Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια... Εγώ διανύω τη 3η μέρα..κ συνεχίζουμε δυναμικά.. ανυπομονώ για τις επαφές.. @Starrr ποτέ να ξεκινήσω επαφές 10η με 18?αναλόγως πότε θα κάνω ωορηξια ε.. 

Καλημέρα!!!αν κάνεις τεστ ωορρηξίας το καλύτερο να έρχεσαι σε επαφή ανά δύο μέρες και όταν δεις το θετικό κάθε μέρα για τρεις μέρες!αυτό είναι το ιδανικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα Starrr μου!!! Όλα καλά να σου πάνε κ βοήθεια μας ή Παναγία μέρα που είναι!!! Εγώ 27η μερα στην αναμονή!!! Έχω τέτοιο αγχος!!! Έχω πόνους ξινιλες κ πρησμενο στηθος!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έρθει το πολυπόθητο θετικό τέστ!!!???.Να σε ρωτήσω κάτι επειδή θυμάμαι ότι είχες κάνει ΑΜΗ πόσο σου είχε βγει και τι σου είπε ο γιατρός σου ; Έκανα ξσιργ. Και βγήκε 2,47ng/ml αλλά μπερδεύτηκα δεν ξέρω άμα είναι καλή η τιμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πήγα στον γιατρό χθες, για τις επαφές είπε μέρα παρά μέρα και όταν δω το θετικό τεστ και πριν από αυτό. Τον άλλο μήνα θα κάνω ορμονολογικες και από τη νέα χρονιά θα δω και τις υπόλοιπες εξετάσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έρθει το πολυπόθητο θετικό τέστ!!!???.Να σε ρωτήσω κάτι επειδή θυμάμαι ότι είχες κάνει ΑΜΗ πόσο σου είχε βγει και τι σου είπε ο γιατρός σου ; Έκανα ξσιργ. Και βγήκε 2,47ng/ml αλλά μπερδεύτηκα δεν ξέρω άμα είναι καλή η τιμή

Καλημέρα!!! Ναι είχα κάνει όλες τις ορμονολογικες και ΑΜΗ εμένα ήταν πολύ χαμηλή 1.03 αλλά αυτή δεν έχει σχέση με τη σύλληψη αλλά με τα ωάρια που μας απομενουν!!! Καλή είναι η δικιά σου έχει σχέση κ με την ηλικία μας εγώ είμαι 35 κ δεν έχω πολλά περιθώρια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα!!! Ναι είχα κάνει όλες τις ορμονολογικες και ΑΜΗ εμένα ήταν πολύ χαμηλή 1.03 αλλά αυτή δεν έχει σχέση με τη σύλληψη αλλά με τα ωάρια που μας απομενουν!!! Καλή είναι η δικιά σου έχει σχέση κ με την ηλικία μας εγώ είμαι 35 κ δεν έχω πολλά περιθώρια!!! 

Καλά και εγώ 34 είμαι δεν είμαι και μικρή!λίγο που είδα νομίζω και εσύ είσαι μέσα στα όρια!!!!Δεν ξέρω πολύ δεν την αναγνωρίζουν αυτή την εξέταση!!!εμένα δεν μπόρεσε να δει τα ωοθυλάκια στον υπέρηχο γ αυτό με έβαλε να την κάνω!!!πάντως αν οι υπόλοιπες ορμόνες είναι καλές  δεν υπάρχει θέμα νομίζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα!!! Ναι είχα κάνει όλες τις ορμονολογικες και ΑΜΗ εμένα ήταν πολύ χαμηλή 1.03 αλλά αυτή δεν έχει σχέση με τη σύλληψη αλλά με τα ωάρια που μας απομενουν!!! Καλή είναι η δικιά σου έχει σχέση κ με την ηλικία μας εγώ είμαι 35 κ δεν έχω πολλά περιθώρια!!! 

Στο μυαλό μου είσαι, γιατί λόγω ηλικίας θα τις κάνω νωρίτερα από το εξάμηνο προσπαθειών τις εξετάσεις. Τουλάχιστον αν υπάρχει κάτι να το ξέρω εγκαίρως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια... Εγώ διανύω τη 3η μέρα..κ συνεχίζουμε δυναμικά.. ανυπομονώ για τις επαφές.. @Starrr ποτέ να ξεκινήσω επαφές 10η με 18?αναλόγως πότε θα κάνω ωορηξια ε.. 

Εμεις ξανά θα έχουμε μέρα παρά μέρα όσο μπορούμε, αν δνε έχει πάλι κάνα ταξίδι ο άντρας μου. Μέχρι 24η ημέρα. Για μένα που έχω μεγαλύτερους κύκλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα... 8η μερα μετα την ωορηξια και εχω θερμοκρασια 36,8... Ειναι υποδειξη χαμηληε προγεστερονης? Πρεπει να ειναι πανω απο 37?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν !!! Πόσες από σας έχετε πάει στο μοναστήρι της Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

Κοριτσια καλημερα... 8η μερα μετα την ωορηξια και εχω θερμοκρασια 36,8... Ειναι υποδειξη χαμηληε προγεστερονης? Πρεπει να ειναι πανω απο 37?

Καλημερα !!κ εγώ 6 μέρα κ είναι ακριβώς η ίδια θερμοκρασία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

Κοριτσια καλημερα... 8η μερα μετα την ωορηξια και εχω θερμοκρασια 36,8... Ειναι υποδειξη χαμηληε προγεστερονης? Πρεπει να ειναι πανω απο 37?

Όχι κια χαρά είναι. Εξαρτάται την κάθε γυναίκα. Κ πόσο είχες στην ωορρηξια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!σας διαβάζω κορίτσια απλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω. ... ποιες περιμένουν ακόμα? Εγώ λογικά είμαι στις γονιμες αλλά οι επαφές είναι μηδενικες. ....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Καλημερα !!κ εγώ 6 μέρα κ είναι ακριβώς η ίδια θερμοκρασία ! 

Μακαρι να ειναι θετικο σημαδι :) Ωορηξια ειχα 36,2..  5η μερα ανεβηκε στο 36,9 εχθες 36,6 και σημερα 36,8... Αλλα δεν νομιζω να ειναι ο τυχερος μου κυκλος... 10 και 11 μερα επαφη και ωορηξια 14η.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γειά σας!!!!σας διαβάζω κορίτσια απλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω. ... ποιες περιμένουν ακόμα? Εγώ λογικά είμαι στις γονιμες αλλά οι επαφές είναι μηδενικες. ....???

Εγω να μην αδιαθετησω περιμενω!!!! :) Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. Ειμαι 35η μερα κ ακομα δεν ηρθε η περιοδος ειχα κανει τεστ 30η κ 33η αρνητικα, περιμενω να δω ποσο θα φτασει? γιατι δεν εχω σταθερο κυκλο. Εσεις τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλημερα κοριτσια. Ειμαι 35η μερα κ ακομα δεν ηρθε η περιοδος ειχα κανει τεστ 30η κ 33η αρνητικα, περιμενω να δω ποσο θα φτασει? γιατι δεν εχω σταθερο κυκλο. Εσεις τι κανετε;

Προσωπικά προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου επειδή αδιαθετησα.. σου εύχομαι ολόψυχα να μην αδιαθετησες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2018 at 11:49 ΠΜ, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημερα κ απο μενα σε ολες! εγω 19η μερα σημερα κ εδω κ πολλες μερες πρησμενο στηθος, περιμενω να αδιαθετησω 29-30 . Το σαββατο φευγουμε για ενα ταξιδακι κ θα επιστρεψουμε 28 , ελπιζω να εχω ιντερνετ εκει για να σας διαβαζω κ να σας λεω κ τα νεα μου (συμπτωματα) , το καλο ειναι πως επειδη θα λειπω τις ημερες της αναμονης δεν θα το σκεφτομαι πολυ πιστευω. Κοριτσι ,@Σταυρι πρσπαθησε να μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ! ασε την καθημερινοτητα σου να κυλησει νορμαλ κ βρες να ασχοληθεις κ με κατι αλλο! Να ας πουμε κατσε φτιαξε ενα γλυκακι θα σου φτιαξει τη διαθεση και θα φτιαξεις κ τη διαθεση των γυρω σου με το γλυκακι ! πρεπει να ειμαστε αισιοδοξες κ δυνατες κ ξερετε πολυ καλα ολες πως ειμαστε δυνατες ! ?

Κοριτσάκι μου σ ευχαριστω πολυ που ασχολείσαι μαζί μου κ αφιερώνει χρόνο..  να ξέρετε κοριτσάκια μου γλυκά ότι εσείς μου φτιάχνετε τη διάθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Προσωπικά προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου επειδή αδιαθετησα.. σου εύχομαι ολόψυχα να μην αδιαθετησες. 

Καλέ ποια κομμάτια σου να μαζέψεις; Θα σε μαλώσω!Μια χαρά είσαι υγεία να έχεις και αγάπη με τον άντρα σου και θα έρθει το μωράκι!Δεν ήρθε τώρα θα έρθει αργότερα!!!!Μην μου πέφτεις!!!Έρχονται και γιορτές!!!κοίτα τον εαυτό σου και να περνάς καλά!!!!!και όλα στην ώρα τους θα γίνουν!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκι μου σ ευχαριστω πολυ που ασχολείσαι μαζί μου κ αφιερώνει χρόνο..  να ξέρετε κοριτσάκια μου γλυκά ότι εσείς μου φτιάχνετε τη διάθεση.

Ναι @Σταυρι το οτι αδιαθετησες σημαινει οτι ειναι μια νεα αρχη!!!! Δες το θετικα... :) Μπορει ο Αι βασιλης να θελει να σου κανει δωρακι φετος να μπει καλα το 2019 ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Brisa είπε:

Καλημερα κ χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν !!! Πόσες από σας έχετε πάει στο μοναστήρι της Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου; 

@Brisa εγώ το έχω επισκεφτεί πάρα πολλές φορές. Την πιστεύω κ την αγαπώ πολύ αυτή την Αγία!!! Μάλιστα τον προηγούμενο μήνα πήγαμε μαζί με τον άντρα μου κ το μικρό προσκυνησαμε πήραμε λαδάκι, αγιασμό κ ζήτησα κ το άγιο μηλο κ τη ζώνη!!! Την ημέρα της μνημης παντρεύτηκαμε κ την έχουμε προστάτιδα. Γιατί ρωτάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Χρόνια πολλά!

Εγώ είμαι αδιάθετη και είμαι καλά ?.

Έκλεισα και μίνι ταξιδάκι για την άνοιξη!!! 

Όχι θα κάτσουμε να σκάσουμε!

Εμείς θα κάνουμε τις προσπάθειές μας και όταν είναι να έρθει, θα έρθει. Ότι θα έρθει είναι βέβαιο!

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!!αν κάνεις τεστ ωορρηξίας το καλύτερο να έρχεσαι σε επαφή ανά δύο μέρες και όταν δεις το θετικό κάθε μέρα για τρεις μέρες!αυτό είναι το ιδανικό!!!!

Αυτή είναι η πιο σωστή μέθοδος, συμφωνώ απόλυτα. Θα προσπαθήσω να το εφαρμόσω κι εγώ αυτόν το μήνα - αν και με τη δουλειά και με παιδί είναι δυσκολάκι - κι αν δεν κάτσει, μου φαίνεται ότι θα τα παρατήσω όλα, θα κάνουμε σεξ όποτε έχουμε όρεξη, κι όποτε έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@Brisa εγώ το έχω επισκεφτεί πάρα πολλές φορές. Την πιστεύω κ την αγαπώ πολύ αυτή την Αγία!!! Μάλιστα τον προηγούμενο μήνα πήγαμε μαζί με τον άντρα μου κ το μικρό προσκυνησαμε πήραμε λαδάκι, αγιασμό κ ζήτησα κ το άγιο μηλο κ τη ζώνη!!! Την ημέρα της μνημης παντρεύτηκαμε κ την έχουμε προστάτιδα. Γιατί ρωτάς; 

Πήγα κ εγώ , πήρα το μηλαρακι το θαυματουργό κ την ζώνη κ την φοράω ! Το είπα σε περίπτωση που κάποια δεν το γνωρίζει ότι αξίζει να την επισκεφτεί κ να προσευχηθεί !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cleo91 είπε:

Μακαρι να ειναι θετικο σημαδι :) Ωορηξια ειχα 36,2..  5η μερα ανεβηκε στο 36,9 εχθες 36,6 και σημερα 36,8... Αλλα δεν νομιζω να ειναι ο τυχερος μου κυκλος... 10 και 11 μερα επαφη και ωορηξια 14η.... 

Αν το έδαφος είναι φιλόξενο κ το σπερμα αρκετό ισχυρό ζει μέχρι 5 μέρες άρα δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να σου επιφυλάσσει αυτός ο μήνας!! Σίγουρα όμως αν δεν πετύχεις κάτι δεν θα έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι γιατί τον επιμένο μήνα ίσως να καταφέρεις επαφές πιο ‘’ δυνατές ‘’☺️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Στο Google πάτα. Απλά για να δεις τα παραδείγματα που έχει. Γενικά ξεκινάς 1η ημέρα περιόδου, πρωινή από το στόμα μέτρηση, Κ μετράς κάθε μέρα. Έως όταν κάνεις ωορρηξια που θα είναι η μικρότερη θερμοκρασία. Κ μετά από 2-3 μερούλες θα δεις να ανεβαίνει κ έτσι το θερμοδιάγραμμα θα χει 2 φάσεις φάση με λιγότερες θερμοκρασίες που θα είναι αυξημένες. Κ η 2η φάση, δηλ μετά την ωορρηξια που θα είναι υψηλές. Εμένα πχ 35,8 είχα ωορρηξια. Μετά ανέβηκε 36,5. Κάπως έτσι. Και βλέπεις οι αυξημένες τιμές να είναι μέχρι 12.ν είναι παραπάνω είσαι έγκυος,κ είναι συνεχώς αυξανόμενες.. Αν είναι κάτω από 10 ορμονική διαταραχή. 

Καλοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλημερα κοριτσια. Ειμαι 35η μερα κ ακομα δεν ηρθε η περιοδος ειχα κανει τεστ 30η κ 33η αρνητικα, περιμενω να δω ποσο θα φτασει? γιατι δεν εχω σταθερο κυκλο. Εσεις τι κανετε;

Εγώ δεν άντεξα να περιμένω...

??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...