Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άσχετη, ετοιμάζεται να κάνει τις πρώτες αγορές!


Recommended Posts

σευχαριστώ φιλενάδα... βέβαια πρόλαβα εγώ και ξεκίνησα την πλύση. στους 40 βαθμούς, αλλα στα ευαίσθητα... φοβάμαι βλέπεις μήν τα ταλαιπωρήσω...

μεσα στον καδο εβαλα καποια εσωρουχακια, έχει και κάποιες πετσετούλες και κάποια σεντονάκια. έχω πάρει εγώ τη σκόνη προδέρμ και έβαλα και μαλλακτικό.. που θα πάει.. κάτσε να δω πως θα βγουν.. και θα δουμε στα δεύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω προδερμ χρησιμοποιω χωρις μαλακτικο. Τα πυζαμακια και τα ζιπουνακια του mothercare τελεια να τα δεις. Ειδικα τα πυζαμακια γυρνανε τα μανικακια τους και γινονται γαντακια τελεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinaki τα ρουχαλακια απο το τζαμπο δεν ειναι πολυ καλης ποιοτητας, και επιβαλλεται το νεογεννητο να φοραει καλης ποιοτητας ρουχα...απο φυσικες ινες! πχ βαμβακι!

οσο για το στρωμα, εχει διαφορα μεγεθη αλλα και ειδη, να παρεις κατι το οποιο ειναι απο φυσικες ινες...πχ κοκοφοινικα...ή καλυτερα να ρωτησεις τον παιδιατρο σου!

τα ρουχαλακια να τα πλυνεις ολα! τα παντα! με προδερμ φυσικα! βαλε τα στους 30 βαθμους και θα'ναι οκ! αν θες βαλε τα στα ευαισθητα!

τις πετσετες παντα να τις πλενεις ξεχωριστα, γιατι με τον καιρο χαλανε τα υπολοιπα ρουχα! αυτο να το κανεις και με τα δικα σου ρουχα! ξεχωριστα οι πετσετες!

να μην ανησυχεις για τιποτα! στο κατω-κατω αν δεν ρωτησεις πως θα μαθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

kalispera athinaki!!vlepo ta koritsia se exoun katatopisi entelos alla epeidi k ego tora gennao tha sou po analytika ti pira gia na pareis alli mia gnomi!!loipon pame

GIA GTO MORO kounia,polykarotsi(einai 3 se ena dil port mpempe,kathismataki autokinitou k to karotsi:D mazi exei k tsanta gia ta pragmata tou morou),marsipo an thes,proika morou(sentonakia,kounoupiera,panta,maxilaraki eidiko gia morakia,paplomataki),stroma gia tin kounia ego tou pira me kokofoinika tha sou exigisoun sto magazaki)rilax,tessera mpimpero syo megala dyo mikra ola gyalina,formakia esorouxa,formakia exorouxa,kaltsakia,papoutsakia,pipiles,saliares,tha sou systina mpournouzaki auto gia ta neogennita apo oti petsetoula,petsetakia mikra gia nao vazeis pano sou na revetai,gantakia ypnou,gantakia voltas,skoufaki,saltedakia,kourvetoules,3 mia xontri,mia agkalias k mia lepti(pike an thes)apostiroti,thermo,panes agkalias,andoepikoinonia an pisteveis pos mporei na min to akouseis otan eisai sto allo domatio,vourtses gia ta mpimpero,thermometro xorou,mpanaki,sfouggaraki!!ayta thymamai tha koitaxo ta pragmata pou tou exo parei avrio k an do kati allo tha sou steilo gt sigoura kati exo xehasei k ego:D

TORA GIA TO NOSOKOMEIO GIA TIN VALITSA SOU

pitzames i nyxtika pou na anoigoun mprosta gia na mporeis na thilazeis kiolas 3 apo ayta

ena soutien thilasmou mi viasteis na to agoraseis dn einai toso akrivo oso mporei kapou na to vreis ego to pira me 17 euro k einai tis triumph nomizo

esorouxa dn einai aparaitito na einai mias xrisis

rompa

kaltses

patofles malakes

petsetes dyo mpaniou dyo prosopou

neseser kallyntikon(afroloutro,malaktiki,sampouan,vourtsa,servietes megales,kallyntka an thes,odontovourtsa,odontokrema,mantilakia katharismou)

GIA TO MORO POU THA VGEI APO TO NOSOKOMEIO

formaki esorouxo

formaki exorouxo

kaltsakia

skoufaki

gantakia ypnou

kouvertoula agkalias k ena sentonaki gia na valeissto port mpempe i tin kalathouna pou tha to vgaleis!!ayta!!makari na se voithisa esto k ligo!!me to kalo to moraki sou:D

min anxonese:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Haroullini έγραψε:

athinaki τα ρουχαλακια απο το τζαμπο δεν ειναι πολυ καλης ποιοτητας, και επιβαλλεται το νεογεννητο να φοραει καλης ποιοτητας ρουχα...απο φυσικες ινες! πχ βαμβακι!

με προδερμ φυσικα! βαλε τα στους 30 βαθμους και θα'ναι οκ!

Τα ρουχα και βαμβακερά τις περισσότερες φορές είναι λευκασμένα με χλώριο ή βαμμένα με βαφές, που είναι χημικές. Γιαυτό το καλύτερο είναι το οργανικό / βιολογικό βαμβάκι. Οι τιμές για κορμάκια από 6 ευρώ, για φορμάκια από 10.

Στούς 40 βαθμούς πρεπει να πλενονται τα ρούχα, μόνο τα χρωματιστά - στους 30.

Μην χρησιμοποιείτε Proderm, περιέχει ένζιμα και συνθετικά αρώματα, προτιμήστε βιολογικά απορρυπαντικα, π.χ. πολυ καλά είναι γερμανικό της Sonett με άρωμα από αιθέριο έλαιο λεβάντας από εντελώς φυσικά υλικα.

Για καλλυντικά πάλι όχι Fissan, Chico, Jonson&Jonson κτλ. από τα σουπερμάρκετ - είναι σκέτα χημικά. Υπάρχουν πολύ καλύτερα - Weleda, Lavera, Logona, Avalon (όλες οι μάρκες βιολογικών καλλυντικών που είναι γερμανίκες και έχουν την πιστοποίηση BDIH που είναι για πραγματικά φυσικά καλλυντικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εκμεταλλέυομαι και εγώ το θέμα για να ρωτήσω μιας και είμαι εντελώς...ασχετη!Μικρά αδέρφακια δεν είχα, ούτε ανηψάκια και όταν οι φίλες μου άλλαζαν μωράκια μάλλον δεν πρόσεχα αρκετά.Ξεμπλέξτε με αν μπορείτε και προειδοποιώ ξανά .....είμαι ΑΣΧΕΤΗ (αχχχχ...που πάω να γίνω μάνα!!) :P

Χαζεύω κορμάκια,φανελάκια,φορμάκια,ζιπουνάκια ....

Με το καλό γεννάω ντάλα καλοκαίρι(τέλος Ιουνίου)

Χρειάζομαι πολλά κορμάκια κοντομάνικα για τον ύπνο ???Και με τον όρο "κορμάκια" εννοούμε αυτά τα φανελάκια χωρίς ποδαρκια με τα κουμπιά από κάτω για αλλάγή πάνας??? Τα πιτζαμάκια του ύπνου είναι αυτά τα ολόσωμα που έχουν και τα πατουσάκια μέσα??Το καλοκαιρι αυτά δεν είναι πολύ ζεστα??Δεν αρκούν τα κοτνομάνικα φορμάκια με καλτσούλες μόνο??

Συγγνώμη για την ασχετωσύνη μου...Προβλέπω ο μπεμπης μου να γίνεται ή κρεμμύδι ή εσκιμώος!!! :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...