Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα καλημεραααααα!! 

Ωραία τα πάμε η μάνα μου με απειλεί πως αφού δε τρώω γαλακτοκομικα και δεν πίνω και το χάπι το μωρό το ασβέστιο το τραβάει από μένα κι έτσι θα μου πέσουν τα δόντια χαχαχα! Οπωτε αναγκάζομαι το χάπι αντί για κάθε μέρα να το πίνω 3-4 φορες την εβδομάδα 

Αχ ισχύει αυτό π λέει η μαμά σου.. πολλές τ έπαθαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 29/7/2018 at 10:29 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Σας ευχαριστώ. Την Παρασκευή το βράδυ κατάλαβα ότι δεν θυμόμουν να είχα κατάλαβα το μωρό. Επίσης είχα σεισπασεις αλλα μόλις ξαπλωνα περνούσαν. Το Σάββατο το πρωί δοκίμασα τα πάντα,του μιλούσα, έβαλα μουσική, φως, έφαγα κάτι γλυκό, ήπια κόκα κόλα, καμία αντίδραση. Εννοείται πως είχα καταλάβει ότι είχαν τελειώσει όλα. Αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω. Κάνω ένα μπάνιο. Πάω τουαλέτα και βλέπω ροζ βλενα στο χαρτί. Εκεί πλέον δεν υπήρχε αμφιβολία. Πήρα τον γιατρό μου, πήγα έκανα υπέρηχο και είδα την καρδούλα του να μην αναβοσβήνει πλέον. Τα πιο δύσκολα θα έρθουν από εδώ και πέρα...

εχω παθει σοκ αληθεια. Με επιασε ταχυπαλμια και μονο που το διαβασα. Δεν το πιστευω οτι συνεβη τωρα. Λυπαμαι αφανταστα. Δυσκολος θα ειναι ο πρώτος καιρος κοπέλα μου. Μετά θα έρθουν ευχάριστα πράγματα. Τωρα δεν υπάρχουν λόγια. Ελπιζω να εχεις συνελθει απο την επεμβαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

εχω παθει σοκ αληθεια. Με επιασε ταχυπαλμια και μονο που το διαβασα. Δεν το πιστευω οτι συνεβη τωρα. Λυπαμαι αφανταστα. Δυσκολος θα ειναι ο πρώτος καιρος κοπέλα μου. Μετά θα έρθουν ευχάριστα πράγματα. Τωρα δεν υπάρχουν λόγια. Ελπιζω να εχεις συνελθει απο την επεμβαση

Καλημερα. Σε ευχαριστώ πολυ. Έχω επιστρέψει σπίτι και αναρώνω. το σώμα μου ανταποκρίθηκε πολύ γρήγορα στη διαδικασία. Η ψυχή μου όμως πονάει. Είμαι μια μαμά χωρίς μωρό . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημερα. Σε ευχαριστώ πολυ. Έχω επιστρέψει σπίτι και αναρώνω. το σώμα μου ανταποκρίθηκε πολύ γρήγορα στη διαδικασία. Η ψυχή μου όμως πονάει. Είμαι μια μαμά χωρίς μωρό . 

Δε φαντάζεσαι πόσο στενοχωρέθηκα. Σα να συνέβη σε δικό μου άνθρωπο. Κομπος με έπιασε. Είναι πολύ νωρίς για να σου πω το οτιδήποτε αλλά γνωρίζεις πολύ καλα πως η ρημαδα η ζωη όπως λεει και ο αντρας μου ειναι μαραθωνιος. Πρέπει συνεχώς να προχωράς παρακάτω, να συνεχίζεις και να ξαναπροσπαθείς από την αρχή. Ειναι πολύ θετικό ότι το σώμα σου ανταποκρίθηκε τόσο καλα στην επέμβαση. Ευχομαι σε πολυ λίγο καιρό να έχεις να μας πεις ευχάριστα (που θα έχεις αναμφιβολα), και τα οποια να εξελιχθούν ως το τέλος άψογα. Ο πόνος ειναι αναμενομενος και θα έλεγα και λυτρωτικός αυτή τη στιγμή. Κλάψε για να το ξεσπάσεις και έτσι θα τοφυλάξεις βαθια μεσα σου και θα συνεχίσεις. Είσαι μαμά όπως είπες και θα ξαναγίνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro κορίτσι μου πονάει η ψυχή μου αλήθεια. Είναι πολύ άδικο αυτό που ζεις.  Να σκέφτεσαι όμως, ότι ό,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό. Είμαι σίγουρη, ότι θα έρθουν κάποια στιγμή όμορφες μέρες και για τη δική σου οικογένεια, αλλά τώρα είναι πολύ νωπό όλο αυτό. Εύχομαι να έχεις ανθρώπους δίπλα σου να σε στηρίξουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα μαναρακι τι κάνετε!? Που είστε όλες εξαφανιζολ!? @mommy96 τι έγινε!? 

Προσπαθώ εγώ... Εσύ πως είσαι;;

 

Έχω στρεπτοκοκο Β.. 

Είχε καμία από εσάς εδώ; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Προσπαθώ εγώ... Εσύ πως είσαι;;

 

Έχω στρεπτοκοκο Β.. 

Είχε καμία από εσάς εδώ; :(

Καλα εγώ κάνω υπομονή! 

Όσο για το θέμα δεν έχω ιδέα αλλά νομίζω πως έχω ακούσει ότι περνεις αντιβίωση εσένα σου έδωσαν!? Τι σου είπαν ότι μπορεί να είναι κάτι!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλα εγώ κάνω υπομονή! 

Όσο για το θέμα δεν έχω ιδέα αλλά νομίζω πως έχω ακούσει ότι περνεις αντιβίωση εσένα σου έδωσαν!? Τι σου είπαν ότι μπορεί να είναι κάτι!? 

Όχι δε μ έδωσαν τπτ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Όχι δε μ έδωσαν τπτ ?

Και δε σου έδωσαν και δεν σου είπαν!? Όλα καλά το σύστημα υγείας τους να μην ήταν έτσι εκεί μια χαρα! Γιατί δεν τηλεφωνείς στην Ελλάδα σε έναν γιατρό δεν είχες εδώ γιατρό πριν φύγεις να ρωτήσεις!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Και δε σου έδωσαν και δεν σου είπαν!? Όλα καλά το σύστημα υγείας τους να μην ήταν έτσι εκεί μια χαρα! Γιατί δεν τηλεφωνείς στην Ελλάδα σε έναν γιατρό δεν είχες εδώ γιατρό πριν φύγεις να ρωτήσεις!? 

Δεν έχω πια τον αριθμό του..  ρώτησα κ φβ  σε ομάδα εγκύων..  Κ μ είπαν συνήθως κάνουν ενδοφλέβια την ωρα της γέννας:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Δεν έχω πια τον αριθμό του..  ρώτησα κ φβ  σε ομάδα εγκύων..  Κ μ είπαν συνήθως κάνουν ενδοφλέβια την ωρα της γέννας:(

Οπωτε δεν είναι κάτι ανυσυχιτικο!?? Όλα καλά θα είναι αν ξέρουν κάποιες που το έχουν πάθει θα ξέρουν καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Οπωτε δεν είναι κάτι ανυσυχιτικο!?? Όλα καλά θα είναι αν ξέρουν κάποιες που το έχουν πάθει θα ξέρουν καλύτερα! 

Λένε είναι επικίνδυνο  στην γεννά:( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Λένε είναι επικίνδυνο  στην γεννά:( 

Ρε μανάρι καλύτερα τότε να πάρεις τη γνώμη ενός γιατρού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ρε μανάρι καλύτερα τότε να πάρεις τη γνώμη ενός γιατρού! 

Έχω μαία σε 2 βδ.. να δω τι θα πει... 

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Έχω μαία σε 2 βδ.. να δω τι θα πει... 

?

Πάλι καλά! Αν και κατάλαβενω με την αγονια που έχεις τώρα πως θα περάσουν δύο εβδομάδες! Κουράγιο προσπάθησε όσο μπορείς να μη σκέφτεσαι αρνητικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Πάλι καλά! Αν και κατάλαβενω με την αγονια που έχεις τώρα πως θα περάσουν δύο εβδομάδες! Κουράγιο προσπάθησε όσο μπορείς να μη σκέφτεσαι αρνητικά! 

Να σαι κλ. ?

εδώ δεν έχω δει τ παιδί μ κοντά 2.5 μήνες:( 

αυτό δεν είναι κάτι... 

 

Εσύ πως είσαι ; δίνει γερά τ μωρο;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Να σαι κλ. ?

εδώ δεν έχω δει τ παιδί μ κοντά 2.5 μήνες:( 

αυτό δεν είναι κάτι... 

 

Εσύ πως είσαι ; δίνει γερά τ μωρο;; 

 

Καλα δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι αλήθεια! Έχω ραντεβού τη Δευτέρα μετά από ένα ολόκληρο μήνα και η αγονια μου δε περιγράφετε τι λέμε τώρα! Κατά τα άλλα ναι ο μικρός η θα είναι ήσυχος όλη μέρα η θα είναι μέρες που όλη μέρα κλωτσαει ας είναι καλά και ας μου σπάσει και τα πλευρά χαχαχαχα! Ανυπομωνω να τον κρατήσω θέλω να γεννήσω δηλαδή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλα δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι αλήθεια! Έχω ραντεβού τη Δευτέρα μετά από ένα ολόκληρο μήνα και η αγονια μου δε περιγράφετε τι λέμε τώρα! Κατά τα άλλα ναι ο μικρός η θα είναι ήσυχος όλη μέρα η θα είναι μέρες που όλη μέρα κλωτσαει ας είναι καλά και ας μου σπάσει και τα πλευρά χαχαχαχα! Ανυπομωνω να τον κρατήσω θέλω να γεννήσω δηλαδή! 

Κ εγώ θέλω πολύ.... Αλλά όχι ακομα χαχαχα.. να κάτσει εκεί άλλες 7 εβδ..χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Κ εγώ θέλω πολύ.... Αλλά όχι ακομα χαχαχα.. να κάτσει εκεί άλλες 7 εβδ..χαχα 

Εσύ σε πόια εβδομάδα είσαι μαναρακι μου!? Εγώ αύριο κλείνω την 28η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Εσύ σε πόια εβδομάδα είσαι μαναρακι μου!? Εγώ αύριο κλείνω την 28η!

Μαναράκι χαχα ???

Ειμαι 29+3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Μαναράκι χαχα ???

Ειμαι 29+3

Ε από την 36η εβδομάδα και. Μετά θα είμαστε μια χαρά! Δεν αντέχω οσο περνάει ο καιρός δε κρατιέμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ε από την 36η εβδομάδα και. Μετά θα είμαστε μια χαρά! Δεν αντέχω οσο περνάει ο καιρός δε κρατιέμαι! 

Χαχαχ Ε φυσικά... Εγώ συ 1ο μ.ειχα διαστολή ήδη.. Αλλά αναιβενε αργά... 1 εκατ η βδομάδα... χαχαχα 

Πρέπει να αρχίσω να πάρω κάνα λίκνο...

Τ έχεις ψωνίσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Χαχαχ Ε φυσικά... Εγώ συ 1ο μ.ειχα διαστολή ήδη.. Αλλά αναιβενε αργά... 1 εκατ η βδομάδα... χαχαχα 

Πρέπει να αρχίσω να πάρω κάνα λίκνο...

Τ έχεις ψωνίσει;;

elpizv na gennhsoyme eykola kai grhgora!  εχω αρχισει και σκεφτομαι τον πονο κλπ!

εχω παρει την κουνια μας εφεραν πορτ μπεμπε καθησμα αυτοκινητου ριλαξ και πηγα τζαμπο και πηρα διαφορα μικρο πραγματα !εσυ μονο λικνο θες να παρεις εε να φανταστω τα αλλα τα εχεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...