Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Καλά ρε Κατερινάκι για 4-5 κιλά λες;;;;Πλάκα μας κάνεις;;; :laugh: :laugh: :laugh: Εμείς λέμε για 10 +.... :angry::angry::angry:

Λοιπόν περίμενε κι εμάς..όταν θα μας έχουν μείνει 5 κιλά μόνο για χάσιμο, ξεκινάς κι εσύ.. :laugh: :laugh: :laugh:

Να πορευόμαστε όλες μαζί... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mpempoula16 έγραψε:

Καλά ρε Κατερινάκι για 4-5 κιλά λες;;;;Πλάκα μας κάνεις;;; :laugh: :laugh: :laugh: Εμείς λέμε για 10 +.... :angry::angry::angry:

Λοιπόν περίμενε κι εμάς..όταν θα μας έχουν μείνει 5 κιλά μόνο για χάσιμο, ξεκινάς κι εσύ.. :laugh: :laugh: :laugh:

Να πορευόμαστε όλες μαζί... :P:P:P

Αααααααα, με βολεύει πολύ. Αλλά μέχρι τότε πολύ φοβάμαι ότι θα έχω πάρει άλλα τόσα :unsure::lol: Δεν κρατιέμαι... Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει ενώ γενικοτερα είμαι συγκρατημένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι εμείς έχουμε συμπεθεράψει με το Μιτσάκι. Τη νυφούλα μας τη λένε Βασιλική. :kiss::kiss::kiss:

Βρε Γωγούλα από τις φωτό δε μου φαίνεσαι και παχουλή.

Ουτε εσύ βρε Λένα μου φαινεσαι παχουλή. Τελικά τι έγινε; Εκανες τεστάκι;

Πάντως και εγώ 10 κιλά θέλω να χάσω αλλά αν συνεχίσω έτσι δεν το βλέπω. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα εγω το βράζω μέχρι να χουχλάσει..Εισαι έγκυος;;;η δεν ξερεις ακομα;πάει και η δίαιτα..χιχι..περιμένουμε νέα!!

Κοριτσια εγω σήμερα πήρα πάνα βρακάκι..γιατι ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ!!!τον κυνηγάω με το σκατό στο κώλο να του βάλω τη πάνα!!Καλύτερα η πάνα βρακάκι απ οτι βλέπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana, είναι καλές ε;Απο πόσα κιλά μπορούμε να τις χρησιμοποιουμε; Ο δικός μου είναι αρκετά αδύνατος. Και εγώ έχω βαρεθεί να παλεύουμε για να του βάλω την πάνα! Χαρά στο κουράγιο σας κορίτσια με τις δίαιτες. Εγώ είμαι πολύ λιχούδα και δεν αντέχω. Τα κιλά της εγκυμοσύνης τα είχα ήδη χάσει όταν βγήκα απο το μαιευτήριο (μόνο 8 ήταν βέβαια...), αλλά γενικά θα έπρεπε να χάσω...Δεν αντέχω όμως χωρίς γλυκαααα

as1cEUX8v--0010MDAwMHwwMDAxMjM1ZHxPIG1wZW1wb3lsaXMgbWFzIGVpbmFpIA.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lazycat καλύτερα απο πριν!!!Και για να τις βγάζεις έχει αυτοκόλητα στα πλαινά που τα σκίζεις..οπώτε δεν έχεις πρόβλημα αμα έχει κακά να λερωθεί..Νομίζω αρχίζει απο 5 νούμερο..απο 12 κιλά..Εμένα είναι 11 κιλά.Μια χαρά του είναι.Τα pampers πήρα και έχει και ωραιες φιγούρες απο θέμα εμφανισης..όχι οτι ενδιαφέρει και πολύ αυτο..Πάντως χτες το απογευμα τις πήρα και ειμαι ευχαριστημενη μεχρι στιγμής!!!

φιλάκια!!!

Η φωτογραφία τέλεια!!Δική σας είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Όπως σας είχα πει χθες είχαμε παιδίατρο και κάναμε εμβόλιο... Πρέπει να μας άκουσε όλο το Ψυχικό :( Μόλις το μωρό είδε το παιδίατρο τσίριζε από το φόβο του και ξεκίνησε το κλάμα. Δεν σταμάτησε μέχρι που βγήκαμε από το δωμάτιο... Τον λυπήθηκα γιατί μπορεί να έκλαιγε αλλά αυτή τη φορά σήκωνε τα χεράκια του για να τον πάρω και με κοιτούσε με ένα σπαρακτικό βλέμμα :(:(

Κατα τα άλλα το νινί μου είναι 9.150 και 75,5 πόντους και όλα μια χαρά. Ξεκινάμε ψάρι σε 15 μέρες, αυγό από τον 10ο μήνα και μπορούμε πια να τρώμε απ' όλα τα λαχανικά (κυρίως ο,τιδήποτε πράσινο) και φρούτα. Θα του προσθέσω επίσης στην διατροφή του μακαρονάκια και ρυζάκι. Όλα καλά λοιπόν :)

Τώρα για την διαιτά μας, έχω να σας πω ότι πήραμε χθες με τον άντρα μου κάτι νοστιμότατα γλυκά τα οποία και τσάκισα μόλις κοιμήθηκε το μωρό. Τι θα κάνω; Πως θα μπω σε ένα πρόγραμμα; Βλέπω να ανοίγω αντί να μπαίνω.... :unsure: και πολύ στενοχωριέμαι... Μα να μην μπορώ να βάλω ένα φρένο... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρά και σείς νινάκι!!το καημένο κατάλαβε οτι θα το "τσίμπαγε" η παιδίατρος για αυτο φοβήθηκε!

όσο για τη δίαιτα κάπου διάβασα μια καλή!!!τρως οτι θες και μετα κάνεις ιππασία!!ΣΕ 10 μερες το άλογο θα χει μείνει μισό!!χιχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!!!Γενικα η χτεσινη μερα ηταν πολυ χαλια... εδιωξαν τον αντρα μου απο τη δουλεια και τελικα μου ηρθε μια ωραιοτατη και κατακοκκινη περιοδος!! Καλαπου περιμενα και δεν εκανα παλι τεστ... Αλλα τωρα το πηρα πατριωτικα και θα ψησω τον αντρα μου να προσπαθησουμε για το δευτερο!!

Χαχαχαχαχαχα τζουλιανα ωραια διαιτα!! Το αλογο μας λειπει μονο.. Εγω τσακισα κατι σοκολατακια παλι σημερα... Αλλα εχασα ενα κιλο! Καλο κ αυτο..

Ρε σεις ο μικρος εχει κανειμια κοιλια τεραστια!! Εχει κατι αδυνατα χερακια κατι αδυνατα μπουτακια κμια κοιλια πολυ μεγαλη.Σαν τα μωρα της Αιθιοπειας ειναι!! χαχαχαχα αλλα η παιδιατρος λεει πως θα ψηλωσει κ πως ειναι φυσιολογικο. 9600 ειναι και 76 ποντους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ο δικός μου είναι περίπου 8 κιλά τώρα, άρα έχουμε μέλλον. Η φωτογραφία είναι απο την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι μας. :)

as1cEUX8v--0010MDAwMHwwMDAxMjM1ZHxPIG1wZW1wb3lsaXMgbWFzIGVpbmFpIA.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

μια χαρά και σείς νινάκι!!το καημένο κατάλαβε οτι θα το "τσίμπαγε" η παιδίατρος για αυτο φοβήθηκε!

όσο για τη δίαιτα κάπου διάβασα μια καλή!!!τρως οτι θες και μετα κάνεις ιππασία!!ΣΕ 10 μερες το άλογο θα χει μείνει μισό!!χιχι..

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να 'μαστε και εμείς.

Πείτε με άσχετη τελείως αλλά θα πώ την αλήθεια δεν μπορούσα με τίποτα να σας βρώ. Πήγαν το θέμα στο "Τοκετός και Μαιευτήριο" και εγώ έμπαινα στο "Περιοχή για νέα μελη". Επιτέλους σας βρήκα. Τέλως πάντων.

Αύριο ξεκινάω δουλειά και πολύ το σκέφτομαι. Το μυαλό μου θα είναι συνέχεια στον Στάθη μας είναι σίγουρο. Μα πως πέρασε ο καιρός! Βλέπω εγω θα με πάρουν τα ζουμια πρωι-πρωι.

Λοιπόν πήγαμε παιδίατρο και είμαστε 78 πόντους και 9450. Την προηγούμενη εβδομάδα ταλαιπωρησε τον αντρούλη μας μια ήπια ωτίτιδα και είχε και βήχα. Δώσαμε στον μικρό μας για τέσσερις μέρες αντιβίωση και τώρα όλα καλά. Βγαζουμε και άλλα δύο δοντάκια απο πάνω (έχουμε δύο ήδη κάτω) και μας πέσαν όλα μαζί. Να μην σας πώ για τις διάρροιες που έχει. Βρε κορίτσια πάρα πολλές φορές την ημέρα και η γιατρός είπε οτι είναι απο τα δόντια.Το ίδιο και τα δικά σας? Είναι και ο πωπός μας ελαφρώς κόκκινος και τώρα οταν τον πλένω δυσανασχετεί λίγο γιατί μαλλον τον τσούζει.

Απο φαγητά τρώμε τα πάντα εκτός απο αυγό και ψάρι. Κρέατα αρνι-κατσίκι-μοσχάρι-κοτόπουλο με ζυμαρικά ή πατάτες ή τραχανά, λαχανικά τα πάντα εκτός απο φασολάκια και ντομάτα και φρούτα τα πάντα.

Ξεκινήσαμε με γιαουρτάκι της Δελτα αλλά επειδή δεν το έτρωγε του πήραμε της Νουλάκ και του αρέσει πολύ.

Όσον αφορά το θέμα της διαιτας το αφήνω ασχολίαστο απο την πλευρά μου γιατί αν σκεφτώ τα γλυκά μόνο που τρώω κατά την διαρκεια της ημέρας στάνταρ είμαι συν κατι κιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana εμένα ο μικρός μου φοράει μπιμπιλίνα παμπερς νούμερο πέντε λες οι πάνες βρακάκι να του κάνουν το 5 να τις δοκιμάσω? Επίσης όσον αφορά για το βράσιμο του νερού εμένα μου είπε να συνεχίσω να το βράζω στον βραστήρα να το αφήνω να κρυώνει και μετά να του το δινω όχι κατευθείαν απο την βρύση. Και εμφιαλωμένο μόνο σε περιπτωση που πάμε κάπου εκτός και τελειώσει το δικό του.

Κορίτσια τα μπουκάλια τα αποστειρώνεται? Εγώ τα βάζω ακομα στον αποστειρωτή γιατι δεν αργώ καθόλου αν και μου είπε η παιδίατρος να σταματήσω και να τα πλένω με υγρό πιάτων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρααααααα!!!!!!Το Σαββατοκύριακο έλειπα, αλλά τώρα επέστρεψα δριμύτερη...

Κατερινούλα μια χαρά είναι το μαναράκι σου..Αρχίζετε κι εσείς ψαράκι ε;;;Μόνο εμείς δεν τρώμε τελικά...Επίσης ο μικρούλης είναι πολύ ψηλός!!!!Μπράβο!!!Τελικά η δικιά μου είναι κοντούλα!! :laugh: :laugh: :laugh:

Juliana κι εγώ εδώ και μια εβδομάδα χρησιμοποιώ πάνες βρακάκια..Αλλά είμαι πιστή στα Libero..Νομίζω ότι είναι πιο βολικά..Καλύτερα από τις απλές πάνες..Εγώ της πήρα το νούμερο 5 και της είναι μια χρούλα παρόλο που δεν είμαστε σε αυτά τα κιλά..Η δικιά μου είναι σχεόν 9,5 κιλά, αλλά οι πάνες είναι νομίζω από 10 ή 11..Αλλά εγώ ούτως ή άλλως πάντα τις φορούσα μεγαλύτερες, γιατί με τις μικρές της έβγαιναν τα τσισάκια της...]

Βρε κορίτσια βρείτε μου και μια λύση στο πρόβλημά μου..Κάθε φορά που κάνει κακάκια της την πλένω..Και από τα τσίσα την πλένω 1-2 φορές την ημέρα..Αλλά δεν μπορώ άλλο..Μου έχει κοπεί η μέση.Δεν μπορώ να τη σηκώνω..Λυγίζουν τα χέρια μου και μερικές φορές νομίζω ότι θα μου πέσει..Τα πατάει τα πόδια της στο νεροχύτη, αλλά όλο το βάρος πέφτει πάνω μου..Εσείς πώς τα πλένετε βρε κορίτσια;;;Έχω κοπεί...

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Κωννσταντινάκι μου εγώ έκοψα την αποστείρωση στον 5ο μήνα..Τα πλένω με απορρυπαντικό πιάτων ΠΡΟΔΕΡΜ...

Κορίτσια έχασα ένα κιλό....Και συνεχίζω ακάθεκτη... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα

χαθηκαμε

ακομα τρεχει η μυτουλα μας και εχει λιγο βηχα κυριως οταν κοιμαται

αλλα κατα τα αλλα ειμαστε καλα

εγω γωγω μου τη πλενω στο νιπτιρα

τα ποδια της τα εχω πανω στο παγκο και χωνω το πισινο της κατω απο τη βρυση

δε ξερω αν καταλαβες τη σταση...

μια χαρα με βολευει

εχω χασει λιγο τα νεα σας αλλα τωρα ειμαι παλι εδω, εως τη δευτερα που επιστρεφω στη δουλεια

μετα θα δουμε πως θα βγει το προγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: Κορίτσια!!!!!

Έσκασαν και τα 2 πάνω δοντάκια :woohoo: Καταλαβαίνετε έτσι, δοντάκια, εμβόλιο... περάσαμε ένα πολύ εύκολο Σαββατοκύριακο :ohmy: :woohoo: :woohoo:

konstantinast κι εγώ έτσι ήμουν όταν ξεκίνησα δουλειά και ακόμη μου λείπει αλλά μη νομίζεις θέλεις και λίγο να βγεις από το σπίτι... Τώρα το έχω συνηθίσει... Με παίρνει τηλέφωνο και η μάμα μου και τον ακούω συνέχεια, του μιλάω και φαντάζομαι εδώ στο γραφείο θα λένε η τρελή... :P Επίσης την αποστείρωση την έκοψα στον 6ο.

Γωγώ ναι το μωρό είναι ψηλό :lol: Αν θέλετε μπορείτε να μας κάνετε γαμπρό σας.... :lol::lol: Σήμερα ξεκίνησα και την δίαιτα για άλλη μια φορά... Για να δούμε, για να δούμε, θα αντέξω;;;;;;;;; :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχτές πρώτη μέρα στην δουλειά. Περιττό να σας πώ οτι είχαμε τόση πολύ δουλειά που δεν κατάλαβα πότε πέρασε η ώρα να επιστρέψω σπίτι στους άντρες μου (ο αντρας μου έχει πάρει άδεια και κρατάει τον μικρό μας μεχρι να τον αναλάβει η γιαγιά). Βέβαια το μυαλό μου ήταν συνέχεια στον μικρό αλλά δεν πήρα κανένα τηλέφωνο σπίτι (ναι ναι ναι πιστέψτε το αλήθεια είναι) γιατί ειμαι 100% σίγουρη οτι θα γινόμουν ρεζίλι.Με το που θα άκουγα απο μέσα τον Στάθη μας...σνιφ σνιφ.

Θα συνηθίσω και εγώ κάθε αρχή και δύσκολη.

Λοιπόν μπεμπούλα μου μετά και την δική σου εμπειρία απο τις πάνες βρακάκι θα τις πάρω και εγώ. Απλά θα πάρω παμπερς γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένη.Όσον αφορά το πλύσιμο στον νιπτήρα σε καταλαβαίνω και σε νιώθω απόλυτα. Το μόνο που έχω να σου πώ είναι αυτό που κάνει μια φίλη μου η οποία πλένει τον πωπό της μικρής της στον νεροχύτη της κουζίνας. Επείδη είναι μεγαλύτερος και βαθύς και η βρύση είναι πολύ ψηλά την στηρίζει στα ποδαράκια της και την πλένει και είναι πολύ βολικό και ξεκουραστο. Ασε που μετακινεί την βρυση αριστερα δεξια και την ξεπλένει και καλύτερα. Μου το είπε αλλά εγώ να μην σου λέω ψέματα δεν το έχω κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess άντε βούρ για το δεύτερο!!!και μένα έχει κοιλίτσα ο χοντρούλης μου!!!Υψος ύψος!!Εμένα στις 4-01 που πήγαμε παιδιατρο ήταν 10.600 και 77 πόντοι.

Η πάνα βρακάκι καλή όντως αλλά..δεν είναι και για πολλές ώρες απ ότι διαπίστωσα,καθώς είναι πιο λεπτή απ τις συνιθησμένες πάνες.

ninaki καλη αρχή με τα δοντάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελιες

νινακι δοντακια ακουω??

μπραβο με το καλο και τα υπολοιπα

πως ειναι τα μικρα σας σε αυτη την ηλικια?

εμενα εχει μια εβδομαδα που ειναι πολυ ανησυχη και γκρινιαρα

δε κοιμαται το βραδυ και θελει συνεχεια να ειναι κρεμασμενη πανω μου

εχω γινει κουρελι

ηταν αρρωστουλα και ηταν φυσικο να μην ειναι στα καλυτερα της

αλλα τωρα ειναι καλα

τι να της φταιει?

σκεφτομαι τα δοντακια. μαλλον κατι τετοιο θα ειναι

σκεφτομαι να της αυξησω και το γαλα το βραδυ

αλλα γενικοτερα δε τρωει πολυ

τωρα τρωει 180 ml

εσας ποσο γαλα πινουν?

konstantinast και εγω ξεκιναω δουλεια τη δευτερα

εχω αγχωθει λιγακι

εχουν αλλαξει τοσο πολυ τα πραγματα

ασε που αν συνεχισει η κορη μου να μη κοιμαται

σιγουρα θα με περνει ο υπνος πανω στο γραφειο μου

τοσα χρονια δεν εχω πιει καφε

μαλλον ηρθε η ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας

Ο γιος μου είναι άρρωστος έχει γρίππη και πολύ λίγο πυρετό :(

Ειναι κλειστή η μυτούλα και δεν μπορεί και συνέχεια νευριάζει και κλαίει :( Ψες πολύ λίγο κοιμήθηκε

πήρα τον παιδίατρο και μου είπε για πυρετό το calpon και για την μυτούλα ένα φυσιολογικό ορό 1-2 σταγόνες κάθε 4 ώρες !

Τον λυπάμαι τον καημενούλη :( Ούτε το γαλατάκι του το βράδυ δεν το ήθελε έκανε και μια φορά λίγο εμετό οπόταν δεν τον πίεσα καθόλου !

Ελπίζω να του περάσει και να μην πάει για πολλές μέρες. Ο γιατρός την πέμπτη το βράδυ μπορεί να μας δει και ελπίζω να καλυτερέψει μέχρι αύριο !!! Και το βράδυ να κοιμηθεί για να ηρεμήσει !

Δοντάκια ακόμη τίποτα εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango περαστικά σας!!!

Εφούλαμάλλον τα δοντάκια θα είναι γιατί κι εμένα πριν σκάσουν αυτά τα συμπτώματα είχε... Και δεν έτρωγε καλά ειδικά την φρουτόκρεμα. Και λίγη γκρίνια είχε και συνέχεια αγκαλίτσες ήθελε. Όχι όμως πολλά πράγματα. Ένα βράδυ δεν κοιμήθηκε, είχε πολλά σάλια και έβαζε ο,τιδήποτε έβρισκε στο στόμα... Καλά αυτό το έκανε ούτως ή άλλως...

Τώρα γάλα εγώ του κάνω 240 και το πίνει, καμιά φορά όμως αφήνει 50ml. Εσύ φαντάζομαι εννοείς 180 νερό + το γάλα που κάνει 210;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινάκι ούτε ένα δόντι ακόμα!!!!

κορίτσια αφήστε και μένα χάλια είναι!!εχει μυξούλες σήμερα..και πολύ γκρίνια!!τα βράδια ξυπνάει κλαίγοντας τον κοιμίζω πηγαινοντάς τον βόλτες γυρω γύρω στο δωμάτιο και με το που τον βάζω κάτω πάλι τα ίδια!!!Τωρα τον βάζω στο κρεβάτι μου και βολευεται..πάνω μου!!Δεν νομίζω να πεινάει..240 γρ πινει το βράδι...εχε χαρη να μου κάνει πυρετο!!Του έβαλα θερμόμετρο και είχε 37,3..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινακι!!!!!!!!!!!!!! Τιβλεπω εκει!!!! Εχετε βαλει στο ματι τη νυφη μου????????????????

Καλη αρχη μετα δοντακια!! Και κανενα απο τα επομενα να μη σας ταλαιπωρησει!

Εφη μαλλον τα δοντακια θαειναι... κεμενα ετσι ηταν, οταν εβγαλε τα δοντια εκανε κ διαρροια.

Μανγκο περαστικα σας...

Τζουλιανα μπορει να ερχεται η ωρα να βγαλετε το πρωτο σας δοντακι!!!!!

Κοριτσιαεμενα ο μικρος εχει πανω απο 2 βδομαδες να φαει μεσημεριανο... Τρωει 5-6 κουταλιες και το υπολοιπο ουτε να του το πλησιασω δε θελει!!! Αρχιζει κ φωναζει με το που το βλεπει το κουταλι.. Οταν παωνα του κανω γαλα(δεν το κανω αμεσως, μετα απο κανενα τεταρτακι) κανει σαν τρελος!!! Χτυπιεται πανω κατω καιφωναζει απο τη χαρα του.. τι να κανω? καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

Νινακι!!!!!!!!!!!!!! Τιβλεπω εκει!!!! Εχετε βαλει στο ματι τη νυφη μου????????????????

Καλη αρχη μετα δοντακια!! Και κανενα απο τα επομενα να μη σας ταλαιπωρησει!

Εφη μαλλον τα δοντακια θαειναι... κεμενα ετσι ηταν, οταν εβγαλε τα δοντια εκανε κ διαρροια.

Μανγκο περαστικα σας...

Τζουλιανα μπορει να ερχεται η ωρα να βγαλετε το πρωτο σας δοντακι!!!!!

Κοριτσια εμενα ο μικρος εχει πανω απο 2 βδομαδες να φαει μεσημεριανο... Τρωει 5-6 κουταλιες και το υπολοιπο ουτε να του το πλησιασω δε θελει!!! Αρχιζει κ φωναζει με το που το βλεπει το κουταλι.. Οταν παωνα του κανω γαλα(δεν το κανω αμεσως, μετα απο κανενα τεταρτακι) κανει σαν τρελος!!! Χτυπιεται πανω κατω καιφωναζει απο τη χαρα του.. τι να κανω? καμια ιδεα?

Λενάκι όχι, απλά είπα μήπως δεν έχει γαμπρό αλλά τελικά είδα ότι έχει το όμορφο νινί σου!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Εμένα πάλι δεν έτρωγε φρουτόκρεμα για 2 εβδομάδες... :( Και αυτό που έκανα ήταν να μην τον πιέζω και ξαφνικά την έφαγε χωρίς ταλαιπωρία. Υπέθεσα ότι ήταν περίοδος των δοντιών και τελικά έσκασαν. Μήπως ειναι κι εσένα σε αυτή τη φάση; Αλλιώς μήπως να του αλλάξεις λίγο τις γεύσεις; Να του προσθέσεις κανένα καινούργιο λαχανικό, ρυζάκι κάτι που δεν έχει ξαναφάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...