Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ???????? ΠΑΛΙ ??????


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ¨¨ΤΟ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ?Η ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ?ΠΑΝΤΟΣ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Κ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΦΟΥ Κ ΜΕ ΤΑ ΥΓΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ.ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΣΤ.ΚΑΝΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ..Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ θα σου πρότεινα να μην περιμένεις άλλο και να πάς να κάνεις μία χοριακή για να είσαι σίγουρη. Μακάρι τα αποτελέσματα να είναι και αυτά που θέλεις. πάντως να μην ξεχνάμε ότι μετά την ταλαιπωρία που τραβάει το σώμα μας όταν τελειώσει η εγκυμοσύνη , θέλει και λίγο χρόνο για να ξαναεπανέλθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου,θα σταθώ και εγώ στο σημείο που στάθηκαν και οι άλλες κοπέλες...

Είναι παγκοσμίως γνωστό οτι μένεις έγκυος απο ένα σπερματοζωάριο και η ποσότητα δεν παίζει ρόλο.

Κάνε μια χοριακούλα να σου λυθεί η απορία...

Δεν ξέρω τι θα πρέπει να ευχηθώ :unsure: Αν είσαι έγκυος,με το καλό το μωράκι!(Γιατί την λέξη έκτρωση δεν την αναφέρω καν!!!)Αν δεν είσαι,να είστε πιο προσεχτικοί ;)

Όμως,μια καθυστέρηση δεν σημαίνει απαραίτητα και εγκυμοσύνη.Μπορεί να είναι ορμονικό ή λόγω άγχους/στεναχώριας...Τι να πω... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΑΝΝΟΥΛΑ ΔΙΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΟΥ! ΕΧΟΥΝ 11 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ! ΣΩΣΤΑ? ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? :)

ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΤΡΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ? :woohoo:

ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ! ;):)

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΔΕΣ ΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΛΕΥΡΑ! ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ (ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ) ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΘΑ ΧΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΞΗ!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Αννούλα μου εγώ σαν Βάσω και παιδί πολύτεκνης οικογένειας θα σου έλεγα να χαρείς με το γεγονός οτι μπορεί να είσαι έγκυος...Τα παιδιά είναι ευλογία...

Εαν έρθει το παιδί, θα έρθει για κάποιο λόγο...

Να ξέρεις οτι δυσκολίες του τύπου οικονομικές ξεπερνιούνται πολύ εύκολα...

Εμείς σαν οικογένεια περνούσαμε πολύ δύσκολα οικονομικά αλλά πάντα σε μια δύσκολη στιγμή κάτι γινόταν και λυνόντουσαν τα πάντα...!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!Τα πάντα στη ζωή είναι δοκιμασίες!

Μην αγχώνεσαι!!!

Ο Θεούλης έχει τα σχέδια του!!!

Εύχομαι να είσαι έγκυος πραγματικά!!!!

Η Παναγίτσα μαζί σου!!!

:kiss::kiss:

ΒΑΣΩ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΕΝ ΜΕΡΕΙ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΣΑΤΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟΤΕ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ ΖΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΑΞΙΖΕΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΘΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ Κ ΟΜΩΣ ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΟΙΚΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΤΛ..ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ Η ΑΝΝΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙ Η ΙΔΙΑ..Κ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΤΡΙΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΤΗΣ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Αννουλα μας, με το τριτο θα ειστε 3τεκνοι και θα μπορειτε να ανοιξετε περιπτερο :laugh: :laugh:

Κανω πλακα για να χαλαρωσεις λιγο.

Παντως μενεις εγκυος ετσι, στο λεω εκ πειρας, η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν με τον τροπο που περιγραφεις και μαλιστα ηταν διδυμα,αλλα εγω τοτε δεν πιστευα οτι θα συμβει.Τι να σου πω...η εγκυμοσυνη τοτε ξεκινησε με κλαμματα(γιατι, πως αφου προσεχαμε και τετοια) και τελειωσε με κλαμματα(τα εχασα στον 3ο μηνα, 1 μηνα πριν παντρευτω).Γι αυτο αν εισαι εγκυουλα μην σκεφτεσαι αρνητικα, σκεψου τι θα κανετε μετα.Μπορεις πχ οταν φτασει το μικρο 6-7 μηνων να τα γραψετε ολα σε εναν βρεφικο(δημοσιο,αν μας λες οτι δεν ειστε και καλα οικονομικα θα σας τα παρουν σιγουρα) και να βρεις μια δουλεια.Καλο θα σου κανει να δουλεψεις, ισα ισα θα εισαι πιο ξεκουραστη σωματικα και κυριως ψυχολογικα.

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να λυθούν κάποιες απορίες...

Το δεύτερο παιδάκι μας, το θέλαμε.

Οι επαφές ήταν ελεύθερες γιατί λέγαμε άντε άλλο ένα και μετά τέλος.

Ειλικρινά όμως αυτή την φορά, είχα πειστεί πώς δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω πάλι έγκυος απ΄την στιγμή πού δεν ολοκληρώνει μέσα μου.

Θεώρησα το να μείνω έγκυος με τα λεγόμενα υγρά πολύ απίθανο.

Προφυλακτικό δεν θέλει να χρησιμοποιήσει ο άνδρας μου.

Βλακείες...

Δεν μου επιτρέπεται να παραπονιέμαι.

Θα έπρεπε να προσέχω.

Θέμα άμβλωσης φυσικά δεν υπάρχει αλλά δεν έχω καμία βοήθεια.

Δεν ξέρω...

Πάντως ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα γιατι δεν κανεις ενα τεστ? Με μια βδομαδα καθυστερησης θα δειξει σιγουρα. Ή κανε μια χοριακη. Γιατι καθεσαι και παιδευεσαι?

Παντως σε συγχαιρω που δεν τιθεται θεμα αμβλωσης. Τα παιδια ειναι ευλογια και γι'αυτο ο θεος θα σας βοηθησει να τα βγαλετε περα.

Οσων αφορα το κραξιμο που αναφερθηκε εχω να σου πω τα εξης. Εγω δεν εχω ακομα παιδακι αν και προσπαθουμε εδω και 6 μηνες. Οταν διαβασα το θεμα σου δεν μου περασε ουτε μια ασχημη σκεψη απ το μυαλο και πιστεψε με δεν εχω κανενα λογο να μη σου πω την αληθεια. Θεωρω οτι οποια αγαπαει πραγματικα τα παιδια δεν θα σκεφτει με αυτον τον τροπο (αυτη 3 μωρα κι εγω κανενα). Δηλαδη αν δει μια μανουλα στο δρομο με 3 πιτσιρικια θα κακιωσει και θα ζηλεψει? Εγω τουλαχιστον θα ενθουσιαστω, θα χαμογελασω και ισως τους μιλησω.Σιγουρα παντως θα φυγω χαμογελωντας και οχι μουτρωμενη. Και δεν θεωρω τον εαυτο μου αγγελο επειδη δεν θα νιωσω ασχημα.

Τελος παντων αυτα λιγο σε απασχολουν τωρα.

Κανε ενα τεστακι και πες μας το αποτελεσμα. Φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ..ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ. ΕΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 9 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ..

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΥΓΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΤΙ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΥΓΡΑ..ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕ ΚΑΤΙ...ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΟΟΟΟΟΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ. ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ. ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΥΓΡΑ..

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα καλημέρα!δεν θέλω να σε αγχώσω,η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Σε εμάς το μωράκι προέκυψε με ελεύθερη επαφή με τον τρόπο που περιγράφεις και όταν έμεινα έγκυος πραγματικά δεν το πίστευα.Τώρα αν κάτι ξέφυγε και δεν ήταν τα αρχικά υγρά εμείς αμφιβάλλουμε πολύ ακόμα αλλά και απο την άλλη ποιος ξέρει..το σίγουρο είναι ότι έστω και μια στις τόσες με τα αρχικά υγρά συμβαίνει.Αν πάντως είσαι έγκυος δεσ'το λίγο πιο ήρεμη το θέμα,όσο μπορείς.Και εγώ τρίτο παιδί είμαι στην οικογενειά μου και ποτέ δεν θα το άλλαζα αυτό.Όλοι περνάμε δύσκολα οικονομικά και σε καταλαβαίνω αλλά και απο την άλλη η ευτυχία που σου δίνει ένα μωράκι δεν περιγράφεται,τα ξεχνάς όλα.Εσύ το ξέρεις καλύτερα γιατί είσαι ήδη μανούλα!καλές γιορτές να έχετε και σου εύχομαι τα καλύτερα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνησα σήμερα το πρωί, με το στομάχι στο στόμα...

Έκανα λίγο εμετό (συγνώμη για την έκφραση).

Κορίτσια είμαι έγκυος...

Ελπίζω να ήταν από το άγχος ο εμετός...

Ελπίζω να είμαι απλά επιρρεασμένη από το όλο θέμα.

Είναι απίστευτο αυτό που μου συμβαίνει με το τέστ...

Από χθές προσπαθώ να πάρω ένα και όλο κάτι γίνεται.

Πήγε ο άνδρας μου χθές το απόγευμα να βρεί φαρμακείο (λόγω ημέρας) και βρήκε anyway αλλά μου λέει "Δεν σου πήρα, γιατί ήταν αγενής ο φαρμακοποιός και τσαντίστηκα και πήρα μόνο το γάλα του μπέμπη...".

Τον στέλνω σήμερα να βρεί φαρμακείο και του έσκασε το λάστιχο απ'το αμάξι...

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩ

Σαν κάτι να μη θέλει να μάθω αν είμαι έγκυος ή όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΥΓΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΤΙ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΥΓΡΑ..ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕ ΚΑΤΙ...ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΟΟΟΟΟΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ. ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ. ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΥΓΡΑ..

To οτι δεν εμεινες εγκυος στα 10 χρονια που χρησιμοποιουσες αυτη τη μεθοδο αντισυλληψης δεν σημαινει οτι θα συμβει σε ολες.Επειδη ειμαι παθουσα σε διαβεβαιωνω οτι ναι εμεινα εγκυος ετσι.Στον αντρα μου εχω απολυτη εμπιστοσυνη και αν καποια φορα του ξεφυεγε κατι θα με ενημερωνε.Απλα ετυχε σε πολυ γονιμη ημερα σε κυκλο που αλλαζε χωρις να εχω υπολογισει σωστα.Οταν υπαρχει μια πιθανοτητα στις 100 μπορει να σου τυχει.Και μη ξεχναμε οτι μετα την γεννα η γυναικα επειδη ειναι πεντακαθαρη μπορει να συλλαβει ευκολα.

Τελος, επειδη σε τετοια θεματα δε μ αρεσει να μιλαω θεωρητικα σου παραθετω απο το περιοδικο Vita αποσπασμα για το πως μπορει να μεινει εγκυος μια κοπελα απο τα λεγομενα προσπερματικα υγρα.

Υπάρχει πιθανότητα να μείνω έγκυος από τα προσπερματικά υγρά;

Πολλοί είναι αυτοί που πιστεύουν ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβεί. Όμως, τα προσπερματικά υγρά, που αποτελούν μια φυσιολογική έκκριση, ώστε να υγρανθεί το πέος και η είσοδος του κόλπου, συμπαρασύρουν μερικές φορές και σπερματοζωάρια, που μπορεί να υπάρχουν από κάποια προηγούμενη εκπερμάτιση λίγες ώρες πριν. Και μην ξεχνάτε ότι για να γονιμοποιηθεί το ωάριο αρκεί ένα και μόνο σπερματοζωάριο.

Συμπέρασμα; Είναι δύσκολο να καταλάβει κάποιος πότε έχει προσπερματικά υγρά, καθώς η έκκρισή τους πραγματοποιείται οποιαδήποτε στιγμή σε όλη τη διάρκεια της στύσης. Γι’ αυτό πρέπει να χρησιμοποιείτε προφυλακτικό από την αρχή της ερωτικής επαφής μέχρι το τέλος.

Αννουλα αν και εχουμε φυγει τελειως απο το θεμα σου, πιστευω οτι πρεπει αυριο το πρωι να πας να κανεις μια χοριακη.Σου ευχομαι και παλι οτι καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου...εγω ενα πραγμα μονο εχω να πω...και τι δεν θα εδινα για να ημουν στη θεση σου..

Σου ευχομαι οτι το καλυτερο για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

Όμως, τα προσπερματικά υγρά, που αποτελούν μια φυσιολογική έκκριση, ώστε να υγρανθεί το πέος και η είσοδος του κόλπου, συμπαρασύρουν μερικές φορές και σπερματοζωάρια, που μπορεί να υπάρχουν από κάποια προηγούμενη εκπερμάτιση λίγες ώρες πριν..

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 1 ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ 1 ΣΤΙΣ 100. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ..ΑΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ ΝΟΜΙΖΩ. ΑΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ.. ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΚΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ..ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ. ΕΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 9 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ..

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΥΓΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΤΙ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΥΓΡΑ..ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕ ΚΑΤΙ...ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΟΟΟΟΟΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ. ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ. ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΥΓΡΑ..

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

Παιδια κι εγω ξερω οτι οι ανωμαλιες του κυκλου ειναι πολυ συνηθες μετα απο τοκετο ακομα και 12 μηνες μετα!

Εγω ειχα καθυστερηση α καλα 3-4 φορες...Ανθη ετσι ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[b :):):):):):):):):):):):):):):):):):) ]ζουμπι έγραψε:

Αννουλα μου...εγω ενα πραγμα μονο εχω να πω...και τι δεν θα εδινα για να ημουν στη θεση σου..

Σου ευχομαι οτι το καλυτερο για σενα.

:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να είναι μια ανωμαλία του κύκλου σου και να μάθεις σύντομα για να μην έχεις αγχος!

Κάθε ένας το βλέπει από την δική του πλευρά: οσες προσπαθουν να κάνουν παιδί το βλέπουν ευλιγία κιας είναι το 3ο,το 4ο ή το 10ο.

Το θέμα είναι να το βλέπουμε από την πλευρά εκείνου που γραφει το θέμα.Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και δυστυχώς το θέμα "παιδί" είναι σε μεγάλο βαθμό και οικονομικό.Με ένα μέσο μισθό είναι πολύ δύσκολο να τα βγάλει μια οικογένεια πέρα με παιδία.Ας σκεφτούμε οτι 3 παιδιά απαιτουν μια μαμά fulltime.

Ελπίζω να μάθουμε σύντομα νέα σου και να είναι τα επιθυμητα!

Και κάτι άλλο.... ας μην γράφουμε ανεύθυνα πράγματα εδώ γιατί δεν ξέρουμε πόσες μικρές κοπελιτσες μπορεί να τα διαβάζουν.Είναι νομίζω βασικές γνώσεις οτί η διακεκομένη συνουσία δεν είναι τρόπος αντσύλληψης.Γνωρίζω προσωπικά πολλές γυναίκες που έμειναν εγκυες με τον τρόπο αυτό.Δεν είναι τόσο σπάνιο!Ας προσέχουμε τι λέμε.Εκτός αν μας αρέσει να παίζουμε ρώσσικη ρουλέτα με την ζωή μας και την ζωή ενός αθώου μωρού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΟΥΜΕ 1ΟΟ !!!.

ΙΣΩΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.

ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ 2 ΜΩΡΑ, ΠΟΣΟ 3 !!!!!!!

ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΧΑΡΗΚΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΝΑ ΠΩ ???

ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ.

ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ.

ΣΕ 4-5 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑΙ.

ΤΩΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΜΑ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula30 έγραψε:

.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΜΑ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ.

Γι΄ αυτό.... σκουφάκι! ;)

Κυκλοφορούν σε διάφορα χρώματα και σχέδια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα, εγώ είμαι μια απ' αυτές που προσπαθούν κ ακόμα τίποτα, αλλά σε καταλαβαίνω 100%!!!!!

Μπέλλα, αίσχος, ντροπή και όνειδος, μόνο αυτό έχω να πω... Τς τς τς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...