Μετάβαση σε περιεχόμενο

EIMAI O KIR PELARGOOOSSS!!!TOK TOK NA PERASW???


Recommended Posts

μαρινιω έγραψε:

ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ έγραψε:

les koritsaki mou????makari!!!!!!!!!

pira ton giatro thl kai mou leei to axno test den einai poly entharintiko giati meta apo toses meres kathisterissis eprepe na einai entono!!fovate gia vioximiki leei...

me exei trelanei kai autos vre koritsia!!!

:silly: :silly: :silly:[/quote:27ntwdem]

Μαρινιω μου καλημερα.Εχω σηκωθει απο τις 6.00 σημερα,δουλεια παινω στις 8.30...δεν μπορουσα να κοιμηθω...λιγο η αγωνια για μενα..λιγο για σενα...αληθεια στο λεω :P:P ,περιμενω πως κ πως να μας πεις τα νεα.Παντως συγνωμη κι'ολας αλλα πιο απαισιοδοξο ανθρωπο απ'τον γιατρο σου,δεν εχω ξαναδει...ειναι δυνατον να σου λεει τετοια πραγματα;;πρωτα ηθελε να σου δωσει χαπια να προκαλεσει την περιοδο σου κ τωρα κατευθειαν βιοχημικη;;Καλα απο την πειρα του δεν ξερει πως καποιες εγκυμοσυνες ανιχνευονται αργοτερα;;Εδω τα μαθαμε εμεις που ουτε πτυχια εχουμε,ουτε τιποτα...ο γιατρος ειναι για να δινει κουραγιο κ ελπιδες κ για να προστατευει..συγνωμη βρε κοριτσια,αλλα ετσι δεν ειναι;;;Εμενα καθε φορα που θα τον παρω,αν εχω καθυστερηση η αν νοιωσω τιποτα περιεργο(καλα..τον εχω πρηξει...δεν το συζηταω :blink::blink: ),παντα θα με συμμεριστει κ θα με καθοδηγησει αλλα ετσι..με τροπο,οχι μπαμ κ κατω, :blink: να σου κοβει τις ελπιδες.

Γιατρος δεν ειμαι...αλλα ολα δειχνουν πως κατι εχει φυτρωσει στην κοιλιτσα σου.

Τελος παντων,φτανουν οι υποθεσεις...περιμενω με τρελη αγωνια το μεσημερι που θα γυρισω να μαθω τα νεα!!!!

Και να σου πω φιλεναδα...αν....αν..λεμε τελικα δεν ειναι αυτο που περιμενουμε κ ειναι καποια απλη καθυστερηση...δεν θα μας παρει απο κατω!!!ετσι;;;Ειμαστε πολυ κοντα..αντε λιγο ακομα... ;)

Καλημερα,πολλα φιλια κ ολη μου η θετικη ενεργεια για μια καλη χοριακη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τη ζούμπι από πάνω. Τόσα και τόσα έχουμε ακούσει για αρνητικά τεστ στις πρώτες εβδομάδες/μήνες της εγκυμοσύνης... Αφού έδειξε θετικό, κάτι υπάρχει στην κοιλίτσα σου Μαρινιώ!!!

Άντε, και με το μαλακό τον πελαργό, μη μας τον κατσιάσεις :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ μου μακάρι κοπέλα μου!!!το αχνό θετικό για μένα είναι θετικοό!!!και εμένα αχνό θετικό ήταν και ήμουν έγκυος(ασχέτως με την ατυχή κατάληξη)....τρέχα για χοριακή!!!θα περιμένουμε νεοτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ. ΜΑΡΙΝΙΩ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΜΟΛΙΣ ΣΙΓΟΥΡΕΨΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟ..ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ;

ΣΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΧΑΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ... ΛΙΓΟ ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΕΣΥ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιω μου,έχω μεγάλη αγωνία αλλά και μεγάλη σιγουριά οτι εισαι έγκυος.

Περιμένω πως και πως νέα σου όπως και τα υπολοιπα κορίτσια.Σου στέλνουμε όλη μας τη θετικη ενέργεια για τα πιο θετικά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia!!!!!!! :(:(:(:(:(

ena tha sas pw :ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ!!! ΠΑΛΙ!!!!!!! :(:(:(

XTHES META TO POST EIDA LIGO ROZ AIMA KAI LEW TWRA THA TON PARW THL NA PAW NA ME EKSETASEI OPOU KAI NA NAI!!!

TON PERNW KAI HTAN STO NOSOKOMEIO EYTYXWS!!ME LEEI LOIPON THA SE KANW EDW MIA XORIAKH KAI SE MISH WRA VGENEI!!!

LEW ENTAKSEI...PERIMENW(EXWNTAS TON PELARGO OMHRO SPITI... :angry: )

VGENEI!KAI MOU LEEI:''LOIPON EIDES ROZ,H XORIAKH EINAI STO 8!KATEVENEI ARA TO POLY MEXRI AYRIO THA SOU ERTHEI AIMA...'' :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

PAGWSA!!!MA LEW AN TO EIXAME DEI NWRITERA...LEEI:''ASTA AYTA!THN EPOMENH FORA ENTAKSEI KALH MOU???''

:(:(:(:(:(:( MPOROUSA NA TO EIXA PROLAVEI!!!!!!!!!!EGW FTAIW!!!! :(:(:(:( AXRHSTH EIMAI!!!!!!!!

KAI PONAWWWWWWWWWWW :silly: :silly: :silly: :silly: PARA POLY!!!!

EXW AIMA POTAMI APO SIMERA TO PRWI!!!!KAI PONOYS AFORHTOUS!!! :(:(:(

DEN EIMAI KALAAA :silly:

GIATI PALI VIOXIMIKH?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!!KAI TON PELARGO TON ELEFTHERWSA!!!!

TOU EVGALA MERIKA POUPOULAKIA ALLA TOU TA AFHSA GIA NA MPOREI NA PETAKSEI KAI NA MAS FEREI EPITELOUS MWRAKIA STIS KOILITSES MAS!!!!!!!!! :silly: :silly: :silly: :silly:

PALIOPELARGOS:''SIGNWMH MARINIW!SOU YPOSXOMAI OTI THA STO FERW MEXRI TO TELOS TOU XRONOU KAI SE SENA KAI SE OLA TA KORITSIA TOU MAMMY!!MHN KLAIS!!! :silly: ''

EGW:''ANTIO PELARGOULH!!!AN KAI ME KANES NA ELPIZW ADIKA PALI...

KALO TAKSIDI KAI ME TO KALO NA FEREIS TA MWRAKIA MAS...'' :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα, κρίμα, κρίμα...

Στεναχωρεθηκα παρα πολύ..............................................

Δε φταις εσυ, στη βιοχημική δυστυχως δεν περναει απ' το χερι μας.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή αν το ήξερες νωρίτερα τι θα γινόταν; Τίποτα!!!

Θα το κράταγες με το έτσι θέλω; Δυστυχώς η φύση αποφασίζει...και διατάζει...εκτός αν υπάρχει κάτι που γωρίζεις ότι έχεις και πρέπει αμέσως με την εγκυμοσύνη να ξεκινήσεις θεραπεία π.χ. θρομβοφιλία...

Μη στεναχωριέσαι άλλο...και δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου...να ξεκουραστεί...στο μυαλό σου να ξεφύγει...Στο λέω γιατί σε παρακολουθώ και κάθε μήνας είναι ένας γολγοθάς για σένα...μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ μου κρίμα... :( :(

Πικράθηκες κοριτσάκι μου... αλλά και τι να κάνεις;;;

Για πες μου κάτι, όταν λες "πάλι";; Σου'χει συμβεί ξανά; Σίγουρα θα το'χεις γράψει σε άλλο θέμα, απλά εγώ δε θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Μαρινιώ μου κρίμα... :( :(

Πικράθηκες κοριτσάκι μου... αλλά και τι να κάνεις;;;

Για πες μου κάτι, όταν λες "πάλι";; Σου'χει συμβεί ξανά; Σίγουρα θα το'χεις γράψει σε άλλο θέμα, απλά εγώ δε θυμάμαι..

alli mia fora...ta koritsia thimountai!!!

:(

pikrathikaa alla... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( Τι να πω τωρα;;..οτι δεν πειραζει;πειραζει κ μαλιστα πολυ..ενα πραγμα ομως μην κανεις.ΜΗΝ κατηγορεις τον εαυτο σου για πραγματα που δεν περναν απο το χερι σου,ειταν γραφτο να γινει ετσι κ εγινε,κλαψε,ξεσπασε αλλα να ξερεις πως δεν θα μπορουσες να κανεις εσυ κατι για αυτο.Το εχουμε δει τοσες φορες να συμβαινει μεσα εδω σε τοσες κοπελες και ξερεις σε ποσες ακομα εχει συμβει κ δεν το εχουν καταλαβει;

Μαζεψε τα κουραγια σου κ προχωρα!!!Εισαι νεα,γερη,δυνατη κ υγιης.Μεσα στην ατυχια σου,εισαι κ τυχερη γιατι ξερεις οτι μπορεις να συλλαβεις.Η επομενη φορα θα ειναι κ η τυχερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw gia tin simparastasi!!!eiste poly kales...!! :silly:

tin xreiazome!!!

zoumpi pragmatika euxomai esy na eisai pio tixeri auto ton mina kai na eisai egkioula pragmatika!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τη Ζούμπι! Καταρχήν το ότι συλλαμβάνεις είναι πολύ σημαντικό. Και σε καμία περίπτωση δε φταις εσύ!

Από κει και πέρα όμως, εφόσον σου'χει συμβεί ξανά, θα σε συμβούλευα να το ψάξεις λίγο με εξετάσεις. Για θρομβοφιλία κλπ, καθώς και καρυότυπο. Έχω προσωπική εμπειρία μ'αυτά, οπότε, αν θέλεις πληροφορίες, όπου μπορώ να βοηθήσω, ευχαρίστως! Στείλε μου πμ και τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμ...κριμα ρε μαρινιωωωωω μου !

Η ζωη ειναι μπροστα...παει αυτο εγινε ηδη παρελθον

ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιω μου παλι βιοχημικη ε? :( κριμα ρε γαμωτο ειδες που τελεικα ειχες παλι σπορακι..την επομενη φορα να μην το αφησεις να περασει τοσο πολυ ο καιρος να κανεις χοριακη αμεσως οχι οτι αυτο φταιει που ηταν βιοχημικη απλα για να ξερεις.Ευχομαι το 2010 να σου φερει ξανα ενα μωρο και αυτη την φορα να μεινει για 9 μηνες,μην στενχωριεσαι εδω μαζι θα ειμαστε παρεουλα :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα μαρινιω μου!!!πολυ στεναχωρηθηκα!!!!!γιατι παλι ρε γαμωτο;;;;;τι φταιει;;;δεν σου πε τιποτα ο γιατρος;;;;για πιο λογο δεν προχωραει η κυηση;;;;μην στεναχωριεσαι....ολα θα ερθουν εκει που δεν τα περιμενεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς συμβαίνουν κι αυτά....ευτυχώς όμως συνέβη νωρίς και δεν θα έχεις μεγάλη ταλαιπωρία....εμένα συνέβη στις 1600 μοναδες... και ήταν πιο προχωρημένο οπότε έπρεπε να κάνω ένεση για να το διακόψω...και πολλά άλλα στη συνέχεια... (μεγάλη ταλαιπωρία λέμε μέχρι και σήμερα...ένα χρόνο μετά...)

Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να περιμένεις τρίμηνο για νέα προσπάθεια. Έχω 2 περιπτώσεις πολύ δικών μου προσώπων που μετά από μία βιοχημική στις πρώτες μέρες στον επόμενο κύκλο συνέλαβαν αμέσως και κατέληξαν σε με επιτυχημένη εγκυμοσύνη μέχρι τέλους.

Ουδέν κακόν αμιγές καλού...

μη χαλαρώνεις καθόλου λοιπόν (άκου εκεί Πάσχα...).... να εισαι έτοιμη για τον αμέσως επόμενο γύρο!

Όλα θα πάνε όχι απλά καλά ...αλλά τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορία: πότε μια κύηση που δεν προχώρησε ονομάζεται "βιοχημική"; Δεν είναι μια κύηση που ναι μεν υπήρξε σύλληψη, αλλά που όμως αποβλήθηκε σχεδόν αμέσως, τις μέρες που κανονικά θα ερχόταν η περίοδος; ή πολύ λίγο μετά;

Έτσι όπως μας τα περιέγραψε η Μαρινιώ, με τόσες μέρες καθυστέρηση, δυο βδομάδες αν δεν κάνω λάθος και τώρα μεγάλη αιμορραγία και πολύ πόνο, εγώ μάλλον για αποβολή θα μιλούσα... :(

Τέλος πάντων, όπως και να'χει, όλα καλά θα πάνε... κάνε εξετάσεις για να'σαι σίγουρη ότι όλα δουλεύουν ρολόι ή για να ξέρεις αν υπάρχει κάποιο προβληματάκι και πως θα το αντιμετωπίσεις.. και την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά! :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στεναχωριεσαι κοριτσάκι μου,πάρε δυναμεις και ξεκινάμε πάλι.Να δεις που σύντομα θα αποκτήσεις το αγγελούδι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 έγραψε:

Μαρινιω μου παλι βιοχημικη ε? :( κριμα ρε γαμωτο ειδες που τελεικα ειχες παλι σπορακι..την επομενη φορα να μην το αφησεις να περασει τοσο πολυ ο καιρος να κανεις χοριακη αμεσως οχι οτι αυτο φταιει που ηταν βιοχημικη απλα για να ξερεις.Ευχομαι το 2010 να σου φερει ξανα ενα μωρο και αυτη την φορα να μεινει για 9 μηνες,μην στενχωριεσαι εδω μαζι θα ειμαστε παρεουλα :):kiss:

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!!!!!!!!!ΕΔΩ ΕΜΕΙΣ!!!!ΑΡΑΧΝΙΑΣΑΜΕ!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ :lol:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ!!!!ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΕΣ ΟΛΕΣΣΣ :)

ποναωω :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...