Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρύπημα αυτιών. Πότε;;;


DeniM

Recommended Posts

εγω παλι παρ΄όλοπου ενα απο τα φετιχ μου ειναι τα σκουλαρικια δεν θα τρυπισω τα αυτια της κορης μου!

οταν μεγαλωσει και αποφασισει ποσες τρυπες και που B) .... θα τις κανει σιγουρα μονη της!

διασκεδαζω αφανταστα οταν η Μαρια-Ιωαννα ενω φορα ροζ-φουξια με ρωτουν :¨δικο σας το αγορακι?¨

και απαντω:

ναι και το φουξια ειναι το αγαπημενο του χρωμα.¨¨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήμουνα 4 ...δε θα ξεχάσω ποτέ τον πόνο και το αίμα που έτρεχε ...ναι αίμα !!!

τώρα αν και ακόμα ειναι ανοικτές δεν φοράω σκουλαρίκια ...δεν τα πολύ χωνεύω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κοράκλα μου είναι 1,5...

Πάντα δεν μου "καθόταν" στο μάτι, όταν έβλεπα κοριτσάκια στην ηλικία της κόρης μου (και μικρότερα απ'την κόρη μου), να έχουν τρυπιμένα αυτάκια και να τους φοράνε χρυσά σκουλαρίκια κτλ.

Δεν μου άρεσε καθόλου το θέαμα (δεν ξέρω γιατί)...

Η κόρη μου όταν μεγαλώσει και θελήσει να φορέσει σκουλαρίκια,

ας πάει να τρυπίσει τα αυτάκια της...

Δεν έχουν λόγο για πολλά (όπως πχ το όνομά τους),

τουλάχιστον όσον αφορά το σώμα τους κτλ ας αποφασίζου τα ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με τις προλαλησασες!!! Ειναι βαρβαρο και επικινδυνο!!! :ohmy:

Ταλαιπωρουμε ενα μωρο για τη δικη μας ματαιοδοξια;γιατι; :unsure:

Θα σου πω μονο οτι στους παιδικους σταθμους που εχω δουλεψει,απαγορευα στους γονεις να φορανε σκουλαρικια(στραβωμουτσουνιαζανε πολλοι βεβαια,αλλα εμενα με ενοιαζε μονο η ασφαλεια των παιδιων!) κι αυτο γιατι πολλες φορες ειχαμε ατυχηματα...σε ενα κοριτσακι μαλιστα,πανω στο παιχνιδι μπλεχτηκε το σκουλαρικι του στο ρουχο του αλλου παιδιου και σκιστηκε το αυτακι του τελειως!!! :(

Αλλωστε η κορουλα σου ειναι ηδη τοσο ομορφη που δε χρειαζεται τιποτα αλλο! ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΡΥΠΗΜΑ ΑΥΤΙΩΝ ? ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑΤΟΥΑΖ = ΠΟΤΕ!!!!

ΕΔΩ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ 1 ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΗΠΩΣ ΠΟΝΕΣΕΙ , ΕΣΥ 8Α ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ??? ΕΓΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕ , ΒΡΙΖΩ ΤΗΝ 8ΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΓΕ ΣΤΑ 11 Κ ΕΠΑ8Α ΑΛΛΕΡΓΙΑ Κ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΑΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΛΕΙΣΑΝ ΟΙ ΤΡΥΠΕΣ!)

ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ Η 8ΕΑ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΣΟΟΡΡΥΥ (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕΥΤΕΡΟΚΛΑΣΣΑΤΗ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

διασκεδαζω αφανταστα οταν η Μαρια-Ιωαννα ενω φορα ροζ-φουξια με ρωτουν :¨δικο σας το αγορακι?¨

και απαντω:

ναι και το φουξια ειναι το αγαπημενο του χρωμα.¨¨

:ohmy::huh: :woohoo:

σε ρωτανε συχνα?????? :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

δηλαδη να μη ρωτησω εγω ποτε επιτρεπεται το τρυπημα στο φρυδι;;; :woohoo: αστειο ητανε λεμε..

:laugh: :laugh: :laugh:

Σωσω για το φρυδι δε ξερω αλλα για το φαλι μετα που κοβει τα παμπερς για ευνοητους λογους... :silly: :P

Μπελλ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΡΥΠΗΜΑ ΑΥΤΙΩΝ ? ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑΤΟΥΑΖ = ΠΟΤΕ!!!!

ΕΔΩ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ 1 ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΗΠΩΣ ΠΟΝΕΣΕΙ , ΕΣΥ 8Α ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ??? ΕΓΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕ , ΒΡΙΖΩ ΤΗΝ 8ΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΓΕ ΣΤΑ 11 Κ ΕΠΑ8Α ΑΛΛΕΡΓΙΑ Κ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΑΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΛΕΙΣΑΝ ΟΙ ΤΡΥΠΕΣ!)

ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ Η 8ΕΑ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΣΟΟΡΡΥΥ (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕΥΤΕΡΟΚΛΑΣΣΑΤΗ !

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥΡΙΤΑΝΗ!!!! :P:P

ΑΚΟΥ ΤΑΤΟΥΑΖ ΠΟΤΕ................

ΑΜΑ ΣΟΥ ΡΘΕΙ ΜΩΡΕ ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΑΕΤΟ ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙς....

ΘΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙς ΤΟ ΠΕΤΣΙ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΤΕΟ ??? 8Α ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΛΕΙΖΕΡ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΕΙ ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΡΙΖΕΣ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ Κ ΑΠΟ ΜΑΝΗ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

juliax έγραψε:

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥΡΙΤΑΝΗ!!!! :P:P

ΑΚΟΥ ΤΑΤΟΥΑΖ ΠΟΤΕ................

ΑΜΑ ΣΟΥ ΡΘΕΙ ΜΩΡΕ ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΑΕΤΟ ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙς....

ΘΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΕΙς ΤΟ ΠΕΤΣΙ?????[/quote:11egwrvv]

H aderfi mou ekane tatoo sta 21 tis otan itan foititria sti Thessaloniki

Tora einai 25 kai i mama mou AKOMA den to kserei!!!

Nomizo oti tha tis erxotan kolpos! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :blink::blink::blink::blink::blink::dry::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου τρυπησε η μαμα μου τα αυτια οταν πηγα νηπιαγωγειο μπορει και πρωτη δημοτικου, παντως θυμαμαι οτι το ηθελα, αυτες οι τρυπες δεν κλεισαν ακομα και ας κανω καιρο να βαλω σκουλαρικια δυο αλλες που εκανα στα 20 αν κανω καιρο να βαλω ψιλοκλεινουν, τωρα στην κορη μου δεν σκεφτομαι καθολου να της τρυπησω τα αυτια, παλια ηταν και στη μοδα ολα τα κοριτσακια πανω κατω θελαν τωρα εχει ξεπεραστει μονο οταν το θελησει εκεινη και μου το ζητησει θα τα τρυπησω αλλα και παλι να εχει παει γυμνασιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΤΕΟ ??? 8Α ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΛΕΙΖΕΡ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΕΙ ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΡΙΖΕΣ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ Κ ΑΠΟ ΜΑΝΗ ...

ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΛΕΣ.....

ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΥΖΟΜΑΣΤΕ ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 16, (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ...) ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑΤΟΥΑΖ... :unsure:

ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΛΑ... ΣΕ ΑΦΘΟΝΙΑ!!! ;)

ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΑΤΟΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...

ΤΙ ΛΕΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ? ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΚΑΙ Η ΧΕΝΝΑ ΣΥΝΝΕΦΟ... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

Γεια σας εγώ θα έλεγα το παιδί να τρυπάει τα αυτιά του όταν είναι μοράκι γιατί τώρα ειθελε να τα τρυπήσει αλλά μετά από λίγο καιρό το ένα αυτί της βουσκοσε και μετά έβγαζε πυο μετα που ευτιαξε έπαθε και το άλλο το ίδιο δεν μπορούσε να κοιμιθει και ή τρύπα της μεγάλο σε γιαυτό εγώ θα κάνω στην άλλη μου κόρη τα σκουλαρίκια όταν είναι 1ος έτους γιατί θα τα έχει δεν θα πρέπει να τα γυρίζει και αν πάθει κάτι δεν θα το θυματε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...