επιπεδου....αντε θα δεις ποσο γρηγορα θα περασει ο καιρος......φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθεσω κοριτσια πως θα τα κελισω ολα unisex ετσι ωστε να μην εχω προβλημα ειτε ειναι αγορακι ειτε κοριτσακι.Κοριτσακι μου ειπανε στην αυχενικη!

Θα παω και στον ιατρο μου την Τεταρτη και αμα μου πει ολα καλα,την επομενη μερα θα παμε να τα κλεισουμε ολα.

Ειμαι τρελαρα ε??? :lol::lol::lol:

ανυπομονωωωωω ναξαναδω το νινι μου και να του αγορασω το κρεβατακι και τη συρταριερα του!!! :kiss::kiss::kiss:

φιλακια σε ολες σας και ευχομαι καλες αγορες και γερα μωρουδελια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! ξερεις αφου γεννας αύγουστο θα πάρεις καλοκαιρινά ρούχα για νεογεννητο στις καλοκαιρινες εκπτώσεις . οπως ειπα και χτες στις χειμερινες αυτες τις ημερες παρε για ηλικιες 3 6 και 9 μηνών φορμάκια ζακετάκια και κανα μπουφανακι μπεμπε για τον επόμενο χειμωνα.α, και τα πολλα ψώνια μετα το β επιπέδου! φιλια ! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! :):):):)

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ!!! ΜΕΤΑ ΤΗ Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΩΡΙΤΕΡΑ! ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΔΗΛΑΔΗ,ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου χαλάλι τα κιλά, θα τα χάσεις! Κι εμένα μια γνωστή μου με το θηλασμό έγινε πέρσι και κόκκαλο κυριολεκτικά! Κολυμπούσε μες στα ρούχα! Οπότε πιστεύω θα βοηθήσει!!
    • Ναι! Προσέχω λόγω του σακχάρου!  Εμένα πάντως μωρέ μου χτυπάει άσχημα να το λέει έτσι χύμα ο γιατρός κανόνισα διακοπές.. Ας έλεγε άλλη δικαιολογία, γιατρός είναι.. ότι δεν μπορεί να αναλάβει άλλη γτ έχει πολλές έγκυες ας πούμε.. Το Αλεξάνδρας; Θα ψάξεις και εκεί;
    • Πονακια έχω κ εγώ συνέχεια κ πόνους περιόδου αλλά τα έχω συνηθίσει και δεν τους δίνω σημασία.  Η μέση καλά κρατεί!  Για μαλλια κάποια που ρώτησε εγώ μόλις  έκλεισα 1ο τρίμηνο έκανα ένα ωραιότατο ντεκαπαζ ρίζα μία χαρά! Δεν είμαι έγκυος πρότυπο!! Ντιπ δεν προσέχω, τώρα στις διακοπές αναψυκτικό,  αλκοόλ  κ τσιγάρο πήγαν σύννεφο!!! 🤪 Ζαβό θα το βγάλω το καημένο,  εκανα κ ηλιοθερηλιοθεραπεία... Μόλις γεννησω θα με αποκληρωσει απο μανα του! 
    • Κορίτσια καλησπέρα!Εγώ δυστυχώς σήμερα έχω πολύ πόνο και αιμα. Αύριο είναι να ξανακάνω χοριακη. Αλλά λογικα δεν προχωράει η εγκυμοσύνη. Έχει συμβεί σε καμία?
    • Κι εγώ 5+ κιλά είμαι ήδη..και μπήκα με παραπάνω από τα κανονικά μου (62) στην εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω που θα φτάσει αυτό, αλλά δε θέλω να ξεφύγω γιατί και δε θα μαζεύεται μετά και η μέση δεν ξέρω πόσο μπορεί να αντέξει. Αύριο έχω γυναικολόγο και θέλω να κάτσω να γράψω τί να τον ρωτήσω γιατί όλο ξεχνάω. Αρχές Ιουνίου έχω κλείσει και για τη Β επιπέδου. Έχω κάτι πονάκια χαμηλά, σαν τσιμπήματα τη μία φορά, σαν πόνους περιόδου την άλλη και κάτι περίεργες σουβλιές στη μέση. Δεν ξέρω τί είναι όλα αυτά. Αν είναι ότι αρχίζω να το νιώθω πλέον ή κ΄άτι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξεκουράζομαι κι επίσης δεν κοιμάμαι και πολύ άνετα. Όλη η δυσκολία μου βγαίνει στον ύπνο γιατί δε βολεύομαι. Μόνο από τη μία μεριά μπορώ να κοιμηθώ και στο γύρισμα πονάω αρκετά.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...