Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

μαριαννα καλημερα.ευχαριστω για τις ευχες σου.πρωτον,οσο αφορα τις μπομπονιερες,αφου εψαξα σε ιντερνετ και καταστηματα,κατεληξα να τις παρω ετοιμες λογω και ελλειψης χρονου,με τιμη 1.30.τα γλυκα που ηταν ροζ cupcakes τα πηρα απο το ιδιο καταστημα.ομως γλυκια μου ολα αυτα απο θεσσαλονικη απο οπου και σας χαιρετω!!! τα λαδοπανα πανε μαζι με τα βαφτιστικα ρουχα που παιρνει ο νονος και ειναι στην ουσια τα εσωρουχακια που φοραει το μωρο μετα τη βουτια.λαδοπανα επισης εννοουμε και τις πετσετες που σκουπιζουμε το μωρο,τη μικροτερη που σκουπιζεται ο παπας και ο νονος.οι βασικες υποχρεωσεις του νονου ειναι τα βαφτιστικα με το κουτι η' την τσαντα,η λαμπαδα και ο σταυρος.πολλοι που ξερω μοιραζονται και τις μπομπονιερες.οι γονεις παλι εχουν φωτογραφο,γλυκα,δεξιωση και το δωρο του νονου.τουλαχιστον εμεις εδω ετσι το εχουμε!!!!!! olya,purple να ειστε καλα.ευχομαι ο,τι επιθυμειτε για τα μωρακια σας.η μικρη μου ονομαζεται πια Μυρσινη.της δωσαμε το ονομα της μητερας μου ...και οχι δεν εχουμε καταγωγη απο Μυτιληνη οπως ρωτουσαν πολλοι! χα χα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες!

Mirel να σου ζήσει η Μυρσίνη! Ούτε από Χίο έχετε καταγωγή? :P Καλοφώτιστη, τυχερή και ευτυχισμένη να είναι πάντα!

Μαριάννα όπως σου τα λέει η mirel, εμάς εδώ κάνει και τον στολισμό της κολυμπήθρας.

Τις μπομπονιέρες μου τις έκλεισα κι εγώ 1.30 με μπρελόκ, κουτάκι και διπλή κορδελίτσα.

Χθες η μπέμπα με είχε ανά μια ώρα όρθια. Γυρνάει και κοιμάται στο πλευρό :huh: και μετά ξεχνιέται και γυρνάει μπρούμυτα μες στον ύπνο της κι αρχίζει να κλαψουρίζει... Με τα φρούτα πάμε καλύτερα, από τότε με το πορτοκάλι ειδικά! Πλέον ελπίζω! Με τη βανίλια βέβαια εξακολουθεί να γίνεται μάχη αλλά δεν καίγομαι κιόλας.

didima Που χάθηκες? όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poli gliko onomataki to myrsini kai spanio.na to xaireste to misrinaki sas loipon!!!

efxaristo gia tis plirofories koritsakia.

telika oi mpomponires me ta brelok exoun perasi-(kai emeis oles koino gousto xa,xa)

emena koritsia tha mou stixisoun 1.45 peripou agorazontas ta ylika-alla pouthena den tis vrika fthinotera apo 1.60.

mpempoura kai emena tis aresei perissotero to portokali kai axladi.ypomoni...filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai emena m'aresei to "Μυρσινη".

μαριαννα το κουτι ειναι καφασι απο μαναβικο,εγω το στολισα :blush: ,εχω δει μεχρι και κουτια πλαστικα για τα παιχνιδια να στολιζουν για μπομπονιερεσ,ειναι οτι σε βολευει.

οσο για τον υπνο και εμεισ εχουμε προβλημα :( ,αχ αυτα τα δοντακια.ξυπναει τον κοιμηζω παλι και τον παιρνει ο υπνοσ με το χερι στο στομα.οσο για την φρουτοκρεμα δεν την θελει,του βαζω κ ενα μπισκοτακι,αλλα και παλι δεν τον ξεγελαω μ'αυτο.την σουπα ομωσ την τρωει οληηηηη και δεν του λεω καν να ανοιξει το στομα,με κοιταει στα ματια κ περιμενει με το στομα ανοικτο :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

kai emena m'aresei to "Μυρσινη".

μαριαννα το κουτι ειναι καφασι απο μαναβικο,εγω το στολισα :blush: ,εχω δει μεχρι και κουτια πλαστικα για τα παιχνιδια να στολιζουν για μπομπονιερεσ,ειναι οτι σε βολευει.

οσο για τον υπνο και εμεισ εχουμε προβλημα :( ,αχ αυτα τα δοντακια.ξυπναει τον κοιμηζω παλι και τον παιρνει ο υπνοσ με το χερι στο στομα.οσο για την φρουτοκρεμα δεν την θελει,του βαζω κ ενα μπισκοτακι,αλλα και παλι δεν τον ξεγελαω μ'αυτο.την σουπα ομωσ την τρωει οληηηηη και δεν του λεω καν να ανοιξει το στομα,με κοιταει στα ματια κ περιμενει με το στομα ανοικτο :laugh: :laugh: :laugh:

kala vre koritsi mou pos to skeftikes to kafasi? :woohoo: :laugh:

apithani idea!!!an den vro kapoion na mou dosei kapoio kalathi i kouti, tha ftiakso kai ego moni mou!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mirel να σου ζησει η Μυρσινουλα να ειναι παντα γερη και τυχερη

Πρωτα ο θεος και η μικρη μου θα ιορταζει την ιδια ημηερα με την δικια σου γιατι λεμε να την βγαλουμε Μυρτω.

Εχουμε 2 ημερες και κοιματια η ζουζουνα μου στο δωματιο της για την ωρα ολα καλα.

Απο δοντια κανενα σημαδι, τρωμε τα παντα δηλ μηλο αχλαδι μπανανα πορτοκαλι πεπονι και μοσχαρι κοτοπουλο πατατα κολοκυθι καροτο πατζαρι

Κλαιμε μονο οταν τελειωνει το φαγητο

Εχθες της εδωσα να γλυψει πεπονι την ωρα που τρωγαμε και εμεις και μολις της το πηρα εγινε επανασταση, ειναι φαγανη η γκυκια μου τι να την κανω;

Λεω αυριο αν προλαβω να παω μια βολτα για μπομπονιερες και προσκλητηρια θα δουμε.

Αυτα τα νεα μας φιλακια σε ολες σας και στα ζουζουνακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μασ.

μαριαννα πωσ σασ φανηκε το κοτοπουλο?

ο δικοσ μου αρχισε να τρωει την φρουτοκρεμα,του βαζω μηλο,αχλαδι,μαγκο,ροδακινο,οταν εχω φραουλα.

πηγα στα μαγαζια και δεν βρηκα λευκο πεδιλο :( βραδυνο,μονο ασημι,χρυσο εχει,θα παω και μια βολτα στον κορυδαλλο να δω.αν παρει το ματι σασ πουθενα να μου πειτε,θελω με χαμηλο τακουνι λεπτο.ευχαριστω ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Μαριάννα πως πάτε με το φαγάκι?

Olya μπράβο! Και ωραίος συνδυασμός! Εμείς είμαστε ακόμα στο μήλο, αχλάδι, πορτοκάλι, μπανάνα. Όσο πιο ώριμα είναι τα φρούτα τόσο περισσότερο την τρώει. Είναι πιο γλυκιά προφανώς.

Χθες είχαμε ολονυχτία. Δεν κοιμήθηκα ούτε μια ώρα σερί... Δεν μπορώ να καταλάβω τι την ενόχλησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε !!!χαθηκαμε....εχω τρεξιμο μαζευουμε τα ψιλοπραγματα και τα μεταφερουμε στο καινουργιο σπιτι οποτε καταλαβαινετε οτι εχουμε τρεχαματα!

Σημερα πηγαμε για μπανιο χωρις την μπεμπα,με παρεα ηταν σουπερ η θαλασσα και χαλαρωσαμε πολυ!τωρα ειμαι κομματια...

Ολια δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα επειδη λευκο παπουτσι ψαχνει και η μητερα μου με χαμηλο σχετικα τακουνι,δεν βρηκαμε τιποτα!!!αλλα συνεχισε το ψαξιμο και καλη επιτυχια!

Αυτη την εβδομαδα προσθεσα στη φρουτοκρεμα και βερυκοκα και ροδακινο!!δεν λεει οχι η μπεμπε στην φρουτοκρεμα,στο μοσχαρακι εχουμε λιγο κολλημα αλλα ειναι νωρις ακομα .

φιλακια..παω να φαω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia!!!

kala ta pigame me to kotopoulaki edo kai treis meres-vevaia mexri na vroume tin analogia ylikon pou tis aresei ,xreiastike ligo ypomoni.einai kai stifo afto to kotopoulo vre koritsia kai tis evala perissotero kolokythaki mesa pou tis aresei trella.to kako einai oti diskoleftike na kanei kaka aftes tis imeres kai exo fovithei.kanei liga alla sfixta(sorry gia tin perigrafi).

mpempoura kai emeis exoume ksenixti kathe vrady-xthes malista gia proti fora anagastikame na tis dosoume ligo depon giati vgazei to pano dontaki kai tis exei skisei to oulos kai matonei-kai to kahmeno ypoferei.

olya koitakses se magazia me nyfika papoutsia?ekei sigoura tha vreis lefka me xamilo takouni.

purple zilevo pou skeftomai ti thalassa!!!elpizo emeis na pame oikogeniakos tin alli vdomada!!!emas den mas exei prosthesei akoma alla froutakia sti krema ektos apo ta 4 vasika-kai eimai sigouri oti tha tis aresan ta rodakinakia...

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια :)

ειμαι χαρουμενη,πηραμε σημερα καινουργιο αυτοκινητο το auris :)

emeis fagame mosxaraki shmera και σελινο,οταν δοκιμασε την πρωτη κουταλια με κοιταξε καλα καλα αλλα εφαγε αρκετο μετα,του αρεσε.

και εμεισ σκεφτομαστε να παμε για μπανιο το σαββ-κο.

μαριαννα ασε βρηκα νηφικα,αλλα ξεκινανε οι τιμεσ απο 150 κ βαλε,θελω κατι οικονομικο,το φορεμα μου πηρα με τοσα,και θελω να μπορω να το βαλω κ μετα.

μαρια αν βρω κατι να σου πω,πηγα μια βολτα στον κορυδαλλο αλλα θα ξαναπαω.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καλορίζικο το καινούργιο τουτού Olya!

Μαριάννα νομίζω ότι δυστυχώς πλέον και μετά τα λαχανικά τα κακάκια θα αρχίσουν να μοιάζουνε με .... κακά :) ΟΥΦΦΦ καλά ήμασταν με τα γαλατένια :P

Μπράβο βρε κορίτσια, εμείς δίπλα την έχουμε την θάλασσα και απόφαση δεν το παίρνουμε για μπάνιο.

Διδίμα πως πάει η μικρή στο δωμάτιο της? Είδες τελικά για προσκλητήρια?

Εμένα έχει αρχίσει και στριφογυρνάει το βράδυ και γυρνάει συνέχεια μπρούμυτα. Όλο το βράδυ την γυρίζω.... Δεν ξέρω τι να κάνω. Έσας γυρνάνε τα μικρά? Τα αφήνετε όπως βολεύονται ή τα γυρνάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera filenades :cheer:

olya mou kaloriziko to aftokinito!!!kales voltoules :P

ax kai ego skeftomai tora me to paidi na paro diploma alla den ksero an tha ta katafero na odigo giati exo megalosei se ena nisi pou den eixame aftokinita-alla tora pou zo stin athina nomizo oti einai aparetito :blush:

olya koitakses stin athinas dipla sto monastiraki?ego vrika ekei ta nifika mou papoutsia me 65 euro kai oloi nomizan oti itan panakriva ;)

emeis mosxaraki arxizoume methavrio :)

mpempoura ase to moraki na koimatai opos volevete.emena akrivos afto mou eixe pei o giatros!tora strifogirnaei apo mproumita-anaskela synexeia giati pianetai.

vevaia otan to eixe ksekinisei kai ego fovithika kai tin girnaga sto plai :silly: ,alla se defterolepta ekeini ksanagyrnage mproumita kai malosta me ta gonata ligismena opos otan mpousoulaei :woohoo: :P

filakia koritsakia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olia καλοταξιδο το αυτοκινητο το μανγκο πως ειναι;

Το κοριτσακι μου κοιμαται σερι ολη την νυχτα μπορει μονο να αναζητηση την πιπιλα της μια δυο φορες αλλα κοιμαται στο 1 δευτερολεπτο

Τρωμε απο φρουτα μηλο αχλαδι μπανανα πορτοκαλι και πεπονι και απο φαγακι

Κοτοπουλο μοσχαρι πατατα καροτο κολοκυθι πατζαρι μπροκολο και σκεφτομαι αυριο μεθαυριο να της δωσω και λιγο σπανακι

Δεν ξερω τι να κανω με τη βαπτιση δεν εχω κοιταξει τιποτα ουτε θεμα δεν εχω αποφασισει και ειμαστε και σε διλλημα με το ονομα ο καλος μου δεν μπορει να αποφασισει αναμεσα στο Μυρτω και στο Μυρσινη μας βλεπω να το αποφασιζουμε την τελευταια μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσια.ευχαριστω για τισ ευχεσ.

κοριτσια μου επεσε το μωρο απ'το κρεβατι :( .τον πηρα μαζι μου για να τον θηλασω και με πηρε ο υπνοσ,βασικα ουτε καταλαβα οτι τον ειχα παρει,ειμουνα πολυ κουρασμενη,δεν κοιμηθηκα το μεσημερι και ολη μερα ετρεχα.καποια στιγμη ενιωσα μια σπρωξια και κλαμα,νομιζα οτι κοιμομουνα με τον μεγαλο.ουφ μια τρομαρα που πηραμε,ευτυχωσ ηρεμισε αμεσωσ,δεν χτυπισε πολυ,ουτε καρουμπαλο εκανε,αλλα φανταζεστε την ψυχολογια μου,δεν με επαιρνε ο υπνοσ για αρκετη ωρα.ο αντρασ μου ακομα δεν κοιμοταν και λεει ακουσε ενα ξεκαθαρο ΜΑΜΑΑΑ και νομιζε οτι ηταν ο μεγαλοσ.παλι καλα που ειναι καλα.

σασ εχω πει οτι λεει μαμαμαμαμα,μπαμπαμπα,και μπουσουλαει,κανει 2-3 βηματα και μετα κουραζεται,παντωσ αν βαλει στο ματι καποιο παιχνιδι,το φτανει με καθε τροπο.

οσο για τα παπουτσια βρηκα επιτελουσ στην καλιθεα,βρηκα σε 3 μαγαζια,δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα,αλλα μια χαρα ειναι,και ειναι περσινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαννα να πασ να μαθεισ!!!και ποτε δεν ειναι αργα!η μαμα μου πηγε στα 50 τησ.

δεσποινα να το αφηνεισ να κοιμαται οπωσ θελει,και εσει θα πιαστεισ αμα θα κοιμασαι ολη νυχτα σε μια σταση,αρκει να ειναι σκληρο το στρωμα,και χωρισ μαξιλαρι.

διδυμΑ το μαγκο το φαγαμε.τι εννωεισ πωσ ειναι?στην γευση?μυριζει ωραια,κατι σαν φραουλα,πεπονι ειναι.πρεπει να παρω κιαλλο.το αφηνω να ωριμασει καλα και μετα το τρωμε.

αντε σασ ζαλησα :P:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω η εβδομαδα της πτωσης.....και η δικια μου η μπουμπου

επεσε απο το κρεβατι μου στο πατρικο μου σπιτι! την εβαλε η μαμα μου να κοιμηθει εκει και πηγε για μια στιγμη στην κουζινα και ενω υπηρχα μια ντουζινα μαξιλαρια γυρω απο το παιδι πως τα καταφερε δεν ξερω και...παρτην κατω!

εχει ενα ωραιοτατο σημαδακι κοκκινωπο στο κουτελο,η μανα μου

ειναι σοκαρισμενη τι επεθε το παιδι πω πω πω,εγω κατα ενα περιεργο

λογο φρικαρα οταν γυρισα στο σπιτι και μου ειπε τι εγινε αλλα

δεν κρατησε πολυ ημουνα σχετικα ψυχραιμη.

μακαρι να ειναι αυτα τα πεσιματα το χειροτερο για ολα τα παιδακια

και τιποτα περισσοτερο.

τρεχω με τη μετακομιση και δεν φτανω αυριο θα παω να καθαρισω το καινουργιο

σπιτι και ειμαι ηδη κουρελι.....ειχα σημερα και ραντεβου στον γυναικολογο

μου για τεστ παπ και δυστυχως καθυστερησα 2 μιση ωρες εκει γινοταν χαμος απο ραντεβου σημερα.εβλεπα ολες αυτες τισ γκαστρουλες με τις φουσκωμενες κοιλιτσες και

νοσταλγησα την κοιλουμπα μου!ολα καλα τα βρηκε τα εσωτερικα μου ο γιατρος και

κοκορευοταν για το τελειο ραψιμο που μου εκανε απο ...κατω καταλαβατε και ελεγε στη βοηθο του κοιτα δουλεια καλλιτεχνικη αντε να καταλαβεις οτι απο δω βγηκε μωρο 4200 και χαχανιζε!!!χα χα χα χα!!!πλακα πλακα αλλα οντως εκανε φοβερη δουλεια!

Σημερα πηγα και πηρα τον σταυρο της μπεμπας για την βαφτιση,μου δωσαν τα λεφτα οι κουμπαροι και πηγα και πηρα εναν που μου εκανε εντυπωση απο την αρχη Τριαντος αν εχετε ακουστα.

αντε περασε παλι η ωρα..νανακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω τα ζουζούνακια σας να είναι τέλεια. Αυτές οι πτώσεις από το κρεβάτι είναι μάλλον μέσα στο πρόγραμμα. Τέλος καλό, όλα καλά. Αυτό και μη άλλο.

O σταυρός που διάλεξε η κουμπάρα μου είναι αυτός

mpempastauros.jpg

Έκανα κι εγώ τεστ ΠΑΠ, δόξα το Θεό όλα καλά. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού και με τον γυναικολόγο μου.

Μαρία keep cleaning :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ox ti egine vre koritsakia me tis ptoseis afto to mina? :( kai emena mou epese apo to krevati prin 20 meres kai oute pou katalava pos egine :( tin afisa apo ta matia mou gia ena defterolepto kai afto eftane gia na vrethei stin akri tou krevatiou kai kato.eklega gia mia ora meta apo tin tromara mou-eftixos i mikri meta apo ligo gelage.

olya kai ego kalithea tha psakso gia papoutsia giati eimai konta.elpizo na vro kala me xamilo takouni giati os tora exo dei oti ola exoun 15 pontous takouni. :ohmy: pos na stereotheis me to moro sta xeria toses ores?

purple ap oti katalava se lene maria?kalo kouragio me ti metakomisi koritsi mou!!!

oraios o stavros mpempoura!!!

kai ego prepei na pao sto giatro na me dei.olo to anavalo-perimeno na anevei kai i mana mou athina na mou kratisei ti mikri.perasan kiolas efta mines...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριάννα με σένα τρίτωσε. Τέλος καλό όλα καλά και για το μωράκι σου. Τέτοια μικρά να έχουμε πάντα.

όλο το βράδυ χθες έκανε τούμπες μες στην κούνια και κοπάναγε το κεφαλάκι της στα κάγκελα....

Ναι, Δέσποινα με λένε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ Η ΣΕΛΙΔΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ.

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ ΦΑΓΑΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΜΠΕΣ :blush:

ΠΩ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΣΗΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΒΑΠΤΙΣΗ,ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ....

ΜΑΡΙΑ και εγω ζηλευω τισ γκαστρουλεσ,ειναι το πιο ομορφο πραγμα στην ζωη μασ.εγω δεν πηγα στον γυναικολογο ακομα,θα αποθηλασω κ μετα,αλλα ποτε θα γινει δεν ξερω,παντωσ ο μικροσ ζηταει φαη,και αν του δινω στηθοσ δεν ηρεμει,ξερει οτι 3 φορεσ την ημερα πρεπει να φαει,με το μεμε δεν τον ξεγελασ.

του εδωσα γιαουρτακι,του αρεσει κ τρωει ολο 150 μλ.

δεσποινα ωραιοσ ο σταυροσ,αλλα θα προτημουσα ο βαπτηστικοσ να ειχε τον χριτουλη πανω,δεν ξερω βεβαια τι θα διαλεξουν κ οι δικοι μασ νονοι.

μαριαννα βρηκεσ φορεμα για βαπτιση?οσο για την χορτοσουπα μια χαρα ειναι αυτα που βαζεισ μπορεισ να βαλεισ και μπροκολο.κρεασ δεν βαζεισ ακομα?εμεισ φαγαμε 1 βδομαδα το μοσχαρακι,λεω απο δευτερα να δωσω κοτοπουλο,εχω σπιτικο,τησ μαμασ :) .

α,εκλεισα σημερα κ μανικιουρ,πεντικιουρ,κανονισα να ερθει σπιτι μου,και ισωσ κ την βαλω να με βαψει στην βαπτιση.

αυταααα!καληνυχτα. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia!! :) ti kanete?emeis molis ksipnisame (eftixos edo kai dyo vradia ksipnaei mono mia fora i mpoumpou)kai tora tin exo valei sto parko kai kanei toumpes :laugh: ,gia na pio ligo kafedaki.

despoinaki mou xthes diavasa to post sou.min afineis koritsi mou na se stenaxoroun atoma pou opos apodeixtike den aksizoun tin filia sou.ta morakia einai ola diaforetika kai kathe mera kanoun kati kainourio kai mas ksetrelenoun :P .

olya mou exoume faei kotopoulaki kai tora trome kai mosxaraki.tha tis valo kai ego ligo brokolo-tha einai oraio.

oso gia forema exo dei dyo magazia stin kalithea pou exo skopo na psakso.ekei mallon tha vro.elega na rikso kai simera mia matia alla vrexei :angry: .pantos ta papoutsia me apasxoloun perissotero-elpizo na vro kapoia pou na einai aneta.prepei na kano kai ena kalo vapsimo sta malia mou giati stin egimosini kai sto thilasmo ta evafa me kore kai tora einai ta misa ksantha kai ta misa kastana anoixta :blush:

filakia koritsia mou ta leme meta.pao na ftiakso froutokrema tis mpoumpous.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ :blush: ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΠΑΧΟΥΛΕΣ ΕΚΕΙ,ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ Κ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΦΟΡΕΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΧΡΟΝΙΑ ΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΕΧΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ,ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΕ.ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΑΒΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ,ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΚΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...