Μετάβαση σε περιεχόμενο

κορσες μετα απο γεννα


glayki

Recommended Posts

το ξερω οτι παραμελησα τον εαυτο μου αλλα πρεπει εκτοσ απο διαιτα να κανω κατι για το μαζεμα τησ κοιλιασ 10 μηνες μετα την 4 η γεννα μοιαζω σα 5 και βαλε μηνων εγκυος .σκεφτομαι να παρω κορσε. ειναι αραγε αργα ?εχει βαλει καμια σας ,ειδε αποτελεσμα ? πειτε καμια μαρκα HELPPPPPPPPP

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αληθεια εγω πηρα κορσε μετα το σαραντησμο. Δεν ειδα καμοια διαφορα απλα διχνεις πιο αδυνατη οταν το φορας μετα οταν το βγαλεις παλι τα ιδια. Το φοραω εδω και 4 μηνες περιπου. Χωρις γυμανστικη δεν νομιζω να δουμε βελτιωση! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει ότι ο κορσές δεν κάνει τίποτα, παρά μόνο να σε δείχνει πιο αδύνατη και να σε κάνει να χωράς στα παλιά σου ρούχα!

Αχ θέλει γυμναστικούλα, καλά λέει η Τομα. Το καθημερινό τρέξιμο με το μωρό και τις δουλειές του σπιτιού δε μετράει για γυμναστική βρε γ@μ^τ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalliopap έγραψε:

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει ότι ο κορσές δεν κάνει τίποτα, παρά μόνο να σε δείχνει πιο αδύνατη και να σε κάνει να χωράς στα παλιά σου ρούχα!

Αχ θέλει γυμναστικούλα, καλά λέει η Τομα. Το καθημερινό τρέξιμο με το μωρό και τις δουλειές του σπιτιού δε μετράει για γυμναστική βρε γ@μ^τ!!

και εμενα τα ιδια μου ειχε πει η γιατρος μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο κορσες δεν κανει τιποτα...μαλλον κανει κατι πολυ κακο...χαλαρωνουν οι κοιλιακοι μυες και μετα αστα να πανε...κοιλιακοι και παλι κοιλιακοι...μονο αυτοι θα μας σωσουν και διαδρομος...αν και μπορω να πω οτι πλεον εχω χασει ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης και εχω αρχισει να χανω και αλλα,αλλα αυτη η χαλαρωτητα της κοιλιας μονο με κοιλιακους μπορει να φτιαξει...τουλαχιστον δεν εχει μεινει κοιλια αλλα ειναι χαλαρη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα ο γιατρός μου είχε πει οτι ο κορσές δεν κάνει απολύτως τίποτα. ισα ισα που οι μυες μενουν αδρανείς. Κοιλιακούς μου είχε πει μετά από 40 μέρες (λογω καισαρικής)

Τελικά, δε χρειάστηκαν ούτε αυτοί! Η κοιλιά μαζεύτηκε χωρίς να το καταλάβω διαψεύδοντας όοοολους αυτούς που μου έλεγαν: Ωχ με καισαρική ε;;Κριμα γιατι θα σου μεινει η κοιλιά! Μούφαααα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glayki έγραψε:

[/quote:1wl54jhv]

Πιστεύω ότι το καλύτερο που εχεις να κάνεις είναι διάδρομος σε συνδιασμό με κοιλιακούς! Ξεκινα λίγο χαλαρά για να μη σου φανει και αυξανέ το μερα με τη μερα! Ο διαδρομος θα σε βοηθησει να χασεις και οι κοιλιακοί να σφίξεις!!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

τιποτα οντως δεν κανει ο κορσε..για να μη σας πω οτι ουτε χωρας στα ρουχα αφου ειναι ενα επιπλεον "στρωμα" πάνω από την κοιλια...

και ότι από καισαρικη μενει περισσοτερο πάλι δεν το νομιζω γιατι με μια φιλη μου που γεννησαμε μαζι εγω καισαρικη αυτη φυσιολογικα της εχει μεινει μεγαλυτερη κοιλια..

γυμναστικη αλλα που χρονος και ορεξη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...