Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!! ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ. ΜΠΕΜΠΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΟΙ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ, ΑΚΟΥΓΟΝΑΤΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ. ΜΑΡΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΘΗΝΑ. ΟΛΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ??

ΕΜΕΙΣ ΔΟΝΤΑΚΙ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΚΟΜΗ, ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΣΑΛΙΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera koritsia!

mirel kai yiotoula efxaristo-xairomai pou eimai stin parea sas!

purple emeis exoume vgalei ta 2 kato dontakia kai etoimazomaste gia ta pano!ase apistefti grinia...kai na tan mono afto-to vrady ksipnaei synexeia klegontas to kahmeno.

stis 2 kai stis 6 troei galataki alios den hremei.synexizoume diladi to 4oro tis hmeras kai kata ti diarkeia tis nyxtas...to periergo einai oti apo 2 minon koimotan sxedon olo to vradi kai ton teleftaio enamisi mina mou ta kanei afta. fantazomai oti einai ta dontakia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαριαννα

Σημερα το κοριτσακι μου γυρισα απο μπρουμητα ανασκελα

Αυτην την εβδομαδα λεω να την βγαλω απο το δωματιο μας και να την παω στο δικο στης.

Αληθεια εσεις που τα εχετε τα μωρακια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou didima!

emena i mpoumpou mallon viazetai na mpousoulisei giati idi gyrnaei san rolo mproumita anaskela, sikonei to soma tis sta tessera kai kounietai mpros piso-meta dinei voutia me to kefali kai etsi alonizei olo to krevati-exei poli plaka!!!to savvato katevasame kai tin kounia tis sto kato epipedo gia na eimaste kseniastoi.

emeis tin exoume akoma sto domatio mas giati to diko tis einai distixos stin alli akri tou spitiou kai den tha koimamai iremi an den tin exo konta mou.ase pou ksipnaei polles fores to vrady opote tha kano polla dromologia mesa sti nyxta.tha to afisoume gia argotera...filia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!!!!!κοριτσια και μενα το μπισκοτακι μου κουτρουβαλαει που λεει και η μαμα μου σαν κολοκυθα :laugh: :laugh: δεν στεκεται ηρεμη ποτε!!!

σημερα εχω επετειο γνωριμιας με τον αντρα μου!!! σαν σημερα τα φτιαξαμε 10/5/02 γιατι βασικα γνωριζομαστε απο παιδια!στις βερες μας αυτη την ημερομηνια εχουμε χαραξει,θεωρυμε οτι τοτε γιναμε ζευγαρι,η ημερομηνια του γαμου απλα ετυχε αν και εντελως τυχαια ειναι η αναποδη ημερομηνια 5/10!πως περναει ο καιρος..σαν περυσι μου φαινεται...

το μπισκοτακι μου κοιμαται στο δωματιο της περιπου 2 μηνες,ειναι λιγο κουραστικο το πηγαινε ελα αλλα ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!

Η ΜΠΕΜΠΑ ΞΥΠΝΑΓΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΕ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑ,

ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ.ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΞΥΠΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΤΑΝΤΑΡ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙΜΕΤΑ ΣΤΟ 2 ΞΥΠΝΗΜΑ ΤΗΝ ΝΑΝΟΥΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΓΑΛΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΑΛΑ

ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΟΥΡΛΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μιρελ πως πάνε τα κορίτσια σου?

Μαρία χρόνια πολλά και ευτυχισμένα, όλα να σας έρχονται όπως εσείς επιθυμείτε!

Καλορίζικα τα δοντάκια σε όλα τα μωράκια αλλά και στα υπόλοιπα φαφούτικα με το καλό :) Μόνο σάλια κι εμείς Γιωτούλα :)

Κάναμε το εμβόλιο μας, όλα καλά δόξα το Θεό. 9 κιλά έφτασε η μικρή, και 69 πόντους. 4 γεύματα είπε και σε μας ο γιατρός, γάλα/φρούτο/ρυζάλευρο/γάλα. Χθες πρώτη απόπειρα μήλο δεν το ήθελε με τίποτα. Της έβαλα και ρυζάλευρο τίποτα.... Μου είπε τώρα να της κάνω πιο πολύ ρυζάλευρο λιγότερο μήλο μέχρι να συνηθίσει και να αυξάνω σταδιακά... Εσείς δίνετε σκέτο μήλο? Στο μπλέντερ?

Μπράβο σε όλα τα ζουζούνια για τα κατορθώματα. Άντε και εις ανώτερα :silly:

Το βράδυ κι εγώ ακόμα δίπλα μου την έχω, didima. Θα την είχα πάει στο δεύτερο υπνοδωμάτιο αλλά περιμένω να περάσει και η βάφτιση γιατί θα έχω φιλοξενούμενους, να μην βγάζω και βάζω έπιπλα.. Προς το παρόν ξυπνάμε μόνο για πιπίλα και χαδάκια οπότε ελπίζω μέχρι τότε να μην έχει ούτε κι αυτό, λέμε τώρα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!

purple emeis trome stis 2 kai stis 6 galataki ti nyxta kai ektos apo afto ksipname kana dyo fores akoma gia pipila kai agalitsa...poli ksenyxti!!!

mpempoula mono tessera gefmata? tha antexei tin peina i mikroula sou anamesa se toso megala diastimata? emeis trome kathe tetraoro kai me diskolia tin kratao otan plisiazei i ora...

oso gia ta froutakia min anxonesai-kai emena otan ta dokimaze ena ena den tis aresan poli, tora omos pou gtiaxno kanoniki froutokrema me milo axladi mpanana portokali, troei olo to mpolaki.o dikos mou giatros me simvoulepse na tis dialio mesa kai ena koutalaki rizalevro h 2 mpiskotakia miranta gia na einai pio efgefsti.

min ksexnas oti einai kai ligo varia ta froutakia gia to stomaxaki tous kai theloun ligo xrono mexri na trone oli tin posotita.

emeis emvolio exoume tin alli vdomada.

filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoura τα κοριτσια μου ειναι μια χαρα τωρα,σ'ευχαριστω.πηγαμε και εμεις για το εμβολιο της μικρης και ολα πηγαν μια χαρα.ο γιατρος ηταν ευχαριστημενος απο τα κιλα της,εφτασε τα 9300 με υψος 68 εκ.στη διατροφη λοιπον προστεθηκε και το μοσχαρι οποτε το προγραμμα μας παει γαλα,φρουτα που δε τα πολυτρωμε και συμπληρωνουμε με γαλα,κρεας,γαλα.το βραδυ επικρατει το ιδιο ξενυχτι.οσο κουρασμενο και να ειναι κοιμαται στις 1:30,ξυπναει κατα της 5 πινει γαλα κοιμαται και συνεχως "κοπανεται"και στριφογυρναει και ξυπναει ανα 1 ωρα ησυχαζωντας με πιπιλα.ελπιζωνα περνατε καλα ολες και να ειναι καλα τα μωρακια σας!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως αντεχουν με 4 γευματα; Εμεις

8-9 θηλαζουμε

11:30 φρουτακια (μηλο αχλαδι μπανα πορτοκαλι ) 250 γραμμαρια περιπου

14:30 θηλασμος

17:30 θηλασμος

19:30 χορτοσουπα(λετε να πειραζει που την τρωμε τοσο αργα;Βολευει γιατι λειπω

22:00 περιπου ο τελευταιος θηλασμος

23:00 υπνος

Εχθες ξυπνησαμε στις 4 και δεν συμβιβαζοταν να κοιμηθει αμα δεν θηλασει τις εδωσα 2 λεπτακια και κοιμηθηκε. Εχαμε να φαμε βραδυ περιπου 40 μερες. Ελπιζω να μην ξεκινησουμε παλι.

Ξυπναει 2-3 φορες της βαζω πιπιλα και κοιμαται παλι σε δευερολεπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες!

Σημερα καναμε το εμβολιο στην μπεμπα και μας ακουσε ολο το Αιγαλεω!!!την λυπηθηκα αλλα και τι να κανω! :(

φτασαμε τα 8600 και υψοσ 72 εκατοστα,μια χαρα στα ανωτατα ειπε ορια οπως παντα.

Απο την αλλη εβδομαδα ξεκιναμε χορτοσουπα,την επομενη εβδομαδα θα προσθεσω κοτοπουλο και την μεθεπομενη μοσχαρακι!

Οσο για την φρουτοκρεμα ποτε δεν της εδωσα ενα φρουτο μονο,κεθε μερα κανω συνδιασμους μπανανα,μηλο πορτοκαλι-πεπονι μηλο, αχλαδι κτλ κτλ.....

αυτα τα νεα μας...φιλακια στα ζουζουνακια σας!!

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΑΥΠΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να σας πω. Ξεκινησα διατροφη απο Δευτερα. Για την ωρα τα παω καλα θελω να χασω 8 κιλα. Φοβαμαι λιγο μην επιρεαζω το θηλασμο αλλα δεν πηγαινε αλλο ειχα αρχισει να περνω επικυνδινα.

Η ζουζουνα μου ξυπναει το βραδυ και κλαιει της βαζω την πιπιλα και κοιμαται αμεσως τι να κανω θελω να την βγαλω απο το δωματιο. Με βλεπω να κοβω βολτες μες την νυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΧΑΘΗΚΑ ΤΟ ΞΕΡΩ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ :(

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΣΑΣ ΤΑ ΝΕΑ!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ,ΤΡΩΤΕ ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ ΒΛΕΠΩ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΣΟΥΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ,ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΟΥΛΑ :P ,ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ.ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ,ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ 5ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΖΗΤΑΕΙ.ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ.ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ.ΧΑΡΤΙΑ ΟΙΚΟΠΕΔΟΥ ΓΙΑ ΧΤΗΣΙΜΟ + ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ + ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ.ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ.ΦΟΡΕΜΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ,ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ.ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ :P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera se oles koritsia !!!

Olia mou efxaristo poli gia to kalosorisma kai tis efxes.episis na xairesai kai esy ta zouzounakia sou!

an exei tosi grinia to mikrouli sou sigoura etoimazei dontakia-emeis 3 vradia eimaste aipnoi giati ksipnaei me klamata kathe mia ora.fantasou poso ponaei to kahmeno.apla exo tin entiposi oti ta kato dontakia den ponane toso poli oso ta pano... :(

emeis leme ti vaftisi gia telos avgoustou kai den exo kanei tipota akoma :huh: mipos prepei na arxiso kai ego tis diadikasies :blink: ?

didima kali arxi me tin diatrofi!!!kai ego prospatho giati exei ksefygei to pragma :blush:

ante mpas kai vgoume kai se kamia paralia xoris na kindinevoume na sikosoume tsounami mpenontas sti thalassa :woohoo: :woohoo: :lol:

tora pao na ftiakso ti froutokrema tis mpoumpous.filakia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

τα νέα μου ή καλύτερα μου τα σκατονέα μου τα έγραψα και σ άλλο ποστ με απορίες :(http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=407031

Welcome back Olya, μου έλειψες :) Χαίρομαι που είστε όλοι καλά και καλά τελειώματα :)

Didima μαζί στην πείνα, ψωμολυσσάω από χθες :( Καλή αρχή και καλά κουράγια. Την χορτόσουπα συνήθως ξέρω ότι την τρώνε για μεσημεριανό. Τίποτα παραπάνω.. Ντιπ ανίδεη είμαι :(

Μαρία μια χαρά η μπέμπα σου, πάντα έτσι :) Και μένα αυτή τη φορά δεν σταμάτησε το κλάμα από τη στιγμή που είδε το γιατρό.. Είναι δυνατόν από τόσο μικρά? Τι θα γίνει αργότερα?

Από ότι έχω καταλάβει πάντως στα φαγητά ο δικός μας ο γιατρός είναι ο πιο αργός στα στερεά... Άντε να δούμε...

4 γεύματα κορίτσια γιατί το μπουμπουκάκι έχει τα κιλάκια της. Αλλά δεν ζητάει κιόλας παραπάνω απλά λυσσάει την ώρα του φαγητού..

Μέχρι τις 08:30 έχει πιει το πρώτο γάλα 210ml, 12 - 13:00 φρούτο, 17- 18:00 κρέμα, πριν κοιμηθεί γάλα πάλι 210ml.

Μαριάννα κάποια βασικά πρέπει να τα κάνεις. Π.χ. Εκκλησία, φωτογράφο κλπ γιατί είναι καλοκαίρι και βαφτίσεις - γάμοι πολλοί.

Αυτά τα βιαστικά, πνίγομαι σήμερα. Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou mpempoura.molis eida to post gia ta kakakia tis bebas sou-min anisixeis apo ti stigmi pou ksekinaei sterees trofes allazoun ta kaka tous.tha itan nomizo pio anisixitiko an den kanei kaka gia pano apo dyo meres.

prepei mallon na kounitho kai na arxiso tis etoimasies gia ti vaftisi tis boubous mou...kai eixa tin entiposi oti einai noris akoma.

filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoura έγραψε:

Καλημέρα,

τα νέα μου ή καλύτερα μου τα σκατονέα μου τα έγραψα και σ άλλο ποστ με απορίες :(http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=407031

Welcome back Olya, μου έλειψες :) Χαίρομαι που είστε όλοι καλά και καλά τελειώματα :)

Didima μαζί στην πείνα, ψωμολυσσάω από χθες :( Καλή αρχή και καλά κουράγια. Την χορτόσουπα συνήθως ξέρω ότι την τρώνε για μεσημεριανό. Τίποτα παραπάνω.. Ντιπ ανίδεη είμαι :(

Μαρία μια χαρά η μπέμπα σου, πάντα έτσι :) Και μένα αυτή τη φορά δεν σταμάτησε το κλάμα από τη στιγμή που είδε το γιατρό.. Είναι δυνατόν από τόσο μικρά? Τι θα γίνει αργότερα?

Από ότι έχω καταλάβει πάντως στα φαγητά ο δικός μας ο γιατρός είναι ο πιο αργός στα στερεά... Άντε να δούμε...

4 γεύματα κορίτσια γιατί το μπουμπουκάκι έχει τα κιλάκια της. Αλλά δεν ζητάει κιόλας παραπάνω απλά λυσσάει την ώρα του φαγητού..

Μέχρι τις 08:30 έχει πιει το πρώτο γάλα 210ml, 12 - 13:00 φρούτο, 17- 18:00 κρέμα, πριν κοιμηθεί γάλα πάλι 210ml.

Μαριάννα κάποια βασικά πρέπει να τα κάνεις. Π.χ. Εκκλησία, φωτογράφο κλπ γιατί είναι καλοκαίρι και βαφτίσεις - γάμοι πολλοί.

Αυτά τα βιαστικά, πνίγομαι σήμερα. Φιλιά σε όλες!

Μην ανυσηχεις ετσι ειναι τα κακακια με τις στερεες τροφες. Οσο για νερακι η δικια μου με το ζορι πινει 20 μλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΣΚΥΛΟΒΡΩΜΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ

ΣΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΣΥΚΑ! ΧΑΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ :laugh: :laugh:

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ!!!

ΚΑΙ ΓΩ ΦΤΑΧΝΩ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ,ΟΧΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΤΡΕΧΩ ΣΑΝ ΜΟΥΡΛΗ.

ΥΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ELXIS ΜΠΕΣ ΣΤΟ SITE ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΜΙΑ ΙΔΕΑ,ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΛΙΣΙΑ,ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΡΡΑΒΩΝΩΝ ΜΟΥ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΣ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ!!!4 ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΕΣ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΜΕΤΑ ΞΥΝΙΣΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ,ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ,ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ...ΑΠΟ 50 ΕΥΡΟ ΜΕΧΡΙ 180!!!ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΑΡΕΣΕ ΜΕ 119,ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ Ν ΟΙ ΤΡΙΧΕΣ :blush::blink: :laugh:

ΑΥΤΑ!!!!ΠΕΡΑΣΕ Η ΩΡΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ. Μαρία έκανες την τέλεια περιγραφή με το σύκο. Θα αργήσω πολύ να ξαναφάω, δεν το έτρωγα που δεν το έτρωγα :P

Μπράβο σας για αυτά που φτιάχνετε, χαράς στο κουράγιο σας. Να βάλετε φωτογραφίες να δούμε τι φτιάξατε.

Ακριβώς επειδή και του άντρα μου έχουν σηκωθεί οι τρίχες με όλα αυτά τα έξοδα και επειδή έχουμε και τη βάφτιση αλλά και το καθισματάκι αυτοκινήτου που θέλει ανανέωση, θα πάρω το φτηνό της fisher. Άσε που εξυπηρετεί γιατί δεν έχουμε και πολύ χώρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna31 έγραψε:

OLYA mpomponieres ftiaxneis moni sou? apo pou pires ta ylika? thelo kai ego na tis ftiakso kai psaxno mesa sto internet gia ylika.

μπεσ στο 'adorex' θa deis ylika και καλεσ τιμεσ.το μαγαζι ειναι στο αιγαλεο(μαριαδιπλα σου)εχω παρει μπρελοκ για μεγαλουσ,θα σασ βαλω φωτο,τισ παιδικεσ ακομα δεν εχω ξεκινησει.γλυκα μαλλον δεν θα βαλω(θα εχουμε στο κεντρο)ισωσ αν φτιαξω κατι γλυφιτζουρια,η κεικακια(το σκεφτομαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινα λυπαμαι για τα κακακια σασ :( ,το ποστ τωρα το ειδα,δεν προλαβαινω να μπαινω σε αλλα ποστ,εδω απο το πρωι τωρα βρικα 2 λεπτα να μπω.ο δικοσ μου οταν αρχισε μηλο,ειδα οτι αρχισε να κανει μια φορα την ημερα.

παντα μου λεει η παιδιατροσ ξεκιναμε καθε καινουργια τροφη απο 1 κουταλακι την ημερα,προσεχουμε πωσ ανιδραει ο οργανισμοσ του μωρου και μετα αυξανουμε την ποσοτητα,αν δουμε οτι εχει δοιαρια η δεν μπορει να κανει κακα η κανουμε πιο αραια την κρεμουλα(την μικρη ποσοτητα παντα για αρχη).η για διαροια αφαιρουμε καποιο φρουτο η λαχανικο(στισ σουπεσ),και σε μερικεσ μερεσ το βαζουμε παλι στην διατροφη του μωρου.ετσι να ξερεισ να αποφευγεισ τισ μπανανεσ,να βαζεισ αχλαδι,πορτοκαλι στισ φρουτοκρεμεσ.κρεμα μπορεισ αντι για ρυζαλευρο να δωσεισ ανθοσ αραβοσιτου.να μην κοιτασ τισ κουταλεσ που σου λεει το κουτι για παρασκευη κρεμασ και να την κανεισ νερουλη.να δινεισ νερακι να πινει.αυτα απο οσα ξερω,ελπιζω να βοηθησα.οτι αλλο θελεισ εδω ειμαι. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...