Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΝΟΣ...ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ?


ntina.ef.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ntina mou den eprepe na tous rotiseis ti theloun apo thn stigmh pou den tha epilekseis esu tipota apo ta baftistika .

afou tha epileksoun monoi tous ta pragmata pou tha paroun gia to paidi sou tha epilekseis kai esu ti tha tous pareis .

otan to ksana sizitisete emene sthn erotish an theloun kati prosopiko h gia to spiti afou ekanes thn arxh kai mhn peis oute posa oute ti akribos theloun .

an sou poune tipota pes oti auth einai doulia dikia sou opos kai ta baftistika dikia toy . ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΑΚΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΩ...ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΣΑΣ ΦΙΛΩ...ΘΑ ΣΑΣ ΚΡΑΤΑΩ ΕΝΗΜΕΡΕΣ ;) :laugh:

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Κ ΜΕ "ΦΟΡΤΩΣΕ" ΠΑΛΙ :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΟ ΑΚΟΜΗ..ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΕΝΑ "ΝΕΟ" ΓΙΑΤΙ Μ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΩ Κ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΜΕ ΠΟΣΟ ΧΑΖΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

*ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΗΔΗ ΣΕ ΜΑΜΑ-ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ Κ ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ!!

ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΙΠΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ..ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΡΟ Κ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Κ ΜΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ..(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ!!

ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΡΩΤΑΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ,ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ..ΤΗ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ!!

Κ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ..ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!!

Κ ΤΙ ΚΑΝΕΙ??????????????!!!!!!!!!!!!!!! :blink::blink:

ΠΑΕΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΕΝΑ ΣΕΤ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ 360Ε,ΧΩΡΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΠΙΤΙ(ΠΕΘΕΡΑΣ)ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ Κ ΛΕΕΙ...ΑΥΤΟ ΠΗΡΑ Κ ΖΗΤΗΣΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :ohmy:

Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΤΑ ΕΔΩΣΕ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??ΕΤΣΙ ΠΑΣ Κ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ??Κ ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΑΝ ΤΗΣ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑΙ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ..

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ!!!Κ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ,ΤΗΣ ΠΗΡΕ Κ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ!!ΕΛΕΟΣ!!ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ!!

ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ..ΚΑΛΗ-ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ "ΠΕΤΑΞΩ" ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα καλησπερα.μια καλη λυση ειναι να κανεις και αλλη νονα και να εχει 2 νονους.τωρα για το δωρο οχι φυσικα δεν απαιτουν οι νονοι τι θελουν,οτι μπορεις θα παρεις,ειναι τελειως συμβολικο.εγω παντως που βαφτισα μαζι με τον αντρα μου τους ειπαμε οτι θελουμε να παμε ολοι μαζι για τα βαπτιστικα και το σταυρο γιατι θελουμε να αρεσουν και σε εκεινους,στην αρχη δεν ηθελαν αλλα επεμενα και τελικα ολα τα διαλεξαμε μαζι με την κουμπαρα μου,μεχρι και τη λαμπαδα.ειχα κανει εγω μια βολτα και τελικα αυτα που ειχα επειλεξει επελεξε και εκεινη και φυσικα με ρωτησε η τιμη ειναι ενταξει η να δουμε κατι αλλο.δεν της ειπα ποτε ποσο εκαναν.και εκεινη με τη σειρα τους μας ρωτησαν τι δωρο θελουμε προσωπικο η για το σπιτι και τους ειπαμε οτι θελουν και τιποτα να μην παρουν δεν πειραζει αλλα επεμεναν και μας ειπαν οτι θελουν κατι που να μας φανει χρησημο και μετα απο πολλες συζητησεις και παρακαλια και αφου μας εδωσαν να καταλαβουμε οτι εχουμε σκοπο να σας παρουμε κατι καλο και ακριβω τους ειπαμε και τελικα ηταν πιο οικονομικο απο οτι ηθελαν γιατι δε θελαμε να ξοδεψουν πολλα.ηθελαν να μας στειλουν ταξιδι στο παρισι με ολα τα εξοδα πληρωμενα αλλα δε δεχτηκαμε.παλι πολλα ειπα :P

αφου τους ρωτησες θα πεις στη γυναικα του με βασει τα χρηματα που μπορεις να διαθεσεις,θελετε κατι προσωπικο ας πουμε ρολοι η κατι για το σπιτι εικονα η κατι που νομιζεις εσυ και αντιστοιχει τα χρηματα που μπορεις να διαθεσεις και τελος.ουτε ποσα θα ξοδεψεις ουτε τιποτα και αν επειμηνουν να απαιτησεις να διαλεξεις εσυ τα βαπτιστικα και το σταυρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina mou efriksa me ayto pou diabasa .

psonises apo sberko :angry:

lipon mhn tous xarisei kastana kai an pareksigithoun toso to kalitero .

an sou kanei pali to idio tha ths peis oti "oxi den eiani ayto to dwro sou(auto pou tha exei parei monh ths) sou exw parei idi dwro"

an den to kanei auto enimerose tous oti afou tha apofasisoun monoi tous gia ta baftistika tha epilekseis esy oti dwro theleis na tous pareis .oxi na eisai kai keratas kai darmenos .

mhn peseis kai esu sthn pagida kai plironeis oti parei ekeinh .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακι τη πατησες για τα καλα μα επιμενω γατι τους ανεχεσε ; εω με τετοιος ανθρωπους ουτε καλημερα δεν θα ελεγα οχι να μου βαφτισουν και το μωρο .Αφου η φιλη σου θελει τελος πιασε τον αντρα σου και ασκσε βετο και τι εγεινε αν δεν ξαναμιλσετε μαζι τους ; τυχερη θα εισαι καινα σου πουν το οτιδηποτε ο αντρα ςη πεθερα πες κανονστε γιατι θα ψαχνεε ια νυφη -γυναικα και παιδι πατησε ποδι ΤΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε??? Τον κουμπάρο μου θα κάνεις νονό???

Όταν διάβασα το πρώτο ποστ σου, δεν πίστευα στα μάτια μου!

Ε στον δεύτερο με αποτελείωσες!!! Αυτό είναι λέω, έχουμε τον ίδιο κουμπάρο!

Ίδια μα ολόιδα περίπτωση η δική σου με τη δική μου!

Εγώ το έκανα γαργάρα, ευτυχώς δηλαδή, γιατί τον τελευταίο καιρό έχω δει μια καλυτέρευση στη σχέση μας και αυτό όχι για κανέναν άλλο λόγο, γιατί δεν αντιδρώ σε κάθε βλακεία που θα ξεστομίσει! Δεν απαντώ, είμαι πολύ τυπική μαζί του και όλα καλά!

Ευτυχώς η γυναίκα του είναι μια αξιολάτρευτη κοπέλα κι έτσι μαλακώνει λίγο η ψυχή μου... Αλλιώς... Άσε που ζούμε και μακριά και οι επαφές μας είναι 1 στο τόσο! Το Μαράκι για τη νονά της τρελλαίνεται, το νονό της ούτε που τον πλησιάζει! Και όταν πηγαίνουμε Κατερίνη με άδεια, επιδιώκουμε να τους δούμε (και η νονά τσακίζεται να έρθει να μς δει), γιατί όποια και να είναι η σχέση η δική μας, όποια κακιά σκέψη να κάνω για αυτόν, το "καλό" έγινε! Είναι ο νονός του παιδιού μου και πρέπει να έχουνε επαφές! Πρέπει να μάθει να τον αγαπαέι και με τα καλά του και με τα κακά του! Τελεία και παύλα!

Στην περίπτωσή σου...

Έφριξα κι εγώ με αυτό που έγραψες για το δώρο. :ohmy: Αν είναι δυνατόν θράσσος!!!

Νομίζω πως πλέον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Εκτός κι αν είσαι χαρακτήρας που "δεν μασάς" και τινάξεις την κουμπαριά στον αέρα για να μην τινάξουν αυτοί τα νεύρα σου!

Ότι και να γίνει, εύχομαι ειλικρινά να βρείτε τις ισορροπίες σας για το καλό του παιδιού και ΜΟΝΟ!

Φιλιά πολλά!

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!

ΝΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ "ΘΑ ΠΑΤΗΣΩ ΠΟΔΙ" Κ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΥΣΤΗΡΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...ΑΝ Κ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΝΟΣ...................... :dry::(

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ..ΤΟ Κ ΤΟ!!

ΓΙΑΤΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΔΩΡΟ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΥΛ "ΠΟΣΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ" ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ.Τ Ε Ρ Μ Α!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ "ΑΝ ΘΑ ΛΕΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ" ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ!!

Ω,ΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΓΚΑΚΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ...ΔΕ ΘΑ ΚΑΘΗΣΩ ΠΑΛΙ ΣΙΩΠΗΛΗ ;)

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ??!!! :woohoo: :kiss:

..ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΝΟΝΟ??ΑΧ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΑΣΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ..ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ "ΚΟΛΟΣΑ" ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ Η ΜΠΑΛΑ Κ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ..ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΟΜΩΣ Κ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΓΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΩ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ Κ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΣΙΤΩΝΟΜΑΙ Κ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΙ ΛΕΩ(Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΛΕΓΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ)

ΜΑΚΑΡΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΙ 2 ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΙΣΩΣ Κ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΔΩ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που λενε τα κοριτσια να βαλεις κι αλλους νονους , καλη ιδεα .

αν π.χ προτεινεις στην αδερφη σου μπορει αυτος απο τον εγωισμο του να κανει πισω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Προσωπικα ειμαι κατα της λυσης που δεν θα ειναι αυτη που θες, αλλα απλα για να λυθει το θεμα. Δηλαδη να βαλεις και καποιον αλλο για νονο. Αφου ΔΕΝ ΘΕΣ τον συγκεκριμενο ανθρωπο. Παει και τελειωσε. Πιστευω οτι πρεπει να εξηγηθειτε μια και καλη, αν και στο τελος πιθανον να βγεις εσυ η κακια.

Εμας μας παντρεψαν η δικη μου κολλητη και ο κολλητος του αντρα μου. Οταν προεκυψε η εγκυμοσυνη, τους ειπα "Παιδια, εμεις γιναμε κουμπαροι και η κουμπαρια αυτη θα υπαρχει εις τον αιωνα, οποτε αφηστε να βαφτισει το παιδι κανενας αλλος για να συγγενεψουμε με περισσοτερους". Και τα παιδια δεν εφεραν καμια αντιρρηση.

Πιστευω οτι οι ξεκαθαρες κουβεντες ειναι και οι καλυτερες, αφου φυσικα εχει προηγηθει συμφωνια δικη σου και του συζυγου σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...