Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ?


Recommended Posts

Γεια σας κι από μένα. Η σταφιδούλα μου γεννήθηκε 2860 κιλά και 49 εκ. Είναι πλέον 5 μηνών πίνει μόνο γαλατάκι της μαμάς κι έχει φτάσει τα 8090 κιλά και τα 66,5 εκ.! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια να ρωτησω κατι μετα που σαραντηζει το μωρακι περιπου ποσα κιλακια βαζει?Ρωταω γιατι πηρα στο μωρακι μου κατι φορμακια για νεογεννητο και αναρωτιεμαι αν εκανα καλα ή αν επρεπε να τα παρω πιο μεγαλα δηλαδη για 3 μηνων,θα γεννησω μεσα μαρτιου(κατα πασα πιθανοτητα)!!Απο οτι μας ειπε ο γιατρος το μωρακι μας ειναι μπρατσαρας και θα γεννηθει γυρω στα 3700,εσεις που εχετε εμπειρια για πες τε,θα του κανουν εστω για κανα 2 εβδομαδουλες ή τζαμπα τα πηρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3550 ΚΑΙ 53 ΠΟΝΤΟΥς, ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΠΑΝΩ ΗΤΑΝ 4600 ΚΑΙ 58 ΠΟΝΤΟΥΣ, ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕς 5750 ΚΑΙ 64 ΠΟΝΤΟΥς, ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ 64500 ΚΑΙ 68 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΖΥΓΙΣΩ..

ΠΑΝΤΩς ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΙΟ ΣΚΕΤΟ!!!!ΠΟΛΥ ΨΗΛΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥΣ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΛ ΕΞΤΡΑ ΣΤΑ ΛΙΠΑΡΑ!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια να ρωτησω κατι μετα που σαραντηζει το μωρακι περιπου ποσα κιλακια βαζει?Ρωταω γιατι πηρα στο μωρακι μου κατι φορμακια για νεογεννητο και αναρωτιεμαι αν εκανα καλα ή αν επρεπε να τα παρω πιο μεγαλα δηλαδη για 3 μηνων,θα γεννησω μεσα μαρτιου(κατα πασα πιθανοτητα)!!Απο οτι μας ειπε ο γιατρος το μωρακι μας ειναι μπρατσαρας και θα γεννηθει γυρω στα 3700,εσεις που εχετε εμπειρια για πες τε,θα του κανουν εστω για κανα 2 εβδομαδουλες ή τζαμπα τα πηρα?

Nena με το καλό το μωράκι σου!!Πιστεύω οτι είναι πολύ νωρίς για να ξέρει ο γιατρός πόσο περίπου θα γεννηθεί το μωράκι σου!!Είσαι 19 εβδομάδων μέχρι να μπεις στον 9ο έχεις ακόμα έχεις ακόμα 4 μήνες!!Κανένας υπέρηχος δεν είναι ακριβής όσον αφορά το κιλά του μωρού!Πάντα υπάρχει μια απόκλιση.Μην αγχώνεσαι για αυτό.Τώρα για τα φορμάκια που πήρες που είναι μέχρι 3μηνών σίγουρα θα του κάνουν ακόμα και αν γεννηθεί 4 κιλά.Μην σκας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κοριτσια και μενα στις 36 γεννηθηκε αλλα 3 κιλα και 50 ποντους το τερας..μετα απο 1 μηνων επινε θελετε το πιστευετε θελετε οχι 250 γρ γαλα σε καθε γευμα..ναι ναι και 4 μηνων φτασαμε τα 8,5 κιλα και τους 68 ποντους..τι να το κανα αφου πεινουσε κιεκλαιγε..

τωρα ειναι 17 μηνων 13 κιλα και 85 ποντους και τρωει δε παιζει....αλλα εχουμε μονο 7 δοντια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

black rose μας ειπε με βαση τα κιλακια που ειναι τωρα και οτι ειναι αρκετα αναπτυγμενο μωρακι,και μου ειπε οτι οπως το βλεπει τωρα κκατα 80% θα γεννηθει γυρω στα 3800,τωρα τι να σου πω,σιγουρα στην πορεια θα φανει τους τελευταιους μηνες απλα μεχρι τωρα δεν εχει πεσει ποτε εξω για αυτο και τον πιστευω σε αυτα που μου λεει..Αλλο ηθελα να σας ρωτησω,για να ειμαι πιο ακριβης εγω του πηρα απο τα prenatal το πρωτο νουμερο γραφει μεχρι 3 μηνων,και του πηρα και μερικα απο τα τζαμπο βελουτε ολοσωμα φορμακια που απλα γραφανε νεογεννητο,και δεν εγραφαν μεχρι τι μηνα?Εχει παρει καμια αλλη απο τζαμπο για νεογεννητο,εκαναν στο παιδακι ή του ηταν μικρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Εμείς γεννηθήκαμε 3.830γρ και 53εκ.

8 μηνών ήταν 8.800γρ και 75εκ!

Νένα μου με το καλό να γεννήσεις!!!!

Του τζάμπο τα νούμερα είναι λίγο....κινέζικα! Τι θέλω να πω: τα νούμερά του είναι ένα νούμερο μικρότερο από οτι γράφει. Το 0 νεογέννητο θα του το φορέσεις τον 1ο μήνα. Το 3 μηνών που αφορά μωράκια από 3 εως 6 μηνών εγώ του έβαλα από 1 ως 3 μηνών. Το 6 μηνών που αφορά μωράκια από 6 εως 9 μηνών του τα έβαλα μέχρι 6 μηνών. Τώρα του φοράω μακρυμάνικα κορμάκια από τζάμπο και έχω το 12μηνών που του κάνουν ισα ισα αλλά εχω και το 18μηνών που του κάνουν καλά και θα τα φοράει πιστεύω για κανένα τρίμηνο ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Εμεις ειμαστε 5 μηνων,9.750 και 71 πόντους,με γαλατακι της μαμας μόνο.Δε μας φαίνεται για τόσο όμως,απλά έχουμε...μπουτάκια!!!Γεννηθηκαμε 3460 και 52 πόντους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μας...

Εμείς είμαστε 5μιση μηνών και βάρος 9 κιλά και ύψος 75 πόντους.

Να ανησυχώ οτι είναι χοντρούλης; :roll::?:

Στα μάτια μου φαίνεται κανονικός, άντε λίγο αφράτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxaxa!!

H δικιά μας είναι 22 μηνών και ζήτημα αν είναι 9800

Γέλα, γέλα, τα χεράκια μου ξέρουν πώς κουβαλάνε ένα τέτοιο θηριάκι 9 κιλών που δεν ξέρει ακόμα καλά καλά να καθήσει στον πωπό του... πότε θα περπατήσει επιτέλους;;;

Έχω κάνει κάτι μπράτσα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέλα, γέλα, τα χεράκια μου ξέρουν πώς κουβαλάνε ένα τέτοιο θηριάκι 9 κιλών που δεν ξέρει ακόμα καλά καλά να καθήσει στον πωπό του... πότε θα περπατήσει επιτέλους;;;

Έχω κάνει κάτι μπράτσα!!! :)

Όταν περπατήσει θα αδυνατίσει!

Είναι φυσιολογικό μέχρι να περπατήσουν,να είναι λιγάκι αφρατούλια!!!!!

Εμένα ο δικός μου τον προηγούμενο μήνα που μετρήθηκε,ήταν 11300γρ,με ύψος 85 εκ,σε ηλικία 16 μηνών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΡΗΣΕΙ ΕΜΕΝΑ 11 ΜΗΝΩΝ ΗΤΑΝ 9500 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 18ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 11 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 85 ΥΨΟΣ 7 ΜΗΝΕς ΠΗΡΕ 1,5ΚΙΛΟ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800ΓΡ.ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εμείς τώρα 11 μηνών φτάσαμε τα 9.650γρ και 78 πόντους!

Καλοί είμαστε, μακάρι να διατηρήσει αυτές τις καμπύλες και δεν πάρει...

τις δικές μου καμπύλες !!!! [smilie=naka.gif] χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κορούλα μου χρόνισε πριν 2 εβδομάδες και είναι 11 κιλά και 78 πόντους ύψος. Ευτυχώς που περπάτησε γιατί η μέση μου τα είχε παίξει εντελώς ..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα !

να χαιρομαστε τα μωρα - παιδακια μας !

λοιπον η μπουλουκα μας θα γινει ενος ετους σε λιγες μερες κ ειναι 9900 κ 79 ποντους ..Ευτυχως κ για μενα που ξεκιναει σιγα σιγα τα βηματακια πανω κατω γιατι δεν την παλευω να την σηκωνω την στρουμπουλιτσα μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμένα,

ο Φίλιππος γεννήθηκε 36η εβδομάδα 2140 και 47 πόντους και τώρα που είναι 8 μηνών ζυγίζει 7500 και ύψος 72 εκατοστά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...