Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μικροβιο και εξωσωματικη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Επανέρχομαι με ένα όλο θέμα αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική πρώτα και μετά την εγχείρησή της κιρσοκήλης παρόλα αυτά ο σύζυγός μου έχει μικρόβιο στο σπέρμα εντερόκοκκος faecalis λέγεται. Πήρε αντιβίωση αλλά δεν έγινε κάτι δεν άλλαξε κάτι Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε αντιμετωπίσει εσείς κάποιο παρόμοιο μικρόβιο και τις ασθενείς ήσαν οι γιατροί γιατί εμάς μας είπαν ότι μπορεί να μη φύγει αλλά αν δεν φύγει δεν μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Evaki2013 Θέλω να σε ρωτησω για ποσο καιρό έπαιρνε ο άντρα σου αντιβιωση;Μήπως πρέπει να ξαναπάρει;Κάποια λύση θα υπάρχει! Εμένα έχει ουρεοπλασμα,πήρε αντιβιωση για 27μερες!Δν ξερω ακομα αν εφυγε αλλα αν δε φύγει το μικρόβιο, θα ξαναπάρει.Το οτι δε γίνεται εξωσωματική με μικρόβιο σας το ειπαν γιατροί ειδημονες που εμπιστευεστε γενικά;Δεν ξερω αν ισχυει αλλά πολύ θα ήθελα να μαθω γιατί κ μένα μ'ενδιαφερει το θέμα!Ατιμα μικρόβια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2018 at 1:35 ΜΜ, ο/η Maria1986@@ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Αν δεν σε βάζω σε κόπο όταν πας ενημέρωσε μας... Αντε με το καλό να έρθει το ζουζουνακι σας... Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου... ❤️❤️❤️

 Καλησπέρα κορίτσι μου δεν έχουμε πάει ακόμα στο γιατρό αλλά από ότι έχω διαβάσει λένε ότι ο γιατρός δεν τους Επιτρέπει να κάνουν εξωσωματική αν υπάρχει μικρόβιο γιατί λόγω του ότι αν υπάρχουν μικρόβια υπάρχει και κατακερματισμός Συνήθως μετά ενδέχεται Ακόμη και να μείνει κάποια έγκυος να αποβάλει Εμείς θα πάμε στο γιατρό και θα δούμε τι θα μας απαντήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εμένα ο άντρας μ είχε e-coli πήρε 21 μέρες αντιβίωση μας είχανε πει οτι Δν φεύγει εύκολα κ πως αν Δν φύγει θα ξαναπάρει αντιβίωση αλλα έφυγε με τη πρώτη. Μας έκαναν αντιβιογραμα που λεει σε ποιες αντιβιωσεις ειναι ανθεκτικό όποτε πήραμε την κατάλληλη! Μας είχε πει κ ο ουρολόγος αλλ α κ ο γιατρός στο κέντρο εξωσωματικής οως αν Δν φύγει Δν μπορούμε να προχωρήσουμε σε καμία περίπτωση ! Ελπίζω να βοήθησα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Γεια σας κορίτσια εμένα ο άντρας μ είχε e-coli πήρε 21 μέρες αντιβίωση μας είχανε πει οτι Δν φεύγει εύκολα κ πως αν Δν φύγει θα ξαναπάρει αντιβίωση αλλα έφυγε με τη πρώτη. Μας έκαναν αντιβιογραμα που λεει σε ποιες αντιβιωσεις ειναι ανθεκτικό όποτε πήραμε την κατάλληλη! Μας είχε πει κ ο ουρολόγος αλλ α κ ο γιατρός στο κέντρο εξωσωματικής οως αν Δν φύγει Δν μπορούμε να προχωρήσουμε σε καμία περίπτωση ! Ελπίζω να βοήθησα !!

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Εύχομαι τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2018 at 9:17 ΜΜ, ο/η Evaki2013 είπε:

 Καλησπέρα κορίτσι μου δεν έχουμε πάει ακόμα στο γιατρό αλλά από ότι έχω διαβάσει λένε ότι ο γιατρός δεν τους Επιτρέπει να κάνουν εξωσωματική αν υπάρχει μικρόβιο γιατί λόγω του ότι αν υπάρχουν μικρόβια υπάρχει και κατακερματισμός Συνήθως μετά ενδέχεται Ακόμη και να μείνει κάποια έγκυος να αποβάλει Εμείς θα πάμε στο γιατρό και θα δούμε τι θα μας απαντήσει

Μόλις έχω νεότερα θα σε ενημερώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...