Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαιευτηριο "γαια" στο ερρικος ντυναν


grousi

Recommended Posts

Κοριτσια και εγω στη γαια γεννησα στις 7/6και συμφωνω απολυτα με την madrid05 βεβαια σε μενα εμεινε μεσα το πρωτο βραδυ η μαμα μου και μου ειπε ο γιατρος μου επειδη ειναι το πρωτο βραδυ μπορουνε να μεινουνε επισης στο μεσημεριανο επισκεπτηριο ο μπαμπας μας εμενε μαζι μου!!!

Επειδη εχω περασει και απο αλλο μιευτηριο και μαλιστα πιο ακριβο απο την γαια εχω να πω οτι ειναι καταπληκτικο και απο εξηπυρετηση οι κοπελες οτι χρειαστηκα πολυ γρηγορα μου το εφερναν!!!ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!!ακομα και στην θερμοκυτιδα που χρειαστηκε ο μικρος ηταν πολυ προθυμοι να μου εξυγησουνε τα παντα!!!

Ψηφιζω γαια με χιλια!!!!!!! :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

koritsia kalhmera!k mena o giatros moy ειναι στο γαια αλλα μου δινει τη δυνατοτητα για το ελενα αν θελω.μου δηλωνει βεβαια οτι δεν εμπιστευεται τους αναισθησιολογους κ καλο θα ηταν να μη το επιλεξω.βεβαια το ταμειο μου παρεχει μονοικλινο δωρεαν στο ελενα...δε ξερω τι να κανω...πειτε μου τη γνωμη σας :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 ,την γνώμη μου για το ΓΑΙΑ την έχω παραθέσει παραπάνω και είναι η καλύτερη, αλλά εγώ είχα να επιλέξω μεταξύ δυο ιδιωτικών(ΓΑΙΑ και ΜΗΤΕΡΑ) και μπορούσα να κάνω πιο εύκολα την επιλογή(είχα δει και τα δυο).

Στην περίπτωση σου τώρα ...τι να πώ!Είναι αρκετά τα χρήματα για να επιλέξεις έτσι εύκολα το ιδιωτικό.Νομίζω οτι μονόκλινο στο Ελενα θα είναι μια χαρά.Ολα τα άλλα είναι χρήματα για υπηρεσίες ...ξενοδοχειακές.Ουσιαστικά δεν πιστεύω οτι τα ιδιωτικά σου προσφέρουν κάτι παραπάνω από αυτό.Τώρα οι γιατροί μας να ξέρεις οτι είναι και επαγγελματίες και έχουν και κάποιο κέρδος με το να σε "σπρώξουν" προς μια επιλογή.Ακόμα και ο δικός μου με συμβούλευε να επιλέξω το ΓΑΙΑ, πιστεύω επειδή θα είχε κάποιο ποσοστό παραπάνω.

Γιατί να μην έχει εμπιστοσύνη στους αναισθισιολόγους?Εκτος να έχει κάποιον συγκεκριμένο στο νου του, διαφορετικά μου ακούγετε λίγο σαν δικαιολογία....

Μάλλον θα επέλεγα Ελενα...είναι πολλά τα λεφτα!!!Και όλα είναι για ανέσεις 4 ημερών!Στο μονόκλινο μια χαρά θα είσαι.Δεν θα το αγοράσουμε κιόλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια καλημέρα! Γέννησα στις 6/7 στο Γαία και θα ήθελα να αναφέρω κάποια πράγματα γι αυτό.

Δεν έχω αντίρρηση οτι σε γενικές γραμμές μου άφησε μια καλή εικόνα αλλά συνέβησαν και δυο-τρία γεγονότα που δεν μ'αρεσαν καθόλου. Το σημαντικότερο για μενα ήταν η τελευταία μέρα οπού μου είπαν θα μου κάνουν ένα σεμινάριο για την φροντίδα του μωρού και τελικά το μόνο που μου κάνανε ήταν να του βγάλουν το κορμάκι του μαιευτηρίου και να του φορέσουν το δικό του!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Δεν έχω άλλο παιδάκι και καταλαβαίνετε δεν είχα ιδέα και οταν πήγα στο σπίτι είχα στην κυριολεξία πελαγώσει. Επιμένουν τόσο για τον μητρικό θηλασμό και όχι στο να ενημερώσουν μια μανούλα για τα βασικά!!! Πραγματικά σ' αυτό απογοητεύτηκα!

Στο σύνολο του προσωπικού θα έλεγα οτι είναι εξυπηρετικοί αλλά ρε κορίτσια είναι και κάτι ¨φρούτα¨ θεόξυνα εκεί μέσα. Για παράδειγμα μία μου έσπασε τρείς φορές την φλέβα, της είπα οτι πονάω κι αντί να ζητήσει συγγνώμη μου είπε με στυλάκι αν δεν πονέσεις πώς θα γίνει;Για χαστούκια ήταν! Επίσης μας χρέωσαν κάτι εξτρα εξετάσεις χώρις να τις θέλουμε αλλά στο τέλος τις αφαίρεσαν γιατί σηκώσαμε και λίγο την φωνή.

Ένα απο τα θετικά του νοσοκομείου είναι το λογιστήριο. Τί εννοώ; Σου φτοίαχνουν τα χαρτιά που χρειάζονται να κατατεθούν στις υπηρεσίες πολύ αναλυτικά και δεν χάνεις τον μπούσουλα. Πολύ καλή εξυπηρέτηση το λογιστήριο και μπράβο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να συμφωνήσω και εγώ για το λογιστήριο(ξεχασα να το αναφέρω).Εξυπηρετικότατοι και μας εγραψαν πάνω στους φακέλους αναλυτικότατα τι θα ζητήσει το ΙΚΑ, τι ο ΟΑΕΔ και τι αλλο πρέπει να έχουμε!

Οσο για "σεμινάριο" για την φροντίδα του μωρού η αλήθεια είναι οτι ήταν πολύ συνοπτικό αλλά δεν μπορω να πω οτι περίμενα κάτι παραπάνω.Και στο ΜΗΤΕΡΑ που είδα το αντίστοιχο με μια φίλη που γεννησε εκεί ήταν τα ίδια.

Μας έδειξε η μαία πως θα αλλάζουμε πάνα, θα το πλένουμε τοπικά, θα περιποιηθούμε τον ομφάλιο λώρο και το έντυσε.Ισως εξαρταται και σε ποια κοπέλα θα πέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, εγώ γέννησα το πρώτο μου παιδάκι στο Γαία τον Απρίλιο φυσιολογικά.

Οι μαίες του ορόφου ήταν όλες πολύ συμπαθητικές, χαμογελαστές και εξυπηρετικές και με εντυπωσίασε το γεγονός ότι έδειχναν να αγαπάνε πολύ τη δουλειά τους.

Στον τοκετό μου που κράτησε περίπου 9 ώρες, στην πρώτη βάρδια ήταν ευγενικές και σωστές, αλλά ψυχρές, στη βραδυνή όμως που ήταν και η πιο κρίσιμη γιατί γέννησα μεσάνυχτα, ήρθαν δυο κοπέλες που με βοήθησαν σαν να ήταν οι κολλητές μου! ΚΑι δεν είχα κάνει καμία προετοιμασία! Στις εξωθήσεις μου είπαν και είχα τα πόδια μου στις μέσες τους για να κρατάω κόντρα για καλύτερο σπρώξιμο!!! Και δε με άφησαν να απελπιστώ (ήμουν στα πρόθυρα επειδή η διαστολή μου είχε κολλήσει στο 4 για πολλές ώρες!!!!)

Το δωμάτιο πολύ ωραίο και παρέχουν τα πάντα, τα οποία βεβαίως τα χρεώνουν (σερβιέτες κλπ , μέχρι και το ξυλαράκι με το οποίο μου έσπασαν τα νερά!!!) Επίσης πολύ ωραίο φαγητό!

Είχα δυστυχώς και εμπειρία μονάδας νεογνών, και χωρίς να είμαι ειδική νομίζω ότι υπήρχε καλή υποδομή και προσωπικο,

Πράγματι οργανωμένο λογιστήριο.

Και όντως με βοήθησαν πολύ στο θέμα του θηλασμού με δική τους πρωτοβουλία και χαίρομαι γιατί παρόλο που πέρασα από στάδιο ματωμένων θηλών και αργότερα πυρετούη και αρχής μαστίτιδας, τελικά τα κατάφερα και συνεχίζω μέχρι σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου τις καλυτερες εντυπώσεις που αποκομισα απο το Γαια.

Γεννησα 12-7-2010 με καισαρική.

Με βοήθησαν πάρα πολύ όλοι και με την επισκληρίδιο και με τους φόβους μου γενικότερα, μάλιστα η αναισθησιολόγος ήταν πάνω απο το κεφάλι μου συνέχεια να με ησυχάζει!

Τα δωμάτια πεντακάθαρα και άνετα, κάθε πρωι μας έκαναν καθαριοτητα, όταν άδιαζε ένα δωμάτιο απο όλες τις κοπέλες (το ειδα κι εγώ κι ο άντρας μου) βγάζανε μέχρι και τα κρεβατια απο μέσα.

Το φαγητο ειναι πολύ νοστιμο και περιποιημένο για νοσοκομειο.

Όλες οι κοπέλες ευγενεστατες και πρόθυμες να εξυπηρετησουν.

Προσωπικά με βοήθησαν τόσο στο θηλασμό όσο δε περιγράφεται. Αν δεν ήταν αυτες δε νομιζω να τα ειχα καταφέρει!

Το λογιστήριο άψογο, με αναλυτικές χρεώσεις και ξεχωριστές οδηγίες και φακέλους για κάθε οργανισμό (ΙΚΑ, ΟΑΕΔ κλπ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΑΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΞΑΛΛΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΡΩΤΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΣΑΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΡΙΚΟς ΝΤΥΝΑΝ ΔΙΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΧΡΙΑΣΤΩ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΑΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΞΑΛΛΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΡΩΤΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΣΑΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΡΙΚΟς ΝΤΥΝΑΝ ΔΙΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΧΡΙΑΣΤΩ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

δεν εχω λογια για το γαια.κ να φανταστειτε οτι ειχα την επιλογη να γεννησω δωρεαν στο ελενα,λογω του οτι το προσφερε η ασφαλεια μου.ο γιατρος μου ειναι ο γκιζελης κ ειναι εξαιρετικος,οπως ολη η διαχειριση κ εξυπηρετηση του γαια,ασυναγωνιστες οι τιμες,οργανωμενο λογιστηριο,,εγραψα λεπτομερως τις εντυπωσεις μου στο μαιευτηριο.

ειναι πανω απο το κεφαλι σου ανα πασα ωρα το ζητησεις κ βοηθουν στο θηλασμο με ζηλο.ωστοσο εγω δε τα καταφερα λογω του οτι πετρωσε το στηθος μου επι 6 μερες δε καταφερα να το μαλακωσω με αποτελεσμα να παω σε μαστιτιδα κ τελικα να κοψω το θηλασμο.,εφοσον δεν εβγαινε καθολου.

οσες γεννησατε γαια,ποιο γιατρο ειχατε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gw sto gaia gennisa 24/11/2010 kai o giatros moy legete MOYTSINAS GIWRGOS. einai apo tin xalkida opos kai gw. mporw na pw oti itan ola katapliktika kai pentaka8ara. apsogi eksipiretisi apo oles tis kopeles ekei stin pteriga moy kai boi8eia me to parapanw!!! sigoyra 8a ksanapaw pali kai twra idika poy egine pali meiwsi timologioy apo -20% ews -50% stis times!!!!! apisteyto!!!!! protoporia GAIA!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

κοριτσια καλησπερα.εγω γεννησα στο γαι πριν απο 6 μηνες και εχω να πω μονο τα καλυτερα!εμεινα σε 4κλινο μρ 2 μπανια οποτε ουσιαστικα ηταν ενα μπανιο ανα 2 γυναικες, οι κοπελες εκει ηταν εξυπηρετικοτατες και οι μαιες πολυ βοηθητικες!ο,τι χρειαστηκα μου το εξηγησαν αμεσως! ζητησα και αποκλειστικο θηλασμο και μου φερναν το μωρο οταν εκλαιγε και με βοηθουσαν καθε φορα!ολα ηταν τελεια!σας το συστηνω ανεπιφυλαχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...