Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ και χαμηλή χοριακή που ανεβαίνει αργά


linam

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Το μόνο σίγουρο για αρχή είναι να αλλάξεις γιατρό! Απαράδεκτος! !!!!!!!

Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!!είσαι στη σκέψη μας!!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες!!!!

Όσον τον γιατρό αυτό της άλλης εξωσωματικής.... όταν η χοριακή μετά από 12 ημέρες βγήκε 1.. δεν έβγαινε στο τηλέφωνο να μου μιλήσει να μου πει τι πήγε στραβά...γιατί όλα τα έβλεπε θετικά και ότι δεν είναι σαν τους άλλους που πουλάνε μούρη στην τηλεόραση... και αφού μου απάντησαν το αρνητικό αποτέλεσμα από το τηλέφωνο όπως σου ανακοινώνουν την ώρα... απαίτησα να μιλήσω με το γιατρό..ο οποίος αναγκάστηκε να μου μιλήσει αργά το βράδυ... λέγοντας μου "πως κάνεις έτσι.. εσύ έχεις παιδί.. άλλες δεν έχουν καθόλου!" και ήθελα αν τον είχα μπροστά μου να του πω "... είσαι πολύ μακάκας! το ξέρω ότι έχω παιδί.. αλλά δεν ήρθα σε εσένα για να μου το θυμίσεις" .. anyway...μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο... δεν επικοινώνησε η κλινική του ούτε μια φορά ούτε μου έστειλε μέιλ ούτε τίποτα.. πήραν τα χρήματα.. έκαναν μια "αρπαχτή" και αυτό ήταν...

Αυτός ο γιατρός λοιπόν έφαγε "πόρτα"... αλλά δυστυχώς ενώ υπάρχουν πολλές πορτοκαλιές.. που κάνουν πορτοκάλια... δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις τον "άνθρωπο" γιατρό! που θα σε νοιώσει και δεν θα σε μαδήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η linam είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες!!!!

Όσον τον γιατρό αυτό της άλλης εξωσωματικής.... όταν η χοριακή μετά από 12 ημέρες βγήκε 1.. δεν έβγαινε στο τηλέφωνο να μου μιλήσει να μου πει τι πήγε στραβά...γιατί όλα τα έβλεπε θετικά και ότι δεν είναι σαν τους άλλους που πουλάνε μούρη στην τηλεόραση... και αφού μου απάντησαν το αρνητικό αποτέλεσμα από το τηλέφωνο όπως σου ανακοινώνουν την ώρα... απαίτησα να μιλήσω με το γιατρό..ο οποίος αναγκάστηκε να μου μιλήσει αργά το βράδυ... λέγοντας μου "πως κάνεις έτσι.. εσύ έχεις παιδί.. άλλες δεν έχουν καθόλου!" και ήθελα αν τον είχα μπροστά μου να του πω "... είσαι πολύ μακάκας! το ξέρω ότι έχω παιδί.. αλλά δεν ήρθα σε εσένα για να μου το θυμίσεις" .. anyway...μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο... δεν επικοινώνησε η κλινική του ούτε μια φορά ούτε μου έστειλε μέιλ ούτε τίποτα.. πήραν τα χρήματα.. έκαναν μια "αρπαχτή" και αυτό ήταν...

Αυτός ο γιατρός λοιπόν έφαγε "πόρτα"... αλλά δυστυχώς ενώ υπάρχουν πολλές πορτοκαλιές.. που κάνουν πορτοκάλια... δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις τον "άνθρωπο" γιατρό! που θα σε νοιώσει και δεν θα σε μαδήσει.

Δυστυχώς κι εγώ ακόμα δεν έχω βρει γυναικολογο που να μου εμπνεει εμπιστοσύνη. Έχω 2 κοριτσάκια και 2 βιοχημικες και έχω αλλάξει 5 γυναικολογους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω διαβάσει τις τελευταίες ημέρες πολλές παρόμοιες ιστορίες σαν τη δική μου στο ίντερνετ... άλλες λοιπόν πήγαν καλά.. ενώ άλλες όχι. 

Με αυτή τη συζήτηση στο φόρουμ αυτό θέλω να δώσω και τη δική μου λοιπόν εμπειρία σε όλες μας ώστε κάποια κάποτε να τη διαβάσει και να πάρει ή κουράγιο ή μια καλύτερη πληροφορία για αυτό που της συμβαίνει και να μην ανησυχεί και να ξέρει ότι δεν είναι ούτε μόνη ούτε η μόνη!

Να είστε καλά και θα σας ενημερώσω σχετικά με την ιστορία αυτή που θα ήθελα πολύ να προχωρήσει.. και να μου χαρίσει μια κόρη.. ο γιος μου κάποτε ήρθε και γέμισε ένα άλλο κενό.. γέμισε το κενό του χαμένου αδελφού που σκοτώθηκε στα 15 του από μηχανάκι.. και για πολλά χρόνια όλη μου η οικογένεια ήταν σαν χαμένη στην άβυσσο... τώρα το κορίτσι αυτό θα έρθει να γεμίσει ένα άλλο κενό... το ίδιο ευλογημένο... το κενό της αδικοχαμένης αδελφής του άνδρα μου που πέθανε στη δεύτερη γέννα της από λάθος γιατρού στη Θεσσαλονίκη.. και από τότε ο άντρας μου είναι κι αυτός χαμένος στη δική του άβυσσο.. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τη στήριξη

απο ότι φαίνεται δεν είναι βιοχημική κύηση αλλά μπορεί να είναι παλίνδρομη κύηση αν δεν καταφέρει να μεγαλώσει το μωρό μου

οπως και να χει θα σας πω όταν θα έχω περισσοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nομιζω οτι ειναι λιγο αδικο για το παιδακι αυτο αν επιβιωσει και τελικα ειναι αγορι να μαθει οτι πριν καν κερδισει τη μαχη του για τη ζωη το ονομασατε κοριτσι κ το θελατε για να καλυψει καποιο κενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Nομιζω οτι ειναι λιγο αδικο για το παιδακι αυτο αν επιβιωσει και τελικα ειναι αγορι να μαθει οτι πριν καν κερδισει τη μαχη του για τη ζωη το ονομασατε κοριτσι κ το θελατε για να καλυψει καποιο κενο.

Ότι και να είναι θα χαρώ ιδιαίτερα! Αν είναι κορίτσι σίγουρα πιο πολύ!

και...μάλλον δεν έχετε βιώσει θάνατο παιδιού γιατί αλλιώς δεν θα σχολιάζετε έτσι....και πραγματικά δεν σας εύχομαι να ζήσετε τρεις εκταφές όπου θα πρέπει να βρίσκεστε εκεί μαζί με τη μάνα σας για να βρείτε όλα τα Κόκκαλα του αδελφού σας γιατί αλλιώς δεν θα φύγετε από το νεκροταφείο...ούτε σας εύχομαι να γυρνάτε για δέκα χρόνια σε ένα σπίτι που δεν γιορτάζει και οι γονείς σας κλαίνε σε μια γωνία όλη την ώρα....ούτε σας εύχομαι να διαγράψετε όλα τα όνειρα της ζωής σας γιατί εσείς μείνατε πίσω και πρέπει να στηρίξετε την οικογένεια σας!!! Ούτε σας εύχομαι να δουλεύετε σε τρεις δουλειές για να μη γυρνάτε πίσω....σε έναν τάφο! Όχι λοιπόν δεν σας το εύχομαι...εύχομαι όμως να έρθει μια ζωή να δώσει ζωή σε ένα σπίτι που ζούσε για χρόνια ο θάνατος και το σκοτάδι! 

Αν γνωρίσετε τον άντρα μου και τον θυμό που κουβαλά μέσα του από την απώλεια της αδελφής του καλύτερα να εύχεστε να μην τον γνωρίσετε! 

Οχι λοιπόν δεν σας εύχομαι ποτέ να ζήσετε έναν θάνατο μικρού παιδιού γιατί αν είχατε κάνει το νεκροταφείο δεύτερο σπίτι σας θα ξέρατε ότι οι γονείς και τα αδέλφια που χάνουν παιδιά αμέσως προσπαθούν ή να κάνουν παιδιά ή να κάνουν εγγόνια και να πιαστούν από αυτά τα νέα παιδιά και να ξεστραβώσει λίγο το χαμόγελό τους! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

...

 

 

Δεν έχω λόγια και για το δικό σου πένθος... το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο κάθε άνθρωπος αντιμετωπίζει τον θάνατο με διαφορετικό τρόπο και επουλώνει τις πληγές του με ότι του κάνει καλό... γιατί ο άνθρωπος από τότε που δημιουργήθηκε έχει μάθει μόνο να επιβιώνει.

Και εγώ θα επιβιώσω από ένα παιδί που θα έχει χαθεί. Και θα επιβιώσω γιατί έχω δεχτεί ότι έτσι θα έχουν τα πράγματα και δεν θα μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Θα ελπίζω όμως για κάτι άλλο που θα χαρώ πολύ και πάλι όταν έρθει... και για μένα η κάθε μητέρα όταν μένει έγκυος, αν το πάρουμε κι αλλιώς, είναι εγωίστρια γιατί σκέφτεται μόνο τον εαυτό της, μόνο τα δικά της θέλω και όχι... αν το μωρό αυτό θα ήθελε να έρθει στη ζωή. Μεγάλη κουβέντα όλα αυτά που θα ήταν καλύτερο να τα σταματήσουμε εδώ και να περιμένουμε τη δική μου περίπτωση αλλά και ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας και να μη βιώσετε ΠΟΤΕ δύσκολες και ανυπέρβλητες καταστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη σε καμια περιπτωση δεν ηθελα να μειωσω το πενθος κ την καταθλιψη της οικογενειας σου (απλα σχολιασα οτι ελεγες τη λεξη κορη) αν θελεις μπορουμε να μιλησουμε με προσωπικα μηνυματα καθως κι εγω δεν μπορω να ξεπερασω καποια γεγονοτα. Κ δε θα ξεπεραστουνε οσα παιδια καο αν κανω. Ξυπνησα παλι με αναμνησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι κοντά 45 χρόνων. Ήδη πίστευα ότι δεν θα ξαναγίνω μητέρα. Αν όμως έχω τη χαρά αυτή, θα ήθελα να έχω και κούκλες σπίτι όχι μόνο αυτοκινητάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα ξανά χοριακή σήμερα. Σέρνεται η χοριακη:

23/5 35

25/5 38,9 σε άλλο εργαστήριο

29/5 82 στο ίδιο με το πρώτο

με ΤΕΡ 24/4/2018.

αν δεν διπλασιαστεί μέχρι Παρασκευή μάλλον....πάειιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η linam είπε:

Έκανα ξανά χοριακή σήμερα. Σέρνεται η χοριακη:

23/55 35

25/5 38,9 σε άλλο εργαστήριο

29/5 82 στο ίδιο με το πρώτο

με ΤΕΡ 23/4/2018.

αν δεν διπλασιαστεί μέχρι Παρασκευή μάλλον....πάειιιι

εγω θα μετρησω το πρωτο και το δευτερο επειδη εγιναν στο ιδιο εργαστηριο κοριτση μου γιατι δε πρεπει να αλλαζεις και εχει μια χαεα διπλαστιαστει!!!! ευχομαι την παρασκευη να εχει εκτοξευτει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 35 και το 82 έγιναν στο ίδιο εργαστήριο. Εχθές βράδυ κοιμήθηκα ελάχιστα και τα περίμενα όλα...ακόμα και απόξεση αύριο. Το κακό με τις δυο τιμές είναι ότι απέχουν 6 ημέρες.  ...αν ήταν άντε 4...είδωμεν

Ο γιατρός φοβάται για εξωμύτριο

παντως έχω ακόμα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης συχνοουρία λίγο κάθε φορά...ζαλάδες...ένα εμετό μεγάλο σήμερα...βασικά δεν πεινάω...υπνηλία και καμία φορά με ενοχλούν κάποιες οσμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η linam είπε:

Το 35 και το 82 έγιναν στο ίδιο εργαστήριο. Εχθές βράδυ κοιμήθηκα ελάχιστα και τα περίμενα όλα...ακόμα και απόξεση αύριο. Το κακό με τις δυο τιμές είναι ότι απέχουν 6 ημέρες.  ...αν ήταν άντε 4...είδωμεν

Ο γιατρός φοβάται για εξωμύτριο

παντως έχω ακόμα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης συχνοουρία λίγο κάθε φορά...ζαλάδες...ένα εμετό μεγάλο σήμερα...βασικά δεν πεινάω...υπνηλία και καμία φορά με ενοχλούν κάποιες οσμες

υπομονη κοριτση μου οτι ειναι να γινει θα γινει!!! και προς το παρον αυτα που δειχνει ειναι θετικα!!! ευχομαι η παναγιτσα να κανει το θαυματεις και πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η linam είπε:

Έκανα ξανά χοριακή σήμερα. Σέρνεται η χοριακη:

23/5 35

25/5 38,9 σε άλλο εργαστήριο

29/5 82 στο ίδιο με το πρώτο

με ΤΕΡ 24/4/2018.

αν δεν διπλασιαστεί μέχρι Παρασκευή μάλλον....πάειιιι

ειναι πολλες οι μερες που μεσολαβουν....82 θα επρεπε να ειχες 25/05....αλλα επειδη τα εχω δει ολα στο φορουμ , κανε κ μεθαυριο αλλη μια χοριακη μηπως παρει μπρος με τρελη ανοδο  , οποτε απο εκει κ περα θα εισαι σιγουρη για τις κινησεις σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

ειναι πολλες οι μερες που μεσολαβουν....82 θα επρεπε να ειχες 25/05....αλλα επειδη τα εχω δει ολα στο φορουμ , κανε κ μεθαυριο αλλη μια χοριακη μηπως παρει μπρος με τρελη ανοδο  , οποτε απο εκει κ περα θα εισαι σιγουρη για τις κινησεις σου..

Ευχαριστω παρα πολύ για τα καλά σου λόγια....στο τέλος της εβδομάδας θα ξερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

υπομονη κοριτση μου οτι ειναι να γινει θα γινει!!! και προς το παρον αυτα που δειχνει ειναι θετικα!!! ευχομαι η παναγιτσα να κανει το θαυματεις και πανε ολα καλα!!!!

Σε ευχαριστω για τις προσευχές σου παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο κάνω την τέταρτη χοριακή... αν έχει διπλασιαστεί... ξανά αναμονή μέχρι την άλλη εβδομάδα...γιατί δεν έχει φτάσει στο ικανοποιητικό ύψος...

Αν έχει μείνει στα ίδια επίπεδα δηλαδή γύρω στα 80 ή κατεβαίνει... τότε πάω για αυτόματη αποβολή.

Αν έχει ανέβει αλλά μόνο λίγο ....τότε να πω την αλήθεια οι γιατροί μου λένε κατευθείαν απόξεση.

Έταξα το όνομα του μωρού στην Αγία Μαρίνα... πιστεύω ότι αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει αυτό το μωρό... δεν είναι ανθρώπινο χέρι... αλλά θεϊκό... 

Ως αύριο λοιπόν...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η linam είπε:

Είπαμε με τον σύζυγο τέλος οι χωριακες την άλλη Παρασκευή πάμε για υπέρηχο!

μπραβο κοριτσαρα μου!!!!!!!!!! αντε με το καλο να πανε ολα καλα !!!!!!!!!! η παναγιτσα κοντα σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...