Μετάβαση σε περιεχόμενο

to exasa..


elpis

Recommended Posts

koritsia kalhspera.

exw poly kairo na sas grapsw, apo tote poy anakoinwsa kai thn egkymosynh, alla hmoyn 3apla, nosokomeio k telika to exasa... 9 ebdomadwn k 2 hmerwnn.. niw8w apaisia..

ka8e bdomada eixa k ligo aima, xapakonomoyn, eneseis, nosokomeio k telika kanoyme allon enan yperhxo k eixe stamathsei h kardoyla toy..

giati stamathse? einai ta xeirotera moy xristougenna..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax glikia mou ti na sou pw egw??

ena mono!!!se katalavenw!!!

alla prospathise na iremiseis !!

kai sintoma tha erthei ena deutero pou tha meinei...

Htan Thelima Theou na min meinei edw auto to aggeloudi alla na eisai sigouri pws den tha se afisei etsi....

KALH DYNAMH!!!

kales giortes kai o neos xronos na sou ferei oti epithimeis!!!

ena mwraki!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ,το εχω περασει πριν 2 μιση μηνες και ξερω πως νοιωθεις!καλη αναρρωση ψυχικη και σωματικη!!Οτι και να σου λενε οι αλλοι ,μονη σου πρεπει να βρεις τη δυναμη να κοιταξεις μπροστα!Εγω μετα απο τοσο καιρο ακομα προσπαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lupame polu glukia mou...den exo logia na sou po...

mono kane kouragio kai sfikse ta dontia...dustuxos sumvainoun kai auta.

apla etuxe? h uphrxe kapio provlhma? ti sou eipe o giatros?

euxomai o neos xronos na sou ferei ena moraki kai auth thn fora gia panta!!

eimai sigourh oti suntoma 8a mas anakoinoseis thn egumosinh sou!

se filo xronia polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονή κοριτσάκι και ο πόνος που νιώθεις τώρα θα περάσει με τον καιρό και θα έρθει ένα νέο μωράκι να σου απαλύνει τον πόνο σου και να σε κάνει να χαμογελάσεις. είναι ένα στάδιο που πρέπει να περάσεις και όλα θα γίνουν καλύτερα. το πέρασα και εγώ πέρσυ το καλοκαίρι με μια αποβολή αλλά τώρα έχω στην αγκαλιά μου την μπεμπούλα μου. ότι θελήσεις είμαι εδώ. οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! καλή μου ήταν γραφτό να συμβεί μην βασανίζεις τον εαυτό σου

με γιατί και με το τι θα μπορούσε να συμβεί.

Εσυ έκανες οτι ήταν δυνατόν απο την πλευρά σου ,άλλος αποφασίζει γι αυτα και σίγουρα κάτι ξέρει ίσως η καρδούλα του να μην ήταν τόσο

δυνατή ,ισως......,ισως......πολλά μπορείς να ρωτάς αυτή

τη στιγμή και με το δίκιο σου .

Το ξέρω οτι "εξω απο το χορό"...αλλά ετσι είναι η ζωή πρέπει εκει

που κάποιος εχει ανάγκη απο εναν καλό λόγο ,εναν λόγο στηριξης να τον δίνεις και να του δίνεις και δύναμη να σηκώσει πάλι το κεφάλι ψηλά και να προχωρήσει .

Καλό είναι να ηρεμήσεις σιγα-σιγα(οσο και να στεναχωρεθείς δυστυχώς δεν αλλάζει τίποτα,μακάρι να γινόταν ,αλλά δεν..) και όλα θα πάρουν το δρόμο τους και θα έρθει σύντομα ενα μωράκι ! θα το δείς !

Προσπαθείστε ο ένας να στηριξει τον άλλον ο ανδρας σου εσένα και εσυ αυτόν και σας εύχομαι το 2010 να έχετε στην αγκαλια σας το μωράκι που

τόσο ποθείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου πραγματικα λυπαμαι!Σε τετοιες καταστασεις τα λογια εινα περιττα!Εγω θα σου πω να εχεις δυναμη κ υπομονη κ ολα θα πανε καλα!

Ισως δεν ηταν η ωρα...ο χρονος αυτος μπορει να φευγει με πονο αλλα ο καινουριος μπορει να ερθει με μεγαλη ευτυχια :) !!!Να το πιστευεις!!!Και να μην αγχωνεσαι,προσπαθησε...

Σου ευχομαι τα καλυτερα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα έρθει ένα άλλο,και θα κάνεις τα πιο όμορφα Χριστούγεννα της ζωής σου..Κι όχι μια φορά,κάθε Χριστούγεννα θα είναι όμορφα!

Ξέρω πως δεν είναι εύκολο,χαλάρωσε κι όλα θα έρθουν.Κουράγιο,δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο.Δεν το έχω περάσει,αλλά μόνο στην σκέψη πονάει ειλικρινά η ψυχή μου.Να είσαι καλά,όλα καλά θα πάνε.Δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου.

Υπομονή και δύναμη θέλει.

Ο πόνος θα μαλακώνει όσο περνά ο καιρός.

Θα είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7 μηνες εχουν περασει απο την διακοπη που εκανα λογω σοβαρου προβληματος που ειχε η μπεμπα...δεν το ξεπερασα κ ουτε προκειτε ποτε, αλλα εχω μαθει να ζω με αυτη την απώλεια...ειναι στην αγκαλια της παναγιας κ ελπιζω να την προσεχει..κεθε βραδυ προσευχομαι να την εχει κοντα της.

δεν μπορω να σου πω οτι θα περασει απλα κουραγιο....κ ευχομαι πολυ γρηγορα να μεινουμε ολες εγκυες για να νιωσουμε παλι χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι κοριτσι μου πραγματικα,,δεν το εχω νιοσει ποτε μου αλλα ουτε 8ελω να το νιωσει καμια κοπελα στον κοσμο..ειναι δυσκολο για σενα το ξερω αλλα προσπαθησε να μην χαλασεισ τον εαυτο σου κ 8α κανεισ αλλο μωρακι στο χρωσταει ο 8εοσ...κλαψε ξεσπασε κανε οτι νομιζεις να νιωσεισ καλυτερα..δεν υπαρχει παρηγορια..ο καλυτερος γιατρος ειναι ο χρονος και το 2010 μακαρι να φερει για σενα ενα μωρακι.φιλια πολλα!να προσεχεις τον εαυτο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpis μου λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ! :(:(:(:(:(

Ελπίζω του χρόνου τα Χριστούγεννα να είσαι έτοιμη να γεννήσεις!

Κουράγιο και υπομονή. Ότι άλλο και να πω είναι πολύ λίγο μπροστά σε αυτό που νιώθεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:( ο,τι κ να σου πω,ειναι λιγο,,,,,αλλα δυστυχως συμβαινει!!!!οταν εκανα σπερματεγχυση πετυχε,,,αλλα στις 8 βδ παλλινδομισε,,ιταν κ μεγαλη δευτερα,,,ολη η οικογενεια τα βαψαμε μαυρα!!!!!

ομως συντομα θα εχεις αγκαλια το μωρο η τα μωρακια σου κ θα χαμογελας!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glikia mou lipame poli!

na xereis omos oti to moraki sou einai ageloudi dipla ston xristouli

sou euxome oti kalitero koritsi mou kai prospathise na to xeperaseis filakia

an xriasteis na miliseis se kapoion emeis edo eimaste!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpis μου λυπάμαι πολύ, ο Θεός και η Παναγίτσα να σας δώσουν κουράγιο..λυπάμαι πολύ..το σίγουρο είναι ότι το προσπάθησες πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε νοιωθω τοσο πολυ...

λυπαμαι πραγματικα..

θα δεις ομως που ο καιρος θα περασει(δεν ειναι στο χερι του βλεπεις)

κ ο πονος θα μαλακωσει..

με το καλο θα ξεκινησεις παλι τις προσπαθειες σου(οταν θα εισαι ετοιμη σωματικα κ ψυχικα) κ τα επομενα χριστουγεννα δεν θα προλαβαινεις να μας γραφεις γιατι το μπεμπακι σου

θα κλαιει..

δεν ξερω αν σε παρηγορει αλλα ειμαστε πολλες εδω που βρισκομαστε στην ιδια κατασταση.. :( :(

οτι χρειαστεις ειμαστε εδω..

ευχομαι απο καρδιας δυναμη κουραγιο κ υγεια καλη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΙΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΡΙΜΑ..ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ...ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΘΕΟΥΛΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΩΡΑΚΙ....ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ....ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟ(ΠΡΩΗΝ ΠΑΘΟΥΣΕ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΗ 7 ΜΗΝΩΝ)ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το σκέφτεσαι ,κάνεις μεγάλο κακό στον εαυτό,σου να σκέφτεσαι και την θετική πλευρά (ναι και σε κάτι κακό υπάρχει και η θετική πλευρά...),σκέψου οτι η φύση προνόησε και δεν άφησε να εξελιχθει η εγκυμοσήνη για κάποιο σοβαρό λόγο...Αν εσύ και ο άντρας σου είστε υγειής θα έρθουν και άλλα μωράκια και πιστεύω του χρόνου τα Χριστούγεννα να κρατάς το μικρό σου θαύμα...Καλές γιορτές και θετική σκέψη...Ξέρω πονάει τωρα αλλά όταν θα έρθρι το μικρό σου θαυματάκι όλα θα είναι παρελθόν...Καλή χρονιά και με το καλό ενα υγειές και δυνατό μωράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου πολύ λυπάμαι γι'αυτό που σου συνέβη! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να έρθει ένα υγιή σποράκι στην ζωή σου.. και να κρατήσεις σύντομα στην αγκαλιά σου ένα υγιή και γερό μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...