Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μάλλον τα έχετε μπερδέψει κάπου αλλο η σκόνη αλλο οι ταμπλέτες η σκόνη παει στο θέμα πολυκυστικων. Εγω παίρνω και τα compi k τα plus για να φτιαξω μάλλον να βοηθήσω τη ποιότητα ωαρίων και για τον κυκλο δεν νομιζω να εχουν σχεση τα κιλα. Ποτε δεν παίρνουμε τιποτε απο μονές Μας ουτε βιταμίνη. 

Τα κομπι νομίζω είναι για όσους έχουν μεγάλο θέμα με τις πολυκυστικες..... Για αυτό ρώτησα μήπως αφού δνε είχε θέμα. Μήπως δε  έπρεπε να πάρει τα κομπι... Αν έπαιρνε αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Eγω έπινα τα ινοφερτ για σχεδόν 6 μήνες!!Κ η lh μου δν ήταν αυξημένη ποτέ κ έχω πολυκυστική εικόνα ωοθηκών!!Ταυτόχρονα παρακολουθούσα ωορρηξία με υπέρηχο κ πάντα αδιαθετούσα 14 μέρες μετά απ τη μέρα ωορρηξίας που μου έβρισκες ο γιατρός!!Ισως είναι τυχαίο γεγονός γι αυτό τον κύκλο!!Επίσης γνώμη μου τα τεστάκια είναι μπέρδεμα!!Είτε βγάζουν ωορρηξία 2 φορές τον μήνα,είτε είναι πάντα αχνές!!Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλα τα κορίτσια για έναν κύκλο περιόδου να παρακολουθούν ωορρηξία με υπέρηχο που βλέπεις αναλυτικά χιλιοστά ωαρίου(μη τυχόν παραμεγαλώνει ή σκάει πιο μικρα χιλιοστά που δν το θέλουμε αυτό) κ βλέπουμε κ το ενδομήτριο!!!

Ναι συμφωνώ μαζί σου... Αλλά δνε είναι πολύ ακριβό όλο αυτό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι συμφωνώ μαζί σου... Αλλά δνε είναι πολύ ακριβό όλο αυτό?? 

Αναλόγως πόσα μπορείς να διαθέσεις κ πόσα παίρνει ο γιατρός. 

Εγώ ξεκίνησα αυτό το μήνα με υπέρηχο κ θα συνεχίσω μέχρι να το πετύχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι συμφωνώ μαζί σου... Αλλά δνε είναι πολύ ακριβό όλο αυτό?? 

Εξαρτάται τον γυναικολόγο εμενα δεν μου παιρνε λεφτα στους υπερήχους. Και ποσο να κοστίζει κάνα 20ευρω Και πιο  σίγουρα και εικόνα του τι γίνετε κανουμε ωορρηξία δεν κα ουμε ειναι πολλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι συμφωνώ μαζί σου... Αλλά δνε είναι πολύ ακριβό όλο αυτό?? 

Συνήθως πέρνουν 30ε για έναν μήνα παρακολούθησης!!!Εκτός αν κάποιος γιατρός είναι πανάκριβος!!Σίγουρα τα τεστάκια είναι πιο φτήνα αλλά αξίζει γτ λύνονται αρκέτες απορίες!!Οπως πότε σκάει το αυγό,πάχος ενδομητρίου,ωχρινική φάση πόσες μέρες διαρκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Αναλόγως πόσα μπορείς να διαθέσεις κ πόσα παίρνει ο γιατρός. 

Εγώ ξεκίνησα αυτό το μήνα με υπέρηχο κ θα συνεχίσω μέχρι να το πετύχω. 

Καλή αρχή κ εύχομαι σύντομα να ρθεί το μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν γίνει τίποτα και αυτόν τον μήνα θα το σκεφτώ για τον επόμενο για υπέρηχο.. Αλλά σκέφτομαι κ τα οικονομικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα δειτε της οδηγειες online για να λησετε της αποριες σας για το αν τα τεστ ειναι θετικα!

Δεν ξερω αν αυτο σας βοηθαει! 

 

 Image result for ovulation test strips

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κοριτσια καλησπερα δειτε της οδηγειες online για να λησετε της αποριες σας για το αν τα τεστ ειναι θετικα!

Δεν ξερω αν αυτο σας βοηθαει! 

 

 Image result for ovulation test strips

Τα έχω διε και τα κορίτσι... Εγώ αυτό το μήνα κανένα θετικό.. Από ότι σς στέλνω κ παραπάνω την φωτογραφία με τα τεστ του μήνα... Και τα ξεκίνησα κ από πολύ νωρίς.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Eγω έπινα τα ινοφερτ για σχεδόν 6 μήνες!!Κ η lh μου δν ήταν αυξημένη ποτέ κ έχω πολυκυστική εικόνα ωοθηκών!!Ταυτόχρονα παρακολουθούσα ωορρηξία με υπέρηχο κ πάντα αδιαθετούσα 14 μέρες μετά απ τη μέρα ωορρηξίας που μου έβρισκες ο γιατρός!!Ισως είναι τυχαίο γεγονός γι αυτό τον κύκλο!!Επίσης γνώμη μου τα τεστάκια είναι μπέρδεμα!!Είτε βγάζουν ωορρηξία 2 φορές τον μήνα,είτε είναι πάντα αχνές!!Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλα τα κορίτσια για έναν κύκλο περιόδου να παρακολουθούν ωορρηξία με υπέρηχο που βλέπεις αναλυτικά χιλιοστά ωαρίου(μη τυχόν παραμεγαλώνει ή σκάει πιο μικρα χιλιοστά που δν το θέλουμε αυτό) κ βλέπουμε κ το ενδομήτριο!!!

εχω δει το ενδομητριο και ειναι μια χαρα τις μερες απο την ωορρηξια και μετα , με τα τεστακια δεν ειχα ποτε θεμα ρε γαμωτο. Μια φορα μονο που οντως ειχα καθυστερηση δεν καταφερα να τα παρακολουθησω καλα αλλα με αυτα εμεινα εγκυος και τωρα εδω και 3 μηνες τα ξαναχρησιμοποιω παλι βγαινουν κανονικα θετικα την ιδια μερα και ακολουθως ερχεται η περιοδος 14 μερες μετα. Εχω και σταθερο κυκλο. Απλα αυτο το μηνα κατα τον οποιο ομολογω τσιτωθηκα παρα πολυ ψυχολογικα (συμπτωματικα ξεκινησα και τα ινοφερτ), δεν ειναι οπως αλλες φορες. Φυσικα παντα την πρωτη μερα μου βγαινουν αρνητικα δεν ειναι εκει το θεμα, αλλα ηταν εντελως διαφορετικη η εικονα του τεστ σε σχεση με ως τωρα (πριν τα ινοφερτ). Ειναι αορατη σχεδον. Θα τα συνεχισω βεβαια αλλα δεν ξερω μου φαινεται λιγο περιεργο το πρωτο τεστ να βγει ετσι. Δεν το ειδα ξαναδει ποτε. Θα δουμε. Εσυ σε τι φαση εισαι Μαριλια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις παρήγγειλα για δεύτερο μήνα τα τεστάκια ωορηξίας.. πήρα το πακέτο με τα 20+ 10 εγκυμοσύνης... χαμός από τεστ εγκυμοσύνηςχαχα... θα δοκιμάσω δύο την μέρα γτι τον προηγούμενο μήνα κ εγώ δεν είδα θετικό.. stAR τις ώρες που μ είπες δε μπορώ εύκολα.. με βολεύει 2μιση το μεσημερι κ βράδυ κατα τις 9.. γτι δουλεύω κ δεν είναι εύκολο στη δουλειά να το κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Μάλλον τα έχετε μπερδέψει κάπου αλλο η σκόνη αλλο οι ταμπλέτες η σκόνη παει στο θέμα πολυκυστικων. Εγω παίρνω και τα compi k τα plus για να φτιαξω μάλλον να βοηθήσω τη ποιότητα ωαρίων και για τον κυκλο δεν νομιζω να εχουν σχεση τα κιλα. Ποτε δεν παίρνουμε τιποτε απο μονές Μας ουτε βιταμίνη. 

Εγω τα πλας παιρνω. Ειχα ρωτησει γιατρο μου φυσικα και μου απαντησε ενα "κακο δεν κανουν παρτα αν θες". Δεν εχω πολυκυστικες. Τα πηρα και εγω για ενισχυση ωορρηξιας αν και εκανα κανονικα. Το θεμα ειναι οτι τα συνδυασμα τωρα με το αρνητικο τεστακι και λεω μπας και με επηρεασαν τλικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μόλις παρήγγειλα για δεύτερο μήνα τα τεστάκια ωορηξίας.. πήρα το πακέτο με τα 20+ 10 εγκυμοσύνης... χαμός από τεστ εγκυμοσύνηςχαχα... θα δοκιμάσω δύο την μέρα γτι τον προηγούμενο μήνα κ εγώ δεν είδα θετικό.. stAR τις ώρες που μ είπες δε μπορώ εύκολα.. με βολεύει 2μιση το μεσημερι κ βράδυ κατα τις 9.. γτι δουλεύω κ δεν είναι εύκολο στη δουλειά να το κάνω..

Ναι κ εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα... Αλλά αν διαβάσεις τισ οδηγίες πρέπει μέχρι της 8 το απόγευμα.... Οπότε δεν έχει νόημα να το κάνει 3 η ώρα και 8 πάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τα έχω διε και τα κορίτσι... Εγώ αυτό το μήνα κανένα θετικό.. Από ότι σς στέλνω κ παραπάνω την φωτογραφία με τα τεστ του μήνα... Και τα ξεκίνησα κ από πολύ νωρίς.... 

Πάρε άλλη μάρκα τεστ ωορρηξίας αν τα χρειαστείς για τον επόμενο που σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι εγκυουλα και να μην τα χρειαστείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Με το που ξύπνησα είδα την ακατανόμαστη!!!? Το μόνο καλό είναι ότι με βάση του τεστ ωορρηξίας ήρθε ακριβώς στην ώρα της. Πάμε για τυχερό Οκτώβρη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια! Σε 4 μερούλες περιμένω περίοδο και δυστυχώς όπως φαίνεται θα έρθει! Είχα ελάχιστο ροζ στο εσώρουχο μόνο σήμερα, μία σταγονίτσα. Τέτοια προεόρτια δεν είχα ποτέ ,από τον προηγούμενο κύκλο ξεκίνησαν. Ουφ τι να πω στεναχχωρέθηκα! Έχω πονάκια περιόδου ήπια βέβαια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Με το που ξύπνησα είδα την ακατανόμαστη!!!? Το μόνο καλό είναι ότι με βάση του τεστ ωορρηξίας ήρθε ακριβώς στην ώρα της. Πάμε για τυχερό Οκτώβρη... 

Αχ εστω ειχες ενα αποτελεσμα και ξερεις οτι προχωρας! Αν ειναι να μου ερθει περιοδος μπορει να ερθει συντομα; ευχαριστω!? Αυτη η αναμονη σκοτωνει! Διανυω 31η μερα σημερα! Ποσες μερες μετα την ωορρηξια σου ηρθε;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Αχ εστω ειχες ενα αποτελεσμα και ξερεις οτι προχωρας! Αν ειναι να μου ερθει περιοδος μπορει να ερθει συντομα; ευχαριστω!? Αυτη η αναμονη σκοτωνει! Διανυω 31η μερα σημερα! Ποσες μερες μετα την ωορρηξια σου ηρθε;  

15 μέρες μετά το θετικό τεστ. Εσένα πότε βγήκε θετικό;; Αχ πόσο σε καταλαβαίνω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια! Σε 4 μερούλες περιμένω περίοδο και δυστυχώς όπως φαίνεται θα έρθει! Είχα ελάχιστο ροζ στο εσώρουχο μόνο σήμερα, μία σταγονίτσα. Τέτοια προεόρτια δεν είχα ποτέ ,από τον προηγούμενο κύκλο ξεκίνησαν. Ουφ τι να πω στεναχχωρέθηκα! Έχω πονάκια περιόδου ήπια βέβαια .

Μήπως είναι εμφυτευση?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι κι από μένα... Εγώ επαφές αυτόν τον μήνα είχα 7-8-10-12-14-16-18η ημέρα.. Ελπίζω Κ περιμένω να περάσει ο μήνας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

15 μέρες μετά το θετικό τεστ. Εσένα πότε βγήκε θετικό;; Αχ πόσο σε καταλαβαίνω!!!!!!!!

Βγηκε θετικο την 14 με 15η μερα. Σημερα ειμαι πια στη 16η μερα μετα την ωορρηξια! Τρεμει η καρδια μου χαχα... ολες αυτες τις μερες εχω πονακια περιοδου που ερχονται και φευγουν, ερχονται και φευγουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσι κι από μένα... Εγώ επαφές αυτόν τον μήνα είχα 7-8-10-12-14-16-18η ημέρα.. Ελπίζω Κ περιμένω να περάσει ο μήνας... 

Για κάποιο λόγο έχω πολύ θετικό feeling για σένα αυτό το μήνα!!!? Από επαφές πιστεύω είσαι άψογα!!! Τώρα απλά χαλάρωσε... πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε και εγώ τον περασμένο μήνα είχα έντονη γραμμή χωρίς ινοφερτ και σε 2 μέρες ήταν η ωορρηξια.... Τώρα με αυτά που βλέπετε κ εσείς δνε ξέρω.... Εγώ δνε έχω σταθερό κύκλο ούτε σταθερή περίοδο οπότε ασταθή κ ωορρηξια... Εγώ γι αυτό τα ξεκίνησα.... Η μάλλον αυξήθηκε η ωορρηξια πολύ γρήγορα κ δεν την πρόλαβα με τα τεστ. Η λόγω πολυκυστικων ωριμασαν παραπάνω ωάρια... 

Καλημέρα κοριτσι μου... Να σε ρωτήσω έχεις πολυκυστικες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...