Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υφασμάτινες Επαναχρησιμοποιούμενες Πάνες


Recommended Posts

Σωσω έχω μπερδευτεί. Εμείς χρησιμοποιούμε pampers ακόμα και προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις οικολογικές. Αν πάρεις τις "bambigenius one size organic όλα σε ένα" μετά θέλεις από πάνω και βρακάκι ξεχωριστά? Επίσης ένα επίθεμα φτάνει? Αυτά για μες το σπίτι που είπε το tirogaridaki τι είναι? Όταν κάνει κακά πως τα αδείαζετε καλέ? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω έχω μπερδευτεί. Εμείς χρησιμοποιούμε pampers ακόμα και προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις οικολογικές. Αν πάρεις τις "bambigenius one size organic όλα σε ένα" μετά θέλεις από πάνω και βρακάκι ξεχωριστά? Επίσης ένα επίθεμα φτάνει? Αυτά για μες το σπίτι που είπε το tirogaridaki τι είναι? Όταν κάνει κακά πως τα αδείαζετε καλέ? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΠΑΚΙ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΙΣ AMBINEX ΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΝ ΟΤΙ ΟΠΟΛΥΕΣΤΕΡΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΙΟ ΤΟΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟΣ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ UMGENIUS Ο ΒΡΑΚΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΑ ...ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 100% ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΒΡΑΚΑΚΙ ΑΠΟ ΜΙΚΤΡΟΙΝΕΣ ΟΠΟΤΕ ..ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣΑΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ..ΕΓΩ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ 2 ΑΠΟ 100%ΒΑΜΒΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΛΛΙΝΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ...

ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΠΕΤΑΣ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ ΛΩΡΙΔΑ ΣΑ ΧΑΡΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΘΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΣΕΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ..ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΒΑΖΕΙΣ 2 ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ...ΓΙΑ ΤΙΣ BUMGENIUS DE ΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΞΤΡΑ ΒΡΑΚΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ..ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΙΣ FLIP POYNAI GIA EJV..ALLAZEIS MONO TO ESVTERIKO KAI TO PETAS KAI AFHNEIS THN PANAΠΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ..ΧΑΧΑΧΑΧΑ...

ΣΩΣΩ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 2 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕ ISE ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ....ΧΑΧΧΑΧΑ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΟΥΒΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτές οι bambinex ειναι μόνο πάνες και παίρνεις και extra βρακάκι? Είσαι ευχαριστημένη? Οι bambigenius που είναι όλα σε ένα μήπως είναι πιο εύκολες στη χρήση? Πάντως κορίτσια εγώ έξω και τη νύχτα θα του βαζω pampers για να χω το κεφάλι μου ήσυχο. Μες το σπίτι όμως θα τον έχω με τις πάνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ...ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ...ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΤΑ ΣΤΟ ΣΚ.......ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΑΣ...ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΕΞΤΡΑ ΒΡΑΚΑΚΙ ΜΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩ Ω ΠΑΡΕ ΤΙΣ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ Η ΤΙΣ ΦΛΙΠ...ΠΟΥ ΑΛΑΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ...ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΟΙ ΜΠΑΜΠΙΝΕΞ ΘΕΛΟΥΝ ΕΞΤΡΑ ΒΡΑΚΑΚΙ..ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΑΝ ΘΕΣ...ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΑΖΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΘΑΣΑΙ ΟΚ..ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ ξαναεγινα το πιγκουινακι μου ταιριαζει αλλωστε χαχαχα ,η μπατζινιους ειναι ουαν σαιζ κ δεν θελουν εξτρα βρακακι ,προσωπικα τις θεωρω πολυ γουστοζικες,η ενσταση μου ειναι οτι στην Αμερικη ειναι πολυ πιο φτηνες και εχει παρα πολλα χρωματα,κατερινακι καλημερα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Σωσω έχω μπερδευτεί. Εμείς χρησιμοποιούμε pampers ακόμα και προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις οικολογικές. Αν πάρεις τις "bambigenius one size organic όλα σε ένα" μετά θέλεις από πάνω και βρακάκι ξεχωριστά? Επίσης ένα επίθεμα φτάνει? Αυτά για μες το σπίτι που είπε το tirogaridaki τι είναι? Όταν κάνει κακά πως τα αδείαζετε καλέ? :blink:

εγω εχω τις bambigenius one size organic όλα σε ένα.δεν χτειαζεται απο πανω βρακακι...η πανα διαθετει 2 επιθεματα..οταν ειναι πολυ μωρο βαζεις το μικρο και οταν μεγαλωσει βαζεις το μεγαλο.πανω στην πανα βαζω βιοδιασπωμενο φυλλο και αυτο το πεταω οταν κανει κακα...παρε την τζενη στο mybabycenter να στα εξηγησει ανακλυτικοτερα...εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη..της εφαρμοζουν αψογα!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candy candy έγραψε:

ena fyllo mpainei koritsia ?t oproi evala 4!!!!

εγω ενα φυλλο βαζω και το διπλωνω στα δυο...εξαρταται ποια φυλλα εχεις..εγω τα πηρε απο το mybabycenter και ειναι αρκετα μεγαλο για να το διπλωνεις στα 2.βεβαια εμενα ειναι μωρακι ακομα..οταν μεγαλωσει μαλλον πως δεν θα το διπλωνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια νατρουλα;;;αφου λεει πανω 10-20 κιλα...ότι ναναι...ναι ρε νουκ.εσυ βαλε και ολο το ρολο στο κουτακι της...χουβαρντου μου εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια υπαρχει καμια κοπελα που να χρισιμοποιεισε τις bambinex all-in-one πάνα και βρακάκι μαζι;;;;;

μου αρεσαν πολυ που τις ειδα και θελω να παρω τετοιες για το μωρακι μου,αν καμια κοπελa τις εχει δoκιμασει να μου πει παρακαλω εντυποσεις.Το τονιζω ειναι οι bambinex all-in-one πάνα και βρακάκι μαζι.

Ειδα οτι η androula χρισιμοποιει τις bambinex αλλα δεν ειναι all in one,χαιρομαι βεβαια που ακουσα καλα για τις συγκεκριμενες αλλα αν καποια κοπελα δοκιμασε αυτες τις πανες θελω να μου πει εντιπωσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΜΑΖΙ....ΛΟΓΙΚΑ ΑΨΟΓΕΣ ΘΑΝΑΙ....ΠΑΝΤΩΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exthes parelava tis bumgenius tis flip....omologo pos den enthousiastika me to olo paketo ,prokeitai g eksoteriko vrakaki me apospomeno esoteriko etsi oste na allazeis mono to leromeno esoteriko,oi aplesbumgenius pou einai olo ena mou aresan pio polu.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

antroula δεν υπάρχει φυσικός πολυεστέρας, το γράφω εδώ http://mammyland.com/index.php?option=c ... =16#310584

debbie871 οι bum genius είναι πολύ βολικές.

Επίσης ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ είναι οι Gro Baby http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=645

Δεν έχω δεί πιό ωραία πάνα! Τόσο μαλακές και εύχρηστες! Να σας πώ που είναι η πρώτη πάνα που μου αρέσει πραγματικά, γιατί προτιμούσα πάντα τα μάλλινα βρακάκια (Disana και LoveyBum).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΕλένηΧ έγραψε:

Η αλλη που πηρα εχει πλακα αλλα στην αρχη μεχρι να καταλαβω πως ακριβως την βαζεις με προβληματισε!!!Επισης για το βραδυ δεν θα μπορουσα ποτε να την βαλω μεσα απο τον υπνο Βαριεμαι!!!!!!!!!!!!!!! :):)oikologia2.JPG

Τέλεια φωτογραφία, και η υφασμάτινη πάνα της πάει τόσο πολύ!!!!Είναι πολύ όμορφη!!!φτου φτου φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

καλησπέρα κορίτσια. Είδα αυτές τις mamabless με την κάναβη και το οργανικό βαμβάκι ή αυτές από μπαμπού που δεν περιέχουν πολυεστέρα. Ξέρει καμιά να μου πει αν είναι καλές???

Η mamabless είναι τέλεια και το καλύτερο είναι one-size!!!είναι όντως πολύ απορροφητικές και όταν την αγόρασα συμπεριλαμβανόταν και το επίθεμα! για την βόλτα είναι ότι πρέπει σε περίπτωση ανάγκης!!!! έχω μόνο 2 δυστυχώς και τις πήρα από την Αγγλία. Έπρεπε να πάρω και άλλες, που να ξέρω ότι θα με βολέψουν τόσο. Επιπλέον μου φαίνεται ότι καθαρίζουν καλύτερα από τις άλλες και δεν συγκρατούν οσμές. ( μπορεί να είναι και η ιδέα μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Ναι, είναι πολύ καλές αυτές οι πάνες: λεπτές, στεγνώνουν πιό γρήγωρα από όλες τις άλλες, αντιβακτηριακές, σταθερές γιατί είναι με κόμπιτσες.

Ειναι ιδανικές για το καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ALEXY έγραψε:

Ναι, είναι πολύ καλές αυτές οι πάνες: λεπτές, στεγνώνουν πιό γρήγωρα από όλες τις άλλες, αντιβακτηριακές, σταθερές γιατί είναι με κόμπιτσες.

Ειναι ιδανικές για το καλοκαίρι!

Kαι γιατί δεν βάζεις το λινκ του site σου ecobaby.gr όπως κάθε φορά?

Για να ξέρουμε που να τις βρούμε άμα θέλουμε να τις αγοράσουμε δηλαδή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...