Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εννοείς την οωρηξια να υπολογίσεις??

Κυρίως πότε θα Μ ερθει ακριβώς περίοδο να υπολογίσω.. βρήκα θετικό τεστ υπολογισα με βάση τα τσιμπηματακια μια μέρα μετά ότι εγίνε ωορηξια κ μετά μέτρησα 14 μέρες κ Μ βγαίνει αύριο ότι θα αδιάθετησω..κ όπως φαίνεται έτσι ακριβώς θα πάει .. μη νομίζεις ο δεύτερος μήνας είναι που τα ψάχνω τόσο κ μαθαίνω.. τους υπόλοιπους 4 απλά κάναμε ελεύθερα δεν έβλεπα μέρες κτλ.. για αυτό τώρα Μ κακοφανηκε λίγο γιατί πρώτη φορά έκανα επαφές σωστές μέρες κ δεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εμένα πάντως lactaki μου είπε ο γιατρός από την στιγμή που είδαμε το ωάριο 3 μερες συνεχόμενες!!! ???

Εγώ έκανα επαφουλες για πρώτη φορά την ημέρα του θετικού τεστ κ τις επόμενες δύο αλλά δεν ...απ' ότι φαίνεται... Κ είπα τώρα με το που μπω στις Γονιμες μέρες να ξεκινήσω μέρα παρά μέρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ έκανα επαφουλες για πρώτη φορά την ημέρα του θετικού τεστ κ τις επόμενες δύο αλλά δεν ...απ' ότι φαίνεται... Κ είπα τώρα με το που μπω στις Γονιμες μέρες να ξεκινήσω μέρα παρά μέρα .

Το καλύτερο νομίζω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Το καλύτερο νομίζω..... 

Αυτό είναι το καλύτερο αλλά την ημέρα ωορρηξιας κ την προηγούμενη κ την επόμενη κ μεθεπόμενη!!! Εγώ έκανα λάθος κ σταματούσα την 14 μέρα κ μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να γίνει κ την επόμενη η ωορρηξια κ να μην την πετύχουμε!!! Καλά όλα αυτά είναι λόγια!!! Είναι θέμα τυχης κ του Θεού εγώ πιστεύω!!!Να είμαστε καλά όλες μας κ θα γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν είμαι εκπαιδευτικός, με δέχεστε στην παρέα σας; ?

Έχω τελειώσει νομικά και εργάζομαι στο δημόσιο.

Έχω εργαστεί όμως σε φροντιστήριο ξένων γλωσσών ως καθηγήτρια αγγλικών για τρία χρόνια! 

Κοριτσια καλημερα! Κι εγω καμια σχεση μεεκπαιδευτικους.. εγω ειμαι οφθαλμιατρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το καλύτερο νομίζω..... 

Εσύ πως είσαι??? Τι κάνεις??να σ' ρωτήσω αν κ τρωγομαι από πολύ νωρίς νομίζω κ δε πρέπει.. εντελώς τυχαία τον άλλο μήνα θα κάνω αναλύσεις αίματος όπως κάθε χρόνο.. λες να του πω να Μ κάνει κ ορμονικές η θέλει κάποια διαδικασία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια καλημερα! Κι εγω καμια σχεση μεεκπαιδευτικους.. εγω ειμαι οφθαλμιατρος! 

Όπα.. ο άνθρωπος μου.. πόσο ταλαιπωρήθηκα γιατί δε μου βρίσκανε τι έχω κ έφυγα Θεσσαλονίκη τελικά.. έχω κάνει επέμβαση κερατοκονο στο ένα μάτι μου..μιας κ σε βρήκα..χαχα.. μια τέτοια επέμβαση επηρεάζει τον τρόπο τοκετού?? (Άμα έρθει η ώρα).. δηλαδή επειδή έχω κάτι σα δαχτυλίδι στο μάτι μου (ξένο σώμα) θα γίνει απαρατήρητα καισαρική? Ο γιατρός Μ λέει πως θα γίνει βυθοσκοποπηση κ βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Όπα.. ο άνθρωπος μου.. πόσο ταλαιπωρήθηκα γιατί δε μου βρίσκανε τι έχω κ έφυγα Θεσσαλονίκη τελικά.. έχω κάνει επέμβαση κερατοκονο στο ένα μάτι μου..μιας κ σε βρήκα..χαχα.. μια τέτοια επέμβαση επηρεάζει τον τρόπο τοκετού?? (Άμα έρθει η ώρα).. δηλαδή επειδή έχω κάτι σα δαχτυλίδι στο μάτι μου (ξένο σώμα) θα γίνει απαρατήρητα καισαρική? Ο γιατρός Μ λέει πως θα γίνει βυθοσκοποπηση κ βλέπουμε..

Σιγουρα θα γινει βυθοσκοπηση πρωτα, αλλα το .... και βλεπουμε σημαινει στανταρ καισαρικη που ειναι πιο ασφαλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εγώ δασκάλα σε δημόσιο!!! Πρόλαβα τον τελευταίο ΑΣΕΠ δεν είμαι πολύ μεγάλη ???Σας διαβάζω όλο αυτόν τον καιρό αλλά δεν έγραφα γτ δεν ήθελα να σας κουράζω με τα δικά μου!!! Εγώ 24η μερα κ πόνο στο στήθος κ ανακατωσουρες!!! Ελπίζω μέχρι την Τετάρτη... Τότε περιμένω να αδιαθετησω!!! Αυτό το μήνα είδαμε κ το ωάριο κάναμε κ σπερμοδιαγραμμα κ σαλπιγγογραφια κ ορμονικές όλες τέλειες!!! Ο γιατρός μας είπε άγχος τίποτε άλλο!!! Υπομονη σε όλες μας θα έρθει κ για μας αυτή η μαγική στιγμή!!! ????

Καλημέρα κοπέλα μου καλωσόρισες στην παρέα μας 

Σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας αυτό το άγχος το άτιμο

Κι εγώ αυτό το μήνα όταν βγεί το παπ μου θα νιώθω ανανεωμένη και θα κάνω ρεσταρτ

Γι'αυτό καλά εκεανες και έκανες εξετάσεις είδες ότι όλα είναι καλά και έτσι θα σου φύγει το άγχος 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εμένα πάντως lactaki μου είπε ο γιατρός από την στιγμή που είδαμε το ωάριο 3 μερες συνεχόμενες!!! ???

Εμένα μου είπε μετά από τα λευκά υγρά τέσσερις μέρες μέρα παρά μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κυρίως πότε θα Μ ερθει ακριβώς περίοδο να υπολογίσω.. βρήκα θετικό τεστ υπολογισα με βάση τα τσιμπηματακια μια μέρα μετά ότι εγίνε ωορηξια κ μετά μέτρησα 14 μέρες κ Μ βγαίνει αύριο ότι θα αδιάθετησω..κ όπως φαίνεται έτσι ακριβώς θα πάει .. μη νομίζεις ο δεύτερος μήνας είναι που τα ψάχνω τόσο κ μαθαίνω.. τους υπόλοιπους 4 απλά κάναμε ελεύθερα δεν έβλεπα μέρες κτλ.. για αυτό τώρα Μ κακοφανηκε λίγο γιατί πρώτη φορά έκανα επαφές σωστές μέρες κ δεν....

Άκου όταν δεις θετικό τεστ η από την ίδια μέρα θα μετρήσεις 15 μέρες η από την επόμενη 14 αν και εμένα μου ήρθε από την επόμενη μέρα 15

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η egw είπε:

Άκου όταν δεις θετικό τεστ η από την ίδια μέρα θα μετρήσεις 15 μέρες η από την επόμενη 14 αν και εμένα μου ήρθε από την επόμενη μέρα 15

Καλημέρα! Και μένα το ίδιο δύο μήνες, από το θετικό τεστ 16 μέρες έπειτα. Επίσης αδιοριστη φιλόλογος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Και μένα το ίδιο δύο μήνες, από το θετικό τεστ 16 μέρες έπειτα. Επίσης αδιοριστη φιλόλογος ?

Καλημέρα... Κ εγώ αδιοριστη φιλόλογος χαχα.... Δε τον γλιτώνουμε τον σύλλογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εγώ δασκάλα σε δημόσιο!!! Πρόλαβα τον τελευταίο ΑΣΕΠ δεν είμαι πολύ μεγάλη ???Σας διαβάζω όλο αυτόν τον καιρό αλλά δεν έγραφα γτ δεν ήθελα να σας κουράζω με τα δικά μου!!! Εγώ 24η μερα κ πόνο στο στήθος κ ανακατωσουρες!!! Ελπίζω μέχρι την Τετάρτη... Τότε περιμένω να αδιαθετησω!!! Αυτό το μήνα είδαμε κ το ωάριο κάναμε κ σπερμοδιαγραμμα κ σαλπιγγογραφια κ ορμονικές όλες τέλειες!!! Ο γιατρός μας είπε άγχος τίποτε άλλο!!! Υπομονη σε όλες μας θα έρθει κ για μας αυτή η μαγική στιγμή!!! ????

Μπράβο Σοφι! Θυμάμαι που είχες αναφέρει ότι θα κάνατε τις εξετάσεις! Έτσι μου έφυγε και μένα το άγχος όταν κάναμε τις εξετάσεις και βγήκαν καλές!  Η γιατρός μου είπε όλα καλά, διώξε το άγχος! Σου εύχομαι με το καλό! Μακάρι να είναι αυτός ο μήνας μας και αν δεν είναι πάμε για τον τυχερό, Χριστουγεννιάτικο Δεκέμβρη! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ από μένα !! Ήμουν στην παρέα σας στο τυχερό Σεπτέμβρη !! Εκεί σταματήσαμε τις ελεύθερες επαφές μας κ ξεκινάμε πάλι δυναμικά αυτό το μήνα!! Με κύκλο 28-31 κ θετικό τεστ ωορρηξία στις 15 περιμένω στις 29-30 του μήνα !! Καλή επιτυχία σε όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εσύ πως είσαι??? Τι κάνεις??να σ' ρωτήσω αν κ τρωγομαι από πολύ νωρίς νομίζω κ δε πρέπει.. εντελώς τυχαία τον άλλο μήνα θα κάνω αναλύσεις αίματος όπως κάθε χρόνο.. λες να του πω να Μ κάνει κ ορμονικές η θέλει κάποια διαδικασία??

Ορμονικές κ ένας παθολόγος μπορεί να στις γραψει... Εγώ σκέφτομαι τον επόμενο κύκλο μετά από 7 ημέρες ωορρηξιας να πάω να κάνω για προγεστερονη. Να δω αν αυξάνεται σωστά..... Ορμονικές συνήθως γίνονται 3η ημέρα κύκλου. Σήμερα ξεκίνησα ντουφαστον γθα να μου ρθε περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ορμονικές κ ένας παθολόγος μπορεί να στις γραψει... Εγώ σκέφτομαι τον επόμενο κύκλο μετά από 7 ημέρες ωορρηξιας να πάω να κάνω για προγεστερονη. Να δω αν αυξάνεται σωστά..... Ορμονικές συνήθως γίνονται 3η ημέρα κύκλου. Σήμερα ξεκίνησα ντουφαστον γθα να μου ρθε περίοδος.

Α δε πας οπότε να ναι δηλαδή κατάλαβα... ΑΑ δεν έχει σκοπό να κατέβει αλλιώς?? Δες να φτιάξεις τον κύκλο σου κ πιστεύω μετά είναι θέμα χρόνου..όλα καλά θα πάνε..θα σου έρθει δηλαδή με το ντουφαστον?εγώ πονάω αλλά δεν κατεβαίνει έχω καφέ.. αύριο στην ώρα της κυρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Α δε πας οπότε να ναι δηλαδή κατάλαβα... ΑΑ δεν έχει σκοπό να κατέβει αλλιώς?? Δες να φτιάξεις τον κύκλο σου κ πιστεύω μετά είναι θέμα χρόνου..όλα καλά θα πάνε..θα σου έρθει δηλαδή με το ντουφαστον?εγώ πονάω αλλά δεν κατεβαίνει έχω καφέ.. αύριο στην ώρα της κυρία...

Για να κατέβει πιο γρήγορα. Άμα την αφήσω μόνη της σωθήκαμε πάλι... Κ γω θέλω να ξεκινήσω νέο κύκλο. Να καθαρίσει καλά το ενδομητριο. Είχα ξαναπάρει κ τον Μάρτιο. Κάτι πάλι δε πήγε καλά με τη προγεστερονη υποψιάζομαι... Κλασσικά... Η επειδή μου έτυχαν όλες οι ασθένειες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Για να κατέβει πιο γρήγορα. Άμα την αφήσω μόνη της σωθήκαμε πάλι... Κ γω θέλω να ξεκινήσω νέο κύκλο. Να καθαρίσει καλά το ενδομητριο. Είχα ξαναπάρει κ τον Μάρτιο. Κάτι πάλι δε πήγε καλά με τη προγεστερονη υποψιάζομαι... Κλασσικά... Η επειδή μου έτυχαν όλες οι ασθένειες.. 

Ναι καταλαβαίνω κ εγώ παρόλο που έχω σταθερό κύκλο θέλω να  μου έρθει να ξεκινήσω άμεσα τον επόμενο.. να κάνω τις επαφουλες μου κ να μπω στην αναμονή. Γρήγορα περνάνε οι μέρες . Μετά κολλάει όταν τελειώσεις τις επαφές κ περιμένεις..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια κ εγώ σε δημοτικό δουλεύω. Σχολική νοσηλεύτρια.... ??? 

Κορίτσια τι γίνεται;;; όλες της Εκπαίδευσης;;;;; χάχα κι εγώ φιλόλογος αδιοριστη!!!!!! Και κάνω μεταπτυχιακό ειδικης αγωγης όπως κ η @vayaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι καταλαβαίνω κ εγώ παρόλο που έχω σταθερό κύκλο θέλω να  μου έρθει να ξεκινήσω άμεσα τον επόμενο.. να κάνω τις επαφουλες μου κ να μπω στην αναμονή. Γρήγορα περνάνε οι μέρες . Μετά κολλάει όταν τελειώσεις τις επαφές κ περιμένεις..χαχα

Που Κ που θέλει ένα καθάρισμα με το ντουφαστον.. ???? Αυξάνεται το πάχος του ενδομητριου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια τι γίνεται;;; όλες της Εκπαίδευσης;;;;; χάχα κι εγώ φιλόλογος αδιοριστη!!!!!! Και κάνω μεταπτυχιακό ειδικης αγωγης όπως κ η @vayaki

Εγώ το έχω κάνει ήδη .. φέτος μ έφθασε κ ο πίνακας αλλά δε με πήρανε γιατί δηλώνω μόνο στο νησί.. δυστυχώς δε γίνεται λόγω γάμου κάθε χρόνο να μαι κ αλλού κ ν ακολουθεί κ ο σύζυγος.. (θα έρχομαι στις Γονιμες για επαφές χαχααα... ) Πόνεσε λίγο η αλήθεια είναι αλλά επιλογές είναι αυτές .. θέλω μπεμπέ κ οικογενεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια καλημερα! Κι εγω καμια σχεση μεεκπαιδευτικους.. εγω ειμαι οφθαλμιατρος! 

Καλώς τη γιατρό μας. Αχ, ευαίσθητα ματάκια έχω. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κρέμα ματιών, μακιγιάζ και όλα τα συναφή. Βγάζω έκζεμα στα βλέφαρα και έχω και φαγούρα. Μια κορτιζονούχα αλοιφή ματιών που έβαλα για ένα διάστημα με βοήθησε. Μετά από λίγο καιρό όμως τα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά περνάει κάποιες φορές η σκέψη από το μυαλό μου μήπως δεν θα έπρεπε να είμαι στην παρέα σας λόγω της ηλικίας μου και λόγω του ό,τι κατά 99% δεν θα κάνω παιδί. Με έπιασαν πάλι τα υπαρξιακά μου και τα της ηλικίας και εμμηνόπαυσης. Πριν 10 χρόνια δεν θα το πίστευα αν μου το έλεγαν πως μεγαλώνοντας μια γυναίκα σκέφτεται διάφορα. Αν και φαίνομαι πολύ νεότερη, έχει λίγο καιρό που κάθε μα κάθε ρυτιδούλα μου προκαλεί έναν ψιλοπανικό. Συγγνώμη που τα γράφω εδώ σε αυτό το ποστ, αλλά έτσι μου ήρθε τώρα. Τα λέω και στον άντρα μου, αλλά εκείνος με βλέπει όμορφη. Με βλέπει με τα μάτια του έρωτα. Με βρίσκει πιο όμορφη χωρίς μακιγιάζ, πιο φυσική. Σαν τον συγχωρεμένο πεθερό μου που μου λείπει αφάνταστα. Έλεγε πως η νύφη του δεν χρειάζεται να βάφεται. Τέλος πάντων καλά όλα αυτά, αλλά με πιάνουν οι γυναικείες ανασφάλειες. Sorry....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κορίτσια πως θα ονομάσετε τελικά τον επόμενο μήνα; Eγώ δημιούργησα τον τυχερό Νοέμβρη, τώρα εσείς έχετε σειρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...