Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

η ωρα ειναι 1 30 αλλα εγω τωρα ειναι που χαλαρωνω λιγο,οταν κοιμουνται και τα δυο μωρα.εμεισ καλυτερα ειμαστε,ο μεγαλοσ ειναι πολυ καλα τρεχει πηδαει σαν κατσικακι :laugh: αναρρωσε πληρωσ.ο μικροσ ενω ηταν καλα την μερα και τα κακα καλα,λιγο η μυτουλα του το πρωι ετρεχε,αλλα το βραδυ ενα κλαμα οπωσ με κολικουσ δεν ηρεμουσε με τιποτα,μεχρι που του εδωσα ντεπον και ηρεμισε :dry: .ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειχε.πυρετο δεν ειχε,ουτε βηχα,ουτε μιξεσ.αν ποναει η κοιλιτσα ηρεμει το ντεπον???δεν νομιζω :dry:

Μαρια και εμεισ κλεισαμε με 18 και κατι εξτρα που βαλαμε βγεικε 21,θα ακυρωσουμε κατι για να παει 20.πολλα τα λεφτα αν σκεφτεισ για 200+ ατομα.

να σε ρωτησω Μαρια τωρα το πασχα παιρνουμε το δωρο του πασχα ε?απ'τον εργοδοτη.στην δουλεια μασ ασχημα τα πραγματα,πολλεσ γυναικεσ ειναι σε ταμειο ανεργειασ :( ,ολεσ μου λενε την καταλληλη στιγμη εμεινα εγκυοσ και εφυγα.αυτα,παω και εγω για υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περαστικα στα μωρακια σας. Εμεις ειχαμε ενα θεμα δεν καναμε κακα. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι ισως αποκτισαμε αλλεργια στο αγγελαδινο γαλα και ετσι εκοψα τα γαλακτοκομικα. Απο τοτε εχουμε κανει 2 φορες. Τι να πω θα δειξει. Μπαβω olia κανονισες την βαπτιση εμεις τιποτα ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διδυμα και εγω σε διετα ειμαι για 2 βδομαδεσ,λογο αιματοσ στα κακα του μωρου,εγω πολλα ειναι που δεν μπορω να φαω,αλλα τα κακα του ειναι μια χαρα και τα κανει 3-4 φορεσ την ημερα.τι τραβανε και τα μωρακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Περαστικά στα ζουζούνια σας και για τα κρυολογήματα και για τις αλλεργίες. Κουράγιο και σε σας.

Χθες μου έκανε και μένα κάτι τρελά με τον ύπνο και από τις 3 είμαστε στο πόδι με μισάωρα ύπνου.

Για την βάπτιση έκλεισα τελικά Κυριακή 27/06 και κανόνισα και φωτογραφίες - βίντεο συνολικά 420 ευρώ με αναλογικό άλμπουμ όχι ψηφιακό.

Ελπίζω να είστε ακόμα καλύτερα σήμερα και να περάσετε όλες ήσυχα την Μεγάλη Εβδομάδα και πολύ όμορφα το πρώτο Πάσχα με τα μωράκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΟΛΙΑ...ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 100.ΤΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΟΣΑΜΕ 300 ΝΟΜΑΤΑΙΟΥΣ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΑΡΚΕΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΦΡΑΓΚΙΑΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΑΣ ΦΙΛΟΙ.

ΣΤΟ ΑΝΘΟΠΩΛΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Α!!!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΡΙΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΑΤΤΟΟ....ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΜΕΝΗ.ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΜΟΛΙΣ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 3 ΜΕΡΕΣ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ. ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΡΙΒΕΙ ΤΗΝ ΜΟΥΡΙΤΣΑ ΤΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΑ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΜΑΡΙΑ ΠΟΝΕΣΕ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ? ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ? ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΑΥΛΑΝΔΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑΖΩ ΓΝΩΜΗ :(

ΑΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΣΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotoula καλα να περασετε και καλη ανασταση. Εμεις λεμε να κανουμε τη βαπτιση 22/8 αλλα δεν εχουμε κανονισει τιποτα, μετα το Πασχα. Υπολογιζουμε να εχουμε περιπου 100 ατομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολεσ.μεγαλη βδομαδα ε? πω πω εχω χασει τισ μερεσ.ΜΑΡΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 50-60,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ,ΑΛΛΑ ΜΑΖΕΥΕΤΕ...ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΑΠ'ΤΟ ΤΑΤΤΟΟ.

ΓΙΩΤΟΥΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ,ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΟΝΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑ Ε?ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ,ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ Κ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΝΟΛΟ 1050ΕΥΡΩ,100 ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ,2ΨΗΦΙΑΚΑ ΑΛΜΠΟΥΜ,1,5 ΩΡΑ ΚΕΝΤΡΟ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρα πολύ καλά! Για ψηφιακό μόνο χωρίς βίντεο μου ζητάνε 600-650 ευρώ και χωρίς λήψεις από κέντρο ή προσκλητήρια! 420 ήταν το πιο φτηνό σε αναλογικό αλλά όχι σκέτο με διάφορα σχέδια γύρω από τις φωτογραφίες, κάπως έτσι ήταν και του γάμου μου. Για προσκλητήρια με τη φώτο του παιδιού σε μοντάζ με λουλουδάκια, παραλίες ή ό,τι άλλο θέμα έχεις (τύπου Anne Geddes) μου είπε η κοπέλα 0,45 το καθένα. Πιστεύω ότι δύσκολα θα βρω φθηνότερα και αν και δεν είναι το σούπερ μοδάτο, μάλλον θα το επιλέξω. Τουλάχιστον θα μας μείνουν και οι ωραίες φωτογραφίες.

Στην εκκλησία ευτυχώς δεν μου ζήτησε τίποτα γιατί θα μας βλέπατε στις ειδήσεις :P Ο άντρας μου είναι λίγο ευαίσθητος σε αυτό το θέμα. Απλά επειδή θα γίνει σε άλλη ενορία από αυτήν που μένουμε πρέπει λέει να έχουμε ένα χαρτί σαν άδεια από τον παπά εδώ... :blink:

didima έχετε χρόνο ακόμα :)

yiotoula πως πάτε με τα σπυράκια του μικρού? όλα καλά? Καλά να περάσετε και καλή Ανάσταση σε όλες μας.

Υ.Γ. Πρέπει να αγοράσουμε και πιατάκι- κουταλάκι για τις κρεμούλες, πρέπει να προσέξω τίποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καταρχην να σας ευχηθω ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ και να περασετε ομορφα με τις οικογενειες σας!!!! :):)

Εμεις πρωτα ο θεος την Κυριακη θα παμε στο χωριο,πολυ χαιρομαι θελω να φυγω απο την Αθηνα για λιγο....

Απο εχθες η μπεμπα μου κοιμαται στην κουνια της στο δικο της δωματιο,πηραμε και ρουφιανο(ενδοσυνενοηση)και μια χαρα,μολις αρχιζει την μουρμουρα τρεχωωωω!! :laugh:

Οσο για φωτογραφο εχω τον ιδιο απο τον γαμο μου,με ψηφιακο αλμπουμ.2 απλα τον κουμπαρων(εχω 2 κουμπαρους),2 μεγενθυνσεις,βιντεο και 6 dvd 700eyro.καλα μου φαινονται....

για μπουμπουνιερες βρηκα μια που μου αρεσς αλλα μου φανηκε ακριβη...θα συνεχισω το ψαξιμο.....

φορεμα ομως αγορασα!!!ναι ειναι νωρις αλλα ελα που βρηκα αυτο που ηθελα!!ειναι φουξια,στραπλες και ειναι κοντο(κανονικο,οχι μινι)τιμη 200ευρο :angry:

παω για υπνο...φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω του εχω πλαστικο πιατακι και κουταλακι τησ tapperware.αν και πιστευω το γυαλινο ειναι πιο υγιεινο.

οσο για την εκκλησια ζητανε αφου γινει η βαπτιση :angry: ,αν και δεν πληρωνετε εσεισ αλλα ο νονοσ :P ,και εμεισ θα βαπτισουμε αυτη τη φορα οχι σε εκκλησια που ανηκουμε αλλα δεν μασ ειπε για καποιο χαρτι :dry: θα παμε να ρωτησουμε μην τρεχουμε τελευταια στιγμη.

ταπροσκλητιρια μασ βγηκαν τα 100-75 ευρω(χωρισ φακελο,θα βαλω δικο μου γιατι δεν ειχε ουτε λαχανι ουτε πορτοκαλι),στον μεγαλο μου ειχα κανει με φωτο αλλα αυτη τη φορα επειδει εχουμε παρα πολλουσ φιλουσ ειναι κριμα να πεταχτει η φατσουλα του κ ειπαμε να κανουμε χωρισ φωτο.παραγγειλαμε την Μ.δευτερα,μετα το πασχα θα δουμε το δειγμα.παντωσ αυτο τησ Αννα Γκεντεσ που λεσ εκεινο που ειναι το κοριτσακι στα ροζ τριανταφυλλα μου εχει παρει την καρδια ειναι τελειο.οσο για το "μοδατο" που λεσ ο καθενασ κοιταει την τσεπι του και το γουστο,εσενα σου αρεσει....τελειωσε!σε οσουσ δεν αρεσει ασ κανουν κατι αλλο ;) .

καληνυχτα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια τωρα ειδα το μην.σου(εγω παταω απαντηση και μετα τρεχω εδω εκει με τισ δουλειεσ και αυτο με περιμενει ωρεσ ολοκληρεσ :laugh: )

εγω τον μικρο τον εχω στο δικο του δωματιο γιατι δεν εχω χωρο στο δικο μασ,το οτι κοιμαμαι στο κρεβατι του μεγαλου και αυτοσ κοιμαται με τον μπαμπα αυτο ειναι αλλο θεμα :laugh:

πολυ καλα οι φωτογραφειεσ σου ;) οσο για το φορεμα θελω και εγω να παω να δω ισωσ αυριο,γιατι μετα δεν βρισκεισ νουμερα,χρωμα,τα βραδυνα δεν φερνουν και πολλα ανα σχεδιο.φουξια ε?λατρευω αυτο το χρωμα :) .θα παω αυριο και στην δουλεια να παρω το δωρο,κατι με αγχωνει η σκεψει τησ δουλειασ,με 2 μικρα παιδια ειναι δυσκολα...

καληνυχτα και παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ,ΧΩΡΙΟΥΔΑΚΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΕΡΟΛΙΝ ΜΑΣΚΑ ΣΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΓΙΑΤΙ

ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΑΣΕ ΙΩΣΗ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗς ΕΜΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΚΡΥΩΜΑ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΟΥ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΨΑΝΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΑΝΕ,ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΡΙΞΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΑΡΙ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΜΟΥΤΟ ΒΑΛΑΝΕ ΣΗΜΕΡΑ....ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΒΓΑΖΩ ΣΠΥΡΑΚΙΑ!!!!!!!!! :angry::angry::angry::angry:

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Μαρια,θα παω και εγω με το πιστοποιητικο να τουσ ρωτησουμε.σε ποιο χωριο πατε?εμεισ θα φυγουμε το μ.σαββατο σε ενα χωριο του αργουσ,μαμα σουρχομαι :laugh: .αχ αυτεσ οι αρρωστιεσ :( να τα προσεχετε τα μωρακια και καλυτερα να τα εχετε σπιτι,να μην τα βγαζετε σε πολυκοσμια.εμενα ο μικρουλεσ εχει κατι τσιμπλεσ :(:(:blink: ολη μερα του τα καθαριζω.α!μολισ τον ξαπλωνω ανασκελα αυτοσ γυριζει αμεσωσ μπρουμιτα και χαζευει :laugh: εχει πολυ πλακα και το κανει με τοση ανεση,χαρα,ευκολια.μεγαλωνουν απιστευτα γρηγορα.καλη ανασταση σε ολεσ!

υγ.οσο για την δουλεια υπαρχει περιπτωση να παθει πτωχευση το αφεντικο μου,σημερα μιλησα μαζι του,ειναι χαλια τα πραγματα.και εμενα μαλλον ουτε σε ταμειο δεν θα μπορεσει να με βαλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Και του χρόνου με υγεία. Καλό ταξίδι σε όσες έφυγαν ή θα φύγουν και καλά να περάσετε.

Εμένα ο παπάς μου τα είπε αλλιώς, ο καθένας τα δικά του προφανώς, σαν τους παιδίατρους κι αυτοί :P

Olya εύχομαι να πάνε όλα καλά τελικά με τη δουλειά σου και αν δεν πάνε τουλάχιστον να σε βάλει σε ταμείο. Τσίμπλες είχαμε κι εμείς για 2 μέρες, την καθάριζα με φυσιολογικό και έφυγαν πάλι.

Purple περαστικά στη μικρή και μακριά σας τα κρυώματα από εδώ και πέρα.

Didima τι κρέμα έδωσες τελικά? Καθισματάκι εγώ λέω να μην πάρω ακόμα. θα περιμένω να καθίσει για να πάρω τα πλαστικά που εφαρμόζουν στην καρέκλα μας κυρίως για λόγους χώρου.

Τι παιχνίδια κάνετε με τα μωράκια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεία σας κι από μένα...είμαι και εγώ μια μανούλα του Νοέμβρη...!!!!από ότι έχω δει μάλλον έχω το πιο χοντρουλάκι μωρό γεννήθηκε 27/11 3200γρ. και τώρα είναι 8000γρ...!!!!!!!

και εγώ του κάνω μάσκες aerolyn και flixotide αυτές τις μέρες.!!

και θα του κάνω και για πολύ καιρό ακόμα γιατί ανακαλύψαμε ότι έχει κάποιο αναπνευστικό προβληματάκι και επειδή είναι και χοντρούλης δυσκολεύεται ακόμα πιο πολύ..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoura τελικα της εδωσα ρυζαλευρο βανιλια σημερα εφαγε 150 ml. Απο την ημερα που ξεκινησαμε την κρεμα κανουμε και κακα.

Σας αφηνωτωρα γιατι μολις γυρισα απο βολτα και πρεπει να βαλω την μικρη για υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσ την ντιντι :) να σου ζησει το μωρακι σου!αρρωστουλικο και το δικο σου ε?περαστικα να ειναι.θηλαζεισ?απο την φορμουλα τα μωρακια ειναι παχουλα συνηθωσ.

εμεισ τελικα πηραμε κατι σταγονεσ για τα ματακια,δεν θυμαμαι πωσ τα λενε.με τον ορο δεν καθαριζαν τα ματακια του,ουτε με χαμομηλι ουτε με το γαλα μου και ετσι βαζουμε σταγονεσ για μια βδομαδα,αλλα μολισ εβαλα αμεσωσ φανηκε διαφορα.μου ειπε η παιδιατροσ ειναι απο την ιωση,καποιο μικροβιο.

απο δοντακια πωσ τα πατε?εμεισ τα χερακια ολη μερα στο στομα τα εχουμε.τισ νυχτεσ καθε 1 ωρα ξυπναμε,γκρινια κλαμα :( τον καιγαν και τα ματακια,χτεσ 5-7 την νυχτα καθολου υπνοσ.

δεσποινα οσο για τα παιχνιδια του αρεσει να παιζει μονοσ του,του εχω 3 γυμναστηρια,για ποδια για χερια,αλλα τωρα που τον βαζω εκει αναποδογυριζει και φωναζει μετα αφου δεν μπορει να γυρισει ανασκελα :laugh: παιζουμε πολυ με τα χερια,του κανω στον αερα διαφορα και χαζευει.αυτα.

φιλακια σε ολεσ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Olya σε ευχαριστώ πολύ επίσης να σου ζήσει και το δικό σου μωράκι..!!!ναι ήταν αρρωστούλικο ,αλλά έχει και ένα αναπνευστικο προβληματάκι και θα του κάνω μέχρι 1 έτους μασκούλες...!!!

δεν θηλάζω σταμάτησα τις πρώτες 20 ημέρες γιατί ο μπεμπούλης έχει και αλλεργία στην πρωτείνη του γάλακτος και δεν έπρεπε να τρώω καθόλου γαλακτοκομικά (τίποτα όμως) και δεν ήταν καθόλου εύκολο γιατί θα μπορούσα κάποια στιγμή να ξεχαστώ και κάτι να φάω να έχει μετά πρόβλημα το νινάκι μου!!

σταγονίτσες εεε ναι και εμένα κάποια στιγμή είχε πάρει από κρυωματάκια είναι αυτό !!!περατσικούλια του!

όσο για τα δοντάκια και εμένα συνέχεια τα χεράκια του τρώει και με μανία, στο σημείο αυτό έχουν ασπρίσει και έχουν φουσκώσει τα ουλάκια του!!αχ τι πλακα που θα έχουν με τα δυο δοντάκι τα κάτω .......!!!!

εμένα πάλι καλά στον υπνο τον τελευταίο μήνα έχει φτιάξει πολύ το βραδάκι από τις δέκα το πολύ έντεκα κοιμάται και ξυπνάει στις οχτώ το πρωί!!!!!!!!!!!!!!

φιλάκια κοριτσάκια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα!ειμαι κι εγω μανουλα του νοεμβρη (5/11).ntinti η μικρη μου ηταν πριν 1 μηνα 8500kg,ενω γεννηθηκε 2990kg.η αληθεια ειναι οτι μπορεσα να τη θηλασω μονο 42 μερες γιατι μου κοπηκε το γαλα απο την καταθλιψη που επαθα.τωρα που θα παμε για εμβολιο αγχωνομαι για το τι θα δειξει η ζυγαρια,σιγουρα δε θα ξεκινησουμε τωρα τις κρεμες.οσο για τις μασκουλες κοριτσια,υπομονη!ζουμε με τη μασκα εδω και 4 χρονια οσο δηλ. ειναι η μεγαλη μου κορη.δε μπορει να ανεβει μια σκαλα και την πιανει βηχας.σας ευχομαι να σας ζησουν τα μωρακια σας. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη ελπιζω να τα περασατε ομορφα ολες μαζι με τα ζουζουνια σας.

Ntinti Mirel καλως ορισατε στην παρεα μας να σας ζησουν τα μπουμπουκια σας.

Η μικρουλα μου κοιμαται τα βραδυα απο τις 10 με 11 εως το πρωι στις 8. Τρωμε και κρεμα βανιλια 200 με 250ml της αρεσει τρελα. Αυριο ξεκιναμε και αχλαδακι να δουμε πως θα τα παμε και με αυτο. Τρωει καμια αλλη κρεμουλα και αν ναι ποσο και ποια κρεμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλες. Υγεία και ευτυχία για εσάς και τις οικογένειες σας εύχομαι.

Καλώς ήρθατε ntinti και mirel!

Ελπίζω όλα τα μωράκια σας να είναι καλά με τα κρυολογήματα, υπομονή και κουράγιο σε όσα συνεχίζουν με την θεραπεία.

Αυτό το τριήμερο είχαμε κόσμο πολύ, πήγαμε και την πρώτη μας επίσκεψη στο σπίτι των γονιών μου και η μικρή έπαθε ένα μικρό σοκ :P Μάλλον κουράστηκε απότομα και βγήκαμε λίγο εκτός προγράμματος.

Didima την Δευτέρα θα έρθει ο γιατρός να μας δει και να δώσει οδηγίες για κρέμα. Ξέρω ότι ο γιατρός μου συστήνει ΝΟΥΝΟΥ όπως άλλωστε έχουμε και στη φόρμουλα.

Τα δοντάκια χάλια, δεν προλαβαίνω να αλλάζω σαλιάρες και να δίνω μασητικά. Αλλά το αγαπημένο μασητικό είναι το χέρι της..

Πιάνει και τα ποδαράκια της τώρα και αυτή είναι η αγαπημένη της ασχολία. Μερικές φορές γυρνάει από ανάσκελα στο 1 πλευρό και μετά μπρούμυτα αλλά πλακώνει τα χέρια.. Στο γυμναστήριο τώρα ξεκίνησε να ασχολείται αλλά και αυτό όχι για πολλή ώρα. Γενικά βαριέται εύκολα και επιπλέον θέλει οπωσδήποτε να είμαι και εγώ δίπλα..

Μirel έχετε και αυτό το μήνα εμβόλιο? Εμείς κάνουμε κάθε δεύτερο μήνα. Αλλά δεν κάναμε αυτό που είναι για την γαστρεντερίτιδα, δεν είναι υπέρ ο γιατρός μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα!ελπιζω ολες να περασατε ομορφα.mpempoura,ναι εχουμε αυριο τη 2η δοση του αιμοφιλου.στη μεγαλη μου και μεις καναμε εμβολιο καθε δευτερο μηνα,αλλα τωρα καθε μηνα εναλλαξ (τετραπλο και αιμοφιλου),γιατι υπαρχει το μεγαλυτερο παιδακι στο σπιτι.απο κρεμες κανονικα θα μας τις αρχιζε τωρα,αλλα λογω του οτι ειναι αρκετα παχουλη δεθα φαει σιγουρα.ελπιζω τουλαχιστον να αρχισουμε κανενα φρουτο.οσο για τα δοντια... ολα μουσκεμα!!κανενα μασητικο δεν ειναι αρκετο εκτος φυσικα απο τα χερακια.απο υπνο κοριτσια πως πατε?εμεις χαλια.δεν κοιμαται αν δεν παει 1:30 και φυσικα με κουνημα, νανουρισμα, λιγο στο καροτσι,λιγο απο ολα,για να ξυπνησει και παλι κατα τις 4 για γαλα.ελπιζω πως με τον καιρο θα ηρεμησουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!

ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΕΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ,ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΚΑΙΡΟΣ!!ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΞΥΠΝΑΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ....ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ :laugh: :angry: :laugh:

ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΑΤΕ ΝΤΙΝΤΙ ΚΑΙ ΜΙΡΕΛ ,ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΙΡΕΛ ΕΙΝΑΙ ΝΤΑΡΝΤΑΝΑ 8000ΚΙΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΥΨΟΣ ΚΙΛΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 12/4 ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΣΤΕΡΑ ΤΡΟΦΗ! :woohoo:

ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΣ ΤΟ ΜΟΥΛΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ..ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΧΩΡΟ ΑΠΛΑ!

ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙ Ο ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΞΕΚΑΡΔΙΖΕΤΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΑΓΚΩΣΩ!!!!!!!!!! :blink: :silly: :woohoo:

ΠΑΩ ΝΑ ΑΠΛΩΣΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...