Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια τωρα ειδα το θεμα .ο Μιχαηλ Αγγελος μου γεννηθηκε 4-4-2009 ειναι το τεταρτο μου παιδακι και η μασκοτ των υπολοιπων.θελει ολη την ημερα να αλωνιζει στο πατωμα και να εξερευνα τις διαφορες γωνιες του σπιτιου ,κανει 2-3 βηματακια και μετα πεφτει,εχει 5 προς6 δοντακια και τον τελευταιο καιρο (θηλαζει κιολας)με δαγκωνει συνεχεια οπου βρει,θα μου κοψει καμια θηλη καμια μερα και θα ψαχνομαι.κανει συνεχως ζημιες κι αν τον αφησεις ελευθερο θα σου κανει ολο το σπιτι λαμπογυαλο.ειμαι προς το παρον η λατρεμενη του ,ενω το μπαμπα του τον εχει γραμμενο.καταβροχθιζει τα παντα αλεσμενα και μη και περιμενει ακομα κι αν ειναι σκασμενος το μαμισιο γαλα.τον λατρευω ειναι το μονο παιδι μου που εκανα τοσο συνειδητοποιημενα και το μονο που του δινομαι ετσι απλοχερα,στα αλλα 3 ηταν αδυνατο λογω πολυ μικρης διαφορας ηλικιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ!

ΓΛΑΥΚΗ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ! ΟΝΤΩΣ ΕΧΘΕΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΑΡΟ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ... :angry:

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΛΑΤΑΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ! ΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ! :laugh: ΑΧ ΤΕΛΕΙΑ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ! ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΥΠΑΤΙΤΙΔΑΣ! ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ;! :dry:

Α, ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ!!!! ΓΙΟΥΧΟΥ ΓΙΟΥΧΟΥ, ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ! :P

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΕΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ "ΟΥΡΛΙΑΧΤΟΥ" ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΑΠΛΩΝΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ! ΟΥΦ, ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ! :S:)

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ!!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διονυσία μου να τα χαιρόμαστε τα μωράκια μας!!!!

ΓΛΑΥΚΗ να σου ζήσει το μωρουλίνι σου!!! Η παρέα μας συνεχώς μεγαλώνει!!!

Α, Κωνσταντίνα κι εμένα το πιάνει το πουλάκι του και γελάει

:laugh :laugh: : και μετά καμιά φορά όταν τον πλένω και του το πιάνω, ξαφνικά τσουπ γίνεται τούρλα!!!!!! :P:P Καταλαβαίνετε...

Λενάκι και Τζουλιάνα όταν εμείς βγάλαμε τα δοντάκια δεν ήθελε να δει φαγητό, ειδικά την φρουτόκρεμα... μάλλον τον έτσουζε... Τώρα που βγάλαμε τα δόντια είναι καλύτερα!!! Οπότε μην στενοχωριέστε αφού πίνουν και γάλα... Θα τα φάνε και αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες...Τί κάνετε;;;Απ'ότι βλπεω τα μωράκια μας είναι μια χαρούλα...Συμπεθέρα τί ακούω;;;Δεν τρώει ο Αναστασάκος;;;;Θέλει να ανακαλύψει τον κόσμο το πουλάκι μου...Γι'αυτό δεν κάθεται...

Καλά κορίτσια με το άλλαγμα της πάνας έχω κι εγώ φοβερό πρόβλημα..Ούτε η δικιά μου κάθεται..Μάχη δίνουμε κάθε μέρα..Με το που τη βάζω στην αλλαξιέρα κλαίει... :laugh: :laugh: :laugh: Βέβαια με τις πάνες-βρακάκια βολεύτηκα....Αλλά το πρόβλημα παραμένει... :laugh: :laugh: :laugh:

Κορίτσια που ήρθατε τώρα στην παρέα μας, καλωσορίσατε!!!!Να χαίρστε τα μωράκια σας!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κορίτσια τα καινούρια στην παρεούλα μας! Χρόνια Πόλλά και στα μπουρμπουληθράκια που έκλεισαν τους 9 μήνες!!! Εμείς τους κλείσαμε χτες και σαν ορόσημο έχουμε το μόνιμο πλέον μπα μπα μπα μπα μπα κι εγώ να αναρωτιέμαι ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΘΟΣ?????? :laugh: Εγώ του λέω μα μα μα κι αυτός με κοιτάζει, συλλογιέται για λίγο, χαμογελάει (λέω τώρα θα το πει) και μου αντιγυρίζει πάλι ΜΠΑ ΜΠΑ ΜΠΑ δυνατά αυτή τη φορά! Σαν να λέει "οχι εγω θελω να λέω μπαααα" ο σκατούλης!!! Μεχρι και πΑπου και γιγι λέει ρε παιδιά! όλο το σόι το λεει, μόνο εμένα δεν φωνάζει! έχω σκάσειιιιιιιι! :P Α, ξεκινήσαμε να πίνουμε και απο το μπιμπερό γαλα απο προχτές!!! Γιούυυυυυυυυυυυυυπι! Φιλιά φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

juliana, konstantinast και Γωγουλίνι ευχαριστούμε!!! :kiss:

Κορίτσια κι εμένα έχει αρχίσει και γίνεται σίφουνας... Τι το μπουσούλημα που θέλει πια να τρέχει όλη την ώρα... Τι που νευριάζει γιατι τον έχω περιορισμένο στο δωμάτιό του με κουβέρτα για να μπουσουλάει και ο κύριος σήμερα ήθελε να βγει από το δωμάτιο και να αλωνίσει και τα υπόλοιπα μέρη του σπιτιού... :P Και το χειρότερο; Τι να κάνω που δεν κάθεται πλέον καθόλου να τον αλλάξω ή να τον ντύσω-γδύσω κ.τ.λ; Με κλωτσάει, σηκώνεται πάνω στην αλλαξιέρα, φοβάμαι μην μου πέσει κάτω, με το ένα χέρι αλλάζω με το άλλο κρατάω, του μιλάω-τραγουδάω για να του αποσπώ την προσοχή, του δίνω κανένα παιχνίδι από τα αγαπημένα του μπας και ηρεμήσει... Και στο τέλος με κατουράει το συντριβανάκι μου... :angry::angry:

Εσάς κορίτσια κάθονται για να τα αλλάξετε;

angelikipap καλώς ήλθες στην παρέα μας, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!! :) Έχουμε 3 μέρες διαφορά... Λοιπόν αφού έχεις ετοιμάσει το τικεράκι, κάνεις copy, πας στο προφίλ σου, επεξεργασία προφιλ, φορουμ και κάνεις paste.

ninaki μου τα ίδια και 'μεις! Από την πρώτη μέρα που τον φεραμε σπίτι είχαμε θέμα με το άλλαγμα και το ντύσιμο! Δεν κάθεται με τίποτα!!! Αφού λέω πως όταν μεγαλώσει και θα μπορεί να πάιρνει πρωτοβουλίες, σαν το γυφτάκι θα κυκλοφορεί, άπλυτο και με τη πυτζάμα όλη μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

ninaki εγω θα του βάλω ανανά αυριο στη φρουτόκρεμα και θα σου πώ εντυπώσεις!!Πάντως λένε οτι είναι πολύ νόστιμος..φαντάσου οτι εγω δεν έχω φάει ΠΟΤΕ!!!!Για το αβοκάντο μου είπε η κοπέλα που πήρα τα φρούτα οτι δεν θα του αρέσει και οτι ειναι πολύ μικρο,οτι θα χαλάσω τη φρουτοκρεμα αμα το βάλω..και οτι..ειναι κάτι σαν λιωμένο βουτηρο..και πηγαινει καλήτερα στη κρεατοσουπα!!!!

Πάντως εγώ που έλιωσα λίγο αβοκάντο με το κουτάλι και του το έδωσα σκέτο, ξερογλειφόταν και ήθελε κι άλλο. Συμφωνώ οτι πάει στη σούπα και όχι στα φρούτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλαυκή να σου ζήσουν τα παιδάκια!!4 ε;;και μιλάμε και μεις.. :laugh: :laugh: :laugh:

mama to be να να εκατοστησετε και σεις!!Εμεις γεννηθηκαμε 28 Μαρτίου και είπα να μπω και γω στα μωράκια Απριλίου με μια διαφορά 2-3 μέρες.. :unsure::unsure:

Εμένα πάλι σημερα ουτε να τη δει τη φρουτοκρεμα..έφαγε κατευθειαν φαγητό.. :huh::huh: με το ζορι βέβαια..για να δουμε τωρα τη κρέμα αν θα τη τιμήσει.. :dry:

Εγω γελάω οταν μπαινει στο μπανιο κατευθειαν συντριβανάκι.. :P:P:P αφηστε που μαζευει..απ το κρύο μάλον :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe ΔΗΛΑΔΗ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ!!! ΚΙ ΕΣΕΙΣ 28 ΑΠΡΙΛΗ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΤΕ! ΕΧΘΕΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ 9 ΕΑΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ΑΧ, ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ, ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ!!! ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :kiss:;) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM έγραψε:

MamaToBe ΔΗΛΑΔΗ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ!!! ΚΙ ΕΣΕΙΣ 28 ΑΠΡΙΛΗ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΤΕ! ΕΧΘΕΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ 9 ΕΑΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ΑΧ, ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ, ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ!!! ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :kiss:;) :laugh:

Ναιιιιι, έχεις δίκιο! Είναι εντελώς συνομήλικα τα μπουρμπουληθράκια μας!!! Ο δικός μόυ όμως δεν δέχεται να μπουσουλήσει με τίποτα όπως διάβασα ότι κάνουν τα άλλα τα παιδάκια. Πιάνεται από το πάρκο,στέκεται όρθιος, κάνει 2-3 βήματα και μπουπ πέφτει. Όταν τον βάζω μπρούμυτα, δεν μπορεί να σηκώσει τον ποπο για να μπουσουλήσει :P Α, από βάρος είμαστε 10,200 :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΥΛ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΣΙΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΚΑΤΕΘΕΙΑΝ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΓΔΥΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΨΙΛΟΠΑΓΩΝΟΥΝ ΑΠΟΤΟΜΑ... :dry:

ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΕΜΑΣ! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ Ο 10ΜΗΝΟΣ ΑΝΤΡΑΚΟΣ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ!!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!!!

ΣΩΠΑ ΜΩΡΕ, ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ! ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΜΕ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ... :P

ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ :woohoo: ΦΑΣΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Δεν προλαβαίνω να μπω και πολύ,αλλά μόλις βρω ευκαιρία διαβάζω τα νέα σας. Καλωσορίσατε καινούριες Απριλομανούλες. Εμένα ο Ταρζάν συνεχίζει να γκρεμίζει το σπίτι. Έχει βρει και κόλπο αν δεν θέλει να τον κοιμήσω. Όπως τον έχω αγκαλιά(μόνο έτσι κοιμάται δυστυχώς) σηκώνει τα γόνατα του και με κλωτσάει!!! Βρήκα και εγώ όμως ένα κόλπο για να κάθεται κάπως ήσυχα στην αλλαγή της πάνας. Του δίνω ένα αντικείμενο που δεν έχει ξαναδεί ή που δεν τον αφήνω να παίζει, πχ τα κλειδιά, την κρέμα για τα δόντια κλπ. Έτσι απασχολείται λίγο και τον αλλάζω! Την αλλαξιέρα βέβαια την έχω καταργήσει εδώ και 2 μήνες γιατί κουνιόταν τόσο που φοβόμουν οτι θα μου ξέφευγε και θα έπεφτε. Αλλάζουμε στον καναπέ ή στο κρεβάτι. Με ένα σελτεδάκι φυσικά απο κάτω γιατί...απο σιντριβάνια πάμε καλά. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lazycat έγραψε:

Τι κάνετε κορίτσια; Δεν προλαβαίνω να μπω και πολύ,αλλά μόλις βρω ευκαιρία διαβάζω τα νέα σας. Καλωσορίσατε καινούριες Απριλομανούλες. Εμένα ο Ταρζάν συνεχίζει να γκρεμίζει το σπίτι. Έχει βρει και κόλπο αν δεν θέλει να τον κοιμήσω. Όπως τον έχω αγκαλιά(μόνο έτσι κοιμάται δυστυχώς) σηκώνει τα γόνατα του και με κλωτσάει!!! Βρήκα και εγώ όμως ένα κόλπο για να κάθεται κάπως ήσυχα στην αλλαγή της πάνας. Του δίνω ένα αντικείμενο που δεν έχει ξαναδεί ή που δεν τον αφήνω να παίζει, πχ τα κλειδιά, την κρέμα για τα δόντια κλπ. Έτσι απασχολείται λίγο και τον αλλάζω! Την αλλαξιέρα βέβαια την έχω καταργήσει εδώ και 2 μήνες γιατί κουνιόταν τόσο που φοβόμουν οτι θα μου ξέφευγε και θα έπεφτε. Αλλάζουμε στον καναπέ ή στο κρεβάτι. Με ένα σελτεδάκι φυσικά απο κάτω γιατί...απο σιντριβάνια πάμε καλά. :laugh: :laugh:

Καλά, την αλλαξιέρα την καταργήσαμε κι εμείς προ πολλού! Κατ' αρχάς δεν χώραγε! Πλέον, στο κρεβάτι μας, στο κρεβάτι του, στο πάτωμα, στον καναπέ... :P Άλλαγμα σαλονάτο ο κύριος.. Για δοκιμάστε το! Η αλλαγή παραστάσεων πιάνει ;) Α, και εδώ και 4 μέρες κόψαμε και τον ύπνο στην αγκαλιά!!!!! Τον βάζω στο κρεβάτι του, έχω πάρει και μια καρέκλα να κάθομαι έξω ακριβώς από το κρεβάτι του και να με βλέπει, και του τραγουδάω το¨"πλάθω κουλουράκια" σε repeat εκδοση μέχρι να κοιμηθεί.. Εσείς μπορείτε να χρησιμοποιείτε οποιο τραγουδάκι χαλαρώνει το δικό σας μπουρμπουληθρίνι. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe μην ανησυχείς..Ούτε η δικιά μου η γαϊδάρα μπουσουλάει και είναι και λίγο μεγαλύτερη... :laugh: :laugh: :laugh: Τα ίδια ακριβώς κάνει...Περπατάει αν κρατιέται από κάπου, σηκώνεται όρθια σαν ελατήριο, στέκεται, αλλά από μπουσούλημα τίποτα!!!!!!!Επίσης θέλω να σου πω ότι είναι ένας κούκλος!!!!!!!!!Θεός!!!!!Από τα πιο όμορφα μωράκια!!!Πολύ τσαχπίνικα ματάκια!!!Τον είδα στο ποστ με τις τούρτες! :laugh: :laugh: :laugh:

Καλά ρε κορίτσια πώς τα αλλάζετε στο κρεβάτι ή στον καναπέ;;;Εμένα με πιάνει η μέση μου..Δεν μπορώ να σκύβω... :blush::blush:

Και φυσικά ούτε η δικιά μου χωράει στην αλλαξιέρα, αλλά τη στριμώχνω εγώ... :laugh: :laugh: :laugh: Πλάκα κάνω!!!!!Τη βάζω πλάγια και την αλλάζω..Και πλέον της δίνω και κάτι στα χέρια της για να απασχολείται.. :laugh: :laugh: Όσο για κιλά, η ζουζουνίτσα μου καλά πάει...Σήμερα που τη ζύγισα στη δική μας ζυγαρία, γιατί την προηγούμενη εβδομάδα επιστρέψαμε αυτή που είχαμε νοικιάσει στο μαιευτήριο (άσχετο, αλλά την κράτησα 9 μήνες, 3 τρίμηνα δηλαδή επί 40 ευρώ=120 ευρώ, θα είχα αγοράσει καινούρια με τόσα λεφτά :P:P:P ) ήταν 9600... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

MamaToBe μην ανησυχείς..Ούτε η δικιά μου η γαϊδάρα μπουσουλάει και είναι και λίγο μεγαλύτερη... :laugh: :laugh: :laugh: Τα ίδια ακριβώς κάνει...Περπατάει αν κρατιέται από κάπου, σηκώνεται όρθια σαν ελατήριο, στέκεται, αλλά από μπουσούλημα τίποτα!!!!!!!Επίσης θέλω να σου πω ότι είναι ένας κούκλος!!!!!!!!!Θεός!!!!!Από τα πιο όμορφα μωράκια!!!Πολύ τσαχπίνικα ματάκια!!!Τον είδα στο ποστ με τις τούρτες! :laugh: :laugh: :laugh:

Καλά ρε κορίτσια πώς τα αλλάζετε στο κρεβάτι ή στον καναπέ;;;Εμένα με πιάνει η μέση μου..Δεν μπορώ να σκύβω... :blush::blush:

Και φυσικά ούτε η δικιά μου χωράει στην αλλαξιέρα, αλλά τη στριμώχνω εγώ... :laugh: :laugh: :laugh: Πλάκα κάνω!!!!!Τη βάζω πλάγια και την αλλάζω..Και πλέον της δίνω και κάτι στα χέρια της για να απασχολείται.. :laugh: :laugh: Όσο για κιλά, η ζουζουνίτσα μου καλά πάει...Σήμερα που τη ζύγισα στη δική μας ζυγαρία, γιατί την προηγούμενη εβδομάδα επιστρέψαμε αυτή που είχαμε νοικιάσει στο μαιευτήριο (άσχετο, αλλά την κράτησα 9 μήνες, 3 τρίμηνα δηλαδή επί 40 ευρώ=120 ευρώ, θα είχα αγοράσει καινούρια με τόσα λεφτά :P:P:P ) ήταν 9600... :laugh: :laugh: :laugh:

Ευχαριστώ μπεμπούλα μου!!! Και η δική σου η μπουρμπουληθρίτσα είναι μια ζωγραφιά! Ίσως λόγω κιλών δεν μπουσουλάνε τα μωράκια μας, τι να πω.. Στον καναπε και στο κρεβάτι δεν θα την αλλάζεις και θα στέκεσαι. Θα κάθεσαι μπροστά της κι εσύ και θα την αλλάζεις καθιστή! Αν ήταν να σκύβουμε και γι' αυτό, δεν θα περπατάγαμε όρθιες αλλά σε ορθή γωνία πια! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

Καλώς τα κορίτσια τα καινούρια στην παρεούλα μας! Χρόνια Πόλλά και στα μπουρμπουληθράκια που έκλεισαν τους 9 μήνες!!! Εμείς τους κλείσαμε χτες και σαν ορόσημο έχουμε το μόνιμο πλέον μπα μπα μπα μπα μπα κι εγώ να αναρωτιέμαι ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΘΟΣ?????? :laugh: Εγώ του λέω μα μα μα κι αυτός με κοιτάζει, συλλογιέται για λίγο, χαμογελάει (λέω τώρα θα το πει) και μου αντιγυρίζει πάλι ΜΠΑ ΜΠΑ ΜΠΑ δυνατά αυτή τη φορά! Σαν να λέει "οχι εγω θελω να λέω μπαααα" ο σκατούλης!!! Μεχρι και πΑπου και γιγι λέει ρε παιδιά! όλο το σόι το λεει, μόνο εμένα δεν φωνάζει! έχω σκάσειιιιιιιι! :P Α, ξεκινήσαμε να πίνουμε και απο το μπιμπερό γαλα απο προχτές!!! Γιούυυυυυυυυυυυυυπι! Φιλιά φιλιά σε όλες!!!

Πως σε νιώθω δεν φαντάζεσαι. Και εμένα με έχει φτυσμένη τελείως. Συνέχεια ΜΠΑ ΜΠΑ ΜΠΑ και ΜΑ καθόλου. Αφού να σκεφτείς οτι ακόμα και ο άντρας μου του λέει "πες μαμα αγάπη μου" και αυτός τον κοιτάει μες στο στόμα λες και του είπε να πει την πιο δύσκολη λέξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και καλώς ήρθατε οι νέες στην παρέα μας.

Κορίτσια εγώ ακόμα τον αλλάζω στην αλλαξιέρα αν και δεν χωράει αλλά τουλάχιστον φοβάται να στρυφογυρίσει. Μια φορά που είπα να τον αλλάξω στο κρεβάτι τον κυνηγούσα στο στρώμα. Βρήκε άπλα και είπε να αλωνήσει χωρίς μπιμπιλίνο. Καλα χαρές που έκανε :):):)

Σήμερα και εμάς ξύπνησε δύο φορές μόνο για γάλα και ξανακοιμήθηκε. Πως να μην πεινάσει όταν όλη μέρα (λόγω των δοντιών) την βγάζει με τρία γεύματα γάλα (και δεν το πίνει όλο) και μια κρέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ καθε μέρα βάζουμε στον μικρό μας τραγουδάκια. Ο άντρας μου έχει κατεβάσει οτι υπάρχει σε παιδικό τραγουδάκι. :):):) Τα βάζουμε κάθε μέρα στο dvd και κάθετε και παίζει αρκετή ώρα με τα παιχνίδια του ακουγοντάς τα ρίχνοντας που και που καμια κλεφτή ματιά στην οθόνη. Εχει ξεχωρίσει κάποια που του αρέσουν πολύ και με το που ξεκινάνε θα κοιτάξει την οθόνη και θα αρχίσει να χτυπά χέρια πόδια ή θα μείνει ακίνητος και θα παρακολουθεί. Ετσι κάνω αρκετές δουλειές όσο ο μικρός μας παίζει. Του αρέσουν πάαααααααααααααααααρα πολύ.

Σήμερα του έχουμε βάλει τους αριθμούς. Να μαθαίνει σιγά σιγά :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Konstantinast εγώ της τα βάζω από 4 μηνών (ίσως και πιο νωρίς) αυτά τα τραγουδάκια και τρελαίνεται...Πλέον με το που βάζουμε το dvd και αλλάζει η οθόνη της τηλεόρασης, καταλαβαίνει ότι θα ακούσει τα τραγουδάκια της και αρχίζει να φωνάζει και να χορεύει πριν καν αρχίσουν τα τραγούδια...Και κάθεται τον καναπέ ΚΥΡΙΑ και κουνιέται μπρος πίσω ή κουνάει τα χέρια της...Τρελαίνεται σου λέω!!!!!

Έχουν πολύ πλάκα... :laugh: :laugh: Κι εγώ της βάζω τους αριθμούς και τα χρώματα!!! :laugh: :laugh: :laugh: Αλλά δεν τα έχει μάθει ακόμα!!!!Είναι τουβλάκι... :P:P:P :laugh: :laugh:

Αχ κορίτσια εγώ δεν έχω παράπονο..Μαλλιάζει η γλώσσα της όλη μέρα..Μαμά και μπαμπά...Οπότε είμαστε και οι δύο ευχαριστημένοι..Επίσης λέει μαμ, μπουμ, νιαι, τατατατατα και παπαπαπαπα το παπάκι... :laugh: :laugh: :laugh: Και όποτε βλέπει τον μπαμπάκα μου, λέει ΠΑΠ-ΠΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ....

Και καμιά φορά λέει για-για...Αλλά μαμά και μπαμπά λέει πεντακάθαρα!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα και εμείς του βάζαμε τραγουδάκια απο πολύ νωρίς αλλά τοτε απλά καθόταν και τα ακουγε τώρα χορεύει, χτυπά χέρια πόδια, γελάει αλωνίζει το σαλόνι. Άλλη φάση! Πές μου μετά πως να κρατηθείς και να μην τον ρουφήξεις στα φιλιά? :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ έλα ντε...Εγώ δεν κρατιέμαι...Όταν γυριζω από τη δουλειά, την ρουφάω...Την τρώω ολόκληρη..Αλλά έλα που τώρα δεν κάθεται το θηριάκι, γιατί θέλει να αλωνίζει.... :laugh: :laugh: :laugh: Με το ζόρι την κρατάω τη μουσίτσα...Αλλά το βράδυ που κοιμάται πάω συνέχεια και τη φιλάω, τη ρουφάω, τη μυρίζω.... :P:P:P:P

Αχ τι τέλεια μυρωδίτσα έχουν;;;;Την μυρίζω και σπάει η καρδιά μου από λαχτάρα... :cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά όταν γυρίζω απο την δουλειά τι φιλιά του δίνω αλλά το βράδυ δεν τολμώ να πλησιάσω να τον φιλήσω γιατί ξυπνάει κατευθείαν. Πολλές φορές που δεν κρατήθηκα και του έδωσα φιλάκι μετά με κράτησε μέχρι τις 2 ξύπνια. Επίσης αυτό που με τρελαίνει είναι όταν μετά το μπάνιο του βάζω κρεμούλα και του κάνω ελαφρό μασαζάκι. Όταν κάνει ααααααα και έτσι όπως κάθεται ακίνητος και το ευχαριστιέται το ρουφας ή δεν το ρουφάς? :P:P:P Μάνα είμαι και εγώ πόσο να αντισταθώ?????????? :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...