Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ


Recommended Posts

ολια ειναι σουπερ οι μπομπονιερες!!!!!!!!!!μπραβο χρυσοχερα μου!

μαλλον αυριο θα τελειωσω και γω τα προσκλητηρια,περιμενω μονο

το προσκλητηριο που θα μπει μεσα στον σωληνα που εχω διακοσμησει,

ισως στα μεσα της εβδομαδας να τα εχω.

φυσικα το ξερο το καταστημα απο οπου πηρες τα υλικα σου,απο κει τα πηρε

και μια κολλητη μου και εφτιαξε τις μπομπονιερες του γαμου της.

τελικα τα βαζακια απου πηρα απο το τζαμπο με τις πεταλουδιτσες

για να βαλω κατα μηκος πανω στα τραπεζια στο κεντρο,θα τα γεμισω καραμελες

και θα βαλω μεσα ραβδακι ξυλικο(αυτο που κανουμε σουβλαΚι εννοω)

που στην κορυφη θα ειναι κολλημενο τυπωμενο και απο τις 2 μεριες

καρτουλα με το ονομα της μικρης ΧΡΙΣΤΙΝΑ -ΜΑΡΙΑ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 328
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!κοριτσια θελω να μου πειτε μπηπωσ να τισ βγαλω τισ πεταλουδεσ απ'το κουτι με μπομπονιερεσ?δεν πολυκολλανε με τον μικυ :blush:

θα εχει και το ονομα σου η μικρη ε?εγω τωρα τα αστερακια που εφτιαξα που εχουν απο την μια τον μικυ κ απο πισω το ονομα μωρου δεν θελω να τα κανω σε μπομπονιερα,ισωσ τα βαλω και εγω σε τραπεζι σε κουβα,σκεφτομαι να κανω μια κατασκευη με καραμελεσ,οταν τελειωσω τισ μπομπο να κανω δοκιμεσ.σασ βαζω κ αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλά olya τέλειες οι μπομπονιέρες! Ναι για τις πεταλουδίτσες που λες έχεις ένα δίκιο. Όπως και να έχει είναι πολύ εντυπωσιακό το αποτέλεσμα. Πολύ ωραία και τα ποτηράκια. Θα τα γεμίσεις ζαχαρωτά?

Μαρία το προσκλητήριο θα είναι μέσα σε δοκιμαστικό σωλήνα? Το φαντάζομαι πολύ ωραίο και αυτό.

Άντε χρυσοχέρες, εγώ τεμπελχανείο :P

Το σήριαλ με τα κακά συνεχίστηκε αφού χθες η μικρή δεν μας κέρασε :P Αλλά σήμερα με το καλημέρα και αφού με είχε από τις 4 η ώρα σήκω-κάτσε έκανε μια τουρτίτσα όπως τις παλιές καλές εποχές. Βέβαια χθες έφαγε όλο το μήλο χωρίς ρυζάλευρο και μετά αρνήθηκε πεισματικά την κρέμα και ήπιε γάλα. Καλά ήμασταν τόσο καιρό με το γαλατάκι :)

Βρήκα το καθισματάκι αυτοκινήτου της Britax που θέλουμε να πάρουμε σε ένα site στην Αγγλία 150 ευρώ. Στα Λητώ το είχαμε δει 270 ευρώ... :blink: Είναι να τρελαίνεσαι με τις διαφορές στην τιμή, και μετά σου λένε στήριξε την τοπική αγορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΟΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΟΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ.ΜΑΡΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ. ΜΠΕΜΠΟΥΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΤΟ QUINNY ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ 350 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΝΕΙ 620.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΤΙΣ ΒΓΑΛΩ ΤΙΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ,ΚΑΛΑ ΛΕΤΕ.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ,ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΚΑΘΟΝΤΕ,ΙΣΩΣ ΤΙΣ ΒΓΑΛΩ Κ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ΜΕΣΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΓΓΛΙΚΑ(ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ).ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝ ΝΑ ΨΑΞΩ ΚΑΤΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!

olya mou teleies oi mpomponieres pou eftiakses!!! mpika kai sto site tou adorex pou protines kai eida oti ontos exei fantastika pragmata.exo skeftei kai ego arketa sxedia ,alla akoma den mporo na apofasiso poio apo ola na ftakso.

kalitera pou evgales tis petalouditses apo to kouti...bravo kai gia ta potirakia-ola poli teriasta.

ta filia mou :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna31 έγραψε:

geia sas koritsia!

olya mou teleies oi mpomponieres pou eftiakses!!! mpika kai sto site tou adorex pou protines kai eida oti ontos exei fantastika pragmata.exo skeftei kai ego arketa sxedia ,alla akoma den mporo na apofasiso poio apo ola na ftakso.

kalitera pou evgales tis petalouditses apo to kouti...bravo kai gia ta potirakia-ola poli teriasta.

ta filia mou :)

:kiss: ΣΚΕΨΟΥ ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΑΝ ΘΕΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ,ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΗΘΕΛΑ,Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΛΑ :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα :)

ειμαι πολυ χαρουμενη.ναι,ναι,ναι εχουμε δοντακι!!!

εγω τοσο καιρο κοιτουσα τα κατω δοντακια κ δεν εβλεπα τιποτα,σημερα λεω κατσε να δω τα πανω ουλα κ τι βλεπω???ενα δοντακι και το αλλο οπου να'ναι ετοιμο να βγει.δεν το πιστευα,ξανακοιτουσα λεω δεν μπορει,κ'ομωσ δοντακι ειναι.ξερω οτι βγαινουν τα κατω δοντακια πρωτα...τελοσ παντων,ηταν ευχαριστη η εκπλιξη :) .

δεν σασ ειπα,τον εβαλα κ στην στρατα.ελεγα θα προρπαθω να την αποφυγω,αλλα με τοση γκρινια δεν μπορεσα αλλιωσ,εκει τουλαχιστον μπορω να τον αφησω κανενα 5 λεπτο χωρισ να κλαιει,και μια χαρα περπαταει του λεω ελα ελα κ ερχετε.εσεισ βαλατε τα μωρακια σε στρατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΟΛΙΑ!! ΑΧ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ :( . ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ, ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΧΩΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo olya gia to dontaki!!! sto nisi mou otan vgalei to moro to proto tou dontaki ftiaxnoume tiganites me meli kai kanela gia to kalo.

emena exei vgalei ta dyo kato kai perimeno ta pano na skasoun alla telika vgazei taftoxrona kai ta kato ta plaina to kaimeno gia afto exei tosi grinia.ego nomiza oti afta argoun na ta vgaloun alla den peirazei -tha ksemperdepsoume.

oso gia ti strata kai ego tin exo valei edo kai 10 meres ti beba mou kai trelenetai apo ti xara!!!exei poli gelio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

ενα εχω να σας πω πολυ ξενυχτι αδερφακι μου και πολυ γκρινια!!!!!!!!!!!

ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ετοιμαζοντε να βγουν και τα πλαινα

δοντακια απο τα 2 κατω που εχουμε ηδη.εχθες το βραδυ κοιμηθηκε

μεχρι τις 4,30 και μετα εγω εκανα δρομολογια....τα νευρα μου!!!!!

ααα!!!ασε που βρηκαμε σπιτι και σε λιγοτερο απο ενα μηνα εχουμε μετακομιση!!!

ανοιξαμε δουλειες...αλλα τι να κανουμε δινω πολυ μεγαλο νοικι εδω που μενω και

πααααααρα πολλα κοινοχρηστα!σκεφτειτε οτι το λιγοτερο που δινω ειναι 50 το καλοκαιρι και φτανουν το χειμωνα 260!!!!ειμαστε βεβαια 4 οροφοδιαμερισματα αλλα

ειναι πολλα τα λεφτα και τωρα εχουμε και παιδι δεν ειμαστε μονοι μας.

αλλα εξοδα τωρα για μεταφορικες κτλ,εχουμε και την βαφτιση.....σουπερ!

αυτα......φιλακια πολλα σε ολες!!!

υγ.νομιζω η κορη μου εχει παθει ψυχωση μαζι μου και δεν γουσταρει πολλα πολλα με κανεναν.....ειμαστε καθε μερα πολλες ωρες μονες μας και καταλαβαινεται...

θα γινουμε αυτοκολλητες!ααααχ οταν μου γελαει!!!θελω νατν φαω και ναι την εβαλα στη στρατα για να ηρεμη της αρεσει πολυ και μπορω να παω για τσισα χωρις να σηκωσει στο ποδι την πολυκατοικια .απλα δεν την αφηνω πανω απο 10-15 το που λεπτα,αυτη τρελαινεται παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα, γυμνάσια μου κάνει και μένα η μπέμπα... Από τις 4:00 αρχίζουμε το σήκω ξάπλωσε, πάνω που προσπαθούσα να την αφήνω στην κούνια της, αρχίσαμε πάλι να την παίρνω δίπλα μας αφού μέχρι τις 5:30 είμαι σήκω-ξάπλωσε...

Συγχαρητήρια για τα δοντάκια σας!! Αντε να δούμε τι θα κάνουμε εμείς...

φρούτα πάλι δεν τρώμε με το αχλάδι που βάλαμε... ρυζάλευρο δεν καλοτρώμε... δεν το πάει το κουτάλι η μικρή και φοβάμαι μην ζοριστεί και της γίνει εφιάλτης...

Μαρία καλό κουράγιο με την μετακόμιση. Σαν γυναίκα στρατιωτικού έχω κάνει και εγώ 2 προς το παρόν και είναι λίγο πακέτο και χωρίς μωρό, οπότε με μωρό ακόμα πιο ζόρι. Αλλά εντάξει δεν γίνεται να δίνεις και τόσα λεφτά κάθε μήνα.

Εγώ δεν νομίζω είμαι σίγουρη ότι έχει κολλήσει πάνω μου. Δεν μπορώ να κάνω βήμα.. Σήμερα ήθελα να πάω στην πόλη για κάτι δουλειές και τελικά δεν πήγα πουθενά... Και στην τουαλέτα μαζί μου την παίρνω.. Δεν κάθεται με κανέναν αν δεν είμαι και εγώ εκεί...

Στράτα δεν έχω πάρει και μάλλον δεν θα πάρω. Ξέρω ότι θα της αρέσει αλλά.... θα δούμε.

Πάω για ύπνο γιατί ποιος σηκώνεται πάλι αύριο πρωί πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas manoules :cheer::cheer:

molis gyrisame apo to giatro opou kaname to emvolio-molis ton eide i mikri mou plantakse sto klama :(

eimaste 8400 kai 73 ekatosta kai apo avrio ksekiname xortosoupes gia deka meres kai sti synexeia kotosoupes gia 6 meres kai meta kreatosoupes :P :laugh:

apo ton allo mina tha arxisoume kai ta mpanakia sti thalassa :woohoo:

tora meta apo toso klama koimatai to mikrouli mou kai mporesa kai ego na mpo ligo sto mammy.

purple se katalavaino me to ksenixti-akrivos ta idia pernao kai ego-o giatros mou eipe oti einai ta dontakia tis.kali dynami kai me ti metakomisi,tha kourasteis ligo alla tha einai simantiko pou tha plironeis ligotera xrimata.

mpempoura min anxonesai gia to koutalaki kai min tin zoriseis ti beba.kai emena to idio ekane stin arxi giati ithele mpimpero-kapoia stigmi(fenetai to pire apofasi :P ,)kai to arpaze kai to katavroxthize olo to fagito.thelei to xrono tis... :kiss:

ta filia mou koritsia se oles :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες τι κάνετε? όλα καλά?

Μαριάννα αυτός ο μήνας τελικά χαρακτηρίστηκε από το κλάμα των μωρών με το γιατρό! τα βλέπω να σηκώνονται να φεύγουν προσεχώς :) Μια χαρά το κοριτσάκι σου, πάντα έτσι.

Πάνω που τα καταφέραμε με το μήλο-αχλάδι αύριο βάζουμε πορτοκάλι, φτού και από την αρχή. Εντάξει είμαστε σε καλύτερη φάση πάντως. Μάλλον το παίρνει απόφαση σιγά σιγά. Αλλάξαμε και γάλα σε δεύτερης βρεφικής ηλικίας, frisomel μας έδωσε.

Συνεχίζουμε και ξυπνάμε τα πρωινά και μόλις την πάρω δίπλα μου ξανακοιμάται. Αν την αφήσω στην κούνια, τίποτα.

Ήρθε και η μακέτα του προσκλητηρίου και θα πάω αύριο να την δω. Το ποιηματάκι γράφει:

"Πρόσωπο ολοστρόγγυλο που μοιάζει με φεγγάρι

μπαμπάς, μαμά με δείχνουνε σε όλους με καμάρι.

Χειλάκια πετροκέρασο, μυτούλα γαλλική

ελάτε στα βαφτίσια μου αυτήν την Κυριακή.

Σαν γοργονίτσα στο νερό, βουτιά θέλω να κάνω

χωρίς ντροπή χωρίς μαγιό όλους θα τους τρελάνω."

Την καλησπέρα μου σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoura kalimera!!!

teleio to poiimataki tis prosklisis-poli gliko!

piga kai ego xthes kai pira mia idea apo times sta prosklitiria kai stis mpomponieres.thelo ne do an me simferei na ftiakso tis mpomponieres moni mou.to sxedio pou exo skeftei einai:roz koutakia me fouksia kai roz kordelitsa kai epano demena atsalina mprelok kardies,petaloudes kai koritsakia.--ti lete manoules?kales den tha einai?

prosklitiria skeftomai fouksia makrosteno fakelo me mia roz petalouda ap ekso kai roz kartela apo mesa.ta sigekrimena ta vrika me 1.5 e syn tin ektiposi.pos sas fainontai oi idees mou?to thema petaloudes den tha omorfo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ μανουλεσ :)

μαρια που βρικατε σπιτι?στην ιδια περιοχη?και εμεισ πληρωνουμε πολλα,αλλα λογο παιδικου δεν θελω να φυγω,ασε που ειναι δυσκολα με 2 παιδια,λεω να χτισουμε κ να φυγουμε μια κ καλη(ακομα δεν εχουμε βγαλει τα σχεδια :blush: )

μαριαννα οσο για τισ τηγανιτεσ που φτιαχνετε,εμεισ κανουμε δωρο στο μωρο οποιοσ το δει πρωτοσ το δοντι,αλλα ποιοσ θα το δει οεο??? η μαμα που ολη την ωρα κατι ψαχνει στο στομα του :)

οσο για τισ μπομπονιερεσ μ'αρεσουν τα μπρελοκ(δεν πανε χαμενα οπωσ τα μπιμπελο ασ πουμε),οσο για τισ κορδελεσ μην βαλεισ κ τισ 2 κορδελεσ ροζ-φουξια,παιξε με αλλο χρωμα δεν παει ετσι.βαλε ασ ποθμε φουξια-λαχανι η κιτρινο-ροζ να εχουν αντιθεση τα χρωματα.

μπεμπουρα υπομονη κ εμεισ την μια μερα την τρωμε την φρουτοκρεμα την αλλη ουτα που την κοιταει.

σημερα καναμε εμβολιο κ μαντου για εγγραφη σε παιδικο.ο μικροσ ειναι 8700 κιλα κ 74 ποντουσ,φαγαμε σημερα σουπιτσα πατατα,κολοκιθακι,λαδι,λεμονι κ του αρεσε :) .αυτα ειναι τα νεα μασ.τελειωσα κ τισ παιδικεσ μπομπονιερεσ.σημερα πηγα κοιταξα κ λιγα φορεματα(παρνω ιδεεσ,σ'ενα μηνα βαφτιζουμε).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια :) .

βρηκα το φορεμα για την βαπτιση μασ.το παραγγειλα,θα ειναι λευκο με ζωγραφισμενα στο χερι λουλουδια πορτοκαλι,ειναι μπουστακι με φουστα και πορτοκαλι εσαρπα.θα το παρω 9 ιουνιου.αυτα,αντε να τα τελειωνω ολα σιγα σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena!!

olya mou omorfo tha einai to lefko forema.

gia tis mpomponieres-symfono gia ta brelok-einai kati pou menei,apla den mporo na apofasiso an tha ftiakso koutakia h gaza pougia.ta koutakia ta vrika me 0.45 kai ti xromatisti gaza 0.31.

esy ti apo ta dyo les?oso gia tis kordeles mallon diaforetika xromata tha valo...

a kai kati akoma.ta pougakia organza pou yparxoun kai se fouksia xroma?nomizo oti afta einai akoma pio oikonomika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαννα ποσεσ μπομπονιερεσ θα κανετε?αμα ειναι πολλεσ κοιτα να σου βγει πιο οικονομικα.εμενα ολα μ'αρεσουν κ τα κουτακια και πουγκακια,δεν ξερω.στο αντορεξ εχει οτι χρωμα θεσ οργαντζα,δεν κοιταξεσ το καταλογο?τα μπρελοκ με ποσο βρικεσ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya ego ypologizo 200 alla den ksero poses tha zitisei i pethera mou na dosei pou exei megalo soi.

ta ylika ta vrika fthinotera sto elxis-exei ta idia pragmata kai ta brelok pou thelo.i kardoula exei 0.70 kai 0.90 exei i petalouda alla einai atsalina kai fainontai pio akriva.ta eida kai se ena magazi me mpomponieres etoimes kai ksatrelathika.sto magazi eixan etoimes 1.60 (me to pio aplo koutaki kai mia lepti kordelitsa)eno ego ypologizo na mou kostisoun 1.45(alla me to kalitero koutaki-ena pou exei xantroules sto kapaki-me mia oraia kordela kai ta koufeta tis epilogis mou.)

oson afora sto pougi gaza, an tis ftiakso me afto tha stixisoun ligotero.

kai emena mou aresoun ola olya mou kai tora exo mpei ston peirasmo afou tis ftiaxno, na kano tis omorfoteres pou mporo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες! Επιτελους βαφτιστηκαμε!!!!!ολα πηγαν τελεια και η μικρη ηταν ενας αγγελος.την ωρα της βουτιας δεν εβγαλε τσιμουδια παρα μονο κοιταζε απορημενη γυρω της.μαριαννα επειδη οι μπομπονιερες μου ηταν κουτακια ροζ με ατσαλινα μπρελοκ με πεταλουδες,ροδια και αλλα,ειδα οτι ενθουσιασαν τους καλεσμενους.ολα πηγαν τελεια και ολοι εμειναν ευχαριστημενοι.ευχομαι σε ολες σας με το καλο και δε χρειαζεται αγχος κοριτσια.το μυστικο ειναι να χαρειται εσεις αυτη την ξεχωριστη μερα γιατι συμβαινει μονο μια φορα!! φιλακια σε ολα τα ζουζουνακια σας :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirel mou na xairesai ti mikroula sou kai synxaritiria gia ti vaptisi!kalofotisti!!!

xairomai pou mou edoses tharos na proxoriso me tis mpomponieres!!!elpizo na aresoun kai stous dikous mou kalesmenous...

esy ta eftiakses moni sou?an nai, ta ylika ta pires apo to elxis i kapou alou?ta sygekrimena atsalina brelok ta vrika ekei fthinotera.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΡΕΛ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!

ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ????

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΨΩ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΒΑΨΩ ΡΟΖ ΦΟΥΞΙΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ.

ΜΑΛΛΟΝ 11/6 ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ...

ΦΟΡΕΜΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΑΣΠΡΟ ΣΤΕΝΟ ΜΕ ΕΝΑΝ ΩΜΟ...ΤΙ ΝΑ ΕΞΗΓΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΙ.

ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΕΤΟΙΜΑ ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΗ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ...ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΤΗΝ ΑΚΡΗ...

ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΚΑΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ,ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΣΤΑΥΡΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΦΟΒΕΡΟ!

ΝΥΣΤΑΖΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΜΙΚΡΑΝΙΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑΒΛΙΑΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΔΥΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera se oles koritsia!

emeis apopse eixame trelo ksenyxti me ti boubou kai ta dontakia tis...

ponage poli to kahmeno kai ksipnage me klamata.ithele na koimithei stin agalia mou.

exo mia aporia oson afora sta psonia tis vaftisis.ti prepei na exoume stin ekklisia?ti apo afta ta pairnei o nonos kai ti emeis?ta ladopana einai esorouxakia pou foraei to moro meta ti faftisi? :blink::P

kai kati teleftaio :blush: . Olya to kouti pou evales tis mpomponieres sou to aftiakses esy i to agorases apo kapou?

to ksero sas zalisa me toses erotiseis :silly:

filakia se oles :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...