Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΥΗΣΗ


fairy-mary

Recommended Posts

σημερα δεν εκανες τη χοριακη; 

κοιτα και τοτε το ψηφιακο που θεωρειται και καλυτερο και νομιζω δε δειχνει γραμμη τι δειχνει;

θα σε ρωτησω και εγω μιλησες με το γιατρο σου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε να μην ασχολούμαι με την ένταση /αποτύπωση του χρώματος των γραμμών των τεστ (για την ακρίβεια να μην ασχοληθώ ξανά με τεστ σε αυτή τη φάση) και να τον δω σε μια εβδομάδα. Στο ενδιάμεσο να κάνω άλλες 2 χοριακες. 

Για αρχή καλά είμαστε μου ανέφερε, ενώ μου συνέστησε να ξεκινήσω και folidex (έχω αναιμία) ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες κοριτσακι μου που σο ειπαμε αστα τεστ τωρα στην ακρη:) αντε θα δεις ολα καλα θα πανε θα κρατηθει μια χαρα το πεμπε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι στον επόμενο κύκλο από βιοχημική κυ ηση,

Με βάση την προηγούμενη περίοδο έπρεπε να αδιαθετησω  πριν 4 μέρες, όμως επειδή χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας είδα ότι έκανα ωορρηξια την 20η μέρα άρα βάσει αυτού είναι να αδιαθετησω αύριο.

Προχθές έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της hometest και βγήκε αχνό θετικο,Όμως σήμερα έχω καφέ υγρα σημάδι ότι έρχεται η περίοδος.. Έχει κάποια να μου πει κατι;;Είχε κάτι παρομοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι στον επόμενο κύκλο από βιοχημική κυ ηση,

Με βάση την προηγούμενη περίοδο έπρεπε να αδιαθετησω  πριν 4 μέρες, όμως επειδή χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας είδα ότι έκανα ωορρηξια την 20η μέρα άρα βάσει αυτού είναι να αδιαθετησω αύριο.

Προχθές έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της hometest και βγήκε αχνό θετικο,Όμως σήμερα έχω καφέ υγρα σημάδι ότι έρχεται η περίοδος.. Έχει κάποια να μου πει κατι;;Είχε κάτι παρομοιο;

Κορίτσι μου αννειναι αχνό θετικο να πας αύριο να κάνεις μια χοριακη.. Κ εγώ 2 μέρες πριν την περιοδο είχα καφέ υγρά κ έκανα Τεστ hometestκαι βγήκε θετικο...Και πήγα αμέσως για χοριακη.. Κ τώρα είμαι στις 8 μισή βδομάδες με πολύ άγχος Αλλά και πολύ πολύ χαρά... μακάρι κορίτσι μου να σου πάνε όλα τέλεια με ένα υγιέστατο μωράκι αγκαλιά.. ???κ εννοείται να πάρεις τηλ αμέσως τον γιατρό σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου

Για πες μου λίγο σε ποια μέρα είσαι;

Εχεις ακόμη καφέ;

Εγώ είχα καφέ μετά τη καθυστέρηση αν δεν γίνει πιο έντονο το αίμα έχεις ακόμη ελπίδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κόκκινο αίμα αρκετούτσικο (και σε σερβιέτα) μία μέρα πριν την καθυστέρηση και τώρα έχω ένα διαολάκι που δεν κάθεται ήσυχο λεπτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κόκκινο αίμα αρκετούτσικο (και σε σερβιέτα) μία μέρα πριν την καθυστέρηση και τώρα έχω ένα διαολάκι που δεν κάθεται ήσυχο λεπτό.

Κορίτσι μου αλήθεια από τις κοπέλες που είχες αίμα; και εγώ δεν τα πίστευα αυτά.και πόσο κράτησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου αλήθεια από τις κοπέλες που είχες αίμα; και εγώ δεν τα πίστευα αυτά.και πόσο κράτησε;

Κράτησε από το πρωί μέχρι το άλλο πρωί! Και στη μαμά μου σε μένα τα ίδια! Το έχω ξανακούσει και σε άλλες κοπέλες όμως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις!!

Τώρα που πήγα τουαλέτα δεν είχα πάλι,

Θα περιμένω εως αύριο πρωί και θα δω πως θα πάει.

Για χοριακη αύριο δύσκολο γιατί είμαι  διακοπές..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Ξύπνησα σήμερα και είχα περισσότερα καφέ άρα όπου να ναι θα μου έρθει κανονικότατα. 

Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατί το τεστ βγήκε θετικο.

Βέβαια χοριακη δεν έκανα οπότε δε μπορώ Α ξέρω με σιγουριά.

Υπάρχει περίπτωση να έκανε λαθος;

Η να το εκλαβω  και αυτό σα βιοχημική;

Βοηθήστε με σας παρακαλώ κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η egw είπε:

Υπάρχει περίπτωση να ερμηνεύσες το τεστ εσύ λάθος ;

Δε νομίζω φαίνεται η γραμμή, άχνη άλλα φαίνεται.

Τελοσπαντων...

Θα περιμένω μέχρι το απόγευμα να δω αν θα αδιαθετησω κανονικά και θα δω μετά από αυτό πως θα κινηθώ.. 

Σας ευχαριστώ Όλες για τη συμπαράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου αννειναι αχνό θετικο να πας αύριο να κάνεις μια χοριακη.. Κ εγώ 2 μέρες πριν την περιοδο είχα καφέ υγρά κ έκανα Τεστ hometestκαι βγήκε θετικο...Και πήγα αμέσως για χοριακη.. Κ τώρα είμαι στις 8 μισή βδομάδες με πολύ άγχος Αλλά και πολύ πολύ χαρά... μακάρι κορίτσι μου να σου πάνε όλα τέλεια με ένα υγιέστατο μωράκι αγκαλιά.. ???κ εννοείται να πάρεις τηλ αμέσως τον γιατρό σου....

Τα καφέ υγρα που είχες ήταν πολλά;

Πόσο κρατησαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Τα καφέ υγρα που είχες ήταν πολλά;

Πόσο κρατησαν;

Κορίτσι μου όχι δεν ήταν πολλά ίσα που τα σκούπισε στοβχαρτι.. απλά εγώ πότε δεν έχω καφέ υγρά στην περιοδο γι αυτό μου είχε κάνει εντύπωση κ έκανα Τεστ κ ήταν θετικο..2 μέρες κράτησαν Αλλά μόνο πρωί....Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Ξύπνησα σήμερα και είχα περισσότερα καφέ άρα όπου να ναι θα μου έρθει κανονικότατα. 

Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατί το τεστ βγήκε θετικο.

Βέβαια χοριακη δεν έκανα οπότε δε μπορώ Α ξέρω με σιγουριά.

Υπάρχει περίπτωση να έκανε λαθος;

Η να το εκλαβω  και αυτό σα βιοχημική;

Βοηθήστε με σας παρακαλώ κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ.

Καλησπερα κοπελα μου να σου πω κατι; Τι σημαινει ειμαι διακοπες; Εκει που εισαι δεν υπαρχει ενα μικροβιολογικο; Εστω μιλα τηλεφωνικα με τον γυναικολογο σου καθως μπορει να υπαρχει εγκυμοσυνη η οποια να χρειαζεται στηριξη (προγεστερονη κλπ) οποτε ειναι λιγο ανευθυνο να το αφησεις μεχρι να γυρισεις. Τα καφε υγρα δεν αποκλειουν την εγκυμοσυνη εφοσον εχεις θετικο τεστ. Μιλα με τον γιατρο σου σε παρακαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...