Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

Καλημέρα!!

Μιρελ πράγματι δεν πρέπει να υπάρχει τίποτα χειρότερο. Περαστικά και όλα να πάνε καλά!

Καλό ταξίδι Μαρία και καλά να περάσεις!!

Από τότε που ήρθε η μπεμπούλα όλα αποκτούν άλλη διάσταση.

Ελπίζω τα ζουζούνια σας να είναι όλα καλά :D

Χάθηκα γιατί έχει έρθει η κουμπάρα μου και τρέχω τώρα που είναι εδώ για τη βάφτιση. Διαλέξαμε φορεματάκι σε λευκό-κόκκινο και θα κάνω θέμα φραουλίτσες!

Το φόρεμα που διαλέξαμε είναι αυτό:

http://www.styledbyalexandros.com/produ ... =4&pic=435

Αν κάποια από εσάς έχει πάρει το βάφτιση by mommy, θα το βρει σε κάποια σελίδα.

Και μια πιο κοντινή αν και όχι τόσο καλή:

http://www.styledbyalexandros.com/produ ... =1&pic=429

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

purple καλοριζικο το πρωτο σας δοντακι

mpempoura]Πολυ ομορφο το φορεματακι μου αρεσει πολυ που ειναι ασπρο κοκκινο και επισης μου αρεσει πολυ το θεμε φραουλιτσες

Ο αντρα μου ειχει φαει ενα κολημα να εχουμε θεμα την ελια αλλα για βαπκιση δεν μου αρεσει καθολου

Ξεκινησα και εγω να προγραμματιζω τη βαπτιση της ζουζουνας μας

Θα γινει 15/8 ημερα Κυριακη κλεισαμε το κεντρο που θα κανουμε το τραπεζι εκλησια δεν εχουμε αποφασισει ακομα

Το κεντρο το εκλεισα με 20 ευρω το ατομο το μενου περιλαμβανει σαλατα 3 ορεκτικα 1 κυριως πιατο 3 ειδη τυριων αναψυκτικα ποτα και φρουτο

Επισης εκλεισα και τον φωτογραφο 700 ευρω με ψηφιακο αλμπουμ, 1 απλο αλμπουμ με 25 φωτο για τους νονους και βιντεο μονο στην εκκλησια

Το Σαββατοκυριακο πρεπει να δουμε τι θα κανουμε και με εκκλησια

Πρεπει να αποφασισω και το θεμα σιγα σιγα για να αποφασισω τι θα ετοιμασω

Το ονομα νομιζω οτι το αποφασισαμε 99% θα την ονομασουμε Μυρτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλορίζικο το δοντάκι! Έλεος νόμιζα ότι το είχα γράψει στο προηγούμενο μου ποστ...

didima, είδα το ποστ σου για τα ονόματα και πράγματι το Μυρτώ είναι πολύ ωραίο, εύηχο και πρωτότυπο. Πότε γιορτάζει? 24/09? της Παναγιάς της Μυρτιδιώτισσας?

Για το θέμα, περίμενε να δεις τι βαφτιστικά θα βρείτε. Ας πούμε, είχα υπόψη μου ότι αν έβρισκα κάτι σε λιλά που ήθελα θα έκανα π.χ. νεράιδες ή πεταλούδες αλλά τελικά διαλέξαμε κόκκινο και έτσι άλλαξα γνώμη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαπτιστικα δεν ξερω αν θα δω. Μπορει να παει η νονα μονη της. Και γενικα η νονα ειναι της τελευταιας στιγμης και δεν εχω σκοπο να μην εχω κανονισει τα δικα μου. Ετσι ειναι η νονα μας το ξερουμε και δεν μας ενοχλει καθολου. ΤΟ νυφικο της το πηρε στο 1ο μαγαζι που πηγε 30 μερες πριν το γαμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

purple ευχομαι και γω καλο ταξιδι και να περασετε ομορφα.καλοριζικο και το δοντακι!!!!didima οι κοριτσαρες μας θα γιορταζουν μαζι μιας και εμεις θα την πουμε Μυρσινη.και μεις τελειωσαμε οτι αφορα τη βαπτιση γιατι θα γινει στις 23/5.Ολα εναι σε λευκο-ροζ- φουξ,με στολισμο σε λαμπαδα και βαλιτσα με πεταλουδες.ακομη και τα cupcakes που διαλεξαμε αντι του κλασικου γλυκου.γερα κα καλοφωτισμενα να ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣ :) .ΧΑΘΗΚΑ ΛΙΓΟ,ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8200 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 72 ΠΟΝΤΟΥΣ,ΤΡΩΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΛΟ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ.

ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΟΥ :).ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ :kiss:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Olya, μια χαρά ο μικρούλης!!

Mirel πολύ ωραίο θέμα οι πεταλούδες! Αν τελικά κλείναμε ροζ ή λιλά κι εγώ πεταλούδες είχα στο μυαλό μου. Τέλεια και τα cupcakes. Δυστυχώς εδώ βρήκα μόνο κλασσικά αμυγδαλωτα ή παγωτίνια ή προφιτερόλ. Τελικά κλείσαμε παγωτίνια γιατί ήταν πολύ πιο φθηνά από τα προφιτερόλ.

Σήμερα ξεκινάμε κρεμούλα, επιτέλους! Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα αν και τα περιμένω καταστροφικά :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΟΡΕΞΗ.ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ :) .ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΑΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ,ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΙ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙ :laugh: .

ΕΜΑΘΕ ΧΤΕΣ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΑΠΟ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Olya έχει πράγματι πολύ πλάκα. Επειδή έχει συνηθίσει να πιάνει το μπουκάλι πιάνει το κουτάλι με τα χεράκια της και μετά τρώει την κρέμα από τα χέρια της ουσιαστικά γλείφοντας τα... Θα της πάρει φαντάζομαι λίγο καιρό να καταλάβει τη διαφορά. Πάντως ανοίγει το στόμα κατευθείαν μόλις δει το κουτάλι. Καλό είναι αυτό φαντάζομαι.

Πίνει γύρω στα 30 ml νεράκι μετά. Ο προβληματισμός μου είναι με τα γεύματα του γάλακτος. Η μικρή ζητάει να φάει περίπου στις 2:30 ώρες μετά την κρέμα. Περιμένουμε τρίωρο? Πόσα γεύματα και πόσο γάλα πρέπει να πίνει τώρα? Ένα σωρό προβληματισμοί. Σημειώνετε τις ώρες που τρώνε ή προσπαθείτε να τους βάλετε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα?

Σκέφτομαι να πάρω το γιατρό να ρωτήσω αλλά φοβάμαι ότι γίνομαι υπερβολικά παράλογη για να μην πω ψυχωτική :P

Η φρουτόκρεμα από όσα έχω δει και από το περιβάλλον μου είναι περίεργη υπόθεση αλλά πιστεύω ότι θα την συνηθίσει κι αυτή και θα είστε μια χαρά.

Εμένα ακόμα μόνο από ανάσκελα μπρούμυτα γυρνάει και από χθες βάζει και το ένα ποδαράκι στο στόμα. Δεν θέλει με τίποτα κάλτσες. Σήμερα άνοιξα τον υπνόσακο και τις είχε βγάλει στον ύπνο της :P

Βρε κορίτσια, η τρίχα φεύγει σύννεφο από το κεφάλι μου. Σε λίγες μέρες θα πάω και στον γυναικολόγο επειδή κλείνουμε 6 μήνες (απίστευτο!) και θα του πω να κάνω εξετάσεις γιατί βλέπω το σίδηρο να έχει πιάσει πάτο..

Την καλημέρα μου σε όλες και φιλιά στα μικρούλια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα !!!!

παει και αυτο το ταξιδι....ηταν υπεροχα ομως,πηγαμε στο Αμστερνταμ

με παρεα κατι φιλους,ειχε πολυ καλο καιρο και ολοι στο ξενοδοχειο μας ελεγαν οι Ελληνες που εφεραν μαζι τους τον ηλιο!!! :laugh:

η μπεμπα μου εμεινε στη μαμα μου την ξεπατωσε λιγακι αλλα ολα καλα!

μονο που μου ελειπε πααααρα πολυ τοσο που δεν το περιμενα,αφου την πρωτη μερα ειχα τυψεις :blush: το χρειαζομουνα ομως..

αρχισαμε και ρυζλευρο κρεμα,πολυ γελιο γλυφει ολο το πιατο!!!!τη φρουτοκρεμα δεν τη γουσταρει ιδιαιτερα ειναι με τις ωρες της...ποτε 3 κουταλιες με το ζορι,ποτε οο το γευμα!οσο για το γαλα περιπου στο τριωρο πειναει αλλα την καταλαβαινω αν εχει πεινασει νωριτερα γιατι νευριαζει και αρχιζει να με δαγκωνει στο προσωπο χα χα χα χα χα οταν το κανει αυτο τρελαινομαι!!!!

φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις τρωμε

8:30 θηλασμος

11:30 φρουτοκρεμα 2 1/2 φρουτα 200 με 250 γραμμαρια

2:30 θηλασμος

5:30 θηλασμος

8:00 με 9:00 γαλα δικο μου απο ανληση

αμα κατα τις 7:00 δειχνει πεινασμενη της δινουμε 200 γραμμαρια νερο με ρυζαλευρο και το γευμα των 8 με 9 μεταφερεται κατα τις 12 το ρυζαλευρο την κραταει αρκετα αλλα μεχρι τωρα δεν της το εδινα το αποφευγα αλλα εχθς και προχθες που την ειδα να πειναει της εδωσα λιγο.

Το φαγητο το τρωει ολο δεν μου εχει αφησει ποτε ουτε κουταλιτσα.

Το Σαββατοκυριακο θα την παμε στην γιαγια του αντρα μου στην αμφιλοχια και ετσι απο αυριο πρεπει να ετοιμαστουμε. Οσο σκεφτομαι τι πρεπει να κουβαλησουμε με πιανει πονοκεφαλος.

Καθισματακι αυτοκινητου, παρκοκρεβατο, κρεμες, φρουτα, μπλεντερ, ρουχα, πανες, κουβερτουλες, πετστετες καροτσι......................

Συν τα δικα μας.............................................

Με φορτηγο πρεπει να παμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλέ που έχετε πάει όλες? Μύρισε καλοκαιράκι και πήρατε τους δρόμους???

Τη Δευτέρα έχουμε γιατρό για εμβόλιο και φρούτα μάλλον.

Didima πως περάσατε τελικά το ΣΚ? Εύχομαι τέλεια παρά τη "μετακόμιση" :) Το πρόγραμμα είναι περίπου σαν το δικό μας. Απλά εμείς τρίτο γεύμα έχουμε ρυζάλευρο. Από ότι βλέπω κρατάς τρίωρο ανάμεσα στα γεύματα. Το θέμα μου εμένα είναι με το πρώτο πρωινό. Η μπέμπα μου δεν έχει συγκεκριμένη ώρα που ξυπνάει. Κυμαίνεται από 7:30 έως και 09:00... Με το 09:00 όμως αργούμε και βγαίνουμε εκτός... Το ρυζάλευρο το απόγευμα το έχεις κόψει για να μην έχεις πρόβλημα με το θηλασμό φαντάζομαι.

Την κρέμα την τρώει όλη απλά μαζί τρώει μέχρι και το εσώρουχο της... βάζει τα χέρια της για να καταπιεί και πασαλείβεται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoura γεια σου

Το Σ.Κ δεν περασαμε και πολυ καλα Φυγαμε Σαββατο πρωι πηγαμε στην γιαγια και μετα απο 2-3 ωρες αρχισαν 3 ατομα να εχουν συμπτωματα γαστρεντεριτιδας. Πηγαμε για μεσημεριανη ξεκουραση και υπνο και μολις ξυπνησαμε ειπαμε ψεματα οτι ειχε κολλησει και ο αντρας μου και φυγαμε. Σαββατο βραδυ ημασταν και παλι σπιτι μας. Περασαμε ομορφα και εδω αλλα ταλαιπωρηθηκαμε χωρις λογο.

Σημερα καναμε και εμεις εμβολιο το τελευταιο μας παλι στο 13ο τριτο μηνα. Τωρα πριν την αφησω στην μαμα μου μου εκανε και λιγο πυρετουλι και της εδωσα ντεπονακι ( 37,9 )

Απο αυριο ξεκιναμε και χορτοσουπα και την επομενη εβδομαδα μοσχαρακι και κοτοπουλο.

Ειχαμε παρει 1 μονο ποντο γιναμε 63 και 6740 απο βαρος μονο 240 γραμμαρια, αλλα ο γιατρος μου ειπε πως δεν πειραζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΜΥΡΙΣΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ!!

ΑΧ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΑΥΠΝΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΙ Η ΜΠΕΜΠΑ???? :blush::angry::P

ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ...

ΤΡΕΛΑ ΓΛΥΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΑΤΟ,ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ...

ΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΒΡΕ DIDIMA ΠΡΑΣΑΤΕ..ΤΣΑΜΠΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ :blink:

ΨΑΧΝΩ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...

ΕΝΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ...ΟΥΦ ΗΔΗ ΒΑΡΕΘΗΚΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθες καναμε εμβολιακι οπως σας ειπα και κλασσικα καναμε και λιγο πυρετουλι 37.9 το απογευμα.Απο εκει και μετα ολα καλα. Σημερα φαγαμε χορτοσουπα της εδωσα για αρχη 150μλ τα εφαγε ολα και της αρεσε. Μια χαρα το κοριτσακι μου για την ωρα τρωει τα παντα και αν και δειχνουμε μπουλουκες επειδη εχουμε μεγαλα μαγουλα δεν ημαστε ουτε 7 κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.

Didima, μπράβο σας, μια χαρά! Τι χαρά που τελειώσατε με τα εμβόλια. Όσο σκέφτομαι τη Δευτέρα αγχώνομαι από τώρα. Ούτε 7 κιλά? Θα τη βάλω σε δίαιτα τη δικιά μου, μου φαίνεται. Εντάξει το Σ/Κ ήταν ταλαιπωρία αλλά εντάξει τέλος καλό όλα καλά :)

Μαρία σου ξυπνάει το βράδυ για φαγητό δηλαδή? Εμένα ξυπνάει το βράδυ μεν αλλά όχι για φαγητό, συνήθως για πιπίλα ή για να με νιώσει λίγο κοντά της. Κάνει βέβαια και κάτι τρελά 03:30 η ώρα να μιλάει στο μόμπιλ αλλά εντάξει μέσα στο πρόγραμμα είναι αυτό. Προς το παρόν προσπαθώ να την κρατάω στην κούνια της γιατί μερικά πρωινά την έπαιρνα κοντά μου και χουζουρεύαμε.

Μετακόμιση??? ΩΧ!! Ελπίζω να μη μας βγει καμιά μετάθεση και θέλω να μετακομίζω τώρα, την έβαψα...

Η περιπέτεια με την κρέμα συνεχίζεται. Το τρώει μεν αλλά μετά αλλάζουμε όλα τα ρούχα και τα εσώρουχα :P

Βρε Μαρία τώρα πρόσεξα στο τικεράκι σου ότι έχουμε 1 μέρα διαφορά στις μικρές μας :)

Φιλιά στα μικρά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ και γω τωρα ειδα οτι τα μωρακια μας εχουν μια μερα διαφορα :laugh: :laugh:

και ναι λοιπον ξυπναει και θελει να φαει καμια 70 γραμμαρια γαλα και να ξανακοιμηθει..2 φορες αυτο κατα τις 2 και μετα στις 4 και κατι ψηλα,αντε 5!!

αν δεν της δωσω γαλα δεν ησυχαζει...τι την ξεγελασα με χαμομηλι ,τι να την κουναω πανω κατω τζιφος!!!εχετε καμια ιδεα???

σημερα εκλεισα και τα μπαλονια για την βαφτιση.ομορφα και σε καλη τιμη.

θυμαστε που σας ειπα οτι πηρα φορεμα για την βαφτιση ...τωρα δεν μου πολυ αρεσει.. :angry: και εχω νευριασει....ολα μου φταινε μαλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 9250 ΚΑΙ 74 ΠΟΝΤΟΥΣ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΤΡΟΥΜΠΟΥΛΟΙ. ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ, ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΤΡΩΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ, ΜΟΣΧΑΡΙ Η ΑΡΝΑΚΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ, ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΜΠΑΝΑΝΑ, ΜΗΛΟ, ΑΧΛΑΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΛΙ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ. ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ, ΜΟΛΙΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ, ΤΟ ΒΟΥΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΩ, ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΩΤΟ...ΜΑΡΑΚΙ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ, ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ...ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΞΑΝΑΨΑΞΤΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για ρουχα για την βαφτιση δεν εχω κοιταξει. Την εγκυμοσυνη την ξεκινησα 62 κιλα. Οταν γεννησα ημουν 66 και τωρα 68 αν δεν χασω κανα κιλο δεν θα παω για ρουχα. Πως να χασω δεν ξερω την ολο εξω τρωμε τα βραδια Αυτη την εβδομαδα εχουμε φαει εξω την Κυριακη την Δευτερα εχθες και σημερα θα παμε για φαγητο στο σπιτι καποιων φιλων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!eimai kai ego manoula tou noemvriou,gennisa 3-11 mia mpempoula 3120 kila kai 53 ekatosta.simera einai 8 kila 71 ekatosta kai exoume idi ksekinisei kremoules kai giaourtakia. :)

na xaireste oles ta morakia sas!!!

elpizo na ta leme!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες,

Καλώς ήρθες Μαριάννα, να σου ζήσει η μπέμπα.

yiotoula, μια χαρά ο μικρός. Άντε να δούμε κι εμείς αύριο.

Για φόρεμα δεν έχω ακόμα κοιτάξει κι εγώ. Δεν ξέρω που θα χωρέσω πρώτον και δεύτερον τι είναι κατάλληλο για 12 η ώρα το μεσημέρι. Εν τω μεταξύ πεθερά και κουνιάδα είναι ήδη ψωνισμένες και στην τρίχα... ΟΥΦ!

Χθες κλείσαμε μπομπονιέρες/προσκλητήρια. Τα πρώτα λευκό κουτάκι, κόκκινες & λαδί κορδέλες και μπρελόκ φράουλες. Τα προσκλητήρια στικεράκια φράουλες με ίδιες κορδέλες πάλι και πάπυρο. Τελικά υπέκυψα στα θέλω του άντρα μου και θα βάλουμε ποιηματάκι μέσα. Θα σας το γράψω σε επόμενο ποστ γιατί δεν το έχω εύκαιρο τώρα. Στολισμό θα κάνουμε πάλι κόκκινες/λαδί λινάτσες με φραουλίτσες και για τα παιδάκια θα έχει λευκά αερόστατα με κόκκινο χαρτί στο καλαθάκι, γεμάτα με ζαχαρωτά. Θα κρέμονται σε ένα διακοσμητικό μεταλλικό δεντράκι.

εμείς κόψαμε τα delivery εδώ και καιρό αλλά επειδή σε όλη την εγκυμοσύνη ακολουθούσα συγκεκριμένη διατροφή γιατί δεν έπρεπε να πάρω βάρος, αισθάνομαι τόσο στερημένη π[ου έχω πλακωθεί στο φαγητό. Άσε που όλο το άγχος και η πίεση καταλήγουν στο ψυγείο... ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!

Όσον αφορά τα φαγητά των ζουζουνιών μας, βλέπω ότι κάθε γιατρός έχει τελικά και τα δικά του.. Όλες διαφορετικά δίνουμε... Έλεος...

Η ρυζάλευρο- βανίλια της ΝΟΥΝΟΥ σβολιάζει σε καμιά σας η εγώ είμαι τελείως στόκος?

Η olya που χάθηκε βρε κορίτσια? έχει καμιά σας νέα της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

purple kai mpempoula efxaristo gia to kalosorisma!!!na eiste kala kai xronia polla gia tin imera tis manoulas!

mpempoula o stolismos kai afta pou dialekses gia ti vaptisi akougontai teleia.idika ta aerostata me ta zaxarota tha einai fantastika!!

emena o giatros mou exei pei to proi gala meta froutokrema meta gala,to apogefma rizalevro vanilia enalaks me giaourtakia kai to vradi gala.

ti nounou vanilia ti dokimasa kai ego kai ontos svoliaze.tora tis dino giotis-an to nero einai arketa xliaro den svoliazei.

sygnomi gia ta agglika grammata alla exo enan acer aspire one kai den vrisko pos gyrizei se ellinika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολες σας μανουλες!!!!χαθηκα και γω για λιγο,γιατι κατι οι περιπετειουλες υγειας των κοριτσιων και κατι το τρεξιμο και το αγχος της βαφτισης που πλησιαζει....!! μαριαννα καλως ηρθες να σου ζησει το μωρακι σου.την τριτη εχουμε και μεις εμβολιο και ειμαι περιεργη αν θα μας πει να φαμε και τιποτε αλλο περα απο τα φρουτα.κοριτσια και γω στη μεγαλη μου τις κρεμες Γιωτης εδινα και δε ειχα προβλημα (το προβλημα ηταν το παιδι που δεν ετρωγε) σε αντιθεση με αυτες της Νουνου.φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΗΣ ΓΙΩΤΗΣ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΟΥΠΕΡ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΖΑΧΑΡΗ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΘΕΜΑ!

ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΚΑΙ 2 ΔΟΝΤΙ!!!ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ???

ΦΟΡΕΜΑ ΒΡΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΛΕΥΚΟ...ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!

ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ ΣΙΓΑ ΜΗ ΔΕΝ ΒΡΕΙΣ...ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΣΚΑΣ...

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...