Μετάβαση σε περιεχόμενο

5 1/2 εβδομάδων και τρελλαμένη!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας.

Ξεκίνησα να διαβάζω που και που αυτό το φόρουμ πριν μείνω έγκυος και πιστεύω τώρα που ήρθε ο πελαργός θα γίνω φανατική!

Είμαι 5 1/2 εβδομάδων και τρελλαμμένη με το γεγονός!!! Κλαίω ασταμάτητα και χαμογελάω όλη την ώρα. Δεν το έχουμε πει πουθενά εκτός από τους γονείς μας και μεθάυριο λέω να το ανακοινώσω και στην δουλειά.

Ενώ δεν είχα καθυστέρηση (περίμενα περίοδο στις 23/12) έκανα 22/12 χοριακή και μου βγήκε 60!! Πήγα χθές στον γιατρό και έκανα υπέρηχο και ευτυχώς όλα καλά. Είναι το πρώτο μας και ευτυχώς στο παρελθόν δεν είχαμε κάποια άλλη δυσάρεστη εμπειρία.

Αλλά κορίτσια πρέπει να σας πω κάτι. Φοβάμαι τόσο πολύ μία πιθανή αποβολή που πλέον δεν κοιμάμαι τα βράδια έχω γίνει υστερική με κάθε πονάκι που νιώθω ή δεν νιώθω και με λίγα λόγια έχω τραλλάνει και τον άνδρα μου. Ο καημένος είναι δίπλα μου και με στηρίζει όσο μπορεί αλλά που να τα βγάλει πέρα με μένα την τρελλή. Ο γιατρός μου με καθησύχασε αλλά μου είπε και την αλήθεια ότι το ποσοστό μίας αποβολής από την 6η μέχρι και τον 12η εβδομάδα είναι 10%. Τι να κάνω????

Πιστεύω ότι πολλές νιώθουνε το ίδιο με μένα!

Σας ευχαριστώ όλες από τώρα γιατί ξέρω ότι θα είμαστε μαζί για καιρό ακόμα και θα ανταλλάσουμε τις ευχές και τις συμβουλές μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΟΥΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ !!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΠΟΒΟΛΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες και καλή χρονιά!! :)

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να απολαύσεις αυτήν την περίοδο της εγκυμοσύνης, όσο γίνεται! Δες το λίγο χαλαρά, γιατί είτε αγχώνεσαι είτε τρελαίνεσαι είτε όχι, ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει! Τις περισσότερες φορές που κάτι πάει στραβά, η τελευταία που φταίει είναι η έγκυος!

Οπότε, χαλάρωσε, σκέψου θετικά, σκέψου όμορφα πράγματα, πρόσεχε τον εαυτό σου (να μην κουράζεσαι πολύ, να μη σηκώνεις βάρη, να τρως σωστά κλπ κλπ), ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και κάθε μέρα που περνάει θα σε φέρνει πιο κοντά στο νινάκι σου!

Εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά και σε 8 μήνες να 'χεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!

Θα τα λέμε, φιλάκια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΛΙΤΣΑ!!ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ!!!!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΕ!!ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΖΗΣΕ ΤΗ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με τη crazy-ρουλα :kiss:

χαλαρωσε...

συγχαρητηρια...ολα να σε πανε καλα...

μηπως ειναι πολυ νωρις για ανακοινωσεις?????//

ασε να περασει ακομα ενας μηνας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

συμφωνω με τη crazy-ρουλα :kiss:

χαλαρωσε...

συγχαρητηρια...ολα να σε πανε καλα...

μηπως ειναι πολυ νωρις για ανακοινωσεις?????//

ασε να περασει ακομα ενας μηνας ;)

Συμφωνώ κι εγώ με τη thouli που συμφωνεί με μένα! :P:P :laugh:

Καλό είναι να μην το ανακοινώσεις σε πολλούς ακόμα... μόνο στους πολύ δικούς σου ανθρώπους... Ξέρω, θες να βγεις να το φωνάξεις! :P Αλλά κρατήσου για λίγο καιρό... όσο μπορέσεις! ;)

Για καλό και για κακό που λένε... και για πολλούς λόγους!! ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικά να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη...και θα εχεις ανα δεν εχεις τοσο αγχος..ΑΠΛΑ ΖΗΣΤΟ!!!ΖΗΣΤΟ!!!ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ!!!ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΕ....παρε βιβλιαρακια να διαβασεις για το σπορακι σου και να μας διαβαζεις και να μας λες τα νεα σου... :):):)

ΖΗΣΤΟ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωτα απολα ψυχραιμια!!!ολες ημασταν λιγο η πολυ τρελαμενες το πρωτο διαστημα και μερικες (οπως εγω ας πουμε)ακομη ειναι :woohoo: ;)

Μην στενοχωριεσαι και να σκεφτεσαι θετικα,εγω ετσι εκανα και κανω,και δοξα τω θεω(δοτικη ,δεν ειμαι ανορθογραφη),ολα πανε καλα εως τωρα!!!

Λοιπον γω ,που λες ημουν κατενθουσιασμενη :woohoo: :woohoo: :woohoo:

το ειπα παντου απο την 1η φορα και δεν το εχω μετανιωσει καθολου!αλλοι χαρηκαν ,αλλοι ζηλεψαν ,αλλοι τσατιστηκαν και ας ειχαν παιδια :ohmy:

αλλα εγω στον κοσμο μου :silly: ηθελα να το βροντοφωναξωψ και το εκανα!!!!και αμα κατι πηγαινε στραβα :S οκ,ουτε η 1η ουτε η τελευταια δυστυχως.

Σε συμβουλευω λοιπον,να κανεις οτι ευχαριστει εσενα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: οτι σε κανει νασαι :) :laugh: :laugh: :) !!!!!!!

Σου ευχομαι ,καλη χρονια,υγεια για σενα και το νινακι ,α..και το μπαμπα σας καλε!!!χαχαχχαχ :laugh:

Το μυστικο σε ολα ειναι να σκεφτεσαι ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!!!! B)

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ,ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giouli30 καλως ηρθες στο φορουμ και καλη εγκυμοσυνη....

εγω αυτο που θελω να σου πω ειναι να μην σκεφτεσαι καθολου αρνητικα γαιτι τελικα δεν θα απολαυσεις τιποτα απο την εγκυμοσυνη σου....θα σε καταβαλλει το αγχος συνεχεια....

κοιταξε σιγουρα ολη η εγκυμοσυνη (θα το δεις στην πορια) εχει διαφορα αγχη να πανε ολα καλα, να βγουν οι εξετασεις καλες κτλ. αλλα αν μπεις στη διαδικασια να σκεφτεσαι αρνητικα για το οτιδηποτε και καλη εγκυμοσυνη να εχεις δεν θα μπορεσεις να τη χαρεις....

αστη να κυλισει οσο πιο ομαλα και ευχαριστα γινεται....

και γω περασα διστηματα που σκεφτομουν μια το ενα μια το αλλο και τελικα δεν οδηγει πουθενα παρα μονο σε υστερια και στεναχωρια χωρις λογο

ολα καλα θα πανε απλως προσεξε το πρωτο διαστημα να μη σηκωνεις βαρος και να μην κανεις πολλες δουλειες....μην κανεις και σαν αρρωστη βεβαια απλως με μετρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοπελιτσα μου,ολα θα πανε καλα,ειναι απολυτα δικαιολογημενο το αγχος σου,σιγα-σιγα θα ηρεμησεις κ οσο θα βλεπεις την κοιλιτσα σου να φουσκωνει τοσο καλυτερα θα νοιωθεις.Πολλα φιλια,καλη χρονια κ με το καλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την crazy που συμφωνει με τη thouli που συμφωνει μαζι της :silly: :P !!!

Χαλαρωσε κ απολαυσε το!!!Διωξε ολες τις ανητικες σκεψεις κ χαμογελα!!!

Τωρα ειναι μια σταλιτσα...αλλα ολα τα καταλαβαινει!!

Συγχαρητηρια κ καλως ηρθες!!Ολα να πανε υπεροχα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο πολύ. Λίγο προσοχή θέλει και πολλή θετική σκέψη ;) Να είσαι ήρεμη, αισιόδοξη και να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού και όλα θα πάνε καλά :)

Με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ,ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ!

ΑΝΤΕ ΒΡΕ...ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!

Υ.Γ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!! Αναγκαστικά το είπα σε 5 ανθρώπους στην δουλειά μου γιατί δυστυχώς ενώ είναι δουλειά γραφείου έχω πάρα πολλά ταξίδια και τρέχω όλη μέρα μέσα στο εργοστάσιο (αποθήκη, εργαστήρια, γραφεία).Κατά τα άλλα το είπαμε μόνο σε γονείς και αδέρφια.

Κορίτσια σε λίγο θα ανοίξω καινούργιο θέμα γιατί έχω 2-3 ερωτησούλες και οι περισσότερες από εσάς (σαν έμπειρες) σίγουρα θα με βοηθήσετε.

Θα περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.!!!!! :ohmy:

:unsure::unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...