Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΝΟΣ...ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ?


ntina.ef.

Recommended Posts

Λοιπον....μιλαμε για τον "πνευματικο μπαμπα" του παιδιου σας!!!!!!!!!!!!

Δε το συζητω πως αν δεν ειναι αξιος δε πρεπει κ να γινει!!!!

Μου τη δινει αφανταστα που παμε βαφτιζουμε ενα παιδι κ μετα ή εξαφανιζομαστε ή δεν ειμαστε ενταξει στις υποχρεωσεις κ απεναντι στο παιδι ή δε το θεωρουμε κ τοσο σημαντικο....στην περιπτωση σας παλι που θελει να εχει κ λογο κ να του λεει κ καμια κουβεντα που θα του κατεβαινει στο κεφαλι χωρις ισως να σας υπολογισει...ειναι κ αυτο απο τα χειροτερα!!!

Προσπαθησε να το αποφυγεις!!Βρες κ ζητα απο μια πολυ αγαπημενη σου φιλη-ο,συγγενη...κ πες οτι σας το ζητησε κ θελει πολυ κ θελετε κ εσεις για να την ευχαριστησεται κ γιατι αγαπαει πολυ το παιδι κ θα εχουν ωραια σχεση κ οτι αυτος στην τελικη ειναι ηδη κουμπαρος σας,αυτο δεν αλλαζει!Παντα θα εισαστε κουμπαροι,δεν αναγκη να εξαντλησετε ολες τις υπολοιπες δυνατοτητες που υπαρχουν!!!Σας εχει παντρεψει κ δεν ειναι κ απαραιτητο πια στις μερες μας να βαφτισει κ το παιδι!Θελετε να κανετε κ μια νεα κουμπαρια με εναν αλλον ανθρωπο που σας το ζηταει κ θελετε κ να τον ευχαριστησεται!

Μιληστε του ξεκαθαρα κ ζητηστε του κ καλα κ την κατανοηση του για να μην προσβαλλεται κ το αλλο ατομο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν καταλαβαίνω ΠΟΥ είναι το πρόβλημα!!!! :dry:

Εγώ τι θα έκανα:

Θα έβρισκα με τον άντρα μου άλλον νονό/νονά, θα ετοίμαζα τα προσκλητήρια και θα τα μοίραζα, εκεί θα έβλεπαν και το ποιός είναι ο νονός!!!

δεν χρειάζεται να το ανακοινώσετε σε κανέναν άλλον, δεν καταλαβαίνω γιατί οι αποφάσεις που αφορούν την οικογένειά σας θα πρέπει να κοινοποιούνται!!!! :ohmy::huh:

και όπως λέει και μια φίλη (δεν θυμάμαι ποιά το έγραψε συγνώμη!!! :blush: ) ας το βαφτίσει κάποιος αδελφός...εγώ βάφτισα την ανηψιά μου και έχουμε επαφή αν και είμαστε μακρυά. αν είναι αδελφός σου ή του άντρα σου θα ενδιαφερθεί και πιο πολύ για το παιδί!! γιατί εκτός από βαφτηστήρι είναι ανήψι!!!

και κάτι ακόμη δεν καταλαβαίνω: οι άλλοι κάνουν κουμάντο στο σπίτι σας? στις αποφάσεις που αφορούν την οικογένειά σας?! :dry: ούτε που θα με ένοιαζε αν θα μου μιλούσε κάποιος που δεν συμπαθώ έτσι και αλλιώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΝΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ(ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ),ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΦΑΩ ΖΩΝΤΑΝΟ............ΘΑ ΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΑΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΟΠΩΣ ΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ,ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ.ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΗΤΑΝ,ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παιδί είναι δικό σου και εσύ αποφασίζεις για την ανατροφή και την βάπτιση του... Τι τυπικούρες είναι αυτές στην εποχή μας; Τι σημαίνει οτι πρέπει να το βαπτίσει επειδή σας πάντρεψε; Δεν υπάρχουν πρέπει, υπάρχουν θέλω... Θα κάνεις αυτό που εσύ θέλεις λοιπόν για το μωρό σου. Το μωρό να έχει ένα άξιο πνευματικό νονό που να του προσφέρει χαρά, ευτυχία και δωράκια... Δεν είναι ανάγκη ο ένας να την λέει στον άλλον και να την πληρώνει το παιδάκι.

Ανακοινώνεις λοιπόν την απόφασή σου και πάτα λίγο πόδι... Εγώ τουλάχιστον σε αυτά είμαι κάθετη!!!! Τέλος.... Μιλάμε για το παιδί σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την argi απολυτα.βρεσ τα καταρχην με τον ανδρα σου μη εχεις τσακωμους και με αυτον ετοιμασε τα σχετικα με τη βαπτιση με νονο κοινης επιλογης των δυο σας και φερτε ολους τους συγγενεις προ τετελεσμενων γεγονοτων .αμαν πια στο 2010 ζουμε! τα εθιμα με τα γονικα ονοματα και τους απο υποχρεωση νονουσ επιβαλλεται να εκλειψουν.φροντισε μονο ο νονος να αγαπαει και να ενδιαφερεται πραγματικα για το παιδακι και να του το δειχνει . ο νονος του 3 ου μου παιδιου το εχει δει μεσα σε 5 χρονια μετρημενες φορες (και ειναι φιλος του ανδρα μου0ευτυχως τα χρεη νονου τα εκτελει ο πατερας του ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΤΑ ΟΝΟΜΑ ΝΟΝΟΙ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ?συγχυστηκα τωρα που τον θυμηθηκα :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως πιστευω οτι ο νονος ου παιδιου ειναι σημαντικο πραγμα..οποτε καλο ειναι να μη κανεισ νονο καποιον που δε πας..εκτος και αν η συμπεριφορα του προς το παιδι ειναι καλη..ειναι κριμα για 1 λαθος επιλογη των γονιων,να την πληρωνουν τα παιδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις νονο καποιον που θα εχετε καλες σχεσεις και θα αγαπαει πολυυυ πολυ το παιδακι σου και μη σκεφτεσε τιποτα αλλο.καλεσετον μια μερα σπιτι σου και πες κανονιζουμε να βαφτισουμε τον μικρουλη και αποφασισαμε να κανουμε τον ταδε για να κανουμε και αλλες κουμπαριες γιατι δεν μας αρεσουν αυτα τα εθιμα οτι οποιος σε παντρευει σου βαφτιζει και το παιδι.ειναι πολυ συμαντικος ο νονος του παιδιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά κ να το συζητήσεις με τον άνδρα σου κ να αποφασίσετε τι θέλετε κ οι δύο κ τι είναι σώστο κ για το καλό του παιδιού σας να κάνετε.Τι σημαίνει τι θα πει το σόι;Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό,δεν το δέχομαι.Αν δεν θέλεις στην τελική τον συγκεκριμένο άνθρωπο για ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΠΑΤΕΡΑ του παιδιού σου γιατί να το κάνεις;Ποιός μπορεί να σε αναγκάσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν τα διαβασα ολα αλλα μην τον κανεις νονο του παιδιου σου,τι λες ρε μεγαλε που θα πεις κ τιποτα του παιδιου βρε ουστ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

δεν τα διαβασα ολα αλλα μην τον κανεις νονο του παιδιου σου,τι λες ρε μεγαλε που θα πεις κ τιποτα του παιδιου βρε ουστ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ Κ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.. :angry::(

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΑΠ ΕΞΩ ΑΠ ΕΞΩ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ =ΠΩ,ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΟΝΟ??ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ,ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΣ Κ ΤΟΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ Η ΛΕΣ Κ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ,ΛΕΣ Κ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ!!ΜΕ ΤΣΑΤΙΖΕΙ ΠΟΛΥ!!

Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ "ΠΟΛΥΠΑΕΙ"ΤΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΤΙΝΑΝΕ ΓΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΟ??...ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ Η ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ..Κ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΓΩ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ Κ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ Η ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΩ Κ ΜΑΖΙ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ :(

ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΡΙΛΙΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ...ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ..ΠΟΣΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ, ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΠΟΔΕΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΧΥΜΑ..ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΔΙΑΣΜΟΥΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ!!!!!! :kiss::kiss:

ΘΑ ΔΩ ΜΩΡΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΗ,ΑΠΛΑ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΑΡΡΟΣ,ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΝΩΜΕΣ Κ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ..ΜΠΑΣ Κ ΠΑΡΩ ΜΠΡΟΣ..ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΩ :angry::angry:

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΔΙΑΚΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΤΛ Κ ΤΟ ΣΚΥΛΟΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ!!

ΠΠΠΦΦΦΦ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να βάλεις μια δική σου ξαδέρφη για νονα και πες του "ε,εσυ μας πάντρεψες η δική μου θα βαφτίσει το παιδάκι μου". Δλδ τι?Να παρεξηγηθείς εσυ με το σόι σου (και καλά...) για να κάνει ο ξύπνιος το κέφι του??Βρε ουστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ (ΔΙΣΤΥΧΩΣ :angry::angry: )

ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑΚΟ ΜΟΥ... :(:ohmy::x

ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΜΕ ΔΩΡΑ Κ ΑΡΧΙΣΑΝ Ο ΝΟΝΟΣ Κ Ο ΝΟΝΟΣ Κ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ

-ΑΑΑ...ΞΕΡΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΝΟΝΟΙ!! :blush:

ΑΡΧΙΣΑΝΕ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΤΑ ΜΠΟΥΡΟΥ-ΜΠΟΥΡΟΥ Κ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΔΩ...

ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ..ΗΡΘΑΝΕ ΕΧΘΕΣ(ΓΙΟΡΤΑΖΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ) Κ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ...ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕ ΔΩΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Η' ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ

-ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΘΕΛΩ(ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ "ΜΑΓΚΙΑ" ΣΤΟ ΥΦΑΚΙ)

Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ,ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ??ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΠΟΣΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ Κ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ??

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΠΛΑ

-ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ..

Κ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕ ΠΗΡΑ :blink::angry: (ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ)

ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ??

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ....!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ,ΑΡΧΙΣΑ ΗΔΗ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.. :(:(:angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑ...Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ!!ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ "ΓΥΡΙΣΤΗ"??ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑ :laugh: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πιστευω πως ναι εχεις χρονο.....

ειναι αμαρτια να κανεις εναν τετοιο ανθρωπο ...

νονο του παιδιου σου... εγω δ θα το εκανα παντως με τπτ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΔΙΑΚΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΤΛ Κ ΤΟ ΣΚΥΛΟΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ!!

ΠΠΠΦΦΦΦ...

αυτη την διακριτηκοτητα πληρωνω κ εγω σε πολλα θεματα!!!!Μηπως τελικα πρεπει να την "δουμε" δουμε αλλιως κ οποιον παρει ο Χαρος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω εκανα νονα της κορης μου την κουμπαρα μας την οποια ειχε επιλεξει ο αντρας μου. Δεν την ηξερα και στην πορεια καταλαβα οτι ειναι παλιοχαρακτηρας (ευτυχως και ο αντρας μου). Οταν ειχε ερθει στο μαιευτηριο να δει το μωρο ειπε "Δωσε μου τη βαφτιστηρα μου να την παρω αγκαλια". Και της απαντησα "Ακομη δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαφτισαμε?"

Βεβαια δεν ητανε σοι οπως εσενα, αλλα παλι και να ητανε δεν υπηρχε περιπτωση να κανω πνευματικο γονιο του παιδιου μου εναν ανθρωπο που δεν εγκρινω σαν χαρακτηρα. Και μαλιστα καποιον που θα εχει συνεχη επαφη με το παιδι μου! Συζητησε το με τον αντρα σου καλυτερα αρνηθειτε το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤ ΚΑΤ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΑΘΑ..ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΚΥΡΟΣ!!

ΑΦΟΥ ΔΕ ΜΙΛΗΣΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝ ΤΑ ΔΩΡΑ..ΑΦΟΥ ΕΧΘΕΣ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΕΧΟΜΑΙ??ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Κ ΠΛΕΟΝ ΑΡΓΑ ΔΙΣΤΥΧΩΣ... :(

Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚΕ??ΕΤΣΙ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΑ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΜΑΣ??

-ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΣΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ??

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ(ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΝΟΝΑ Κ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ)ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΩΡΟ Η' ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΜΕΝΟ Κ ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΑΣ ΕΠΕΡΝΑΝ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΗΘΕΛΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΤΙΜΗΣΟΥΝ!!

ΟΧΙ ΠΟΣΑ ΔΙΝΕΙΣ?? :angry::angry:

ΕΚΤΟΣ ΑΝ...ΕΤΣΙ "ΚΑΝΟΝΙΖΟΝΤΕ" ΑΥΤΑ!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ,ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΑΔΙΚΗ??ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ??

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ "ΧΑΖΕΣ" ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ ΝΟΝΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!ΑΠΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΝΑ θα είμαι πολυ αυστηρή σε ολα οσα σου γραψω ισως καποια ατομα απο εδω ενοχληθουν αλλα δεν τα γραφω με κακη διαθεση απλα αυτη ειναι η γνωμημου .

Η Βαφτιση ειναι ενα μυστηριο θα κανεις το παιδι σου Χριαστιανο και ο αθρωπος που θα επειλεψεις για νονος δεν ειναι μονο για να φερνει δωρα τα Χριστουγγεννα και το Πασχα .Αυτος ο ανθρωπος θα ειναι ο πευματικος πατερας του παιδιου σου και εχει το δικαιωμα να εχει σημαντικο ρολο στη ζωη του παιδιου οχι μονο για να τον βαλει στο χωρο της εκκλησιας που προσωπικα εγω αυτο το θεωρω το λιγοτερο .Πρεπει αν τον συμβυλευει να ειναι κοντα του να εχουν επικοινωνια οπως θα εχει και τους γονεις του , πρωτα οι γονεις μετα ο νονος και μετα οι παππουδες δεν ειναι τυχαιο ολο αυτο που γινετε στη βαφτιση .

Πως λοιπον κανεις νονο καποιον που διαφωνειτε ριζικα σε πολλα θεματα οταν εχετε διαφορετικες αποψεις οταν χαλιεστε και με το που βλεπεστε. Εσυ τι παει να πει δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα ;δεν εχεις γνωμη στη ζωη του παιδιου σου ; τι εισαι κανενα ρομποτ που απλα ακολουθει εντολες; Δεν μπορω να δεχτω οτι μια νεα κοπελα φοβαται να μιλησει καινα πει εγω με τον αντρα μου θ αποφασισουμε για το νονο .

Απο την άλλη το τη εσυ δνε ξερεις τι γινετε με τα δωρα δεν ειναικακο δεν βαφτιζεις καθε μεα για να ξερεις αλλα η πεθερα σου και η μαμα σου δεν σου ειπαν ; αφου ανακατευονται σε ολα πως σε αυτο δεν σου ειπαν ;

Λοιπον δες ποσα χρηματα μπορεις εσυ να διαθεσεις και πηγαινε σε ενα χρυσοχοειο και παρε απο μια αλυσιδα η ενα ρολοι η κατι άλλο .Απο την άλλη μπορεις να τους παρεις μια ωραια εικονα για το σπιτι η κατι άλλο που ξερεις οτι θα ταιριαζει στο χωρο τους .

Παντως θεωρω μεγαλο λαθος να μπεις σε αυτη τη διαδικασια και ναι εχεις καιρο να πεις ΟΧΙ

Εμενα η κοπελα που μας πανρεψε δουλευαμε παρεα και ο αρραβωνιαστικος της ηταν παιδικος φιλος του αντρα μου τον ηξερα οσα χρονια ηξερα και τον αντρα μου εκεινη πολυ λιγτερο πριν το γαμο μας 20 μερες χωρισαν και εμεις μειναμε ξεκρεμαστοι αποφασισαν να μας παντρεψει η κοπελα επειδη ειχε κανει πολλα εξοδα και ηταν και κολλητη μου μετα το γαμο τα ξαναεφτοιαξαν αλλα δυστυχως ηταν πολλοι υποκριτες και αυτη πανουργα το μονο που ηθελε ηταν να μου κανει κακο να καταστρψει ολα οσα ειχα χτισει και εκανε κατι πολλα ασχημα αρχισε να διαδιδει οτι ειχα αλλη σχεση το ειπε στη μαμα μου στην αδερφη μου στις φιλες μου στα πεθερικα μου στη κουνιαδα μου σε πελατισσες και οταν αποκαλυφθηκε σαφως και εκοψα σχεσεις ηρθαμε αντιμετοποι με τον αντρα μυ και συγκρουστηαμε με ολο του το σοι αλλα τετοιους ανθρωπους δεν θα ηθελαν να εχουν καμια επιρροη επαν στο παιδι μου τηνε κανα περα , το παιδι μου το βαφτισε ενας καθηγητης μου απο τη σχολη που καναμε παρεα ειναικοτα στο Σταυρο μου ειναι τωρα 5 χρονια που εχουν περασει απο τη βαφτιση και τον βλεπει τουλαχιστον μια φορα στις 10 μερες παλια καθε μερα αλλα τωρα μετακομισαμε πιο μακρια .Εχει επιρροη στο παιδι και μιλαμε μαζι γαι το μελλον του δεν με νοιαζει τη θα φερει το Πασχα η τα Χριστουγεννα μου φτανει που οταν ειχα το παιδι στο νοσοκομειο ηταν εκει διπλα μου ξενυχτησε μαζι μου εκλαιγε και μας στηριζε .Αυτος γιαμενα ειναι ο νονος.Τι θα μαθει στοπαιδι σου αυτος ο ανθρωπος Ντινα ; το πως να ειναι απολυτος και αυταρχικος ; να ειναι αγενης ; να ειναι ξερολας ; θελεις ολα αυτα ; Το παιδι μπορει να το βαφτισει οποιοσδηποτε ακομα και η μαμα σου η η πεθερα σου αν δνε εχει καποιν άλλον δνε ειναι λυση αναγκης ο νονος αλλα καθαρα θεμα επιλογης και σωστης κρισης .

Σκεψου λιγο και κρινε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιναααα ακομα με αυτον τον μ@λ@κα αχολειστε..απαπα..να σου βαφτισω εγω το παιδι και τελος...χιχιχ

Εγω δυο φορες εγιναν Νονα, και στις δυο περιπτοσεις τους ειπα παρτε μου οτι θελετε γιατι το δωρο για μενα ειναι συμβολικο το σπουδαιο ειναι να βαφτηστει το παιδι..αν και η δευτερη κουμπαρα δεν ειχε οικονομικος θεμα και μου εκανε ενα πολυ ακριβο δωρο.

Επισης και η δικη μας νονα μας ειπε να της παρουμε οτι θελουμε, την ρτωτησα πως θα της φαινοταν ενα καλο ρολοι ειπε ΟΚ αρκει να ειναι χρυσαφη και μεγαλο..και τερμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΠΟΥΘΕΝΑ..ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗ "ΧΑΛΑΣΩ" ΚΑΝΕΝΑΝ Κ ΜΟΛΙΣ ΕΧΘΕΣ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ-ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ?

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΣΤΩ Κ ΣΕ ΑΥΤΟΝ

ΣΕΣΙΛΙΑ Α,ΜΠΡΑΒΟ Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ..ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΙΤΗΣΕ ΣΧΕΔΟΝ??ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΟΥ ΛΕΤΕ??

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΟΥΝΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ..ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΜΕΝΟ ΔΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΠΟΣΟ ΝΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ Κ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ??ΟΥΤΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΔΕ ΘΑ ΠΑΩ..ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ!!

ΛΟΙΠΟΝ..???ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΕΤΣΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntina μου να προτεινω και εγω κατι; αν δεν καταφερεις να του πεις οχι λογο σοι, μπορεις να κανεις και το αλλο να το βαπτισει αλλα μαζι να το βαπτιση και καποιος αλλος δικος σου και το παιδι να εχει δυο νονους, εγω προσωπικα δυο νονες ειχα και η μια χαθηκε λογο μεταθεσης και η αλλη παρεμεινε, σκεψου και αυτο αν δεν μπορεις να το αποφυγεις πες το ειχα ταξει και εκει να βαπτιστη οποτε πρεπει να βαπτισετε μαζι, και σιγουρα το παιδιακι σου θα εχει εναν πιο καλο ανθρωπο μετα κοντα του και δεν θα δημιουργηθει και προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφη κινηση μαριαντα ειναι μια επιλογη .Ναι Ντινα μπορεις να βαλεις τη μαμα σου η καποιον αλλον και ξερεις μπορει να σπαστουν και αν την κανον απο μονοι τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΑΓΚΑ ΕΔΩ Κ ΝΑ ΛΕΩ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ,ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ :blush:

ΓΙΑ 2Η ΝΟΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΕΙΧΑ "ΖΑΛΙΣΕΙ" ΘΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΩ ΕΓΩ ΚΤΛ

ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΣΕ ΤΟ ΒΛΑΚΑ ΜΩΡΕ...(ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ :P )

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ...ΑΣ ΞΑΝΑΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ!!ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ??ΤΙ ΛΕΤΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...