Μετάβαση σε περιεχόμενο
Snoop

Εξωσωματικη και αναμονή χοριακης!!

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια που έχει κάνει εμβρυμεταφορα και περιμένει να περάσουν οι μερες;;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το Σαββατο θα ξεκινησω διεγερση οπότε εχω ακόμη δρόμο. 

Εσυ περιμενεις για χοριακη; 

• Like 1

στις πριν 15 ώρες, ο/η Snoop είπε:

Υπάρχει κάποια που έχει κάνει εμβρυμεταφορα και περιμένει να περάσουν οι μερες;;

Καλημέρα Snoop είμαστε αρκετές εδώ για υποστήριξη κι εγώ σε καμια εβδομάδα υπολογιζω πρώτα ο Θεος!!! 

Καλη επιτυχία με μια τεράστια  χοριακη, και καλη αρχή κορίτσια μου σ εσάς στις προσπάθειες σας. 💖💖💖💖💖💖💖💖💖😍😘😍😘😍💋💖💖💖💖💖Ποτε εκανες έμβρυομεταφορα;

• Like 1

Καλησπέρα σας κορίτσια πολύ χαίρομαι που δεν ειμαι μόνη....την πέμπτη ια πάω για χοριακη Αλλά είναι πολύ πρησμένο η κοιλ ια μου χαμηλά και ιδιαίτερα προς τα αριστερά. Την πρώτη φορά που έκανα εξωσωματικη (αποτυχημενη) δεν είχα τίποτα Αλλά και τώρα δεν μπορώ να κουνηθώ. Πέφτουμε σε λακκούβες με το αυτοκίνητο πονάω,Ακουμπάει το παντελόνι ποναω, δεν ξερω τι είναι. Έχουμε βάλει μια βλαστοκυηστη με βαθμό αριστο 4αααπό κρυοψηξη και σκέφτομαι να παρω  τεστ θα φανει τιποτα λετε??

Ευχομαι καλη επιτυχια!!! Πριν ποσες μερες κανατε την εμβρυομεταφορα;

Γνωμη μου παντως ειναι να περιμενεις την μερα που σου ειπαν για χοριακη. 

nikona σε ευχαριστώ πολύ μακάρι...κάναμε την εμβρυομεταφορα στις 26/6 την Πέμπτη 5/7 Είναι να κάνω την χοριακη γι'αυτό λέω τώρα 2 μέρες είναι αν είναι δεν θα δείξει?

στις On 3/7/2018 at 11:58 ΠΜ, ο/η Snoop είπε:

nikona σε ευχαριστώ πολύ μακάρι...κάναμε την εμβρυομεταφορα στις 26/6 την Πέμπτη 5/7 Είναι να κάνω την χοριακη γι'αυτό λέω τώρα 2 μέρες είναι αν είναι δεν θα δείξει?

Δυο μέρες μείνανε το γραφέις και εσυ κάνε λίγο υπομονή ακόμη για χοριακη και σίγουρα αποτέλεσματα νιώθω το άγχος την αγωνία  σου και το ποσο αργά περνάνε οι μέρες αλλα αν ήτανε θα μας δινανε νωρίτερα χοριακη. Εύχομαι με θετικά αποτέλεσματα!!! 

Πάντως κορίτσια εγω που ειχα κάνει μια ημερα νωρίτερα χοριακή και είχε βγεί 3ψηφιο νούμερο, ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω και την επόμενη γιατί τον ενδιέφερε η χοριακή της συγκεκριμένης ημερας, δεν ρωτησα γιατί...

στις On 3/7/2018 at 11:58 ΠΜ, ο/η Snoop είπε:

Κρατησου λιγο!!!! Τι εμεινε πια;;; Λιγεε ωρες!!! Σου ευχομαι μια θετικη χοριακη! Θα περιμενουμε νεα σου. Κ παλι καλη επιτυχια!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Κρατησου λιγο!!!! Τι εμεινε πια;;; Λιγεε ωρες!!! Σου ευχομαι μια θετικη χοριακη! Θα περιμενουμε νεα σου. Κ παλι καλη επιτυχια!!!

Κορίτσια Ευχαριστώ πολύ....θα σας ενημερώσω θα σκάσω μετράω σαν τους φαντάρους και χειρότερα γιατί αυτοί τουλάχιστον ξέρουν το αποτέλεσμα!!Δεν ξέρω πώς άντεξα σήμερα και δεν πήρα ένα τεστ πέρασα από 3 φαρμακεία και όλο έλεγα να σταματήσω Αλλά λέω οχι θα κρατηθεις!μακάρι να πάνε όλα καλά...Ευχαριστώ πολύ πάντως που υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να σε καταλάβουν πραγματικά γιατί δυστυχώς όσο και να θέλει κάποιος να σε ακούσει ή να σε καταλάβει αν δεν έχει κάνει την όλη διαδικασία δυστυχώς δεν μπορεί. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Μην ευχαριστεις. Ολες τα ιδια περναμε. Θα περιμενουμε τα νεα σου! 

Κορίτσια!!!!!!!!θετικό!!Είναι εγκυος

• Like 5

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Snoop είπε:

Κορίτσια!!!!!!!!θετικό!!Είναι εγκυος

Αχ μπραβο @Snoop!!!! Συγχαρητήρια!!!! Πολυ ωραιο νεο!! 

Ευχαριστώ πολύ εύχομαι να πάνε όλα καλά...Και σε όποια προσπαθεί ή περιμένει απότελεσματα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 

• Like 4

Μπράβο τώρα διάβασα τα θετικά αποτελέσματα συγχαρητήρια μια τέλειομηνη δίχως προβλήματα ήρεμη εγκυμοσύνη και με υγιέστατο μπεμπακι😍

Σε ευχαριστώ πολύ...ευχομαι και σε όλες όσες προσπαθούν Αλλά και είναι εγκυουλες καλά αποτελέσματα.. ευτυχώς έκανα και την δεύτερη χοριακη και έχει φτάσει στα υψη( το είχα ένα άγχος).

• Like 1

Καλησπερα και εγώ μετά από μεταφορά βλαστοκυστων....- Θα κάνω χοριακή αυτην την Δευτερα. Απλά έχω  από χθες κάτι καφέ...Και τώρα ροζ υγρά. Ο γιατρός λέει να περιμένουμε την μοριακή...Αλλά που μυαλό _στα κάγκελα- Τι να Ναι άραγε αυτά τα σημαδια?🤔😃

• Like 1

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπερα και εγώ μετά από μεταφορά βλαστοκυστων....- Θα κάνω χοριακή αυτην την Δευτερα. Απλά έχω  από χθες κάτι καφέ...Και τώρα ροζ υγρά. Ο γιατρός λέει να περιμένουμε την μοριακή...Αλλά που μυαλό _στα κάγκελα- Τι να Ναι άραγε αυτά τα σημαδια?🤔😃

Ελπίζω σημάδι εμφύτευσης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Καλη επιτυχια! Ευχομαι να ειναι σημαδι εμφυτευσης!!! 

στις On 13/7/2018 at 1:52 ΠΜ, ο/η Ν_S είπε:

Καλημέρα. Έκανα κ εγώ μεταφορά 2 βλαστοκύστεων την Δευτέρα  κ θα κάνω την χοριακή την Τετάρτη, την 9η μέρα. Χθές είχα το μεσημέρι λίγο καφέ αίμα κ το βράδυ σκούρο κόκκινο . Όχι να λερώσω σερβιέτα όμως. Έκανα μία ένεση lentogest όπως μου ειπε η γυναικολόγος μου κ πριν λιγο σήμερα Σάββατο έχω πάλι αίμα, Ιδια ποσότητα. Μου ειπε να παραμείνω ξαπλωμένη κ πως δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι άλλο. Φοβάμαι πως μου έρχεται περίοδος... 

στις On 5/7/2018 at 4:47 ΜΜ, ο/η Snoop είπε:

Ευχαριστώ πολύ εύχομαι να πάνε όλα καλά...Και σε όποια προσπαθεί ή περιμένει απότελεσματα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ 

Συγχαρητηρια!!!

Καλησπέρα στην παρέα σας!!! Να σας πω κι εγώ τον πόνο μου... 4 Ιουλιου έκανα ωοληψια 4 ωαρια τα 3 Γονιμοποιηθηκαν  και φτάσανε βλαστοκυστες και τα 3 . Την Δευτέρα 9 Ιουλίου έκανα την Εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων... Σήμερα Σάββατο και κανένα σύμπτωμα,Πρηξιμο ,ουτε καν το αίμα της εμφύτευσης.... την Τριτη 17/7  ειναι να παω για χοριακη... μηπως Δευτερα να εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης να πάρω την κρυαδα; 

Τόσες μέρες ήμουν στην ηρεμία μου αλλά σήμερα με έχει πιάσει το άγχος...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου να είναι γερό και όλα να πάνε καλά στη ζωή του και σε όλες τις άλλες εδώ μέσα ότι καλύτερο και μόνο χαρές.εχω να μπω περίπου 10 μήνες.εγω εκείνο το μωράκι που μετρούσα την χορικά μονάδα μονάδα και που θα ήταν περίπου σαν το δικό σου το έχασα.δεν θα γράψω γι'αυτό γιατί οποία το έχει ζήσει ξέρει και οποια δεν το έχει ζήσει να μην το ζήσει ποτέ εύχομαι.8 μήνες  περίπου την αποβολή και ενώ ήμουν έτοιμη να κάνω καινούργια προσπάθεια εξωσωματικής και περίμενα να μου έρθει περίοδος...δεν ήρθε ποτέ!!!είμαι έγκυος με φυσική σύλληψη η χαρά μου αλλά και ο φόβος μου είναι στο ίδιο επίπεδο.ειμαι 12 εβδομάδων προχτές το βράδυ είχα αιμορραγία και τώρα είμαι στο νοσοκομείο όλα δείχνουν να πάνε καλά είχα μια μικρή αποκόλληση.θελω να πω σε όλες όσες έχετε κάνει μωράκι να το χαίρεστε να σας ζήσει και σε όλες εμάς που δεν έχουμε ακόμη και περιμένουμε είτε να γεννήσουμε είτε να μείνουν εκγυουλες εύχομαι τα καλύτερα...
    • Κοιτα, τώρα που προσέχω τη διατροφή μου λόγω διαβήτη, βλέπω πως η ζυγαριά μόνο ανεβαίνει.. κ έχω διαβασει πως σ αυτή τη φάση παίρνουμε μισό κιλό την εβδομάδα..  οποτε ελπιζω ο,τι βάρος παίρνω από δω κ πέρα να ναι των μωρών κ να χαθεί εύκολα! Αλλά εντάξει, λέω ποσο βάρος να πάρω πια από δω κ πέρα.. Κ 5 κιλά να πάρω, τι να κάνουμε... σ αυτή τη φάση με αγχώνουν αλλα! Κ όσον αφορά το βάρος με νοιάζει να τρέφομαι σωστά για τα μωρά.. ας κάνουμε γερά μωρά τώρα που πλησιάζουμε στο τέλος κ τα κιλά θα χαθούν... 
    • Κι εγώ απ τη μια λέω σιγά θα τα χάσω, απ την άλλη βαριέμαι τη διαδικασία μετά 😂
    • Μμμμ αν σκεφτείς ότι κοντεύω τα 90 κιλά.... 😱🐷
    • Καλημέρα σε όλη την ομάδα! Αποφάσισα και εγώ να πω την δική μου εμπειρία που γνωρίζουν ή έζησαν την ίδια περίπτωση εγκυμοσύνης με εμένα... Με τελευταία περίοδο 10/9 ,κύκλο 32 ημερών και καθυστέρηση 10 ημερων αποφάσισα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης και επιτέλους βγήκε θετικό! Κάνω πρώτη χοριακη με τιμή 265 κ ο γιατρός μου συνέστησε να ξεκινήσω φυλλικό οξυ και να κάνω μια δεύτερη χοριακη μετά από 2 ημέρες για να δούμε αν διπλασιάστηκε.η δεύτερη χοριακη βγαίνει 482.25. Συνεχίστηκαν όλα καλά και πάω για τον πρώτο υπέρηχο σε μια συνεργάτη του λογω του ότι έχει πολύ καλό μηχάνημα υπερήχου.κανουμε το πρώτο υπέρηχο και βλέπουμε μόνο σάκο και λεκιθικο ασκο. Η γιατρός μου λέει ότι λογικά είναι καθυστερημένη σύλληψη γιατί δεν φαίνεται έμβρυο και μου ζήτησε να κάνω μια χοριακη κ να με δει σε μια βδομάδα παλι. Βάσει κύκλου ήμουν 8 εβδομάδων όμως κανονικά ήμουν 5.5 εβδομάδων όταν εκανα τον πρώτο υπέρηχο. Οι επόμενες χοριακες ήταν 16.000 και 23.265 αντίστοιχα. Στον δεύτερο, 6εμδομαδων κ 6 ημερών ευτυχώς βλέπουμε και έμβρυο 7.9 χιλιοστά μου λέει! Όλα καλά κ ωραία ομως δεν ακουσαμε καρδουλα. Αυτή λέει ότι κανονικά ακούμε από 5.5 εβδομάδων..τρομάζω...μιλάω με τον γιατρό κ μου λέει ότι καρδιά ακούμε από 7 εβδομαδων και μετά..να μην σας κουράζω η γιατρός του υπερήχου μου λέει να κάνω μια χοριακη Παρασκευή και να πάω για υπέρηχο την ίδια μέρα αν δω κάτι περίεργο αλλιώς την Δευτέρα..κάνω 2 χοριακες Τετάρτη 59.050 και εχθές πέφτει λίγο στο 55.685...παθαινω σοκ κ πάω για υπέρηχο.. 7 εβδομάδων δεν ακούει καρδιά κ μου λέει ότι πρόκειται για παλινδρομη και χρειάζομαι αποξεση...μιλάω με τον γιατρό μου κ μου λέει αν δεν το δω εγώ δεν πιστεύω τίποτα...το θέμα είναι το εξής αν γνωρίζετε ή αν σας έχει τύχει: αν πρόκειται ο τέως για παλινδρομη δεν έπρεπε να έχω συμπτώματα: πόνους, αιμορραγία η έστω να ξεπρηστει το στήθος; Και δεύτερον αν ήταν όντως παλινδρομη θα μεγάλωνε έστω κ λίγο το έμβρυο;; Γιατί από 7.9 χιλιοστά πήγε 8.1.. κ κάτι τελευταίο...εσεις ποτέ ακούσατε καρδούλα;;;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα ..
  • Νέες συζητήσεις