Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΟΦΕΡΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ.


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια,καθε φορα που αδιαθετω υποφερω απο πολυ δυνατους πονους στην κοιλια.απο την πρωτη φορα που μου ηρθε καθε μηνα πεθαινω απο τους πονους.εχω αλλαξει ενα σωρο χαπια γιατι μετα απο λιγο καιρο δε με πιανουν.μπορει να εχω παρει 2 χαπια και να μη μου περναει με τιποτα και δεν ξερω τι να κανω,μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι απο 12 χρονων που μου εχει ερθει η περιοδος καθε μηνα τα ιδια και τα ιδια.εχω ρωτησει ενα σωρο γυναικολογους αλλα δεν υπαρχει λυση.ξερει καμια απο εσας κανενα γιατροσοφη;συγνωμη για το μεγαλο μυνημα αλλα δεν αντεχω αλλο,δε θελω να μου ερχετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεινε εγκυος!!!και εγω ετσι ημουν αλλαξα πολλα αντιφλεγμονωδη φαρμακα μετα δεν με επιαναν και εκανα ενεσεις. με επιανε κρυος υδρωτας,σιδερο στην κοιλια και κουκουλωμενη ολη μερα στο κρεβατι.απο τοτε που γεννησα τιποτα.ποναω λιγο οταν μου ερχετε παιρνω 1 βολταρεν και μετα μια χαρα,σωθηκα.δυστηχως δεν μπορεις να κανεις κατι ειναι ορμονικο,υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ενεσεις εχω κανει,θερμοφορεσ με καυτο νερο βαζω ασε και ολο ξαπλα.αχ ειπαμε να μην κανουμε ακομα μωρακι γιατι θελουμε να φτιαξουμε το σπιτι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φιλη μου,εχει ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα.Εκανε εμετο και την επιανε δοιαρεια απο τον πονο.Τωρα ειναι εγκυος.2-3 μερες πριν της ερθουν παιρνει φελντεν,και 2 αμα εχει μεγαλο προβλημα.Ειναι υδατοδιαλειτα και κανουν καλη δουλεια.Δεν ξερω αν τα εχεις δοκιμασει.Αν θελεις ρωτα τον γιατρο σου και παρε.Ευχομαι περαστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορεις να κανεις τιποτα κοριτσι μου.ειχα ακουσει οτι κατι γινεται με ορμονοθεραπεια,γιατρος μου το ειπε,αλλα δεν σου το συνιστω,υπομονη σε καταλαβαινω απολυτα,καθε μηνα περνας δυσκολα!~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ..ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ Κ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ Κ 9 ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ.ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ..ΕΜΕΤΟΥΣ,ΤΡΕΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ,ΡΙΓΗ,ΝΑ ΔΙΠΛΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ..ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΝΑ MESULID Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ.ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΝΑ ΤΑ FELDENE K ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΤΥΧΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΕΙ ΛΙΓΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΩ Κ ΗΤΑΝ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ,ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ...ΑΣΤΑ,ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΛΗΡΩΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΩΡΑΜΕ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΠΟΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με πιανει και διαροια και εμενα.τωρα αυτα τα χαπια μου εχει δωσει.μου ειπε να περνω ενα τη μερα και οταν με ξαναπονεση μεσα στη μερα παιρνω buscopan psus αλλα χθες δε με επιανε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βικακι ασε,οταν πηγαινα σχολειο εκεινες τις μερες δεν παταγα καθολου και το ιδιο και στη δοθλεια.ευτυχως τωρα δε δουλευω.αχ σου ευχομε να μην το ξανανιωσεις αυτο το φριχτο πραγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πονάς όταν κάνεις παιδί;;; Κι εμένα έτσι μου είπαν!! Γιατί συνεχίζω να πονάω;; :dry:

Και πριν και μετά την εγκυμοσύνη μου τις πρώτες μέρες στην κυριολεξία κατεβάζω 2 καρτέλες χάπια!! :unsure: Είναι ο μόνος πόνος που δεν τον υποφέρω! Οτιδήποτε άλλο το αντέχω! 1000 φορές τους πόνους της γέννας παρά αυτό το πράγμα! Μουδιάζω από τα χάπια και είμαι οκ μετά! Αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση!! Όταν γέννησα λοιπόν, ήμουν από τις άτυχες που είχαν από τα άσχημα λόχεια! Αίμα έως και τις 40 μέρες.. και πόνο πολύ για τις πρώτες 20 μέρες! Μου έκαναν παυσίπονη όσο ήμουν στο νοσοκομείο και ξαναπήγα μετά από 2 μέρες όπου είχαμε βγει γιατί είχα διπλωθεί 2 ώρες στον καναπέ κι ούτε ανάσα δεν έπαιρνα! :blink:

Έπαιρνα τα buscopan καμιά 10αρια τις 2 πρώτες μέρες χωρίς υπερβολές!! Μετά πήγα στα buscopan plus, ήταν πιο δυνατά από τα απλά και μείωσα τα χάπια, μετά έπαιρνα τα nurofen που είναι κι αυτά πιο ελαφρία και μετά την γέννα μου έδωσαν τα xeforapid τα οποία αυστηρά παίρνεις μέχρι 2 ν μέρα! Βέβαια στα λόχεια μου πήρα 3 μαζί κι ο άντρας μου με έβριζε που αγνόησα την συνιστώμενη λήψη! Αλλά δεν πέρναγε αυτός τον πόνο! 2 περιόδους μέχρι στιγμή,πονάω αλλά παλεύεται η κατάσταση και με τα xeforapid μια χαρά! παίρνω 2 την μέρα και ευτυχώς με κρατάνε!

Καλό μας κουράγιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den ksero kata poso einai asfales na katanaloneis coctail farmakon, alla ego epairna kapoia epoxi ponstan-buscopan se syndyasmo kai kati ekanan.

To mesulid kai to feldene me boithousan mono an ta epairna prin arxisei i periodos mou.

An den exeis bgalei ti skolikoiditida sou einai epikindino na bazeis thermofora stin koilia sou, na prosexeis.

Dokimases na pareis antisulliptika? Merikes fores ta sustinoun oi gunaikologoi, giati boithane.

Kala tin proti mera tis periodou mou den ekana tipota, orizontionomoun sto krebati kai eklaiga... Auto me ti diarroia giati to pathainoume??

Tora meta ti genna einai polu kalutera ta pragmata. Na fantasteis pairno mono anabrazonta depon (ta isxura), i diarroia omos paramenei.

Ypomoni... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πο πο και εμενα μου εχουν πει οτι μολις κανω παιδι θα ειμαι οκ.τελικα δεν ειμαι η μονη που υποφερωω.αυτα τα χαπια δεν τα εχω παρει ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια εγω μετα την γεννα ξεχνιεμαι κ παω στο μπανιο και λέω - α! εχω περιοδο! (σαν ψεμα μου φαινεται...20 χρονια πονουσα!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι δεν κανει η θερμοφορα αλλα καποιες φορες με ηρεμει.κλαμα να δεις την πρωτη μερα,διπλωνομε και κλαιω με λιγμους.με πιανουν τα νευρα μου και θελω να τα σπασω ολα.δεν ξερω γιατι μας πιανει η διαροια,δε με πολυνοιαζει αυτο οσο ο πονος που περναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ρε κοριτσια εγω μετα την γεννα ξεχνιεμαι κ παω στο μπανιο και λέω - α! εχω περιοδο! (σαν ψεμα μου φαινεται...20 χρονια πονουσα!!!!)

Σε ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!

Εντάξει οκ δεν πονάω όσο πόναγα, μην τα παραλέω!! Αλλά πονάω!! Δεν παίρνω μια καρτέλα χάπια πλέον!! Παίρνω μισή!! Άσε!! Και να κλαίει το μωρό .. και να θέλει αγκαλίτσα κι είναι βαρύς ο λουκουμάς.. έφτασε 9 κιλά!! Και να πονά η κοιλιά ... ΦΡΙΚΗ!!

:blink::blink::blink::blink::blink:

:dry::dry::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katsaridoula: ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΠΕΡΝΑΩ!!!!ΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΤΥΛΙΓΟΥΝ ΣΤΑ ΔΥΟ,ΡΙΓΗ,ΕΜΕΤΟΙ,ΔΙΑΡΡΟΙΑ,ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ...ΠΑΛΙΑ ΕΠΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΜΠΟΥΣΚΟΠΑΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΝΑΝ!!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΦΟΡΕΣ!!! ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ,ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ feldene ΤΩΝ 20mg ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΈΡΘΕΙ ΠΑΙΡΝΩ ΔΥΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΑΊΡΝΩ ΈΝΑ SPASMO-APOTEL ΤΟ ΟΠΟΊΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΩΡΕΣ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΑ!!!ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΚΑΙ ΟΙ ΑΔΕΛΦΕΣ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ Ο ΠΟΝΟΣ.ΓΙΑ ΤΑ ΣΜΑΣΜΟ-ΑΠΟΤΕΛ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ.Α!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΦΕΨΗΜΑ ΜΕ ΚΑΝΝΕΛΑ-ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ (ΒΡΑΣΙΜΟ ΣΕ ΝΕΡΟ ΑΠΛΩΣ) ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΝΙΑΚ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ ξέχασα!! Την διάρροια κι εγώ την έχω ρε κορίτσια!! Έλεος δλδ!! Δεν μας φτάνει ο πόνος.. έχουμε και τ'άλλο!!

Συνδιασμό έκανα κι εγώ κάποτε ! Σισσάκι, αντισυλληπτικα;; Αυτά με καταστρέψανε! Δεν ξέρω αν φταίνε αυτά αλλά από τότε που έκανα θεραπεία με δαύτα, λόγο πολυκυστικών ωοθηκών να στρώσει ο κύκλος... από τότε άρχισα να σφαδάζω στους πόνους! Πριν.. πήγαινα τουαλέτα κι έλεγα : Ααα αδιαθέτησα!! Μετά τις πολυκυστικές κι αφού δεν είχα περίοδο για κάνα 6μηνο... άρχισε και το μαρτύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α θα παω να παρω τα σπασμο αποτελ.ευχαριστω πολυ.εμενα η αδερφη μου δεν καταλαβαινει τιποτα,τι τυχερη που ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα παρει και εγω για καποιο διαστημα αντισυλιπτικα για θεραπεια για τον πονο αλλα δεν ειδα και μεγαλη αλλαγη ασε που τα φοβαμε κι ολας και δε τα θελω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA DEN MOU DINEIII ANTISILIPTIKA!!!!!!!!!!LEEI DEN EINAI KALA O GINAIKOLOGOS!!PAUSIPONA LEEI NA PERNEIS KAI BUSCOPAN(POU DEN KANOUN TIPOTA)

ASE KAI EGW KATHE MHN ETSI EIMAI!!!!!ME SFAZOUN OI PONOI!!!

TO MONO POU ME PIANEI EINAI TO PANADOL EXTRA TO KOKKINO!DOKIMASE TO... PERNW GIRW STA 3-4 THN MERA TETOIA...

TO 1 KRATAEI GIA 2 WRES...!!

DOKIMASE TO AN THES KOPELA MOU.....VOITHAEI POLY!!!

TO EXTRA OMWS!

GIATI TO DEPON TIPOTA DEN KANEI..SE MENA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katsaridoula: ΤΡΕΞΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ!!!!! :woohoo: :silly:

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΟΥΣ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ!!! ;);)

ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙΣ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΩΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ.Α!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.Α!!!ΜΗ ΓΕΛΑΣΕΤΕ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑΜΠΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΟΣΟ ΜΕ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επαιρνα και panadol αλλα μετα απο λιγο καιρο δε με επιανε,επαιρνα και depon αλλα μετα δεν εκαναν τιποτα,μετα mesulid που με επιαναν αλλα μετα τα σταματησα γιατι τα επαιρνα για πολυ καιρο και με ολα αυτα που λεγανε τα σταματησα γιατι φοβιθηκα,μετα πηρα voltaren και τωρα μια παιρνω felden me buscopan plus και μια voltaren.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αχ δεν αντεχω αλλο,εχω κουραστει αλλα τι να κανω,ευτυχως που το πουλακι μου με καταλαβαινει και με παιρνει αγκαλια για να με ηρεμησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gew koritsakia, eixa megalo provlhma sthn periodo..upefera mou erxotan emetos alla zorizomoun toso polu kai den ekana giati einai to mono pragma pou sixainomai sth zwh!ponos????koimomoun oloklhra 24wra..ksupnousa thn epomen mera..vrhka to kolpo omws kai hsuxasa..pleon katalavaina pote mou erxotan apo ton pono..me proeidopoiouse..kai etsi epairna ena ponstan prin me piasei o polus o ponos kai me epiane!eimai egkuos twra k 8a sas pw se ligotero apo 6 mhnes pws 8a niw8w meta thn egkumosunh sthn periodo..prospa8hse na eisai sta zesta panta!na mhn pairneis kruwmata kai na kaneis malakseis sthn koilia sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...