Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου τη δίνει!


IreneValadia

Recommended Posts

Μου τη δίνει όταν πολύ δικό μου άτομο, είναι τόσο πολύ στη κοσμάρα του!

- Κλεισμένο μέσα σε 4 τοίχους με κλειστά παράθυρα

- Σύζυγο Hannibal που γυρνά το βράδυ γιατί και καλά δουλεύει

- Με ένα αγγελούδι που … τι φταίει το καημένο και αυτό φυλακισμένο.

- Και είναι τόσο «ευτυχισμένη» που προσπαθεί και για 2ο αμέσως μόλις τελείωσε η απαγόρευση του γιατρού λόγω καισαρικής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 244
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mou ti dinei pou o pelargos mas prospernaei sinexeia ......

oloi osoi prospa8oun na anamix8oun stin oikogeneia mou den mou ti dinoun giati apla tosu klino ekso apo tin porta mou k apo ti zoi mou xexeex

mono me to pelargo den ksero ti na kano ola ta ala ta elenxo exodas tin ygeia mou k ti voi8eia tou 8eoy !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δίνει που όταν κοιτάζουν το μωρο μου το παρατηρούν πατόκορφα κ προσπαθούν να "πιάσουν" λεπτομέρειες για να βγάλουν το πόρισμα του γνωστού θέματος"ποιόν μοιάζει"!!!!!ΈΛΕΟΣ δηλαδή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο το θεματακι Ειρηνη!!

-Μου την δινει το μας ετυχε δεν προσπαθησαμε εμενα γιατι δεν μου εχει τυχει 9 χρονια τωρα???

-Μου τη δινει που οποιος γνωστος που εχει να με δει καιρο μου λεει κανα μωρο δεν θα κανετε αντε τι περιμενετε??Το τραινο βλακα!!!

-Μου τη δινει που σε ολα τα σιριαλ ολες γκαστρωνονται επισης τυχαια..

-Μου τη δινει που ολες οι τβπερσονες αδυνατιζουν σε χρονο μηδεν εμεις γιατι οχι??

-Μου τη δινει αυτοι που παιρνουν το δεκαπλασιο μισθο απο εμας να μιλανε για οικονομικη κριση..

Θα θυμηθω κ άλλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δίνει που στη δουλειά μου είναι όλοι τόσο κομπλεξικοί και έπρεπε να πάρω εγώ ολά τα καινούρια προτζεκτς! Λες και δεν είχα τί να κάνω και κάθομαι.

Μου τη δίνει και η προϊσταμένη μου που επαναπαύεται στην αίσθηση καθήκοντος μερικών από εμάς. Δε βαριέσαι μωρέ! Η δουλειά να βγαίνει!

Μου τη δίνει που έχουμε συγκεντρώσει τη δουλειά όλου του τμήματος σε ένα γραφείο.

Μου τι δίνει και ο άντρας μου που μερικές φορές είναι ό,τι του φανεί του λωλοστεφανή και πάντα έχει δίκιο!!!

Αχ!!! χειρότερα έγινα!! Τώρα θέλω να βρίσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δινει οταν θελουν να μου "την πουν" για κατι να μου το λενε μεσω του μωρου!

Μου τη δινουν οσες μας ζηλευουν με τον αντρα μου που ειμαστε τοσο αγαπημενοι!

Μου τηνεδωσε σημερα ενας κωλογιατρος που εκανε μια επεμβαση σε μια φιλη μου επειδη ειχαν καποιο προβλημα κ δε μπορουσαν να κανουν μωρο και της εκανε ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ!!! Αναθεμα τα "λαθακια" τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Μου τη δίνει!

Σκέφτηκα να ανοίξουμε αυτό το θέμα και να είναι ο χώρος οπού θα γκρινιάζουμε και θα λέμε τις κακίες μας.

Θα ξεσπάμε εδώ και έτσι δε θα ξεσπάμε στους συνανθρώπους μας και δε θα είμαστε κακίες! Χιχι …

Τι λέτε?

Π.χ.: μου τη δίνει που η συνάδελφος ενώ εχθές μου ζήτησε και της έδωσα την συνταγή του εκμέκ που την κέρασα, σήμερα βρήκε να μου πει «όταν λες αλσα τοπ μπορώ να βάλω γκαρνί? Γιατί πήγα εχθές σε μεγάλο σούπερ μάρκετ και δε βρήκα!» Ντόινγκ!!! :blink::blink:

ασχετο αλλα θα μας δωσεις την συνταγη για το εκμεκ? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μο τη δινει που μιλαω στον αντρα μου και δνε μου απανταει

μου τη δινουν οι δημοσιες υπηρεσιες

μου τη δινι η πεθερα μου και η κουνιαδαμου που συνεχιζουν και εχου σσεις εμ την κουμπαρα μου παρολο που ξερουν ποσο π..... ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου την ΔΙΝΕΙ που πρεπει να παω με τα ΝΕΡΑ του καθε ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥΥΥΥ στις ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, τραπεζες κλπ για να κανουν την δουλεια τους.

Μου την ΔΙΝΕΙ που κάθε χαζογκομενακι που εχει μπει για 2-3 μηνες στο ΙΚΑ μου το παιζει ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ (για πααααανταααα) ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ και ξυνει το πιπι της ολη μερα και την πειραζει που παω ΕΓΩ πολυ συχνα στο ΙΚΑ!!! Λες και ειχα ορεξη να τους βλεπω!!!!

μου την ΔΙΝΕΙ που ΔΕΝ εχω δικαιωμα να τσαντιζομαι!!!!

μου την δινει η ΛΙΜΠΕΡΤΙ :laugh: :laugh: :laugh: (η γνωστη κοντρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζάχω όχι απλά να πρέπει να πηγαίνεις με τα νερά του κάθε .....κα στις δημόσιες υπηρεσίες αλλά να πρέπει να το παίζεις και χαζός, πιο χαζός από αυτόν διότι (επειδή έχουν κόμπλεξ κατωτερότητας) πρέπει να αισθάνονται ανώτεροι από σένα, εξυπνότεροι κ.ο.κ. για νασ εξυπηρετήσουν!!!!

Οι δημόσιοι υπάλληλοι εδώ μεσα ας μην παρεξηγηθούν...

ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ που κάποιοι αρπάζονται από μία σου λέξη για να στην "πουν" και σου κάνουν μάθημα για το πως έπρεπε να εκφραστείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου την δίνει που δεν έχω κάποιο να μου έχει ένα έτοιμο φαγάκι όταν γυρίζω στο σπίτι.

Πεινάω και αυτή η πίτσα δε ψήνεται με τίποτα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου την δινουν που ορισμενοι ανθρωποι σε μια παρεα σε προσβαλουν

ενω οταν εσυ πας να κανεις ενα αστειο παρεξηγιουντε.

Γενικα μου την δινουν οι αγενεις ανθρωποι.

επισης μου την δινειμ που δεν την δινω πια στη ζαχα λογω εγκυμοσυνης :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δινει που το σοι της πεθερας μου με το που λεω οτι εχω κοριτσακι μου το κατονομαζουν κατευθειαν Αθανασια (το ονομα της πεθερας μου).... :angry::angry::angry: Αρε τι γελιο θα ριξω με το καλο στη βαφτηση που θα ακουσουν το ονομα Μαρια (η μανουλα μου :P ). Ακομα δεν γεννηθηκε με το καλο το ονομα τους νοιαζει.... :angry::angry::angry:

Μου τη δινει που η πεθερα μου και η κουνιαδα μου καθε φορα που βγαινουμε με τον αντρουλη μου βολτα αρχιζουν να λενε οτι ολο ξοδευουμε λεφτα....τα δικα τους παιρνουμε????? :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θεματάκι Ειρήνη! ;)

Ξεκινάω...

...Μου τη δίνει που μου κάνει η κάθε άσχετη κυρά-Κατίνα κριτική για το πώς μεγαλώνω το παιδί μου!Άνοιξε γλυκιά μου τα ματάκια σου να δεις τι παίζει έξω απο τη γυάλα σου και άσε τα''Και εμείς μάνες είμαστε και ξέρουμε!''.Καλά κάνετε και ξέρετε!!!Εμείς δεν θέλουμε να μάθουμε :angry::angry::angry:

...Μου τη δίνει που βλέπω ζευγαράκια στο δρόμο και ο αντρούλης μου είναι μακριά μου :(:angry:

...Μου τη δίνει που κάποιοι νομίζουν πως τα ξέρουν όλα!

...Μου τη δίνει όταν με θυμούνται μόνο για χάρες!

...Μου τη δίνει η αδικία!!!

...Μου τη δίνει που τα παιδιά στην Αφρική πεινάνε ενώ άλλα πετάνε το φαγητό τους!

...Μου τη δίνει την ώρα που προσπαθώ να κοιμηθώ η ''απω πάνω'' να χορεύει κλακέτες στο παρκέ!!! :angry:

...Μου τη δίνουν οι σπαστικοί ήχοι(πχ ένα τρυπάνι που ακούγεται με παύσεις!)

...Μου τη δίνει όταν μιλάω στο Στέλιο και αυτός μου απαντάει ''Ναι...ναι...ναι''γιατί παίζει στο Play! :angry::P Tον σκοτώνεις ή δεν τον σκοτώνεις;

...Μου τη δίνει που με ρωτάνε απο ''ενδιαφέρον''πότε θα παντρευτούμε!Όπως εννοείς εσύ τον γάμο,ποτέ!!! :P:P:P

...Μου τη δίνει όταν προσπαθούν να μου ανοίξουν κουβέντα περί αποβολής ενώ ξέρουν πόσο πονάω :(:(:(:(:(:(:(:(

...και άλλα πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλαχαλκιδα έγραψε:

IreneValadia έγραψε:

ασχετο αλλα θα μας δωσεις την συνταγη για το εκμεκ? :)[/quote:32vcq627]

Αμέ!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/ekmek-kataifi-olo-gala.html

μόνο προσοχή στη σαντιγί! … μην έχουμε πάλι παρεξηγήσεις! … χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο θεμα!

Μου τη δινει που δεν μπορω να μπω στο μαμμυ ολη μερα. Κι εγω ζαχαρενια!

Μου την δινει ο αντρας μου που ειναι μονιμος κουρασμενος απο την δουλεια. Λες κι εγω καααααθομαι! Αυτος κοιματε σερι. Εγω?

Μου την δινει η μανα μου που δεν βοηθαει.

Μου την δινει που δεν προλαβαινω ουτε να χ...ω.

Κι αλλα πολλα που θα συμπληρωσω οταν μου ρθουν! Προς το παρον αυτα με καινε!! :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου τη δίνει που τώρα που σαράντισα όλο το σόι του άντρα μου θα θέλει να έρθει σπίτι και ο καθένας θα λέει το κοντό του και το μακρύ του για το μικρό. :angry::angry:

Μου τη δίνει που δεν έχω καμία βοήθεια στις δουλειές του σπιτιού

Μου τη δίνει που έχω να βγώ απο το σπίτι δεν ξέρω και εγω απο πότε και έχω μπαφιάσει... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:silly: Ωραίο θέμα άνοιξες Ειρήνη...τι τα θέλεις τώρα και συ και ξύνεις πληγές???

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

- μου τη δίνει που τη Δευτέρα γυρνάω στη δουλειά μετά απο 12 μήνες άδεια,

- μου τη δίνει που πρέπει να την αφήνω στη μητέρα μου και να πειραματίζεται πάνω της,

- μου τη δίνει που θα δουλεύω όλη τη μέρα και δεν θα προλαβαίνω να δίνω στο μικρό μου ένα φιλάκι,

- μου τη δίνει που όλοι λένε πως θα συνηθίσω και πως η 1η βδομάδα είναι η δύσκολη,

- μου τη δίνει πως πρέπει να δουλεύω γιατί δεν έχουμε κανέναν πόρο πέρα απο τους μισθούς μας,

- μου τη δίνει που ο σύντροφός μου δουλεύει επίσης σαν είλωτας ακόμα και τα Σ.Κ.

- μου τη δίνει που είναι κάποιοι (πολλοί?) που ενώ δεν έχουν εργαστεί ποτέ τους συμβουλεύουν όλους τους άλλους για το πως να είναι καλοί γονείς

ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΝΕΙ που μου τη δίνει :woohoo: :blink: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mου τη δίνει απίστευτα όμως,που έχει πάει 18:25 και είμαι ακόμα στη δουλειά!!!!!!!!!! :angry::angry::angry::angry: Ενώ από τις 16:00 θα έπρεπε να είμαι στο σπιτάκι μου...

Κ ακόμα πιο πολύ μου τη δίνει που δεν πληρώνομαι υπερωρίες!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry::angry::angry:

:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δίνει που στεκόμουν σήμερα στο πεζοδρόμιο του σπιτιού μου και με είδε ο απέναντι που έχει κάτι σαν γυμναστήριο (είμαι σίγουρη ότι είναι παράνομο), έκανε νόημα σ' αυτήν που έκανε στεπ και αρχίσανε να γελάνε, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Αυτό είναι το πιο πρόσφατο "μου τη δίνει". Έχω κι άλλα αλλά δεν μπορώ να τα θυμηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας θελω να πω οτι ειστε οοοοοολες απαιχτες!!!!!!!

Σας αγαπαω ρε τρελαρες μου,πολυ!!!!

Τι μου τη δινει ε;;;;;;;

Ενα πραγμα δεν αντεχω ρε κοριτσια.....ΤΟΥΣ ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΟΥΣ Κ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!

Οχι μονο μου τη δινει....βαραω κοκκινα!!!!!!!

Και δυστηχως.....ειμαι περιτριγυρισμενη απο δ'αυτους!!!!

:angry :angry::angry::angry::angry::angry::angry: :

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...