Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσυνη τις πρώτες μέρες μετά την περιόδο


Recommended Posts

θα ήθελα να μου πειτε τι γνωρίζετε γι αυτό κι αν έχει τύχει σε καμια κοπέλα να εμεινε έγκυος,τις πρωτες 2 μέρες αφού της τελείωσε η περίοδος...εχω διαβάσει πως έχει συμβει....είναι σπάνιο;;;συμβαινει και σε σταθερό κύκλο;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

akribos den ksero na sou apantiso, alla profanos aniko stin idia katigoria me sena dioti exo 5 meres kathisterisi kai irtha se epafi 3 meres meta tin periodo. Kai auto to ksero me sigouria dioti o antras mou einai sto eksoteriko gia doulies opote mono tote irtha se epafi. Ego tha kano merikes meres ipomoni kai tha paro ena test egkimosinis. Sou sinisto to idio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο συμβαινει αλλα εξαρταται απο τον κυκλο σου και απο την διαρκεια της περιοδου. Τι εννοω:ας υποθεσουμε οτι αδιαθετεις την 1 του μηνα και εχεις κυκλο 26 ημερων, περιμενεις επομενη περιοδο στις 26 αρα η ωορρηξια σου ειναι περιπου στις 12 (26-14), τωρα αν η περιοδος σου κραταει 6-7 ημερες και ηρθες σε επαφη τις επομενες 2-3, δεδομενου οτι το σπερμα επιβιωνει αρκετες ωρες και ισως η ωορρηξια να εγινε λιγο νωριτερα, μου φαινεται αρκετα πιθανο να εχεις ευχαριστα νεα :) . Ελπιζω να βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na sou pw den kserw sigoura alla eimai sigouri oti egw emeina egkuos likes meres prin na mou erthei i periodos. Diladi an perimena periodo 15 tou mhna prepei na emeina egkuos guro stis 11-12 tou mhna kai giauto argisa na katalabw tin egkymosuni gia arketo kairo afou nomiza oti itane sumptomata periodou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω.Η περιπτωση μου μοιαζει με της melen,απλα ο άντρας μου πρόκειται να φύγει για το εξωτερικό για λίγο καιρό...εχω σταθερό κύκλο 29 ημερων και η περίοδοσ μου κρατάει 4 μέρες,δυνατοτητα για επαφες έχουμε τις επόμενες 2 μέρες.

απλα σκεφτομαι πως 4 μήνες που προσπαθούμε τις γόνιμες δηλ στην μέση του κύκλου,δεν έχει γίνει κάτι,οπότε ειτε δεν ημασταν τυχεροι ειτε έχω ωορηξία λίγο μετά την περίοδο ή λιγο πριν..

αλλά ας απαντήσει κάποια που της έχει συμβει με περισσότερες λεπτομέρειες...

melen,κοριτσάκι μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχει συμβει το θαυματάκι στην κοιλιτσα σου...περιμενουμε νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό ότι μπορεί να συμβεί!!

Για την ακρίβεια μια φίλη, μου έλεγε ότι συνέβη σ' εκείνη

την 8η ημέρα. Μόλις είχε καθαρίσει τελείως!!

Δηλαδή είσαι εγκυούλα?? Μας το ανακοινώνεις τώρα???

Πες! Πες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλινα μου,θα σε απογοητευσω...μολις μου εχει τελειωσει η περιοδος και απλα ρωταω γιατι φευγει ο αντρουλης μου και για λίγο καιρό θα πρεπει να το σταματήσουμε το αθλημα...2 χρόνια θέλω ένα μωρακι...προσπαθουμε 4-5 μήνες...κι ακομα καθε μηνα ελπίζω...οπως και τωρα που θα εχουμε επαφες 5η-6η-7η μερα του κύκλου...και που μαλλον ειναι σχεδον απιθανο...μένω πολυ μονη μου λογω της δουλειας του κι ενα παιδακι θα αλλαζε κυριολεκτικα τη ζωη μου και θα εσβηνε την μοναξια μου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μου σε καταλαβαινω, κι εγω πολλη μοναξια λογω δουλειας του συζυγου, βεβαια συνειδητα μειναμε χωρις παιδι 1,5 χρονο να συνηθισουμε την ιδεα του γαμου και για να μην ερθει το παιδι να γεμισει συναισθηματικα κενα, αλλα να εχει ερθει η ωρα πραγματικα.

Μαλλον θα σε στεναχωρησω, γιατι οντως μοιαζει λιγο απιθανο το σεναριο για συλληψη, αλλα ποτε δεν ξερεις . Αν σκεφτεις οτι το σπερμα ζει ως 3 μερες τιποτα δεν αποκλειεται. Καλη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ,ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ!2-3 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ!ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ...ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)

Κορίτσια έμεινα έγκυος 8η μέρα του κύκλου, ξεκίνησε περίοδος 16/10 και 23 έγινε η σύλληψη. Πάντα μου κρατάει 7 μέρες η περίοδος (για να καθαρίσει εντελώς) και έχω κύκλο 28 ημερών (τα σημειώνω).

Αφού όταν το έμαθα πως είμαι έγκυος δε το πίστευα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγω έχω άλλη απορία. Άκουσα για γυναίκες που έμειναν έγκυες μια-δυο μέρες πριν τους έρθει περίοδος. Πως γίνεται αυτό? Κάπου διάβασα ότι το ωάριο ζει 24 ώρες μετά την ωορηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά όλα μπορουν να συμβούν αρκει να γινει πολυ νωρισ η ωορηξία(αμέσως μετα την περίοδο) ή πολυ αργά(λιγο πριν την περιοδο)/η ακόμα και να έχεις 2 ωορηξιες κατι που συμβαινει σε νεαρες ηλικίες...!

δεν ξέρω τελικα πόσο σπανια συμβαινουν όλα αυτά,πάντως εγω θέλω να ελπιζω κάτι μεσα στην μοναξιά μου...!

καλα αποτελέσματα να έχουμε κορίτσια...!ολες μ ενα μπεμπακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ06

μακαρι να ισχυει αυτο που λες

γιατι κ γω περιμενω σε λιγες ημερες να μην αδιαθετισω

κ καναμε αγκαλιτσες το σαββατο ευχομαι

να πιασει με ολη μου την δυναμη

αν κ εχω αρχισει πια να μην ελπιζω σε θαυματα

κ περιμενω απλα να αδιαθετησω....

η αληθεια ειναι πως καταβαθος ελπιζω σε αυτο το θαυματακι

για να δουμε.........ουφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...