Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε οι συζυγοι στρατιωτικων...


Recommended Posts

MariaIoanna έγραψε:

Κι εγώ κορίτσια ο άντρας μου είναι στα ελικόπτερα αλλά ζούμε Λάρισα δεν έχουμε πάει πουθενά :)
λαρισα??????που μενεται κ γο απο εκει ειμαι αλλα επειδη κ εμενα ο συζυγοσ στο συρατο ειμαστε εδω κ 3 χρονια λημνο. :(
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 436
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σχετικά με αυτό για τις μεταθέσεις...

για φέτος δε θα γίνουν πολλές.

εμείς ας πούμε ότι αν και έπρεπε να φύγουμε φέτος,

πιθανόν να είμαστε παραμένοντες

γιατί δε παίζει μα-χρη... (χρή-μα) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakim23 έγραψε:

MariaIoanna έγραψε:

λαρισα??????που μενεται κ γο απο εκει ειμαι αλλα επειδη κ εμενα ο συζυγοσ στο συρατο ειμαστε εδω κ 3 χρονια λημνο. :([/quote:2bmibv0g]

Μένουμε τέρμα της οδού Βόλου και δεν μου αρέσει εκεί καθόλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

debbie871 έγραψε:

καλησπερα κοριτσια και μενα ο αντρας μ ειναι στρατιωτιος βεβαια 6 -7 χρονια ειναι στο στρατο πριν λιγο καιρο μονιμοποιηθικε,οντος αυτο με της μεταθεσεις ειναι μπελας βεβαια 1 φορα το βιωσα μεχρι τωρα και μ φενετε ακομα μια θα βιωσω.Δεν ξερω αν το μαθατε ειπαν πως θα ψυφιστει νομος οτι μεταθεση θα περνουν αυτοι που εχουν προτομπει στο στρατο οι καινουριοι δηλ. και οτι οσοι εχουν κανει το νυσι τους θα μενουν στον τοπο τους και αυτο για εξικονομιση χριματα το κρατος γιατι λεν φευγουν πολλα στις μεταθεσεις.αντε να δουμε.παντος αν το κανουν αυτο ειμαστε πολυ τυχερες γιατι τελος οι μεταθεσεις. :kiss::kiss:dev147pr___-20100114-3.png

οποια έχει μάθει κάτι νεότερο πάνω σ'αυτο ας μας πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα εγω το χω ακουσει πολλες φορες αυτο!

Κι οτι και καλα οσοι ειναι παραμεθωριο και θελουν να παραμεινουν θα γινεται αλλα αν δεν ψηφιστει δεν πιστευω τιποτα!

Και μην ξεχνας οτι καθε υπουργος βαζει δικο του αρχηγο Γες και τα αλλαζουν ολα παλι!

Εδω και για τα εκτος εδρας δεν λενε μια οτι θα κοπουν και μια οχι!

Αντε βγαλε ακρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lemon έγραψε:

Ρουλα εγω το χω ακουσει πολλες φορες αυτο!

Κι οτι και καλα οσοι ειναι παραμεθωριο και θελουν να παραμεινουν θα γινεται αλλα αν δεν ψηφιστει δεν πιστευω τιποτα!

Και μην ξεχνας οτι καθε υπουργος βαζει δικο του αρχηγο Γες και τα αλλαζουν ολα παλι!

Εδω και για τα εκτος εδρας δεν λενε μια οτι θα κοπουν και μια οχι!

Αντε βγαλε ακρη!

symfono mazi sou oti na nai einai oloi toys oso gia ta ektos edras ta akouo edo k poso kairo oti mia 8a kopoyn mia oxi.....emeis eimaste paramethorio 3 xronia kleismena k akoma meta6esh..na figoume 8eloume apo do k as mas pane k sthn akri ths ghs..etsi k allios opoudipote allou 8a einai kalytera sigoura.......!koritsia ipomoni etsi einai aytes oi doulies....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

koritsia geia sas k egw gunaika stratiwtikou eimai k eimaste orestiada...einai ligo duskolo stin arxi alla sunithizeis k s aresei k as min exeis parea g enan kafe!!sofia t kane upomoni tha sunithiseis k egw tin perasa autin tin krisi alla ola efygan(ta psyxologika)twra perimenw t agoraki mou n erthei ston kosmo k eimai treiseutixismeni....to mono ekneuristiko einai pou anypomonw n erthei o antras m spiti aptin douleia gti varieme moni alla k auto mas fernei pio konta k s ligo t mwraki mas.....koritsia as mazeutoume oi kopeles apo orestiada na pame g kafe.........xaxaxaxaxa :):cheer::):cheer: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Να ρωτησω οι αντρες σας εχετε παρει εκτος εδρας;

Εμας 2 μηνες δεν τους εχουν δωσει και λενε οτι δεν εχει βαλει τι υπουργειο λεφτα.

Τι θα γινει πια με αυτην την κατασταση;!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ανήκω και εγώ στο club!. Εμείς μένουμε Χανιά, εγώ είμαι Χανιώτισα ο σύζυγος από Πειραια. Είναι στο ναυτικό 14 χρόνια τα 10 στα Χανιά. Είμαστε από τους τυχερούς, δεν έχει πολλές μετεθέσεις η ειδικότητα του. Αν και με την οικονομική στενότητα που χαραχτηρίζει αυτό το κράτος οι μεταθέσεις θα μειωθούν! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι να τα παρει κι ο δικος μου!!

Mariagl μακαρι να μειωθουν αν και εμεις ειμαστε απο τους τυχερους!!

Αλλα παλι υπαρχει ο φοβος :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια τι γινεται? σημερα μου ελεγε ο δικος μου οτι ελεγαν στη δουλεια οτι θα τα κοψουν τα εκτος εδρας καποια επιδοματα και το δωρο του πασχα....... φημες ή... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το δώρο του Πάσχα και το επίδομα αδείας πολύ πιθανό να κοπούν από όλους τους μισθωτούς όχι μόνο στρατιωτικούς. Τώρα για τα επιδόματα δεν ξέρω ας ελπίσουμε πως όχι. Ειδικά για όσους υπηρετούν σε πόλεις όπου δεν έχουν σπίτι δικό τους ή δεν υπαρχει οικισμός και αναγκάζονται και νοικιάζουν όσο να'ναι είναι μια βοήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία Τ. έγραψε:

Γεια σας κοριτσια, μολις γραφτηκα στο φορουμ.

Κι εγω συζυγος στρατιωτικου κι ηρθαμε περσυ με μεταθεση σε ενα νησι του Αιγαιου.Δυστυχως για εμενα ειναι πολυ δυσκολα,δεν περναω καθολου καλα κι αυτο που λετε οτι ερχεται το ζευγαρι κοντα,εγω αντιθετα εχω απομακρυνθει απο τον αντρα μου γιατι εχω χαλια ψυχολογια.Εχουμε 2 μικρα παιδια και εγω στον τοπο μου ειχα δουλεια και σπιτι δικο μου.Κι ετσι αποφασισαμε να φυγω του χρονου και να παω πισω στο σπιτι μας και να μην ξαναπαω μεταθεση.[/quo

σοφια μη το βαζεις κατω . ολες περασαμε αυτο το σταδιο της μελαγχολιας. μεχρι το καλοκαιρι θα συνηθισεις, προς θεου μην αφησεις τον αντρα σου εχει και αυτος αναγκη απο στηριξη και απο τη παρουσια τη δικια σου και των παιδιων ... "η ισχυς εν τη ενωσει"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμ στρατιωτικων?κανενας φιλος παιζει???χιχιχι

κοριτσια εσεις ειστε οι πιο βασανισμενες ψυχες κατα τη γνωμη μου!ενταξει αν εχεις αντρα ναυτικο καθεσαι σπιτι και τον περιμενεις αλλα αν εχεις αντρα στρατιωτικο πας οπου σε παει ο ανεμος!τοσες μετακινησεις!ουφ πως αντεχετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

μμμ στρατιωτικων?κανενας φιλος παιζει???χιχιχι

κοριτσια εσεις ειστε οι πιο βασανισμενες ψυχες κατα τη γνωμη μου!ενταξει αν εχεις αντρα ναυτικο καθεσαι σπιτι και τον περιμενεις αλλα αν εχεις αντρα στρατιωτικο πας οπου σε παει ο ανεμος!τοσες μετακινησεις!ουφ πως αντεχετε???

Έχει κ αυτό τη μαγεία του! Πάντως εμάς είναι η 1η μας μετάθεση εδώ!

είμαστε 7 χρονια παντρμένοι!Νησί δεν έχουμε κάνει ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία Τ. έγραψε:

Δεν ξερω αν το μαθατε αλλα τελος οι καταστασεις επιβιβασης στο στρατο-ενημερωθηκε σήμερα και ο σύζυγος!!!Οριστε και σχετικο αρθρο:

http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=61784

Με τις υγειες μας!

θυμαμαι που ειχα κλεισει με την aegean με οικονομικο εισητηριο ενα μηνα πριν και ο συζυγος μου την ιδια μερα με κατασταση επιβιβασης . και η εταιρια χρεωσε στο στρατο το πιο ακριβο εισιτηριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

μμμ στρατιωτικων?κανενας φιλος παιζει???χιχιχι

κοριτσια εσεις ειστε οι πιο βασανισμενες ψυχες κατα τη γνωμη μου!ενταξει αν εχεις αντρα ναυτικο καθεσαι σπιτι και τον περιμενεις αλλα αν εχεις αντρα στρατιωτικο πας οπου σε παει ο ανεμος!τοσες μετακινησεις!ουφ πως αντεχετε???

πιστευω οτι ειναι πιο δυσκολο να εχεις συζυγο ναυτικο ...... ο πατερας του αντρα μου ηταν ναυτικος και η πεθερα μου ετρεχε για ολα παιδια παππουδες .... η απουσια του πατερα στα παιδικα τους χρονια τα στιγματιζει μεχρι και σημερα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...