Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΟΥΡΑ ΥΓΡΑ- 1ο τριμηνο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Είμαι στο τέλος 5ης βδομάδας και απο την αρχή της εγκυμοσίνης μου βγάζω καθημερινά καφε υγρα, ο γιατρός μου, μου έδωσε outrogestan και προσπαθω να μην κουράζομαι.. 

Είχε καποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία και να είχε επιτυχής εγκυμοσίνη??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγω!

Τα καφέ υγρά ξεκίνησαν δυο ημερες πριν την χοριακή και συνεχίστηκαν αρκετές ημέρες μετά (δεν θυμάμαι πόσες ακριβώς, έχουν περάσει πάνω απο 3 χρόνια). Από αυτή την εγκυμοσύνη απέκτησα τον γιό μου.

Ποτέ δεν μου δόθηκε εξήγηση τι ήταν αυτα τα υγρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ίδια κ γω. Ξεκίνησαν τα καφέ υγρά όταν περίμενα περίμενα περίοδο κ κράτησαν περίπου μια βδομάδα 10 μέρες. Έπαιρνα 3 φορες τη μέρα ουτροτζεσταν. Τώρα έχω ένα ταρζανακι 14 μηνων.

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...

Μακαρι να μην εχω καποιο προβλημα αν και με φοβιζει το οτι εχω αυτα τα υγρα....

Αλλα βλεπω οτι υπαρχουν περιπτοσεις π δεν επιρεαζει το εμβρυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και εγω ειχα στην αρχη ακριβως μια μερα μετα το τεστ ηταν αχνο καφε πηρα ουτρεζεσταν και μετα απο δυο μερες καθαρισαν τελειος και απλα μου ειπε ξεκουραση και δοξα το θεο μεχρι τωρα που ειμαι στην 8η εβδομαδα ολα καλα οποτε μην ανησυχεις θα πανε ολα καλα με το μωρακι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anni7 είπε:

καλημερα και εγω ειχα στην αρχη ακριβως μια μερα μετα το τεστ ηταν αχνο καφε πηρα ουτρεζεσταν και μετα απο δυο μερες καθαρισαν τελειος και απλα μου ειπε ξεκουραση και δοξα το θεο μεχρι τωρα που ειμαι στην 8η εβδομαδα ολα καλα οποτε μην ανησυχεις θα πανε ολα καλα με το μωρακι σου!!!!!

Εμενα ειναι απο την αρχη αυτα τα υγρα...και ενω παιρνω utrogestan δεν εχει σταματησει..ο γιατρος φανταζομαι θα μ πει τι πρεπει να γινει.. και να μν εχει επιρεαστει ελπιζω το εμβρυο...

 

Σ ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσινη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη τη στιγμη ειμαι στην 8η εβδομαδα. Εχω τετοια υγρα απο την 5η εβδομαδα. Μπορει να σταματησουν για 1-2 μερες και μετα παλι τα ιδια. Ο γιατρος μου ειπε οτι οι μισες εγκυες τα εχουν. Σε μενα ουτε ουτροτζεσταν δεν εδωσε. Μονο φυλλικο οξυ πινω. Τι να πω ο γιατρος ηταν πολυ χαλαρος με αυτο και με ηρεμησε. Θα προτιμουσα βεβαια να μην τα εχω για να ηρεμησω εντελως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Αυτη τη στιγμη ειμαι στην 8η εβδομαδα. Εχω τετοια υγρα απο την 5η εβδομαδα. Μπορει να σταματησουν για 1-2 μερες και μετα παλι τα ιδια. Ο γιατρος μου ειπε οτι οι μισες εγκυες τα εχουν. Σε μενα ουτε ουτροτζεσταν δεν εδωσε. Μονο φυλλικο οξυ πινω. Τι να πω ο γιατρος ηταν πολυ χαλαρος με αυτο και με ηρεμησε. Θα προτιμουσα βεβαια να μην τα εχω για να ηρεμησω εντελως

Ναι και εμενα ο γιατρος μ χαλαρος ειναι..αυτο μ ειπε και μενα οτι το συνανταει συχνα!!αλλα μεχρι να ακουσω την καρδια θα ειμαι σε μια αγωνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και μενα ηταν πολυ χαλαρος κοριτσια που μου ελεγε συνεχεια μην αχγωνεσαι δε ειναι κατι το αντιμετωπιζουμε συνεχως αλλωστε τα καφε να ξερετε ειναι παλιο αιμα δε ειναι τωρα αυτο που θα μας φοβισει ειναι να δουμε φρεσκο αιμα !! εγω ακομα τα περνω τα ουτρεζεσταν για να καταλαβετε οποτε θεωρω εφοσον οι γιατροι δε ειναι επιφυλακτικη θεωρω οσο μπορειτε ξερω ειναι πολυ δυσκολο να ειστε και εσεις !! και θα πανε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...