Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Χμμμ νινακι δοντια δε θα βγαλει αλλα προς το παρον τουλαχιστον οποτε αυτο το αποκλειω. Εχω δοκιμασεινα κανω νεους συνδιασμους εχω βαλει νεες γευσεις αλλα αυτος τα ιδια. Αλλαξα κ την ωρα του φαγητου, το εβαλα την ωρα των φρουτων αλλα ο κυριος τα ιδια.. Το μεσημεριανο ουτε νατο φτυσει ενω τα φρουτα τα αλλαξε τα φωτα!! Τι να κανω, του δινω οσοθελει και μετα συμπληρωνω με γαλα...

Ποτεδεν τον εχω πιεσει να φαει κ δεν προκειται να το κανω, δε μπορω τα μποουκωμενα μωρα!!

Σημερα το μαναρι μου με αφησε αφωνη!!!! Εκει που παιζαμε στο χαλι προσπαθουσε να σηκωθει μονος του και τελικα τα καταφερε!!! Σηκωθηκε ολομοναχος χωρις να κρατηθει αποπουθενα και εμεινε ορθιος ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ για 10 ολοκληραδευτερολεπτα!!!!!!!!!!!! Μεχρι που εκανε και το πρωτο του βηματακι η ψυχουλα μου!!!!!! Δεν ξερω μπορει να εκανε και δευτερομπορει να εμενε κ αλλο ορθιος μοναχουλης του αλλα χαρηκα τοσο που φωναξα τον αντρα μου να σηκωθει (ειναι κρεβατωμενος) και τρομαξε ο μικρουλης οποτε μπαμ κ κατω με το κωλαρακι!!!!!!!!!!!!!!! Αχ τι χαρα ηταν αυτη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο Λενάκι!!! Θα περπατήσει γρήγορα το μωρουλίνι!!! Μάλλον τότε περνάει φάση, σου λέω κι εμένα τα ίδια μου έκανε μέχρι που αποφάσισε να το φάει. Τι να κάνουμε υπομονή. Απλά κι εγώ οπως κι εσύ στενοχωριόμαστε γιατί θέλουμε να παίρνουνε βιταμίνες είτε από φρούτα και λαχανικά, είτε από κρέας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε συμπεθέρα τί νέα είναι αυτά...Σηκώθηκε κιόλας το θηριάκι;;;; :laugh: :laugh: Καλά, εσείς είστε πολύ μπροστά..Και σου το είπα και χθες..Σε ένα μήνα το πολύ θα περπατάει ο Αναστασάκος!!!!

Κατερινούλα θέλω κι εγώ pm να γίνουμ φίλες στο facebook...Όσο για την πρόταση συμπεθεριού, λέω να σας τιμήσω κι εσάς..Να παντρευτεί και τους δυο η κορούλα μου... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εφούλα δοντάκια θα είναι σίγουρα..Εγώ δίνω στην Ιωάννα 210ml. 210 είναι σκέτο το νερό.

Α!!Λενάκι μου είχε πει μια φίλη μου ότι μεγαλώνοντας κόβουν το φαγητό..Η κόρη της ενώ ηταν φαγανή, όταν άρχισε να περπατάει σταμάτησε νατρώει..Γυρίζουν όλο το σπίτι για να φάει 5 κουταλιές...Δεν ξέρω αν είναι αυτό και σε 'σας..

Όσο για την κορούλα μου, επιτέλους σηκωνόμαστε από ξαπλωμένες καθιστές στο κωλαράκι...Χθες το έκανε και 15 φορές που την είχα στο κρεβάτι μου... :laugh: :laugh: Επιτέλους!!!!Να δούμε τώρα θα μπουσουλήσει;;;;;Γιατί πρέπει να μάθουμε ή να μπουσουλάμε ή να περπατάμε...Πώς θα κυνηγάμε τον Αναστασάκο που είναι γρήγορος;;;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω θέλω φιλίες στο facebook :(:(:( :laugh: :laugh: :laugh:

λενάκι και μένα μου το χει κάνει αυτό..μπορεί να περνάει κάποια φάση..Σε λίγο καιρό θα ξαναφάει όπως πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ο μικρός μας χτές το βράδυ έκανε πυρετό 38,1. Πήρα την παιδίατρο μου είπε να του δώσω ντεπόν και να τον παρακολουθώ ανα τρείς ώρες. Ευτυχώς το βράδυ δεν έκανε καθόλου με το ντεπόν του έπεσε αλλά το πρωί να σου το 38,3. Το απόγευμα έχουμε ραντεβού να τον δεί. Εύχομαι να είναι απο τα δοντάκια του. Το βράδυ εδώ και δύο εβδομάδες δεν κοιμάται καθόλου ανα μια με μιάμιση ώρα ξυπνάει. Την μία για να πιεί γάλα, την άλλη για πιπίλα και αρκετές φορές για αγκαλίτσα και πάλι νανι. Ξεκίνησα δουλειά και σηκώνομαι 6.30. Ευτυχώωωωωωωωωωωως κορίτσια έχουμε δουλειά και βρίσκομαι σε κίνηση όλη την ώρα γιατί σε αντίθετη περίπτωση μαξιλαράκι ο εκτυπωτής και νάνι νάνι.

Και εμένα ο μικρός έχει κόψει το φαγητό ειδικά το μεσημεριανό έχουμε πολύ καιρό να το τιμήσουμε. Την φρουτόκρεμα την έχουμε σταματήσει εδώ και πολύ καιρό γιατί με το που έτρωγε μια κουταλιά την έφτεινε και ας του άλλαζα τα φρουτα. Τι κρέμα έβαζα μέσα, τι μπισκοτάκια τίποτα ανένδοτος. Σημερα όμως ο άντρας μου του έδωσε μια μπανάνα αφου πρώτα την έλιωσε με ένα πιρούνι και την έφαγε την μισή και μισό μήλο με τον ίδιο τρόπο.

Αναμενόμενα όμως όλα αυτά γιατί σκάνε τα δύο απο πάνω δοντάκια του.

Ταλαιπωρούνται τα μωράκια μας αλλά τι να κάνουμε υπομονή και θα περάσουν όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου λετε τωρα????

ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ

λενα σηκωθηκε ο δικος σου????

τα παιδακια μας μεγαλωσαν

σημερα η δικια μου χαιρεταγε τον πατερα της το πρωι που εφευγε για δουλεια

θελει συνεχεια να ειναι ορθια και πιανεται απο το τραπεζακι και περναει απεναντι στον καναπε

πωπω θα αρχισουμε το κυνηγι.

παντως αυτο το πονηρο χαμογελο οταν μπουσουλαει σα τρελο γυρω γυρω

και εγω της λεω που πας????? ειναι ολα τα λεφτα

της εβαλα και εγω 210 νερο και δε τα ηπιε

τι ναπω??

εγω θα συνεχισω να της βαζω τοσο παντως

να ειμαι καλυμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinast έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια ο μικρός μας χτές το βράδυ έκανε πυρετό 38,1. Πήρα την παιδίατρο μου είπε να του δώσω ντεπόν και να τον παρακολουθώ ανα τρείς ώρες. Ευτυχώς το βράδυ δεν έκανε καθόλου με το ντεπόν του έπεσε αλλά το πρωί να σου το 38,3. Το απόγευμα έχουμε ραντεβού να τον δεί. Εύχομαι να είναι απο τα δοντάκια του. Το βράδυ εδώ και δύο εβδομάδες δεν κοιμάται καθόλου ανα μια με μιάμιση ώρα ξυπνάει. Την μία για να πιεί γάλα, την άλλη για πιπίλα και αρκετές φορές για αγκαλίτσα και πάλι νανι. Ξεκίνησα δουλειά και σηκώνομαι 6.30. Ευτυχώωωωωωωωωωωως κορίτσια έχουμε δουλειά και βρίσκομαι σε κίνηση όλη την ώρα γιατί σε αντίθετη περίπτωση μαξιλαράκι ο εκτυπωτής και νάνι νάνι.

Και εμένα ο μικρός έχει κόψει το φαγητό ειδικά το μεσημεριανό έχουμε πολύ καιρό να το τιμήσουμε. Την φρουτόκρεμα την έχουμε σταματήσει εδώ και πολύ καιρό γιατί με το που έτρωγε μια κουταλιά την έφτεινε και ας του άλλαζα τα φρουτα. Τι κρέμα έβαζα μέσα, τι μπισκοτάκια τίποτα ανένδοτος. Σημερα όμως ο άντρας μου του έδωσε μια μπανάνα αφου πρώτα την έλιωσε με ένα πιρούνι και την έφαγε την μισή και μισό μήλο με τον ίδιο τρόπο.

Αναμενόμενα όμως όλα αυτά γιατί σκάνε τα δύο απο πάνω δοντάκια του.

Ταλαιπωρούνται τα μωράκια μας αλλά τι να κάνουμε υπομονή και θα περάσουν όλα.

Περαστικά σας :kiss:

Κι εμένα τα ίδια μου έκανε με τα φαγητά και τελικά έσκασαν δοντάκια. Μετά έφτιαξε λίγο, τώρα τρώει σχεδόν κανονικά... Για να δούμε... Φάσεις περνάνε τα μωράκια μας, υπομονη... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες καλημέρα!!!!!!Τι μου κάνετε;;;Τι κάνουν τα μωράκια σας;;;;

Θα ήθελα τη γνώμη σας..

Λέω να σταματήσω το άλεσμα στα φαγητά της μικρής μου...Η τουλάχιστον να το δοκιμάσω..Το Σαββατοκύριακο που δε δουλεύω και θα είμαι σπίτι, λέω να επιχειρήσω να της βράσω καλά τα λαχανικά της και το κρεατάκι της, να της τα λιωσω με το πιρουνάκι και να της δώσω να φάει έτσι λίγο λίγο...Το ίδιο και στα φρούτα..Χθες που το είπα στην πεθερά μου, η οποία την κρατάει κιολας, τώρα που δουλεύω, το απόγευμα της έδωσε μπανανούλα έτσι..Την έβαλε στο πιατάκι της, την πάτησε με το πιρούνι και την έφαγε μια χαρούλα...Επίσης έχω αρχίσει να της δίνω ψίχα από τα κουλούρια Θεσσαλονίκης..Ξέρετε, μικρές μπουκίτσες..

Τη βλέπω ότι τα παίζει στο στόμα της, πολλές φορές τα μασάει κιόλας και μετά τα καταπίνει..Και χαίρεται η ψυχούλα μου..Το γιατρό που τον ρώτησα είπε ότι μπορώ να το δοκιμάσω, αλλά με προσοχή μην πνιγεί... :dry::dry:

Επίσης βρε κορίτσια από χθες η σκατούλα μου έχει αρχίσει και "τρίζει" τα δόντια της.. Κλείνει το στόμα, κολλάει τα δόντια της και κάνει θόρυφο..όχι σαν να μασάει...Αλλιώς..Καταλάβατε τι εννοώ;;; :laugh: :laugh: :laugh: Κι όσο της λέω μη, κακό κτλ τόσο το κάνει...Τί να κάνω;;;Προφανώς τώρα τα "ανκάλυψε" και της αρέσει ο θόρυβος!!!! Αλλά εγώ φοβάμια μήπως τα χαλάσει τα δοντάκια της έτσι!!!!

Κωνσταντινάκι μου πώς είναι σήμερα το νινάκι σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγουλίνι!!!! καλημέρα...

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Γωγώ είμαι της άποψης ότι αφού έφαγε την μπανάνα έτσι και το ψωμί, μάλλον θα μπορέσει να φάει και τα υπόλοιπα. Δοκίμασέ το να πάρουμε κι εμείς μετά σειρά, οι λίγο μικρότεροι... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Κωνσταντιναστ περαστικα σας και γρηγορα ευχομαι!

Τζουλιανα το ελπιζω τι να πω, γιατι οσο παει τρωει ολο κ λιγοτερο. Καικανει μια χαρα ο κυριος οταν βλεπει οτι του ετοιμαζω το γαλα!! Το χαμογελο μεχρι τα αυτια φτανει!

Αχ Εφη τι ωραια που μπουσουλαει το ζουζουνισου!! Τρελα ειναι να αλωνιζει ετσι το σπιτι!

Παρεπιπτοντωςειναι η yolle στον ΑΝΤ1!

Γωγουλα μου αν της δινεις λιγη λιγη ψιχα δενεχει προβλημα.

Αυτο με το αλεσμα το εχω κανει κ εγω, του τα αλεθω πολυ χοντρα, δηλ εχει αρκετα κομματακια μεσα, τα μασαει, τα λιωνει κ τα καταπινει.

Αχ κ αυτο με τα δοντια.... Απο οταν μεγαλωσαν λιγο τα πανω δοντακια του το κανει!!! Απαισιος θορυβος!! Φρικτος!! Φανταζομαι οτι το κανουν επειδη τωρα ανακαλυψαν τα δοντακια τους και πως θα το κοψουν, γιατι αυτο αν το κανουν μακροχρονια δημιουργει προβληματα στα δοντακια. Ο αδερφος μου το εκανε απο μωρο κ του ειχαν παρειειδικο μασελακι γιανα μη φθειρονται τα δοντια. Κ τωρα το κανει καμια φορα στον υπνο του καιειναι εφιαλτικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!!και γω ειχα δοκιμάσει να μην το αλέθω τελείως το φαγητό αλλά δυστηχως δεν το τίμησε..μπορει να φταίει βέβαια και το ότι δεν εχει δοντια ακομα!!

εμενα ο δικος μου οπου να ναι θα περπατήσει!!Μπουσουλάει..πάει παντού!!Πάει στα τραπ΄πεζια τα φερνει ολα κάτω!!τι να σας πώ..χαρά και απελπισια μαζι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ!

ΠΩ ΠΩ, ΔΕ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ;;;

ΛΟΙΠΟΝ, ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΦΙΛΑΚΙΑ(ΡΟΥΦΑΜΕ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΗΧΟ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΣΑΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙΑ), ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΙΑ ΑΝΟΙΓΟΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΑΛΑΜΗ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΨΗΛΑ, ΚΑΝΟΥΜΕ ΖΗΛΙΑ(Ο ΕΝΑΣ ΔΕΙΚΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΜΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΧΕΡΙΟΥ-ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ-) ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΜΕ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΤΩ ΔΟΝΤΙΑ, ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ, ΓΟΝΑΤΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ(ΧΙΧΙΧΙΧΙΧ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ) ΚΑΙ ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΟΡΘΙΕΣ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10"!!! ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑΤΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΠΟ!

ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΜΑΕΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΛΕΣΜΕΝΟ!!! :woohoo: ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΣΚΑΣΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΣΑΓΕ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΕ ΚΙΟΛΑΣ! ;)

ΑΥΤΑ!

ΥΓ:ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ! :(

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala Denim μας έχει φάει λάχανο η μικρή σου..Εμάς αρνείται πεισματικά να κάνει παλαμάκια...Ζήλια χθες της το έκανα πρώτη φορά, οπότε δεν το έχουμε μάθει ακόμα...χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Φιλάκια, γεια και κουπεπε κάνουμε κι εμείς... :laugh: :laugh: Πολύ γέλιο!!!

Εμένα η φαγάνα μου τρωει τα πάντα...Δεν κάνει διακρίσεις!!!!! :P:P:P

Όταν λες ότι σηκώνεται και στέκεται μόνη της, εννοείς χωρίς να κρατιέται από πουθενά;;;;;;Στον αέρα;;;;;;; :blink::blink: Μπράβοοοοοοοοοο..Καλά εσείς είστε πολύ προχωημένες γυναίκες!!!! :laugh: :laugh: Και φαγητά κανονικά τρώτε....Μας φφάγατε όλες λάχανο!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΕ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΟΛ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΙΟ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΕ!

ΟΠΟΤΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΘΑΙΝΩ

ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ! ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΑΛΛΑ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΓΥΦΤΙΚΟ ΣΚΕΠΑΡΝΙ! ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ

ΝΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΤΕΚΕΤΑΙ!!! ΑΣΕ ΟΑΝ ΠΙΑΝΕΑΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΟΕ!!! ΦΕΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝ ΚΑ! ΕΧΘΕΣ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΒΑΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΨΑΧΝΕ Ο ΑΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ. ΜΟΥ ΛΕΕΙ:ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΕΣΥ;; ΟΧΙ ΤΟΥ ΛΕΩ! ΨΑΧΝΕΙ ΑΠΟ ΔΩ, ΨΑΧΝΕΙ ΑΠΟ ΕΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΡΙΣΙ ΚΑΤΩ ΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ!! Α, ΛΑΤΑΛΑΒΑ ΜΥ ΛΕΕΙ, Η ΠΕΥ ΤΟ ΠΗΡΕ... :laugh: ΚΑΛΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κατάλαβα!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

κατι χρονια DeniM να τα πούμε!!!

μεγάλωσε πολύ το κοριτσάκι σου και είναι μια κούκλα απ ότι βλέπω!!Μπράβο να τη χαιρεσαι!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΖΟΥΛ ΜΟΥ! ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΠΟΜΠΙΡΑΚΟ ΣΟΥ!!!

ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΤΕ;;; ΒΡΕ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ! ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΙΓΚΗΠΑΚΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την DeniM!!!

Καλέ μπράβο!!! Στέκεται μόνη της;;;; :woohoo: :woohoo: Εμένα μόνο όταν του κρατάμε τα χεράκια... Αλλά θέλει όλη την ώρα να είναι όρθιος, δεν κάθεται στιγμή... Κορίτσια εσάς κοιμούνται όλη τη νύχτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κοιμάται, αλλά μέχρι να κοιμηθεί...τα χεράκια μου τα φτήνουν απο το κούνα- κούνα. Μερικές φορές μισοξυπνάει και μουρμουράει, αλλά του δίνω την πιπίλα και συνεχίζει τον ύπνο. Συνήθως κοιμάται 9-10 ώρες. Εμείς τον έχουμε ακόμα στο δωμάτιο μας. Εσείς τα έχετε στο δωμάτιο τους κορίτσια ή μαζί σας; Ήταν δύσκολη η μετάβαση; Εμείς λέμε γύρω στον χρόνο να τον βγάλουμε.

as1cEUX8v--0010MDAwMHwwMDAxMjM1ZHxPIG1wZW1wb3lsaXMgbWFzIGVpbmFpIA.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...