Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάλλον είμαι έγκυος...


Recommended Posts

Σαν καινούργιο (πολύ καινούργιο) μέλος, χαιρετώ τη παρέα σας!

Με λένε Ντόρα, είμαι 25 χρονών και εδώ και κάποιο καιρό παρακολουθούσα συχνά σαν κλέφτης τις συζητήσεις σας, αλλά εδώ και κάποιες μέρες πήρα το εισητήριο (μάλλον!) για να μπω και επίσημα στη παρέα σας.

Το τελευταίο διάστημα λόγω μιάς άμβλωσης που πραγματοποίησα (και τη μετάνοιωσα πικρά) μέσα στο τελευταίο χρόνο είχε γίνει ο κύκλος μου ασταθής...και γιάυτό το λόγο έχω καθυστέρηση από 6 μέχρι και 16 μέρες.

Εχω κάνει δύο τεστ εγκυμοσύνης τα οποία βγήκαν θετικά. Υπάρχει περίπτωση να μην είμαι και να έχει γίνει κάποιο λάθος? :blush:

Ευχαριστώ πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόρα καλημέρα και καλώς μας ήρθες!Καλή διαμονή,εύχομαι.

Ο ξάδερφος του άντρα μου που είναι φαρμακοποιός,μου είχε πει ότι αποκλείεται να μην εισαι έγκυος και να βγει θετικό το τεστ.Να είσαι και να βγει αρνητικό γίνεται,να μην είσαι,και να δείξει ότι είσαι είναι σπάνιο.Το ίδιο μου είχε πει κι ο γυναικολόγος μου.

Αν κοιτάξεις εδώ,στο φόρουμ,υπάρχουν πολλές κοπελες που τα τεστ έκαναν λάθος.Ή ήταν έγκυες και έδειξαν αρνητικά,ή και το αντίθετο.Το πιο σίγουρο και αλάνθαστο τεστ,είναι αυτό της χοριακής.Αυτό θα σε διαφωτίσει.

Θα τα λέμε...Εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν να σε καλωσορίσω στην παρέα μας!

Είμαι η Ιφιγένεια, 30 ετών κι έχω ένα κοριτσάκι, το Μαράκι - αλητάκι :P , σχεδόν 17 μηνών! :cheer:

Πρόσφατα μετά από καθυστέρηση 20 μέρες σχεδόν, έκανα τεστ και βγήκε θετικό! Μετά από 1 ώρα πήγα για εξέταση β' χοριακής και βγήκε αρνητική.

Δεν είμαι η μόνη όμως... Όλο και περισσότερες ίδιες περιπτώσεις δημοσιεύονται καθημερινά εδώ. Δεν ξέρω.. Σαν να έχουν χάσει τα τεστς την αξιοπιστία τους!

Αν κατάλαβα καλά, τη συγκεκριμένη φορά επιθυμείς να είσαι έγκυος! Αν ναι, σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Για να σιγουρευτείς κάνε μία χοριακή. Θα γίνω κι εγώ η αναπληρωματική "misss χοριακάκιας" μετά την crazy! ;)

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου!!

Τη Δευτέρα περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακής...και έχω πεθάνει από την αγωνία μου! Η αλήθεια είναι ότι έχω και κάποια συμπτώματα όπως αυτά τα πονάκια της περιόδου που πάνε και έρχονται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NTORAKI MOU XAIROMAI GIA SENA!!KAI EGW PRIN DUO XRONIA MPHKA EDW ALLA DEN EIXA THN TYXH NA MOIRAZOMAI MIA EGKUMOSUNH ME TIS ALLES KOPELES!!(EFOSON EDW KAI 3 XRONIA PROSPA8OUSAME GIA DEYTERO...KAI TIPOTA)WSPOU KAI EMENA EFERE O AI VASSILIS TO DWRO THS KORHS MOU KAI TWRA MPORW KAI MOIRAZOMAI TA NEA MOY MAZI SAS!!!KAI VEVAIA EISAI EGKUOS EFOSON EXEIS KA8USTERHSH KAI KAPOIES ALLES ENDEI3EIS..OPWS PONAKIA STH MESH H XAMHLA H TO STH8OS!!TA TEST OTAN DEIXNOUN 8ETIKA..EISAI!!OMWS GIA PIO SIGOURA KANE MIA XORIAKH!!!POTE EIXES TER?EGW 06/12/09!!!KALO 3EKINHMA!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

NTORAKI MOU XAIROMAI GIA SENA!!KAI EGW PRIN DUO XRONIA MPHKA EDW ALLA DEN EIXA THN TYXH NA MOIRAZOMAI MIA EGKUMOSUNH ME TIS ALLES KOPELES!!(EFOSON EDW KAI 3 XRONIA PROSPA8OUSAME GIA DEYTERO...KAI TIPOTA)WSPOU KAI EMENA EFERE O AI VASSILIS TO DWRO THS KORHS MOU KAI TWRA MPORW KAI MOIRAZOMAI TA NEA MOY MAZI SAS!!!KAI VEVAIA EISAI EGKUOS EFOSON EXEIS KA8USTERHSH KAI KAPOIES ALLES ENDEI3EIS..OPWS PONAKIA STH MESH H XAMHLA H TO STH8OS!!TA TEST OTAN DEIXNOUN 8ETIKA..EISAI!!OMWS GIA PIO SIGOURA KANE MIA XORIAKH!!!POTE EIXES TER?EGW 06/12/09!!!KALO 3EKINHMA!!

Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να σου πάνε όλα κατευχήν και να είναι οι πιό όμορφες στιγμες της ζωής σου! Τελευταία περίοδο είχα στις 25 Νοεμβρίου αλλά τη προπροηγούμενη είχα κύκλο 40 ημερών. Το στήθος μου πονάει κανονικά εδώ και 16 μέρες ....ενώ κανονικά άρχιζε μιά βδομάδα πριν τη περίοδο! Φυσικά και θέλω να είμαι εγκυος απλά είμαι η μόνη που το θέλω αυτό :( Ολοι μου λένε, αν είμαι και το κρατήσω θα είναι λάθος...και έχουν ήδη αρχίσει να με πολεμάνε

Δε καταλαβαίνουν πόσο μου στοίχησε η πρώτη άμβλωση και αν είμαι όντως έγκυος θα είναι σα δώρο θεού! Ειδικά όταν είναι με έναν άνθρωπο που τον αγαπάω και γνωριζόμαστε από το σχολείο....εντάξει...είμαι φοιτήτρια που τελειώνω σε 6 μήνες...δεν είναι και τόσο τραγικό... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sugxarhthria! :cheer:

8a perimenoume nea sou gia thn xoriakoula.

oson afora tis spoudes sou mhn masas...an to 8elete polu k oi 2 sas mporeis na to suzhthseis hrema k logika me tous dikous sou k ola 8a pane kala.ta idia perase k h paidikh mou filh se hlikia 18 etwn sto prwto etos spoudwn.twra exei 3 paidakia,einai pantremenh me ton kalo ths k exei oloklhrwsei tis spoudes ths kanonikotata!k egw tote hmoun distaktikh gt hmastan mikres alla twra xairomai polu gi'authn!

elpizw na pane ola kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα doraki!!!

ειμαι και γω νεο μελος...μολις εχθες εκανα 2 τεστακια και βγηκαν θετικα!!!!Κάλεσα το γιατρο μου και μου ειπε πως αν βγει θετικο ειναι 99% εγκυρο,δεν μου ειπε να κανω χοριακη..κλεισαμε ραντεβου 22/1 οπου θα ειμαι περιπου 6 εβδομαδων για να μπορουμε να δουμε το σπορακι!Ελπιζω να μας πανε ολα καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula!!! έγραψε:

καλημέρα doraki!!!

ειμαι και γω νεο μελος...μολις εχθες εκανα 2 τεστακια και βγηκαν θετικα!!!!Κάλεσα το γιατρο μου και μου ειπε πως αν βγει θετικο ειναι 99% εγκυρο,δεν μου ειπε να κανω χοριακη..κλεισαμε ραντεβου 22/1 οπου θα ειμαι περιπου 6 εβδομαδων για να μπορουμε να δουμε το σπορακι!Ελπιζω να μας πανε ολα καλα :)

Αννούλα εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά...!

Αυτό πιστεύω κι εγώ,ότι αν δείξει θετικό είναι σχεδόν σίγουρο.Βέβαια,όπως θα δείτε κάνουν λάθη κι αυτά τα χαμένα.

Όπως και να χει,εύχομαι και στις δυο σας το πολυπόθητο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dorra γεια σου!

Είναι πολύ πιθανόν να είσαι έγκυος.Κάνε όμως και μια β-χοριακή εξέταση για να είσαι 100% σίγουρη.

Όσο για τα σχόλια των τρίτων...Απλά μην ασχοληθείς!!!Αν εσύ και ο σύντροφος σου είστε οκ και θέλετε το μωρό τότε όλα και όλοι οι υπόλοιποι περισσεύουν.Αλλά και ο σύντροφος σου να μην το θέλει,έχεις την δύναμη να φέρεις το μωράκι στον κόσμο και να το μεγαλώσεις ακόμα και μόνη!Αρκεί να το πιστέψεις :)

Σε λίγες μέρες γίνομαι 21,ο σύντροφος μου κοντεύτει τα 23 και η μπουμπού μας είναι 7,5 μηνών.Ήρθε στην ζωή μας όταν ήμασταν 20 και 22 ετών...Δεν μπορώ να σου περιγράψω τον πόλεμο που δεχτήκαμε απο τις οικογένειες μας.Μέχρι που μας διώξανε απο τα σπίτια μας.Αρχίσαμε μόνοι μας,μια νέα οικογένεια,την δική μας!!!

Το παιδάκι μας είναι όλος μας ο κόσμος...Δεν την αλλάζουμε με τίποτα!Ούτε με καριέρες,ούτε με χρήματα,ούτε με εμπειρίες που θα αποκτούσαμε αν δεν είχε έρθει στη ζωή μας.

Πριν 2 μήνες περίπου χάσαμε το δεύτερο μωράκι μας,στην 18η εβδομάδα της κύησης... :( Αν δεν είχαμε το κοριτσάκι μας δεν ξέρω αν θα βρίσκαμε την δύναμη να προχωρήσουμε,να χαμογελάσουμε,να ξανακάνουμε όνειρα και μάλιστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα...

Εύχομαι να γίνει το καλύτερο για εσένα...Και αν τελικά είσαι έγκυος αυτό το μωράκι να καταλήξει εκεί που του αξίζει...στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ...αρχιζω και αγχωνομαι...να παω μήπως δευτέρα για μια χοριακουλα?Αν έχει γινει λάθος θα τρελλαθω απ την απογοήτευση μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσαι πάντα έτοιμη για όλα...Παίζει πολλά παιχνίδια η ζωή,πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες.

Να είσαι αισιόδοξη!Καλή επιτυχία σε όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη για να πιστεψω οτι ειμαι εγκυος εκανα 5 τεστ και ολα θετικα!!! τωρα στην δευτερη που εκανα μονο ενα μιλησα κατευθειαν με τον γιατρο μου επειδη ειχα κατατυχη ραντευου μαζι του και μου ειπε οτι ειμαι εγκυος δεν κανουν λαθος πλεον τα τεστ!!!και εντος ειμαι 4 μηνων σχεδον!!!

Με το καλο να μας ερθουνε τα μωρακια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoulina_mou έγραψε:

Να είσαι πάντα έτοιμη για όλα...Παίζει πολλά παιχνίδια η ζωή,πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες.

Να είσαι αισιόδοξη!Καλή επιτυχία σε όλα!

thank you....ολα θα πανε τελεια για ολες μας.. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi..mallon!!!alla opws mou eipe h mikroviologos...eiste oxi oligon..alla arketa egkuos!!!BRAAVOOO!!akolou8hse to enstikto sou!!!mono auto 8a sou dei3ei to swsto dromo!einai dwro 8eou ena mwro!!!mhn akous kanenan!!Pisteuw kai o an8rwpos sou na exei trela8ei apo th xara tou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστεύω ότι δεν εισαι έγκυος,εισαι!Πολλά συγχαρητήρια!Και μην ανησυχείς για τίποτα,θα τα καταφερεις.Ενα παιδί ειναι δώρο θεόυ και ο θεός θα σε βοηθήσει σε κάθε βήμα σου.

Καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Μου δίνετε δύναμη και με κάνετε να σκέφτομαι αισιόδοξα. Δυστηχώς αντί να χαίρομαι...κάθομαι και στεναχωριέμαι και αγχώνομαι.

Ο σύντροφός μου από την αρχή που έμαθε για τα τεστ είναι αρνητικός και δεν φαίνεται να με στηρίζει...η οικογένειά του το πολεμάει από τη πρώτη στιγμή και ειδικά αφού βλέπουν ότι ο γιός τους θεν το θέλει (7 χρόνια σχέση), Οπώτε και οι δικοί μου με πιέζουν γιατί δε γίνεται να μεγαλώσω ένα παιδί μόνη μου...

Και όλα αυτά γιατί αν εκείνος με στήριζε...θα ήταν τα πράγματα πολύ διαφορετικά και πολύ πιο εύκολα...

Είμαι εντελώς μόνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dorra οι γονείς σου θα το δεχτούν,ακου που σου λέω.Οι δικοί μου,μετά απο ότι προηγήθηκε είναι οι καλύτεροι παππούδες του κόσμου.Ειρωνικό;Εμένα μου την δίνει πάντως...Είναι το ίδιο παιδί που μου ζητούσαν να σκοτώσω.Η καρδιά της χτυπάει απο τότε!( :angry: )

Ο σύντροφος σου,με 7 χρόνια σχέση,τί περιμένει;;;Εμείς δεν είχαμε ούτε 2...Συζητήστε το όσο περισσότερο μπορείτε!

Μην κάνεις δεύτερη έκτρωση γιατί μπορεί όταν θελήσεις να γίνεις μητέρα να μην μπορείς....Επιπλέον,οι σκιές των αγέννητων παιδιών θα είναι πάντα εκεί σε ό,τι και να κάνεις :dry: .Πίστεψε με,αν το φέρεις στον κόσμο δεν θα το μετανιώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!! :woohoo:

5-6 εβδομάδων και θεωρητική ημερομηνία της 5 Σεπτεμβρίου!!!

Αγοράκι ή κοριτσάκι να πάνε όλα καλά και να είναι γερό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου..!!!Παρακολουθώ την ιστορία σου και ειλικρινά δεν ηξερα τι να σου ευχηθω...να είσαι ή να μην είσαι..απο τη στιγμή που σου δίνεται όμως δευτερη φορά η ευκαιρια να γνωρίσεις τη μητρότητα..ευχομαι αυτό που σου ευχηθηκε και η hope89...να καταλήξει αυτό το ζουζουνι εκεί που του αξίζει...στην αγκαλίτσα σου!!!! :) Καλη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και τη δύναμη και τη φώτιση με το μέρος σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...