Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υφασμάτινες Επαναχρησιμοποιούμενες Πάνες


Recommended Posts

ΕλένηΧ έγραψε:

Theo_Dominic έγραψε:

[quote

Οι πάνες που χρησιμοποιούμε είναι γερμανικές και σουηδικές και τις αγοράσαμε από γνωστά οικολογικά on-line καταστήματα (χωρίς να κάνω διαφήμιση είναι το ecobaby & το ecofamily) _-20100123.jpg

κοριτσια βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα πηρα να δοκιμασω και εγω τις οικολογικες πανες που εβαλε η Theo_Dominic παραπανω και σαν πρωταρα εχω αποριες!!!!!!!!!!

Ποσο σας βολεψαν οι συγκεκριμενες πανες ειδικα εξω απο το σπιτι

τις διπλωνουμε για να τις βαλουμε ?????

ποσα επιθεματα πρεπει να βαλω για να ειναι αποροφυτικη?????

και αν τις βολευτω τελικα ποσες πανες πρεπει να παρω ωστε να να βαζω καθε 3 μερες πλυντηριο περιπου??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι δεν πηρα εξωτερικά βρακάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blush:

τωρα με φωναζει η μικρη θα επιστρεψω αργοτερα με περισοτερες αποριες!!!!!!!!! :silly: :P

μετα θα βαλω και φωτογραφιες!!!!!πλακα εχουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απορια το βρακακι που περνουμε για εξωτερικη χρηση ν μην διαπερναετε η υγρασια στα ρουχα απο τι υλικο ειναι φτιαγμενο?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια εγω πητα σημερα απο το εco family τις bumgenius...ειναι οne size kai μπου παν οτι ειναι μπαμπου...ειναι πολυ μαλακεσ και ωραιεσ αλλα βρε κοριτσια εψαξα τα καρτελακια και λενε οτι ειναι 90%μπαμπου και 10%πολυεστερασ.ξεμερωσα απιστευτα.δλδ ειναι συνθετικεσ?οπωσ τα συνθετικα ρουχα γιατι εμενα το μικρο ειναι αλλεργικο και δε βαζω συνθετικα ρουχα.εγω ζητησα φυσικεσ πανεσ 100%....αυριο θα τους παρω τηλ..ξερετε τι παιζεται?βασικα πηρα και τα βρακακια ενταξυ αυτα ειναι πολυεστερικε ελενγμενα λεει απο οργανισμουσ αλλα αυτα δεν ερχονται αμεσα σε επαφη..γιατισ πανεσ ξερετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρρουλα....σε ενημερωνων...ο τυπος απο το εκο μπειμπι..πολυ καλος,πολυ ευγενικος αλλα πολυ....πρηχτης..πωπωπω!!!πηρα για 1 λααθος που εγινε στη παραγγελια και μου μιλουσε 20 λεπτα..και κανω το τραγικο λαθος να του πω οτι ειναι πολυ μεγαλες για το παιδι.και μου ξηγουσε 20 λεπτ πως μπαινουνε..και να μην μπορεις να τον διακοψεισ γιατι ειναι πολυ ευγενικος..ςνημερωτικα σου λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έχω και εγώ τις ίδιες πάνες από το mybabycenter. Mη φοβάσαι ρώτησα και εγώ το ίδιο. Ο πολυεστερας είναι μόνο για το κάλυμμα εξωτερικά!

Βρε κορίτσια εγω παλιά είχα πάρει πάνες με ξεχωριστό βρακάκι και το βρήκα τρελή μανούρα. Χίλιες φορες οι πάνες ολα σε 1 και σε 1 μεγεθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπα κοριτσια λαθος bambinex τις λενε..πωπω την πατησα μαλλον επρεπε να το ψαξω καλυτερα..αυριο θα τους παρω τηλ να δω θα μου τις αλλαξουν?αν και δε νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

κοριτσια γεια εγω πητα σημερα απο το εco family τις bumgenius...ειναι οne size kai μπου παν οτι ειναι μπαμπου...ειναι πολυ μαλακεσ και ωραιεσ αλλα βρε κοριτσια εψαξα τα καρτελακια και λενε οτι ειναι 90%μπαμπου και 10%πολυεστερασ.ξεμερωσα απιστευτα.δλδ ειναι συνθετικεσ?οπωσ τα συνθετικα ρουχα γιατι εμενα το μικρο ειναι αλλεργικο και δε βαζω συνθετικα ρουχα.εγω ζητησα φυσικεσ πανεσ 100%....αυριο θα τους παρω τηλ..ξερετε τι παιζεται?βασικα πηρα και τα βρακακια ενταξυ αυτα ειναι πολυεστερικε ελενγμενα λεει απο οργανισμουσ αλλα αυτα δεν ερχονται αμεσα σε επαφη..γιατισ πανεσ ξερετε?

σιγουρα είναι από ecofamily? δεν μπορω να τις βρω για να σιγουρευτω ότι έχουμε τις ιδιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι μινα μου δεν εχουμε τισ ιδιεσ εγω εχω αυτες http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... t_id=29854 και αυτα τα βρακακια

http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... oduct_id=3σωσω ειναι συνθετικεσ δλδ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

αντρρουλα....σε ενημερωνων...ο τυπος απο το εκο μπειμπι..πολυ καλος,πολυ ευγενικος αλλα πολυ....πρηχτης..πωπωπω!!!πηρα για 1 λααθος που εγινε στη παραγγελια και μου μιλουσε 20 λεπτα..και κανω το τραγικο λαθος να του πω οτι ειναι πολυ μεγαλες για το παιδι.και μου ξηγουσε 20 λεπτ πως μπαινουνε..και να μην μπορεις να τον διακοψεισ γιατι ειναι πολυ ευγενικος..ςνημερωτικα σου λεω..

:lol::lol: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

και σε εμενα συνεβη περιπου το ιδιο μονο που εμενα με πηρε να με ενημερωσει για την παραγκελια οτι δεν υπηρχε μια πανα που ζητησα και μου εξηγουσε για μια αλλη που ειχαν την ιδια ποιοτητα αλλα λιγο χαμηλοτερη τιμη και με την ευκερια μου ελεγε και για τα υπολοιπα προιοντα του οτι ειναι οικογενοιακη επιχειρηη και οι τιμες του ειναι οι χαμηλοτερες στην αγορα και οτι χρειαστητε εδω ειμαστε

Σταματημο δεν ειχε!!!!!!!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρουλα δε ξερω..για διαβασε..ειναι η πανα μπαμπινεξ...αν ειναι κλειστη θα σου την αλλαξουν φανταζομαι...

Bambinex Οικολογική υφασμάτινη πάνα από μπαμπού + ΕΠΙΘΕΜΑ

Yπεραπορροφητική, κομψή πάνα από μπαμπού, αντιβακτηριδιακή!

Παρέχει πλούσιες στρώσεις μπαμπού υφάσματος εκεί που χρειάζεται, ανάμεσα στα ποδαράκια, ενώ στα πλαϊνά το ύφασμα είναι λεπτό. Με αυτόν τον τρόπο, ακόμη και πολύ γεμάτες οι πάνες μπορούν να φορεθούν μέσα από κάθε ρούχο!

Στην τιμή κάθε πάνας περιλαμβάνεται επιπλέον ενίσχυση - επίθεμα από το ίδιο απαλό μπαμπού σε σχήμα σερβιέτας, που χρησιμοποιείται για περιπτώσεις όπου αναμένουμε αυξημένη ενούρηση, π.χ. κατά τη διάρκεια της νύκτας, ή ενός ταξιδιού, ή ακόμη όταν μεγαλώσει πολύ το μωρό μας.

Και το σημαντικότερο: χάρη στον κομψό σχεδιασμό τους, αλλά και χάρη στην ειδική κατασκευή του vecro, οι πάνες αυτές χρησιμοποιούνται άνετα από τότε που το μωρό μας είναι νεογέννητο έως τα 20 κιλά (πάνα birth-to-potty)!

Διατίθεται σε 4 αποχρώσεις βαμένες με ήπια επεξεργασία και πιστοποιημένες με Oekotex - φιστικί, ροζ, γαλάζιο και φυσικό.

δε ξερω..τι καταλαβες;;;;

ελενη και συ τον εχεις μιλησει,ε;;;;αλλα ειναι πολυ ευγενικος..αλλα οχι για πολυ...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την πατησατε και σεις με τον κυριο γιαννη?πωπω παιδια ειναι ευγενικοτατος ανθρωπος αλλα ...εχω ψωνιοσει απειρες φορες απο κει αλλα....εν τωμεταξυ φανταστειτε τι εγινε με μενα που εγινε και λαθος στο ταχυδρομιο?ωρες στο τηλεφωνο και γω με τη σφουγγαριστρα και το τηλ σκουλαρικι δωστου να μιλαω και να τριβω...πολυ καλος αλλα λιγο σπαζοκλαπανιας..χαχαχαχα

ΣΩΣΩ ΝΑΙ αυτες ειναι αλλα στο καρτελακι μεσα στην πανα λεει 90% μπαμπου και 10% πολυεστερικες αυτο φοβαμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

αντρρουλα....σε ενημερωνων...ο τυπος απο το εκο μπειμπι..πολυ καλος,πολυ ευγενικος αλλα πολυ....πρηχτης..πωπωπω!!!πηρα για 1 λααθος που εγινε στη παραγγελια και μου μιλουσε 20 λεπτα..και κανω το τραγικο λαθος να του πω οτι ειναι πολυ μεγαλες για το παιδι.και μου ξηγουσε 20 λεπτ πως μπαινουνε..και να μην μπορεις να τον διακοψεισ γιατι ειναι πολυ ευγενικος..ςνημερωτικα σου λεω..

χαχαχαχαχχαχα...ναι κι εμένα μου τα είχε πρήξει!! Νομίζω προσπαθουσε να πουλησει!:)

Να πάρεις πάνες μονο 100% φυσικές..τα πλαστικά είναι απο φυτικές ίνες και αναπνέουν. Αλλά εγώ έχω πάρεικαι μάλλινα που είναι ακόμη πιο φυτικά αλλά απο κάποια στιμγή και μετά βρέχονται γι αυτό δεν του τα βάζω εξω από το σπίτι. Είναι όμως πάρα πολύ καλά για το δέρμα του μωρού και δεν δημιουργεί συγκάματα. Τα <<πλαστικά>> βρακάκια του τα βάζω έξω και είμαστε μια χαρά!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορυ ρε κοριτσια τωρα γινομαι και γω σπαζοκλαπανιασ αλλα δε ξερω...ειδατε ζητησα 100% φυτικεσ πανεσ μπαμπου οικολογικεσ και μου στειλαν αυτεσ...

τιρογαριδακι δλδ δεν κανουν αυτεσ?να τισ αλλαξω λεσ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α εγω τις phra apo to ECOFAMILY OXI APO TO ECOBABY..ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΥς ΠΩ ΟΤΙ ΣΑς ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΤΙ Η ΠΑΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑΝΑΙ 100%ΦΥΣΙΚΟ ΜΠΑΜΠΟΥ ΛΟΓΩ ΑΛΛΕΡΓΙΑΑΣ...ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙς ΑΛΛΑΞΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και γω θελω. Το σκεφτομαι καιρο να το γυρισω σε αυτες τις πανες αλλα πειτε μου μερικα πραματα οι παλιες:

1. Ποιες πανες προτεινετε για one size για να μπορω να το χρησιμοποιησω και στο επομενο παιδακι

2 Ποσες πανες σε αριθμο να παρω

3 Αν τα κανει πανω του πως ξεφορτωνεσαι τοσο σκ@το??? Με τις μιας χρησης απλα τις υφασματινες τι κανεις?

4.Για βραδυ τι γινεται που δεν τον αλλαζω μες τη νυχτα.

5 Οταν ηταν νεογεννητος αλλαζαμε 13 πανες τη μερα. Και στις οικολογικες ετσι ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσούδια η γυναίκα του κυρίου Γιάννη κυκλοφορεί ανάμεσα μας....

Οπότε ό,τι ειπώθηκε θα μεταφερθεί!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Βέβαια δεν μας το έχει πεί ποτέ αλλά απαντάει πάντα σε σχετικά θέματα!!!!

:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να η μια πανα με τα χριτσ χρατσ αρκετα βολικη θα ελεγα εφαρμοσε αρκετα καλα και μπορει να την βολευτει οποιοσδηποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλλη που πηρα εχει πλακα αλλα στην αρχη μεχρι να καταλαβω πως ακριβως την βαζεις με προβληματισε!!!Επισης για το βραδυ δεν θα μπορουσα ποτε να την βαλω μεσα απο τον υπνο Βαριεμαι!!!!!!!!!!!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια δε μου τις αλλαζουν τις πανες....θα βγαλω ποστ να τις πουλησω αν τις θςλςι καμια κοπελα που απλα θελει υφασματινες πανες...εμενα εχει αλλεργια και εγινε λαθος συννενοηση..κριμα γιατι μου αρεσαν πολλυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Αντρουλα..ποιες είναι οι πάνες που αγόρασες; Μπορείς να μου τις δείξεις ; Απο το σάιτ δηλαδή ποιες αγόρασες;

Ελένη καταπλητική η κόρη σου χαχαχαχαχαχαχα..ειδικά με την πάνα με τα κορδόνια..ατό δεν είναι πάνα ..είναι ολόκληρο γαιτανάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... t_id=29854 ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΡΑΚΑΚΙΑ http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... t_id=30111 ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΔΕ ΤΟΥ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΓΕΜΙΣΕΙ ΣΟΠΥΡΑΚΙΑ ΠΑΛΙ ...ΟΙ ΠΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...