Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΟΦΕΡΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ.


Recommended Posts

katsaridoula έγραψε:

αχ αχ δεν αντεχω αλλο,εχω κουραστει αλλα τι να κανω,ευτυχως που το πουλακι μου με καταλαβαινει και με παιρνει αγκαλια για να με ηρεμησει.

:):):):):)

kai mena....

ti kala antrakia pou exoume!!to kaliterooo farmako mas!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

katsaridoula μου ποοοοοοσο σε καταλαβαινω!!!Απο τα 14 τα ιδια τραβαω,τωρα ειμαι 34.Γεννησα κ κααααπως εφτιαξαν τα πραγματα,αλλα επειδη γεννησα με καισαρικη,το οποιο σημαινει οτι το ενδομητριο δεν βγηκε για να δημιουργηθει καινουργιο,δεν ειδα κ πολυ καλυτερευση.

Εμενα η πιεση την στιγμη που κατεβαινει το αιμα πεφτει στο 5,5!!!

Τι ενεσεις ,τι νοσοκομεια με εχουν παει ημιλυποθυμη...αστα...

Εγω αυτο που βαζω καμια φορα κ με πιανει ειναι το υποθετο το lonarid,αλλα δεν το βαζω παντα γιατι...καταλαβαινεις δεν ειναι κ οτι καλυτερο....

Αν δεν με πιανει ο τρελος πονος κ μπορω να στεκομαι,γιατι δεν ειναι καθε μηνα το ιδιο χαλι,πινω μαυροδαφνη,βοηθαει πολυ.

Η δοιαροια μας πιανει γιατι εππηρεαζετε το εντερο απο τις ορμονες που παραγονται σε υψηλα επιπεδα.

Κουραγιο κοριτσια...φαινετε πως ο Θεος κ η φυση αποφασισαν να περναμε εμεις οι γυναικες ολα τα δυσκολα γιατι αντεχουμεεεεεεεεε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πο πο σκεφτομαι να κανω τωρα μωρο για να μου περασει αυτο το μαρτυριο(ετσι κι αλλιως θελουμε μωρακι αλλα οχι ακομα) και ας μην εχουμε φτιαξει ακομα το σπιτι αλλα και αν δε γεννησω φυσιολογικα παλι τα ιδια θα εχω.κανει αληθεια δουλεια η μαυροδαφνη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου γλυκο ούτε εμένα με βοήθησαν, αλλα τα συνιστουν για πόνους περιόδου οι γυναικολόγοι. Τα σπασμοαποτελ μου τα συστησε και μενα ο γιατρος για να σταματησω τα μεσουλιντ, αλλα δε με επιασαν. Το τι καταρα έφαγε εκεινη τη μερα ο ανρθρωπος δε λεγεται.

Ελπίζω εσένα να σε πιάσουν, γιατι πραγματικα η δισμηνορροια δεν παλευεται!

Μαρινάκι μακαρι να επιαναν τα παναντολ! Εδω εμείς μιλάμε οτι έχουμε πέσει στα "βαρια"!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δυστυχως φοβαμαι οτι δε μπορεις να κανεις κ πολλα....μονο μωρακι :P Τοτε θα περασουν αυτα ;)

Εχω μια πολυ καλη φιλη που απο την 1η φορα που της ηρθε περιοδος περναει ο,τι κ εσυ καθε μηνα!!!!Τραγικες καταστασεις...υποφερει!!!!Εκεινες τις μερες κλεινεται σπιτι!Να φανταστεις...αν υπαρχει ενα σημαντικο γεγονος που μπορουμε να το ρυθμισουμε,το κανονιζουμε παντα με βαση την περιοδο της!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω το ιδιο,κλεινομε μεσα και αμα γινετε κατι συμαντικο ετσι το ρυθμιζουμε.αφου τον οκτομβριο που εγινα νονα πρωτα κοιταξαμε την περιοδο μου και μετα κανονισαμε ημερομηνια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην αρχη και τις 5 μερες ημουν χαλια μαυρα αλλα τα τελευταια χρονια μονο τις 2 πρωτες μερες και μου εχουν μειωθει και μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑ!!Κ εγω με τη φιλη μου που σου λεω εχουμε βαφτισει μαζι κ ενα παιδακι κ την βαφτιση ετσι την κανονισαμε κ εμεις :P !!!!

Αφου οταν παντρευομουν, αδιαθετησε το πρωι κ ηταν ΧΑΛΙΑ κ δεν ηρθε σπιτι μου που με ετοιμαζανε κ μου ζηταγε συγνωμη κ εκλαιγε αλλα την καταλαβαινω απολυτα!Ολο το βραδυ δεν ηταν καλα αλλα δε μπουρουσα ν'αλλαξω ημερομηνια!!Επαιζαν πολυ παραγοντες ρολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ δυσκολο αν πονας τοσο πολυ,εγω δεν παω πουθενα τις 2 πρωτες μερες.αφου σκεφτομαι οτι οταν παντρευτω(γιατι ακομα αρραβωνιασμενοι ημαστε)μην αδιαθετησω εκεινες τις μερες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

POPO KATSARIDOULA!!!EFIALTHSSSSSSSSSS :silly: :silly: :silly: !!!!!!!!!!!!!!FTOU FTOU!!!!!!!

egw tha to rithmisw me antisiliptika otan einai na pantreutw gia na min exw periodoooo ekeines tis meres!!!!!!!!! :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταθερος ειναι ο κυκλος μου,μονο απο 2,3 μερες διαφορα μπορει να τυχει καμια φορα.αυτο τον μηνα ας πουμε περιμενα 28 με 29 του μηνος αλλα μου ηρθε χθες γιατι μαλλον αλλαζει ο κυκλος μου.ασε ασε οταν ερθει η ωρα και εγω καπως θα το ρυθμισω μη μου τυχει τιποτα απροοπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω παντως που δεν υπεφερα ιδιαιτερα στην περιοδο ειχα υπολογισει την ημερομηνια κ να με βολευει κ να μην ειμαι αδιαθετη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια πως σας καταλαβαίνω! και εγώ μια από τα ίδια περνάω κάθε μήνα! και εμένα η περίοδος μου πρώτη φορά μου ήρθε όταν ήμουν 9!!! τώρα είμαι 21 και οοολα αυτά τα χρόνια υποφέρω! για κάποιο διάστημα έπερνα αντισυλληπτικά και ήμουν πολύ καλύτερα, τώρα που τα σταμάτησα επέστρεψα στα ίδια, αφόρητοι πόνοι, εμετοί, διάρροια! είναι πραγματικά μαρτύριο! κανένα χάπι δεν με πιάνει συν ότι η ένεση απλά με χαλαρωνεί λίγο σαν μούδιασμα και ηρεμώ κάπως. είχα διαβάσει πως η διάρροια εκείνες τις μέρες οφείλετε στους σπασμούς της μήτρας και επειδή το παχύ έντερο βρίσκετε πίσω από τη μήτρα μας επηρεάζεται και αυτό και γι αυτό έχουμε διάρροια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι πόσο σε καταλαβαίνω....

Περνούσα τα ίδια κάθε φορά. Είχα αφόρρητοι πόνους για 3 μέρες, μ'έλουζε κρύος ιδρώτας και έκανα συνέχεια εμμετούς από το ζόρι μου. Παρακαλούσα να με ναρκώσουν. Δε μ'έπιαναν τα παυσίπονα και τα αντιφλεγμονώδη με τίποτα. Έτσι, κάθε μήνα βαρούσα 2-3 ενέσεις στον πωπό και ηρεμούσα.

Εγώ σώθηκα με τα αντισυλληπτικά. Δεν καταλάβαινα τίποτα. Πόνος μηδέν.

Επίσης και μετά τη γέννα δεν πονάω καθόλου. Ούτε που καταλαβαίω πως μου έρχεται περίοδο!!!

Διάλεξε...

Ή μωράκι ή αντισυλληπτικά!!!

:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσαριδούλα κ εγώ μια απο τα ίδια κ ακόμη χειρότερα,ακριβώς μέχρι να μείνω έγκυος κ εγώ!!!!Μετά τη γέννα μου έρχεται περίοδος χωρίς να το καταλάβω...Χωρίς ένα ντεπόν,κάτι!!!Τρομερή αλλαγή!

Δοκίμασέ το..Χαχαχα!!!

Φιλάκια πολλάάάά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...