Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πέρασαν κιόλας 9 μήνες...


Recommended Posts

Νέλλυ μου, το ίδιο κι εσύ κορίτσι μου...

Μην κατηγορείς τον εαυτό σου, αυτά γίνονται για κάποιο λόγο.

Σε καμία περίπτωση δε φταις εσύ και μάλιστα 100% όπως λες!

Δώσε ένα φιλάκι στην Αννούλα σου και μη μου στεναχωριέσαι.. το αδελφάκι θα'ρθει όταν πρέπει... Αλλά μη βιαστείς, άσε λίγο χρόνο να περάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

hope_89 έγραψε:

Δεν ξέρω αν τελικά έφταιξα και σε ποιό βαθμό...Πάντως δεν θα μου το συγχωρήσω ποτέ!Πιστεύω πως εξαρτόνταν 100% απο εμένα αν θα συνεχιζόταν καλά η εγκυμοσύνη...Αν ξαναμείνω έγκυος θα κάτσω 9 μήνες στο κρεβάτι...
Οι ακρότητες Νέλλη μου δεν είναι λύση λογική...πιο προσεκτική ναι αλλά όχι κι έτσι..κι εγώ έλεγα να μην κάνω σε αυτό το μωρό αύχενική..δεν άντεχα άλλη απογοητευση..όμως την έκανα και καλύτερη δενμπορουσε να ήταν!!Ετσι λοιπόν παρόλο που όλα πίστευα ότι θα βλάψουν το μωρο κάνω τις παρασπονδίες μου..και την μπυρίτσα μου πίνω, και φαστ φουντ τρώω και το εμβόλιο δεν έκανα!!Ειδικά το τελευταίο..με τρομάζει πιο πολύ...κι έτσι και βλάψω με οποιονδήποτε τρόπο το μωρό πάλι σε μένα θα ρίξω το φταιξιμο..τι να κάνεις..δεν μπορείς εξ αιτιας μιας αποτυχημένης εγκυμοσύνης να λειτουργείς σα ρομπότ..Απλώς να εύχεσαι η επόμενη να είναι πιο τυχερή..πιο καλότυχη εγκυμοσύνη...κι ας τα άλλα πίσω..
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH έγραψε:

δεν σκαλίζουμε συνεχώς την πληγή γιατί πολύ απλά αυτή η πληγή δεν προκειται να επουλωθεί ποτέ,γιατί πολύ απλά ότι και να κάνουμε αυτή η θλίψη απο τη ψυχή μας δεν φεύγει ποτέ. οι περισσότερες κοπέλες που έχουν περάσει τέτοια απώλεια καταλαβαίνουν...Σε λίγες μέρες θα πάω στα κοριτσάκια μου να ανάψω κεράκι και ναφήσω λουλουδάκια...ποιά θετική σκέψη μπορεί να με κάνει να νιώσω καλύτερα?να μην νιώθω κάθε φορά που πάω στο μνήμα τους την απόγνωση να με κυριεύει? το ότι θα κάνω κάποια στιγμή άλλο μωρό?οκ μπορεί και να κάνω,το μνηματάκι όμως θα ειναι πάντα εκεί...θα εξακολουθούν να είναι εκεί τα κορμάκια τους και εγώ θα εξακολουθώ να πονάω που δεν τα έχω κοντά μου και τα έχασα τόσο άδικα...

ευχαριστώ και συγνώμη αν είμαι αρκετά απαισιόδοξη ή θλιμμένη αλλά έτσι αισθάνομαι...

:(:(:(:(:(:(

Κουράγιο γλυκιά μου...Θα μου πείς ''πού να το βρω;''...Έτσι λέω και εγώ...Θα το βρούμε όμως...θα το βρούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέση το οτι είμαστε ακόμη εδώ,εμένα κάτι μου λέει...

Σημαίνει οτι έχουμε δύναμη,και μάλιστα σε τεράστια ποσότητα!Σημαίνει οτι θέλουμε να ζήσουμε παρά την απώλεια...

Θα τα καταφέρουμε!Αν όχι για εμάς,για τα παιδιά μας.Και όσες δεν έχετε για τα μωρά που έφυγαν...Για αυτές τις ψυχούλες.Θεωρώ πως αξίζει στην κόρη μου,που δεν πρόλαβε να με γνωρίσει,τουλάχιστον να με ''βλέπει''ευτυχισμένη...

Απορώ και εγώ πού βρίσκω αυτά τα λόγια...Μάλλον από την Αννούλα μου που με έχει τόσο ανάγκη...Μέσα μου ,όμως,είναι όλα ένα κουβάρι...που δεν ξέρω αν ποτέ θα καταφέρω να ξεμπλέξω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Τέση το οτι είμαστε ακόμη εδώ,εμένα κάτι μου λέει...

Σημαίνει οτι έχουμε δύναμη,και μάλιστα σε τεράστια ποσότητα!Σημαίνει οτι θέλουμε να ζήσουμε παρά την απώλεια...

Θα τα καταφέρουμε!Αν όχι για εμάς,για τα παιδιά μας.Και όσες δεν έχετε για τα μωρά που έφυγαν...Για αυτές τις ψυχούλες.Θεωρώ πως αξίζει στην κόρη μου,που δεν πρόλαβε να με γνωρίσει,τουλάχιστον να με ''βλέπει''ευτυχισμένη...

Απορώ και εγώ πού βρίσκω αυτά τα λόγια...Μάλλον από την Αννούλα μου που με έχει τόσο ανάγκη...Μέσα μου ,όμως,είναι όλα ένα κουβάρι...που δεν ξέρω αν ποτέ θα καταφέρω να ξεμπλέξω :(

ναι κορίτσι μου πρέπει να βρούμε δύναμη και για σένα είναι λίγο πιο εύκολο με την έννοια ότι έχεις ένα μωράκι,το σπιτί σου δεν είναι τόσο άδειο όσο το δικό μου κ η αγκαλίτσα σου έχει το κοριτσάκι σου που σε "αναγκάζει" να βρείς δύναμη και να προχωρήσεις μπροστά. Εγώ πάλι δεν μπορώ να με βλέπουν ευτυχισμένη γτ δεν ειμαι μακριά τους,ούτε θέλω να υποκρίνομαι την ευτυχισμένη.Εγώ θέλω να ξέρουν ότι υποφέρω και είμαι δυστηχισμένη μακριά τους. Απλά πρέπει να συνεχίσουμε γτ δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποια στιγμή θα δεις που το σπίτι σου θα το γεμίσει η ευτυχία και θα δείχνει πιο μακρινός αυτός ο πόνος..είναι ακόμη νωπά και φαντάζει δύσκολη η αισιοδοξία όμως όχι απίθανη και αδύνατη..όταν όμως θα έρθει η επόμενη εγκυμοσύνη και όλα θα κυλάνε όμορφα και θα έρχεται σιγά σιγά το επόμενο μωράκι θα δεις που όλα θα αλλάξουν και θα νιώθεις ξανα πως η ζωή είναι εκεί γα σένα..ήδη εγώ νιώθω πολύ καλύτερα που περιμένω ξανά παιδάκι...μαλάκωσε κάπως τον πόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, δεν μου αρέσει να εκφέρω άποψη για κάτι που δεν έχω ζήσει, έστω και αν μπορώ να νιώσω έστω και στο ελάχιστο τον πόνο σας... Γυναίκες είμαστε όλες, καταλαβαίνουμε η μία την άλλη.

Θέλω μόνο να σας πω το εξής... Η μαμά μου είχε 4 αποβολές πριν με γεννήσει, το ένα το μωρό μάλιστα το γέννησε κανονικότατα στον 7ο μήνα και πέθανε. Ειλικρινά δεν ξέρω πώς θα ένιωθα αν μεγαλώνοντας έβλεπα τη μαμά μου να κυνηγάει τα "φαντάσματα" του παρελθόντος... Ήξερα από μικρή το τι πέρασε για να με έχει, μάλιστα για την αδερφούλα μου που "έφυγε" ένα σχεδόν χρόνο πριν γεννηθώ μου έλεγε χαρακτηριστικά... "Ήταν ένα μωράκι ίδιο με σένα... Ήταν σαν να ήσουν εσύ που έφυγες και επέστρεψες μετά από ένα χρόνο!".

Ποτέ δεν με έκανε να νιώσω άβολα με την όλη κατάσταση...

Πού θέλω να καταλήξω; Σ' αυτό που έχουν λίγο πολύ γράψει και άλλα κορίτσια... Καλά τα μνημόσυνα, μα πάνω απ' όλα καλή η γιορτή της ζωής! Όσες έχετε ήδη μωράκια, πάρτε ζωή από αυτά, ενώ όσες προσπαθείτε να αποκτήσετε, να σκέφτεστε ιστορίες όπως αυτή της μαμάς μου και να πιστέψετε ότι όλα γίνονται!

Αυτά τα λίγα (τι λίγα, καλέ, παρασύρθηκα! :P) από εμένα!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια ποσο πολυ σας νιωθω....καθε αγγελουδι που χασαμε εχει την θεση του στην ψυχη μας και συμφωνω στο οτι η μανα δεν ξεχναει ποτε γιατι δεν πρεπει να το ξεχασει βεβαια θα δωσει την καρδια της στο παιδακι που θα ερθει ή που έχει ήδη αλλά πρέπει να θυμάται την ψυχούλα που έφυγε γιατί είναι δική της..ένα κομμάτι του εαυτού της

τι να σας πω που ακριβώς τώρα μετά από ένα χρόνο την ίδια περίοδο ξαναζώ το ίδιο ;;; μια καρδούλα μου χάθηκε και μια άλλη έρχεται και μάλλον είναι και κοριτσάκι τα συναισθήματα είναι πολύ δυνατά και έντονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

RΕ ΦΑΝΟΥΛΑ, ΑΣΕ ΤΑ ΜΝΗΜΟΣΥΝΑ.....

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ :)

ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΙςΣΩ......

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΝΑΕΙ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ!

συμφωνώ κ εγώ. αυτά τα λέω βέβαια ενώ χτές έκλαιγα κ εγώ για το παιδάκι μου που χάθηκε.ήμασταν σε μικρό μήνα κ μπορεί να μην είχαμε προλάβει να δεθεί τόσο πολύ όσο με το μωράκι που έχω τώρα στην κοιλίτσα μου.

Είχα χαρά όμως γιατί τα περσινά Χριστούγεννα θα ήταν τα τελευταία χωρίς κλάμα κ χαμόγελο μωρού στο σπίτι.μάλλον έκανα λάθος :(

ο πόνος έχει μαλακώσει αλλά συχνά χαιδεύω την κοιλίτσα μου κ αναρωτιέμαι αν ήταν αγοράκι ή κοριτσάκι-δεν είχα δει το φύλο.

Οι μήνες πέρασαν δύσκολα, όπως λέει η Νέλυ ένα άδειο κουβάρι χωρίς συναισθήματα....

Όμως η ζωή συνεχίζεται, ευχαριστώ το Θεό που περιμένω το μωράκι μου.

Σε όλες τις κοπέλες που δεν είναι ακόμα εγκυούλες να παίρνουν κουράγιο θα έρθει πάλι ο ήλιος....

sorry για το μεγάλο ποστ, συγκινήθικα πολύ, ακούω κ το άγγελέ μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δίκιο για τα μνημόσυνα κι όλα αυτά ομως εμενα με βοηθούν να το ξεπερνάω σιγά σιγά..αποδέχομαι το γεγονος καλύτερα και προχωράω μπροστά..το ότι χρειάζομαι να κάνω κάτι τέτοιο δηλαδη να θυμηθώ το γεγονός σημαίνει ότι κάποια κομμάτια της ψυχής μου ακόμη δεν το έχουν αποδεχτεί και χρειάζονται να το επαναφέρουν στη μνήμη τους για να το εμπεδώσουν καλύτερα..όσο πιο μεγάλος ο πόνος τόσο πιο συχνά χρειάζεται να το επαναφέρεις στη μνήμη σου μέχρι να το πάρεις πια απόφαση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Κάποια στιγμή θα δεις που το σπίτι σου θα το γεμίσει η ευτυχία και θα δείχνει πιο μακρινός αυτός ο πόνος..είναι ακόμη νωπά και φαντάζει δύσκολη η αισιοδοξία όμως όχι απίθανη και αδύνατη..όταν όμως θα έρθει η επόμενη εγκυμοσύνη και όλα θα κυλάνε όμορφα και θα έρχεται σιγά σιγά το επόμενο μωράκι θα δεις που όλα θα αλλάξουν και θα νιώθεις ξανα πως η ζωή είναι εκεί γα σένα..ήδη εγώ νιώθω πολύ καλύτερα που περιμένω ξανά παιδάκι...μαλάκωσε κάπως τον πόνο...

μακάρι γτ ωρες ωρες δεν αντέχεται η μοναξιά κ η σιωπή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Αυτό είναι για λίγο...τα καλύτερα έπονται και θα είναι για πάντα!!!;)

εύχομαι κ ελπίζω γτ είμαι απογοητευμένη,ξαφνικά νιώθω να γέρασα κατά 10 χρόνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou,ti na pw k egw? Niw8w toso xalia oso niw8ete k eseis...edw k meres katafera na min tre3ei oute dakri apo ta matia mou alla apo4e den ta katafera...mpika sto mpanio k arxisa na klaiw me ligmous k milaga stin Panagia, ston 8eo k tous rwtaga y mou pirane to mwro mou k tous zitousa na mou to steiloune pisw sintoma,tous parakalousa tous elega pws to 8elw pisw..me petixe k o andras mou k me pire agkalia..ti 8a kanei k ekeinos o kaimenos!!! Avrio 8a ekleina 8 evdomadwn :(...Me pona nomizw xanw ton kosmo katw apo ta podia mou...den eime kala!!! pnigome.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια μην ζητάς να έρθει κάτι πίσω..δεν πρόκειται..ήταν κάτι που έτσι γήγορα όπως ήρθε έφυγε..οπότε δεν ήταν για να μείνει....θα δεις που θά έρθει κι αλλο μωράκι και όταν το κρατήσεις στα χέρια σου ο πονος θα έχει γίνει πια τοσοδουλικος...μην είστε τόσο απαισιοδοξες..εντάξει μπορεί να θρηνουμε κάτι που χάσαμε αλλά μην χάνετε την ελπίδα για κάτι καινουριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Ανδρια μην ζητάς να έρθει κάτι πίσω..δεν πρόκειται..ήταν κάτι που έτσι γήγορα όπως ήρθε έφυγε..οπότε δεν ήταν για να μείνει....θα δεις που θά έρθει κι αλλο μωράκι και όταν το κρατήσεις στα χέρια σου ο πονος θα έχει γίνει πια τοσοδουλικος...μην είστε τόσο απαισιοδοξες..εντάξει μπορεί να θρηνουμε κάτι που χάσαμε αλλά μην χάνετε την ελπίδα για κάτι καινουριο...

Μπράβο σου τιρογαριδάκι σωστή η στάση σου και λέω μπράβο σου γιατί και εσύ δεν πέρασες λίγα..υπομονή κοριτσάκια μου και για όλους έχει ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria μου σε καταλαβαίνω..πολλές φορές έχω μιλήσει έτσι όμως ήταν για λίγο..μετά έβρισκα κουράγιο και ελπίδα και προχωρουσα χωρίς να ξέρω τι θα ακολουθήσει καλό ή κακό..

ΜΑρίνα σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..άλλες κοπέλες έχουν περάσει χειρότερα και όμως μπορουν και ελπίζουν..έτσι πρέπει κι εμείς..έτσι το θέλει άλλωστε η ζωή..ποτέ δε θα ξεχάσω αυτές τις ψυχουλες..ποτέ..πάντα μα πάντα θα είναι το αγκαθάκι μέσαμου όμως σίγουρα δε θα με πονάειτο ίδιο..αλλά δε θα βγει και από κει...δε θέλω να βγει αυτό το αγκαθάκι..άλλωστε μου τα θυμίζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κουράγιο, κουράγιο, κουράγιο. Αυτό λέω στον εαυτό μου μέρα νύχτα. Κι εμένα 2,5 χρονών θα ήταν το αγγελούδι μου αν δεν είχα εκείνη την αναθεματισμένη αποβολή. Ονειρεύομαι κάθε Χριστούγεννα να έχουμε το μωράκι μας και να το ντύνουμε Αγιοβασιλάκη!!! Γελοίο εεε??? Αλλά ο κάθε χρόνος είναι και χειρότερος από τον προηγούμενο. Γεμάτος από στενοχώρια, απογοητεύσεις και δάκρυα. Έτσι θα είναι και αυτά τα Χριτούγεννα. Το αγγελούδι μου θα μας βλέπει από ψηλά.

Η ζωή όμως συνεχίζεται όσο κληρή και αν είναι!!!

Δεν πρόκειται να ξεχάσουμε ποτέ όσο ζούμε, όσα μωράκια και αν μας χαρίσει ο Θεός! Αυτό θα είναι το πρώτο μας μωρό...........

Να είστε καλά όπου και αν είστε.................οι μανούλες σας εδώ στη γη σας σκέφτονται και σας αγαπούν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια..μήπως το παραπήρατε βαριά..;; Εντάξει..να κλάψουμε ,να πονέσουμε αλλά όχι και να χάνουμε την ευτυχία της ζωής...ελάτε τώρα!!!!Πέρασαν 2,5 χρόνια απο μια αποβολή...πέρασε τέλειωσε..δε θα ζουμρ τώρα και μέσα στη μαύρη θλίψη...ελα βρε Τζουτζου μου...ξεπέρασέ το πια..3 χρόνια κοντεύουν απο τότε..πρέπεινα χαίρεσαι τη ζωή ..τωρα είσαι στα νιάτα σου..αν τα φας μέσα στο θρήνο για μια αποβολή..΄κρίμα θα είναι!!Ελα..πες στον εαυτο σου ότι αυτά τα Χριστουγεννα θα είναι από τα πιο ομορφα τα τελευταία χρόνια!!!:) ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!!Μην περιμένεις κάτι συγκεκριμένο..απλώς να χαίρεσαι ακόμη και με τα μελομακάρονα που θα φτιάξεις ή με μια βόλτα στην Χριστουγεννιάτικη πόλη..κάτι..κάτι!!! Αντε μπράβο!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2009 ΕΙΧΑ ΠΗΤ ΤΕΛΙΚΑ ΨΕΜΑ ΗΤΑΝ......29/11/2009 ΕΚΑΝΑ Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΚΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.....ΕΓΙΝΑ ΒΡΑΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΝΕΙΡΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ.ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΠΑΡΗΓΟΡΟΥΣΑ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΤΗΝ Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΓΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΩ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ Η ΠΟΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΧΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΛΕΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΟΛΑ....ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ....ΥΠΟΜΟΝΗ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ!!!!!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ!!!!!!!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ...ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...