Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

olya den me les kai adynati.70 kila eimai alla prin tin egymosini imoun 60.ego exo dei ena magazi me foremata pano sti thiseos apo tin plevra tou hontou.(oxi to goniako me tis vradines toualetes-afto einai aplisiasto)pistevo kati tha vro sta kila mou.tora vevaia an ta exoun ola noumero extra small,tha pao kai ekei pou mou protines.

filakia-kai efxaristo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

marianna31 έγραψε:

olya den me les kai adynati.70 kila eimai alla prin tin egymosini imoun 60.ego exo dei ena magazi me foremata pano sti thiseos apo tin plevra tou hontou.(oxi to goniako me tis vradines toualetes-afto einai aplisiasto)pistevo kati tha vro sta kila mou.tora vevaia an ta exoun ola noumero extra small,tha pao kai ekei pou mou protines.

filakia-kai efxaristo

ξερω ποιο λεσ εκει δουλευε η ξεδερφη μου,και εκει οι τιμεσ δεν ειναι και απο τισ χαμηλοτερεσ,αλλα να πασ να ρωτησεισ.ενταξει κ εκει που λεω δεν ειναι κ εξτρα σμολ :) ,παντωσ αν σου αρεσει κατι κ δεν σου κανει ισωσ σου ραψουν στο νουμερο σου.εγω την τριτη θα παρω το φορεμα μου,θα το ζωγραφισουν στα χρωματα που τουσ ζητησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθες και σημερα η μικρη μου ξυπλησε την νυχτα και εκλαιγε και δεν ξανα κοιμοταν. Εχθες την πηρα στο κρεβατι μου και μετα απο κανα τεταρτο κοιμηθικε. Σημερα ειχα παρει αποφαση οτι δεν θα την παρω στο κρεβατι μου. Δεν σταματαγε το κλαμα με τιποτα και ο αντρας μου επεμενε οτι πειναει. Εχει να φαει βραδυ πανω απο 2 μηνες. Τελικα την θηλασα και κοιμηθικε μεχρι τις 9. Της κοιταξα και τα δοντακια αλλα δεν καταλαβα τιποτα. Ελπιζω να μην ξεκινησουμε νεες μοδες. Εχθες ειχε ολη τη μερα γκρινια ενω γενικως ειναι πολυ ησυχη. Τι να πω θα δειξει.

Ολια να μας βαλει το φορεμα οτν το παρεις να το δουμε

Μαριαννα εγω της δινω μπροκολο και ειναι πολυ ωραιο, αν δεν κανω λαθος καπου διαβασα οτι το μπροκολο εχει πολυ ασβεστιο.Εχω παρει απο το σμ ενα σακουλακι βιολογικο κατεψυγμενο μπαρμπασταθης και της βαζω μια φουντιτσα την φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να κάνει και κανένα άλμα didima.

Εμάς έχει επίσης γκρίνια που περνάει μόλις βγει έξω από την πόρτα η γυριστρούλα! Αλλά ναι έχουμε κι εμείς μια λευκή κουκιδίτσα πάνω στο κάτω ούλο! στην αρχή αχνοφαινόταν και νόμιζα ότι είναι η ιδέα μου αλλά τώρα φαίνεται ολοκάθαρα. Εκτός κι αν έχω χαζέψει πια τελείως η χαζομαμά :P

Σε 20 μέρες βαφτίζουμε και δεν έχω δει ακόμα για φόρεμα-παπούτσια.. Απορώ κι εγώ με την αναισθησία που με έχει πιάσει αν και γενικά είμαι πολύ αγχώδες άτομο. Πάντως κομμώτρια και νύχια έχω κανονίσει :P

Την Πέμπτη περιμένω το γιατρό και φαντάζομαι να μας πει κι εμάς για σουπίτσες.

Μαριάννα ευχαριστώ για τα σχόλια σου, σχετικά με τη "φίλη" μου. :D

Την καλησπέρα μου σε σας και τα ζουζούνια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Πέμπτη περιμένω το γιατρό και φαντάζομαι να μας πει κι εμάς για σουπίτσες.

γιατι περιμενετε το γιατρο; Εμενα τον προηγουμενο μηνα μου ειπε οτι εμβολιο παλι εχουμε τον 13ο μηνα και να την παω οταν κλεισει τον ογδοο απλα να την δει και φανταζομαι να μας ξεκινησει κανα γιαουρτακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι νεα κοριτσια?ελπιζω να ειστε εσεις και τα ζουζουνια σας καλα.αυτες τις μερες εχω διαλυθει λιγο απο ξενυχτι και αγχος γιατι ημεν μεγαλη οσο δεν αρρωστησε το χειμωνα μου τα βγαζει μαζεμενα τωρα,η δε μικρη περναει δυσκολα με τα δοντακια και ξενυχταει με κλαματα.σε γενικες γραμμες περναει φασεις με τον υπνο.ποτε ξυπναει μια φορα κατα της 6 για γαλα και ποτε κοβουμε βολτες στο σπιτι γιατι δεν ηρεμει με τιποτα.α!βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι!! ο χαζομπαμπας μας πηγε την αλλη μερα και της πηρε δωρα γιατι ηταν αυτος που το ειδε πρωτος :woohoo: την παρασκευη πηγαμε και στο γιατρο για να κανουμε το εμβολιο του πνευμονιοκοκκου.ολα καλα,η μικρη ειναι 9650 kg και 70 εκ.μας προσθεσε κοτοπουλο και γιαουρτι

με κανενα μπισκοτακι μιραντα μεσα. αυτα τα νεα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια.για το φαγακι που λετε εγω αρχισα και γιαουρτακι,εκανε σφηχτα τα κακα του κ με το γιαουρτακι ειναι ολα ενταξει παλι.τρωει 4 φορεσ,¨10 το πρωι φρουτοκρεμα(του βαζω κ μπισκοτακι μεσα η φρουτοκρεμα του κουτιου λιγο να μυριζει πιο ωραια,γιατι δεν ετρωγε πριν),κατα τισ 3 τρωει σουπα,κατι τισ 6 κρεμα,και κατα τισ 9 γιαουρτακι.

για τα ξενυχτια που λετε και εμεισ μια απο τα ιδια.εγω δεν αντεχω να μην τον παιρνω στο κρεβατι,αλλα οταν δεν ειναι καλα κλαιει κ μαζι μου οταν ειναι.

εμβολιο εχουμε 21 του μηνα,μεχρι τωρα εχουμε κανει 7 + μαντου.

θα σασ βαλω κ το φορεμα οταν το παρω κ εγω εχω αγωνια να δω πωσ θα βγει η ζωγραφια πανω του.

μιρελ φτου φτου τα κιλακια σασ,φανταζομαι μαγουλακια που εχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera se oles :)

pos perasate to s-k?emeis kaname polles voltoules alla to vrady klamata kai ksenyxti.iremei mono an tin taiso.ap oti katalava ola ta morakia talaiporountai me ta dontakia tous.

didima mallon ta dontakia to ponane to moraki sou parolo pou den fainonatai-emas i boubou eklege 20 meres prin fanei ksekathara dontaki.

kai ego to idio mprokolo skeftomai na tis paro giati exo akousei oti diatirei perissoteres threptikes ousies otan to exoun katapsiksei para otan to perneis fresko apo ti laiki :huh:

despoina kai mirel kalorizika ta dontakia sta ninakia sas!!! :P

olya emas mas exei diaforetiko programma:gala-froutokrema-kreatosoupa h kotosoupa-yaourti-gala.vevaia troei kai ena galataki ti nyxta pou ksypnaei.

emvolio exoume stis 18.xara pou tha kanei pali i boubou molis dei to giatro :blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις γιαουρτακι δεν εχουμε ξεκινησει και ρωτησα μια φιλη μου που εχει τον ιδιο παιδιατρο, ο δικος μας γιατρος το γιαουρτι το βαζει στον 10ο. Ο καθε γιατρος τα δικα του τι να πω;

Σημερα ειχαμε σχετη χορτοσουπα εφαγε 250 γραμμαρια και εκλαιγε και της εδψσα και αλλο που ειχε μεινει στο μπλεντερ πρεπει να εφαγε πανω απο 300 και παλι ικανοποιημενη δεν ηταν. Τι θα την κανω την χοντρουλα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρεχω και δεν φτανω................

τι κανετε!!!καλοριζικα τα νεα δοντακια!!!!!

πλησιαζει η μερα της μετακομισης(παρασκευη) και ειμαι

στο απολυτο τρεξιμο!!!

εχουμε και την μπεμπα που προσπαθησαμε να εφαρμοσουμε

το βιβλιο κοιμησου παιδι μου και μετα απο στρατιωτικη πειθαρχια 4 ημερων δικη μας και της μπεμπας,και ενω εκανα την καρδια μου πετρα για ακομα ενα βραδυ ακουγοντας την να κλαιει στην κουνια,μπαινω να της μιλησω οπως λεει το βιβλιο

και τι ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΡΘΙΟ ΝΑ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ

ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ και για δευτερολεπτα στεκοταν μονη της.Σπαραξε η καρδια μου και εβαλα τα κλαμματα....

η αληθεια ειναι οτι για 3 βραδια που ακολουθησαμε τη μεθοδο δεν ξυπνησε καθολου τη νυχτα!!!μιλαμε ειχαμε να κοιμηθουμε σερι απο πριν να γεννησω!αχ ρε ατιμο ξενυχτι....για να δουμε αποψε που δεν εφαρμοσαμε τιποτα....

εχουμε εμβολιο και εμεις την αλλη εβδομαδα...χαρα η μπεμπα :blink::angry:

γιαουρτακι οταν χρονισει μου ειπε η παιδιατρο,ειναι οκ το παιδι στα κιλα λεει οποτε θα το καθυστερησουμε,τι να πω .

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσακια.

τι βιβλιο ειναι αυτο που λεσ μαρια?τι λεει για να μην ξυπναει το μωρο την νυχτα?

αγαπη μου σηκωθηκε η καρδουλα μου.τι κακουργα μανα που εχει :angry: .σε φωναζε φωναζε αφου δεν ακουγεσ ηθελε να ερθει μονη τησ σε σενα.

κοριτσια χαλια τα πραγματα στην δουλεια μου :( .οι γυναικεσ που δουλευουν 15 χρονια πανω κατω δουλευουν για 5 μερεσ το μηνα.και δεν θελει να πληρωσει αποζημιωση.πηγαν να κανουν καταγγελια σημερα.σε λιγο καιρο θα κανω κ εγω τα ιδια :ohmy: ???πω πω δεν θελω να το σκεφτομαι,απο το 98 δουλευω εκει,15 χρονων κοριτσακι επιασα εκει δουλεια,μεγαλωσα,παντρευτηκα κ ολα εκει :(

αυτα,ολη μερα αυτο σκεφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera!!!

ti kanoun ta morakia sas? :lol:

didima i xortosoupa einai pio elafria apo to kotopoulaki kai to mosxaraki opote min se anisixei -asto moraki na faei afou tou aresei.kai emena i boubou etroge arketi.tora omos me ta kreatakia troei tin misi posotita giati varainei kai thelei nani :P .

maraki bravo gia tin beboula sou :woohoo: :laugh: .viazetai na perpatisei mallon i mikroula :lol: .

alithia ti vivlio einai afto pou les?emeis me ta dontia exoume trelathei sto ksenixti alla to kahmeno exei tora 4 dontakia kato kai 2 pano.ta vgazei diladi ola mazi. :S

olya pantou se oles tis doulies etsi einai ta pragmata.erxontai diskoloi kairoi-ti na po... :(

i mikri mou leei sinexeia MAMAMAMA kai MAM.ego leo ston mpampa tis oti fonazei emena giati thelei fagito kai ekeinos zilevei :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

purple καλο το βιβλιο; Αμα ειναι να το παρουμε . Η μικρη μου εκτος απο εχθες 5 βραδια ξυπναει και για κανα μισαωρο δεν ξερει τι θελει. Τι να πω αποψε 3 φορες εψαχνε την πιπιλα της. Αμα κανει δουλεια νακ οιμηθουμε και εμεις λιγακι. Λογω του θηλασμου δεν την εχω αποχωρηστει ουτε ενα βραδυ και ουτε θελω δηλαδη να την αποχωρηστω αλλα δουλευω και ολη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μπηκα να σας χαιρετησω γιατι θα τα ξαναπουμε σε καμια 25 μερες!!!

τοσο λεει οτι χρειαζεται για να μου ξανασυνδεσουν το ιντερνετ στο καινουργιο

σπιτι,αυριο εχουμε μετακομιση.... :angry::P

σημερα δυστυχως πηγαμε στην κηδεια της μητερας του κουμπαρου μου.....

θα ηρεμησει η γυναικα,ταλαιπωρηθηκε πολλα χρονια.....

παμε τωρα στο βιβλιο που σας εγραψα.

ονομαζεται κοιμησου παιδι μου,ττο σημαντικο ειναι να μαθει το παιδι

σε μια ρουυτινα καθημερινη δλδ μπανακι,φαγακι ,υπνος!αλλα υπνος χωρις διακοπες

το βραδυ και να μπορει το μωρο να κοιμαται μονο του χωρις αγκαλιες και νανουρισματα που διαρκουν 5 ωρες.

ΔΙΑΡΚΕΙ 7 μερες, εμεις αντεξαμε 4.η μεθοδος λεει οτι κανεις τα παραπανω

το καληνυχτιζεις του δινεις και 2-3 πιπιλες να εχει μαζι του το μωρο και φευγεις.

μπαινεις στο δωματιο ανα 1-3-5-5-5-......λεπτα και του λες ειμαι εδω σε αγαπαω θα τα πουμε το πρωι αυτο γινεται για οση ωρα κλαιει το παιδι.δεν αγγιζουμε ομως καθολου το μωρο μονο του μιλαμε αργα και σταθερα.

την επομενη μερα τα λεπτα ειναι περισσοτερα 3-5-7-9..9..9..9

και ετσι μεγαλωνει το διαστμα που μπαινεις μεσα μεχρι την τελευται μερα μπαινει ς στο δωματιο περιπου ανα τεταρτο.

εμασ η μπεμπα επεθε τετοιο σοκ που παροτι δεν ολοκληρωσαμε το προγραμμα κοιματαικοιμαται σερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν για καποιο λογο ξυπνησει δεν τρεχω τωρα πια περιμενω και 9 στις 10 φορες ξανακοιμαται μονη της.ακουγεται λιγο βαρβαρο αλλα ειδαμε ασπρη μερα και με στηριξε ο αντρας μου δεν το εκανα μονη μου γιατι ειναι στεναχωρω να μπαινεις

και να το βλεπεις να κλαιει,αλλα δεν πηγαινε αλλο οσο για γαλα που νομιζα οτι ξυπναει γιατι πειναει....καμια σχεση,τρωει οταν ξυπνησει δηλαδη κατα τις 7 το πρωι.Οσες θελετε το βιβλιο ειναι το κοιμησου παιδι μου,κοστιζει 9 ευρω.

Σας επρηξα φιλακια πολλα

ελπιζω να τα πουμε συντομα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia!!!xathikame.

pos perasate to s/k?emeis kaname to proto mas mpanaki sti thalassa :woohoo: :laugh:

itan fantastika! i beba vevaia epathe ena mikro sok stin arxi kai gatzothike pano mou ,alla meta apo dyo lepta mas xamogelouse!den kathisame poly mesa sto nero 5 leptakia mono gia ti fovithika na min mou kryosei.tora anypomonoume gia tin epomeni voutia mas!!!

exei kai aftin tin zesti aftes tis meres :angry: ,exoume kleistei mesa sto spiti me klimatistiko oli mera.

elpizo na eiste oles kala!filakia sta morakia sas! :P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.

να'μαι και εγω μετα απο τοσο καιρο.βαπτισαμε χτεσ τον μικρουλη μασ,τον βγαλαμε Xαραλαμπο(το ονομα του μπαμπα μου).ηπιε νερο στην κολυμπηθρα και εκλαψε αρκετα,μολισ τον ντησαμε κοιμηθηκε.ειχαμε κ κλοουν απο 0-6 εμεινα ευχαριστιμενη.θα σασ ανεβασω φωτο μολισ παρω τα δειγματα.

μαριαννα και εμεισ καναμε το πρωτο μασ μπανακι το προηγουμενο σ/κ χωρισ τον μικρο,μου ειχε ανεβασει πυρετο 38,5 τοτε χωρισ να εχει κατι αλλο(βηχα,μυξεσ,διαροια).αυτα.φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙΣ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΟΜΩΣ, 9730 ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΥΨΟΣ 77 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ,ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΑΓΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑ :P !! ΑΠΟ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΗ :( .ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ 300 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ 8 Η ΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia :)

Olya mou na sou efxitho ksana kai apo edo, na xaireste ton xaralampako sas!!!na einai panta tyxeros sti zoi tou,eftyxismenos kai na exei konta tou pollous anthropous na ton agapoun!!!

giota mia xara o bebakos sou!!!emeis simera exoume giatro na doume poso exoume ftasei.vevaia exoume kai emvolio :S -xara i boubou :x:blink:

ax poso zilevo pou eiste konta stin thalassa!!!kai emena kathe kalokairi mou leipei to nisi mou para poli :(

filakia -tha sas grapso ta nea mas apo to giatro to apogefma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olia να σου ζησει το αγορακι σου

Καναμε και εμεις μπανακια 2 το προηγουμενο Σ/Κ και 2 αυτο.

Βαπτιση εχουμε 15 Αυγουστου δεν ξερω αμα σας το εχω πει. Σας αρεσουν αυτες οι μπομπονιερες;

http://www.fotiadispanos.gr/catalogue/index.html

Τα αεροστατα στην 52 σελιδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω διδυμα.

ωραιεσ ειναι οι μπομπονιερεσ,αυτεσ θα παρεισ?αν και ειμαι υπερ για κατι πιο χρησιμο-μπρελοκ,κουμπαρασ,κορνιζα,ξυπνιτηρι....

ειχαμε εμβολιο σημερα.ο μικρουλησ μου ειναι 9150 κιλα κ 75,5 ποντουσ.του ανοιξε κ λιγο το πουλακι του κ γρινιαζει οταν κανει τσισα ο καημενοσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω κοιταξει και πολυ για την βαπτιση και ακομα δεν ξερωτι θα παρω θα παω αυτην την εβδομαδα και σε καποιο αλλο μαγαζι και μετα θα αποφασισω. Θα ηθελα ενα ολοκληρωμενο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!ti kanoun ta morakia sas?

pigame kai emeis sto giatro proxthes-molis ton koitakse i mpoumpou tsirize kai eklege me ligmous!!!tora einai 8900 kai 74 pontous.mou eipe oti mporo na tis dino kai peponaki i karpouzi me ta froutakia, kai oti mporo na vazo kai pastoula kouskousaki stis soupes.den rotisa omos an mporo na tis vazo kai ligi freskia ntomatoula na vrazei mazi.eseis vazete??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...