Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

Σημερα φαγαμε αχλαδακι εδειχνε οτι δεν της αρεσει αλλα το στοματακι το ανοιγε μετα απο τουλαχιστον 30 λεπτα φαγαμε 180 γραμμαρια περιπου ενα και μισο αχλαδακι.Τωρα τρωμε στις 8 θηλασμος στις 11 αχλαδι 2:30 περιπου παλι θηλασμος 6 ρυζαλευρο βανιλια και κατα τις 9 ο τελευταιος θηλασμος και κατα τις 10:30 κοιμομαστε μεχρι το πρωι. Μου λειπουν ηδη οι ατελειωτοι θηλασμοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!σημερα καναμε το εμβολιο μας και ολα πηγαν τελεια.η μικρη "φρεναρε"την ανοδικη πορεια των κιλων και ετσι μπορουμε να ξεκινησουμε τα φρουτα.εγινε 9000γρ.και εχει υψος 66εκ.η μπουμπουκα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirel έγραψε:

γεια σας κοριτσια!σημερα καναμε το εμβολιο μας και ολα πηγαν τελεια.η μικρη "φρεναρε"την ανοδικη πορεια των κιλων και ετσι μπορουμε να ξεκινησουμε τα φρουτα.εγινε 9000γρ.και εχει υψος 66εκ.η μπουμπουκα μας!!

Μπραβο το κοριτσακι σου ειναι πολυ καλο.

Εμεις εχουμε αλλο 1 μηνα εμβολιο και μετα διαλειμα για λιγους μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΝΤΙΝΤΙ ΚΑΙ ΜΙΡΕΛ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ, ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ, ΕΙΜΑΣΤΕ 8750 ΚΑΙ 69 ΠΟΝΤΟΥΣ. ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ, ΚΡΕΜΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ. ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΔΟΝΤΑΚΙ. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9:30 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΙΑ, ΠΑΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΤΩΡΑ, ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΧΟΡΟΠΗΔΑΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΠΑΩ ΝΑ ΑΠΛΩΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ.ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστοσ ανεστη!χρονια πολλα σε ολεσ και ολα τα μωρακια,υγεια πανω απ'ολα!αντε να ερθει το καλοκαιρι να ξεχασουμε τουσ ορουσ τα σιροπια,μασκεσ και ολα σχετικα.

μιρελ καλωσ ηρθεσ στην παρεα μασ :) να σου ζησει το μωρακι σου!9 κιλακια το μωρακι σου ε?τελεια :woohoo: φτου φτου μην το ματιασουμε.

δεσποινα τι στρουμπουλο και το δικο σου που εβαλεσ την φωτογραφια :)

διδυμα μια χαρα τα πατε και εσεισ,ξεκινησατε και τα φρουτα ε?εμεισ μαλλον απο βδομαδα να αρχησουμε μηλο.

ο δικοσ μου οταν ηταν αρρωστουλησ δεν ετρωγε καλα,δλδ ετρωγε μικρεσ ποσοτητεσ πιο συχνα,εχω κουραστει με τουσ θηλασμουσ :( ,καμια φορα δεν τρωει την κρεμα την φτηνει κανει μπουρμπουληθρεσ :P μολισ του δωσω βυζι εκει κολλημενοσ μεχρι να χορτασει και μετα με κοιταει πονηρα και σκαει και ενα χαμογελο σαν να μου λεει να περασε και αυτη τη φορα το δικο μου :laugh: .

οσο για τα εμβολια κανουμε και εμεισ καθε μηνα λογο δευτερου παιδιου,που παει και παιδικο.α!σημερα πηγε ο αντρασ μου στο ικα να γραψει τα εμβολια και επειδη δεν βγαλαμε το αμκα του μωρου δεν μασ τα γραψαν :huh: αυριο θα τρεχουμε με τα χαρτια.

οσο για τον νυχτερινο υπνο :(:(:( ξυπναει 2-3 φορεσ.μαρια εσεισ ακομα να κοιμηθητε καλα?

αυτα τα λιγα ειχα να πω :laugh: .φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω και παλι για την υποδοχη στην παρεα.yiotoulaτι ψηλο που ειναι το καλο μου!φτου φτου!αυτο το 9- 9:30 πως το ζηλευω!!!.olyaπεραστικουλια σας.να σου ζησει και σενα. η πρωτη αντιδραση στο φρουτο ηταν απλα απογοητευτικη.η καημενη δυσανασχετησε :unsure: .μολις της εδωσα γαλα αναστεναξε λες και ανακουφηστικε :P σημερα τα πραγματα πηγαν ελαφρως καλυτερα.θελει λιγο χρονο και υπομονη.ετοιμαζομαστε για βολτουλα τωρα.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirel έγραψε:

Κοριτσια σας ευχαριστω και παλι για την υποδοχη στην παρεα.yiotoulaτι ψηλο που ειναι το καλο μου!φτου φτου!αυτο το 9- 9:30 πως το ζηλευω!!!.olyaπεραστικουλια σας.να σου ζησει και σενα. η πρωτη αντιδραση στο φρουτο ηταν απλα απογοητευτικη.η καημενη δυσανασχετησε :unsure: .μολις της εδωσα γαλα αναστεναξε λες και ανακουφηστικε :P σημερα τα πραγματα πηγαν ελαφρως καλυτερα.θελει λιγο χρονο και υπομονη.ετοιμαζομαστε για βολτουλα τωρα.φιλακια

mirel και εγω απογοητευτικα με το φρουτο αλλα σημερα 3η μερα το εφαγε ευχαριστα δεν το εβγαζε και δεν λερωθηκε καθολου

Απο εχθες σταμματησε να κανει τα πορτοκαλι κακακια που εκανε και κανει σφιχτουλια μπαλακια σημερα εκλαιγε την ωρα που εκανε γιατι προφανως πονουσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Χάλια εδώ τα πράγματα. Έχω 2 μέρες τον άντρα μου με υψηλή πίεση, έφτασε μέχρι 17 μεγάλη και 10 μικρή... τρέχαμε νοσοκομεία, καρδιολόγους και συνεχίζει ακόμα τα ίδια. Είμαι να σκάσω...

Η μικρή μου ήταν το προηγούμενο μήνα 7750 αλλά έχει μαγουλάρες γι αυτό δείχνει χοντρούλα. Ανυπομονώ για τη Δευτέρα να μας πει ο γιατρός τι κάναμε τον προηγούμενο μήνα και να μας δώσει οδηγίες για κρεμούλες. Πήραμε και σετ πιατάκια.

Olya ελπίζω να είναι ακόμα καλύτερα ο μικρός τώρα.

didima λογικά με τα φρούτα θα τη βοηθήσεις. Είχε ζοριστεί με το γάλα η κακομοίρα τώρα με το ρυζάλευρο δεν θα ζοριζόταν.. Ελπίζω πάντως και σ αυτό να στρώσει γρήγορα.

Εμβόλιο κάνουμε το infanrix και καλύπτει τα 4 πρώτα κουτάκια στο βιβλιάριο, μέχρι και την Ηπατίτιδα Β δλδ. Το κάναμε στον 2ο-4ο και τώρα τον Μάιο πάλι.

Γιωτούλα καλώς να έρθει το δοντάκι!! Με το καλό και στα δικά μας οι υπόλοιπες :)

Mirel ελπίζω η δεύτερη φορά να είναι καλύτερη και να το φάει όλο το φρουτάκι της :)

Πάω να πάρω πίεση.. Ελπίζω να φτιάξει γρήγορα γιατί με γύρισε πολύ πίσω ψυχολογικά όλο αυτό πάλι. Καλά να περνάτε και φιλιά στα μικρά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΡΑ........ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΔΩ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ Η ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΕΙΠΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ 5 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟΒΑΡΕΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ngry: :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διδυμα τι ειναι και αυτο το κακο με τα κακακια σασ :( ?τι σου λεει παιδιατροσ?θηλαζεισ αν δεν κανω λαθοσ,μηπωσ να τρωσ φρουτα,λαχανικα?δεν ξερω,ειναι κριμα.

αχμιρελ αυτο με την φρουτοκρεμα φοβαμαι και εγω,εδω με την κρεμα μου κανει...και τι δεν κανει,φτηνει,προσπαθει να μιλησει με γεματο στομα,φωναζει..και αλλα διαφορα μολισ τουδωσω το μεμε εκει κολλημενοσ :laugh: εχει πλακα

δεσποινα περαστικα στον αντρα σου,κουραγιο σε σενα και υπομονη.και ο δικοσ μου ηταν πριν το πασχα αρρωστοσ και μεχρι και σημερα την μια το αφτι του ποναει,την αλλη ο λαιμοσ....

μαρια το γυμναστηριο πωσ παει?εσυ τουλαχιστον βγαινεισ και ξεσκασ λιγο,ο δικοσ μου που δεν τρωει ουτε κρεμα,ουτε το γαλα μου πινει απο μπιμπιρον δεν μπορω ευκολα να τον αφηνω.και ο μεγαλοσ μου γιοσ που δεν ειχε παιδικο που να πασ με 2 μωρα τρεχει ο ενασ κλαιει ο αλλοσ.

καληνυχτα σασ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουρα περαστικα στον αντρουλη σου.ευχομαι να ειναι καλα.διδυμα, στη μεγαλη μου κορη, οταν αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα ο παιδιατρος μου ειχε πει να τηςδωσω λιγο χαμομηλι (30ml)με ελαχιστη ζαχαριτσα ισα ισα για να μπορεσει να το πιει!βεβαια συμβουλευσου και τον δικο σου.ολια [/b και εμεις τα ιδια τραβαμε.ευτυχως οταν ο αντρας μου δε δουλευει μπαινουμε στο αυτοκινητο και πηγαινουμε βολτες οπου μας βγαλει.η μεγαλη το ευχαριστιεται, η μικρη κοιμαται, και μεις εχουμε λιγο χρονο για να πουμε καμια κουβεντα.κοριτσια με τα φρουτα εχουμε ακομη θεμα!αρνειται πεισματικα ολα τα φρουτα και τους συνδυασμους τους. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολια και μεις τα ιδια τραβαμε.οταν ο αντρας μου δε δουλευει,μπαινουμε στο αυτοκινητο και παμε οπου μας βγαλει.η μεγαλη το ευχαριστιεται η μικρη κοιμαται και μεις λεμε καμια κουβεντα.κοριτσια με τα φρουτα εχουμε ακομη θεμα.αρνηται να τα φαει.σου λεει γαλα και παλι γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirel έγραψε:

μπεμπουρα περαστικα στον αντρουλη σου.ευχομαι να ειναι καλα.διδυμα, στη μεγαλη μου κορη, οταν αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα ο παιδιατρος μου ειχε πει να τηςδωσω λιγο χαμομηλι (30ml)με ελαχιστη ζαχαριτσα ισα ισα για να μπορεσει να το πιει!βεβαια συμβουλευσου και τον δικο σου.ολια [/b και εμεις τα ιδια τραβαμε.ευτυχως οταν ο αντρας μου δε δουλευει μπαινουμε στο αυτοκινητο και πηγαινουμε βολτες οπου μας βγαλει.η μεγαλη το ευχαριστιεται, η μικρη κοιμαται, και μεις εχουμε λιγο χρονο για να πουμε καμια κουβεντα.κοριτσια με τα φρουτα εχουμε ακομη θεμα!αρνειται πεισματικα ολα τα φρουτα και τους συνδυασμους τους. :)

Με τα κακα ολα μια χαρα ειναι απλα πλεον δεν κανουμε οπως πριν και αρχισαν να σφιγγουν, αλλα πλεον κανουμε 2 και 3 φορες τη μερα. Χαμομιλι πειναμε πριν απο μερικες εβδομαδες αλλα δεν μας ειχε βοηθησει καθολου.

Απο εχθες το απογεθμα εχουμε λιγο βηχαλακι αλλα τιποτα αλλο και ετσι ακομα δεν την πηγα σε γιατρο. Θα δουμε αν μου παρουσιασει τιποτα αλλο θα την παω

Την αχλαδι πλεον το συνηθησαμε και το τρωμε ολο περιπου 230 γραμμαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirel έγραψε:

μπεμπουρα περαστικα στον αντρουλη σου.ευχομαι να ειναι καλα.διδυμα, στη μεγαλη μου κορη, οταν αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα ο παιδιατρος μου ειχε πει να τηςδωσω λιγο χαμομηλι (30ml)με ελαχιστη ζαχαριτσα ισα ισα για να μπορεσει να το πιει!βεβαια συμβουλευσου και τον δικο σου.ολια [/b και εμεις τα ιδια τραβαμε.ευτυχως οταν ο αντρας μου δε δουλευει μπαινουμε στο αυτοκινητο και πηγαινουμε βολτες οπου μας βγαλει.η μεγαλη το ευχαριστιεται, η μικρη κοιμαται, και μεις εχουμε λιγο χρονο για να πουμε καμια κουβεντα.κοριτσια με τα φρουτα εχουμε ακομη θεμα!αρνειται πεισματικα ολα τα φρουτα και τους συνδυασμους τους. :)

Με τα κακα ολα μια χαρα ειναι απλα πλεον δεν κανουμε οπως πριν και αρχισαν να σφιγγουν, αλλα πλεον κανουμε 2 και 3 φορες τη μερα. Χαμομιλι πειναμε πριν απο μερικες εβδομαδες αλλα δεν μας ειχε βοηθησει καθολου.

Απο εχθες το απογεθμα εχουμε λιγο βηχαλακι αλλα τιποτα αλλο και ετσι ακομα δεν την πηγα σε γιατρο. Θα δουμε αν μου παρουσιασει τιποτα αλλο θα την παω

Το αχλαδι πλεον το συνηθησαμε και το τρωμε ολο περιπου 230 γραμμαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, στο πόδι μπήκα και πάλι. Τρέχαμε πάλι για εξετάσεις από το πρωί και είχαμε και τον παιδίατρο για την μικρή. Ευχαριστώ για τις ευχές σας, σήμερα επιτέλους άρχισε να πέφτει η πίεση του.

Ο γιατρός μας ζύγισε 8500 και 67 εκατοστά ύψος. Κρεμούλα τελικά μου είπε σε 15 μέρες να την αρχίσω :( Και τότε να σταματήσω και την αποστείρωση. Καλά δεν πειράζει απλά είχα ξεσηκωθεί με όσα διαβάζω από εσάς :)

Ξύπνησε.. Αργότερααα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoura έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια, στο πόδι μπήκα και πάλι. Τρέχαμε πάλι για εξετάσεις από το πρωί και είχαμε και τον παιδίατρο για την μικρή. Ευχαριστώ για τις ευχές σας, σήμερα επιτέλους άρχισε να πέφτει η πίεση του.

Ο γιατρός μας ζύγισε 8500 και 67 εκατοστά ύψος. Κρεμούλα τελικά μου είπε σε 15 μέρες να την αρχίσω :( Και τότε να σταματήσω και την αποστείρωση. Καλά δεν πειράζει απλά είχα ξεσηκωθεί με όσα διαβάζω από εσάς :)

Ξύπνησε.. Αργότερααα :)

Ειναι μια χαρα το κοριτσακι σου δεν εχει αναγκη την κρεμα ειναι ψηλο και το βαρος της οκ.

Περαστικα στον αντρουλη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...

ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ ΜΑΣ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΙΣ ΣΤΡΙΓΚΛΙΕΣ

ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

ΚΙΛΑΚΙΑ 8350 ΚΑΙ ΥΨΟΣ 70 ΕΚ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ! :laugh:

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΑΧΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΡΕΜΟΥΛΑ!!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΒΗΧΕΙ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΕΡΟΛΙΝ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ FIXOTIDE ANTE MHΠΩΣ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ME AYTON TON BHXA! :angry:

ΟΛΙΑ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΤΤΟΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ

(ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΓΙΑΤ ΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΔΥΜΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΡΩΤΕ,Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ,ΦΩΝΑΖΕΙ ΔΥΝΑΤΑ,ΑΠΑΙΤΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ :laugh: ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΒΑΡΟΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΟ ΒΑΡΟΣ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΒΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ;) .ΚΑΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ Ε?ΩΡΑΙΑ,ΧΑΙΡΟΜΑΙ.

ΜΑΡΙΑ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΤΑΤΟΟ,ΤΙ ΣΥΜΑΙΝΕΙ?ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ,ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΗΛΑ,ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΝΙΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ :kiss:

ΥΓ.ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΣΟΥΝΑ ΞΑΝΘΙΑ :blush:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΞΕΝΥΧΤΙΑ,ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ,ΦΤΙΑΧΝΩ 3 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΑΩ ΓΙΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ,ΑΥΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΑΧ!!! :laugh: :laugh:

ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΒΡΕ ΟΛΙΑ...ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΘΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ

ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΜΟΥ ΧΡΩΜΑ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΚΟΤΣΙΔΑ!!

ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΑΤΤΟΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΛΑΝΔΕΖΙΚΗ ΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ,ΕΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΒΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ.....ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγαμε στο γιατρο για το βηχαλακι που εχουμε. Δεν μας εδωσε φαρμακα. Μας ειπε να βαζουμε ορο και υγραντηρα.

Απο αυριο θα φαμε και μηλαρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PURPLE έγραψε:

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΑΧ!!! :laugh: :laugh:

ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΒΡΕ ΟΛΙΑ...ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΘΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ

ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΜΟΥ ΧΡΩΜΑ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΚΟΤΣΙΔΑ!!

ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΑΤΤΟΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΛΑΝΔΕΖΙΚΗ ΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ,ΕΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΒΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ ΠΡΩΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ.....ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ!!! :laugh: :laugh:

ωραιο!τωρα μου αρεσει πιο πολυ!και πανεξυπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Purple, πολύ ωραίο το τατουάζ και με νόημα :)

Didima, μια φορά τη μέρα συνήθως κάνουμε κι εμείς καθάρισμα στη μύτη με ορό και αποφρακτήρα. Δυστυχώς τα καλοριφέρ "ξηραίνουν". Δεν χρειαστήκαμε υγραντήρα αλλά ένα μπολ με νερό το βάζαμε η αλήθεια πάνω στο καλοριφέρ.

Olya κάποια στιγμή είχα διαβάσει ότι αν δεν τρώει την κρέμα μπορείς να προσπαθήσεις να την φτιάξεις με δικό σου γάλα. Καλή δύναμη σου εύχομαι, σιγά σιγά θα στρώσει :)

Στις οδηγίες για την κρέμα μου τόνισε να μην της δώσω γάλα αμέσως (μετά από 2 ώρες) γιατί θα συνδέσει ότι και να μην φάει, θα πιει γάλα.. Δύσκολο μου φαίνεται αυτό...

Έμαθε εδώ και 3-4 μέρες και όταν κάτι την δυσαρεστεί αρχίζει ένα πονηρό ξερόβηχα. Μόλις την σηκώσεις ή την βγάλεις τέλος πάντων από αυτό που την ενοχλούσε μια χαρά.. Μεγάλη μαφία.. Το έκανε και στο γιατρό και μας είπε ότι δεν είναι τίποτα αλλά πονηριές. Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι κοροϊδεύουμε το παιδί ενώ εκείνο βήχει πραγματικά :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.

δεσποινα αρχισαμε την κρεμουλα κουταλακι κουταλακι και μολισ ετρωγε τον εβαζα στο στηθοσ(για να χωρτασει).μεχρι που φτασαμε την ποσοτητα για να χωρτασει μονο με κρεμα.και δεν πινει απο μπιμπερο,δεν μπορω να τον αφηνω διψασμενο για 2-3 ωρεσ.ισωσ αρρωστοσ που ηταν δεν ηθελε,λιγο τα δοντια που τον τρωνε.χτεσ ομωσ εφαγε ολη την κρεμα,μετα απο πολυ καιρο,δεν ετρωγε ολη την κρεμα για 2 βδομαδεσ κ παραπανω.

για τον βηχα που λεσ και ο δικοσ μου βηχει,αλλα οταν κανει χαρουλεσ :laugh: η οταν θελει να τραβιξει προσοχη.ειναι πολυ πονηρουλικα.

κατι ποναει η κοιλια μου,λετε να μου ερθει η περιοδοσ?για ναδομε,μετα απο τοσουσ μηνεσ .

το σαββατο θα παμε σε βαφτιση και θα τον αφησω με την μαμα,δεν ξερω ομωσ αν θα πιει απο μπιμπερο το γαλα μου,οσεσ φορεσ του ειχα δωσει ποτε δεν το ηπιε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα.purple και μενα μου αρεσε το τατοο σου,εξυπνο και τρυφερο ταυτοχρονα.εμεις περασαμε μια ουρολοιμωξη με τη μεγαλη αλλα τωρα με την αντιβιωση ειμαστε καλυτερα.το χειροτερο ειναι να βλεπεις το παιδι να κλαιει απο τον πονο και να μην μπορεις να κανεις τιποτα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα.τελος παντων.η μπουμπου αρχισε να τα πηγαινει λιγο καλυτερα με τα φρουτα και να μη θελει συμπληρωμα γαλα! φιλακια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΡΕΛ ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΠΑΡΑΖΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ :(

ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΘΑΤΕ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΔΟΝΤΑΚΙ!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

ΕΧΩ ΧΑΖΕΨΕΙ Η ΤΡΕΛΟΜΑΝΑ,ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΧΟΡΟΠΗΔΟΥΣΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΑ ΔΟΝΤΙ ,ΕΒΓΑΛΕ ΔΟΝΤΙΙΙΙΙ!!ΑΜ ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ Η ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ!!

ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΡΗΞΗ ΗΦΑΙΣΤΕΙΟΥ ΠΑΛΙ ΦΕΥΓΩ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΚΑΙΠΩΣ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΧΘΕΣ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΑΝ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ,ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΡΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...