Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Δε μπορώ να φάω γμτ..... 

Όλα είναι μπλιαχ. Μόνο που δε κάνω εμετό. Έφαγα δηλαδή δύο φρυγανιές πριν. Ήπια και λίγο νερό. Αλλά το ενδοφλεβιο το πριμπεραν φέρνει όλα αυτά τα χάλια.. Κόπωση θαρρείς και έχεις γρίπη κ πονοκέφαλο. Ξάπλα είμαι 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου είχες πάλι τα ίδια; Δε μπορεί θα σου περάσουν σύντομα. Στη 12η είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου είχες πάλι τα ίδια; Δε μπορεί θα σου περάσουν σύντομα. Στη 12η είσαι; 

Είχα τα ίδια ναι..... Κ για πολύ καιρό στον 6ο ελλατωθηκε. Είχα μπει 3 φορές κλινική. Αύριο 13η εβδομάδα μπαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω β επιπέδου στις 5/9. Θα είμαι 22+4. Την Δευτέρα έχω επιτέλους υπέρηχο. Πέρασε πολύ καιρός αυτή την φορά και μου έλειψε η μπέμπα.

Όσο αφορά πεθερές,είμαι πολύ τυχερή γτ είναι καταπληκτικός άνθρωπος.

Έχουμε σκεφτεί κάτι για όνομα. Λέμε για Αριάδνη, αλλά θα μου άρεσε να της δώσω και το Ιωάννα σαν δεύτερο( το όνομα της πεθεράς μου) και να την φωνάζουμε Αριαννα. Πως σας φαίνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Akrivoul είπε:

Εγώ έχω β επιπέδου στις 5/9. Θα είμαι 22+4. Την Δευτέρα έχω επιτέλους υπέρηχο. Πέρασε πολύ καιρός αυτή την φορά και μου έλειψε η μπέμπα.

Όσο αφορά πεθερές,είμαι πολύ τυχερή γτ είναι καταπληκτικός άνθρωπος.

Έχουμε σκεφτεί κάτι για όνομα. Λέμε για Αριάδνη, αλλά θα μου άρεσε να της δώσω και το Ιωάννα σαν δεύτερο( το όνομα της πεθεράς μου) και να την φωνάζουμε Αριαννα. Πως σας φαίνετε?

Κοίτα.... Θ ήταν προτιμότερο να ακούγεται το Αριάδνη. Είναι όμορφο. Το αριαννα κοινότυπο... Διπλό όνομα που το κόλλησαν οι γονείς. Γνώμη μου ε? Άλλο να ήταν δημητριαννα... Η Άννα Μαρία... 

Τώρα έχουμε ένα όμορφο όνομα που δώρο άδωρο να το βάλεις τελικά αν φωνάζεις το παιδί αριαννα. 

Είχε ο γιος μου ένα κοριτσάκι αριαννα.. Κυριακή Άννα. Δε μου αρέσει. 

Μερικά πράγματα δυστυχώς δεν κολλάνε. Κ εμένα το παιδί το λένε Ευάγγελο Μάριο... Γτ το είχα ταγμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Είχα τα ίδια ναι..... Κ για πολύ καιρό στον 6ο ελλατωθηκε. Είχα μπει 3 φορές κλινική. Αύριο 13η εβδομάδα μπαίνω 

Το ότι συνέβη τότε δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα συμβεί ξανά. Να είσαι αισιόδοξη πως θα περάσουν σύντομα. Αχ αυτά τα μπεμπακια! Δοκίμασε  λίγο ρύζι με λεμονακι, βραστή πατάτα καμία μπανάνα εγώ στα χειρότερα μου αυτά έτρωγα κάπως καλύτερα

Επεξεργάστηκε από Anitta
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Akrivoul είπε:

Εγώ έχω β επιπέδου στις 5/9. Θα είμαι 22+4. Την Δευτέρα έχω επιτέλους υπέρηχο. Πέρασε πολύ καιρός αυτή την φορά και μου έλειψε η μπέμπα.

Όσο αφορά πεθερές,είμαι πολύ τυχερή γτ είναι καταπληκτικός άνθρωπος.

Έχουμε σκεφτεί κάτι για όνομα. Λέμε για Αριάδνη, αλλά θα μου άρεσε να της δώσω και το Ιωάννα σαν δεύτερο( το όνομα της πεθεράς μου) και να την φωνάζουμε Αριαννα. Πως σας φαίνετε?

Τι σύμπτωση! Πρώτη φορά άκουσα σήμερα αυτό το όνομα και γνώρισα μια Αριαννα. Μου άρεσε σαν όνομα αλλά δεν ήταν Ελληνίδα δεν ξέρω αν ήταν συνδυασμός 2 ονομάτων η’ είναι ένα όνομα στην χώρα τους. Κι εμένα μου αρέσει πολύ το όνομα Αριάδνη για να το μοιραστείς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα μπεμπακια σας ποσο ζυγιζουν..??

εμενα η μπουμπου μ πηγε 210γραμμαρια και ειναι υπερκινητηκοτατη..!! εχω αρχισει να την νιωθω και μαλλον ειναι το μικρουλι μας..!! ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι μια χαρα κ εχει μεγαλωσει αρκετα..!!

εγω ειμαι 18+1 και απο κιλα εχω παρει 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσακιααα❤❤❤ τι κανετε??

καταλαθος εγραψα σε αλλο ποστ..χχχ

ποτε εχετε ραντεβου για τη β επιπεδου?εγω εχω 11/09.

εγω 10/9..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anitta είπε:

Το ότι συνέβη τότε δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα συμβεί ξανά. Να είσαι αισιόδοξη πως θα περάσουν σύντομα. Αχ αυτά τα μπεμπακια! Δοκίμασε  λίγο ρύζι με λεμονακι, βραστή πατάτα καμία μπανάνα εγώ στα χειρότερα μου αυτά έτρωγα κάπως καλύτερα

Εκτός από την μπανάνα τέτοια τρώω κ κοτόπουλο. Είμαι αισιόδοξη αλλιώς θα κλαίω.. Χαχα γτ στο βαγγελακη μου ήταν τραγικό όλο αυτό μέχρι τέλους... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εκτός από την μπανάνα τέτοια τρώω κ κοτόπουλο. Είμαι αισιόδοξη αλλιώς θα κλαίω.. Χαχα γτ στο βαγγελακη μου ήταν τραγικό όλο αυτό μέχρι τέλους... ?

Μονο σ’αυτην την εγκυμοσύνη είχα ναυτία,εμετό και με ενοχλούσαν σχεδόν όλες οι μυρωδιές. Χάλια. Φαντάζομαι πώς θα είναι για τόσο μεγάλο διάστημα που λες , δραμα!! ? Κάνε υπομονή και θα περάσουν σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anitta είπε:

Μονο σ’αυτην την εγκυμοσύνη είχα ναυτία,εμετό και με ενοχλούσαν σχεδόν όλες οι μυρωδιές. Χάλια. Φαντάζομαι πώς θα είναι για τόσο μεγάλο διάστημα που λες , δραμα!! ? Κάνε υπομονή και θα περάσουν σύντομα 

Μακάρι μακάρι. Οι μυρωδιές μου κάνουν πολύ κακό άσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Δε μπορώ να φάω γμτ..... 

Όλα είναι μπλιαχ. Μόνο που δε κάνω εμετό. Έφαγα δηλαδή δύο φρυγανιές πριν. Ήπια και λίγο νερό. Αλλά το ενδοφλεβιο το πριμπεραν φέρνει όλα αυτά τα χάλια.. Κόπωση θαρρείς και έχεις γρίπη κ πονοκέφαλο. Ξάπλα είμαι 

μητσακι μου περαστικα! υπομονη κανε για το μπεμπακι! πως νιωθεις σημερα?? εισαι καθολου καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια τα μπεμπακια σας ποσο ζυγιζουν..??

εμενα η μπουμπου μ πηγε 210γραμμαρια και ειναι υπερκινητηκοτατη..!! εχω αρχισει να την νιωθω και μαλλον ειναι το μικρουλι μας..!! ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι μια χαρα κ εχει μεγαλωσει αρκετα..!!

εγω ειμαι 18+1 και απο κιλα εχω παρει 2.

εμενα ο μπεμπουλης που πηγαμε στις 18w ακριβως, ηταν 240 γραμμάρια. άντρακλας οχι αστεια ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

μητσακι μου περαστικα! υπομονη κανε για το μπεμπακι! πως νιωθεις σημερα?? εισαι καθολου καλυτερα?

Μονο μπλιαχ γεύση και αναγούλα λίγο. Φαΐ ελάχιστο.. Δεν έχω διάθεση όλα μου βρωμάνε. Εμετό όχι. Ευχαριστώ χαρά μου. Εύχομαι να τελειώσει όταν με κλωτσησει τουλάχιστον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μονο μπλιαχ γεύση και αναγούλα λίγο. Φαΐ ελάχιστο.. Δεν έχω διάθεση όλα μου βρωμάνε. Εμετό όχι. Ευχαριστώ χαρά μου. Εύχομαι να τελειώσει όταν με κλωτσησει τουλάχιστον. 

πωπω και εγώ ετσι ημουνα και ειχα και τον γιατρο να μου λεει πρεπει 3 φορες τη βδομαδα να τρως κρεας εστω και λίγο! και εγω δν μπορουσα ουτε τη λεξη κρεας να ακουσω, αναγουλιαζα? εμενα μου περασε αποτομα. αχ ελπιζω και εσένα να σου φυγει συντομα να ηρεμήσεις. σε εξουθενωνει ο εμετος το ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μονο μπλιαχ γεύση και αναγούλα λίγο. Φαΐ ελάχιστο.. Δεν έχω διάθεση όλα μου βρωμάνε. Εμετό όχι. Ευχαριστώ χαρά μου. Εύχομαι να τελειώσει όταν με κλωτσησει τουλάχιστον. 

Έχω ακόμη πολύ πονοκέφαλο κ παίρνω ντεπον... Κ ξαπλώνω όσο μπορώ. Το μικρό μου το έχει ο μπαμπάς του κ ξεκουράζομαι μέχρι να έρθουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

πωπω και εγώ ετσι ημουνα και ειχα και τον γιατρο να μου λεει πρεπει 3 φορες τη βδομαδα να τρως κρεας εστω και λίγο! και εγω δν μπορουσα ουτε τη λεξη κρεας να ακουσω, αναγουλιαζα? εμενα μου περασε αποτομα. αχ ελπιζω και εσένα να σου φυγει συντομα να ηρεμήσεις. σε εξουθενωνει ο εμετος το ξερω

Σκέφτομαι να πάρω λίγο μοσχάρι τ απόγευμα να κάνω μ ρύζι... Για να δούμε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

πωπω και εγώ ετσι ημουνα και ειχα και τον γιατρο να μου λεει πρεπει 3 φορες τη βδομαδα να τρως κρεας εστω και λίγο! και εγω δν μπορουσα ουτε τη λεξη κρεας να ακουσω, αναγουλιαζα? εμενα μου περασε αποτομα. αχ ελπιζω και εσένα να σου φυγει συντομα να ηρεμήσεις. σε εξουθενωνει ο εμετος το ξερω

Κ τώρα τρως ε??? Κ δε μυρίζουν άλλο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Σκέφτομαι να πάρω λίγο μοσχάρι τ απόγευμα να κάνω μ ρύζι... Για να δούμε ???

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

πωπω και εγώ ετσι ημουνα και ειχα και τον γιατρο να μου λεει πρεπει 3 φορες τη βδομαδα να τρως κρεας εστω και λίγο! και εγω δν μπορουσα ουτε τη λεξη κρεας να ακουσω, αναγουλιαζα? εμενα μου περασε αποτομα. αχ ελπιζω και εσένα να σου φυγει συντομα να ηρεμήσεις. σε εξουθενωνει ο εμετος το ξερω

Κ η σιελορρια πολύ Χάλια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Κ τώρα τρως ε??? Κ δε μυρίζουν άλλο?? 

τρωω τρωω. ειμαι και παχουλοδροσατη και ειχα χασει τη φορμα μου οταν δεν ετρωγα ???? αφου ελεγα μα πως μου συμβαινει αυτο εμενα? να μην θελω να φαω. πρωτοφανές ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

τρωω τρωω. ειμαι και παχουλοδροσατη και ειχα χασει τη φορμα μου οταν δεν ετρωγα ???? αφου ελεγα μα πως μου συμβαινει αυτο εμενα? να μην θελω να φαω. πρωτοφανές ???

Χαχαχαχαχαχα σκάσε μαρη 

Χαχαχαχαχαχα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

 

Κ η σιελορρια πολύ Χάλια... 

Κι εγώ είχα όλα τα συμπτώματα που αναφέρατε. Αλλά νομίζω πως με χειροτέρευαν σε όλα τα θέματα και τα utrogestan. Ήμουν συνέχεια με τσίχλες και κάθε φορά άλλη γεύση γιατί σιχαινομουν μετά την προηγούμενη που μασαγα? Μάζεψα αφρόλουτρα, άλλαξα υγρό για τα πιάτα... τα πάντα τι να σου πω!! Ακόμα όταν τρώω κάτι μετά μου αφήνει μια  λίγο άσχημη γεύση και ακόμα έχω πρόβλημα με το νερό. Πίνω με το ζόρι. Εγώ είμαι αδύνατη. Κιλά δεν έχω βάλει. Αλλά από τότε που κάπως συνήλθα με τη δυσπεψία, ναυτία και εμετό έχω φάει ότι τρώγεται ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Κι εγώ είχα όλα τα συμπτώματα που αναφέρατε. Αλλά νομίζω πως με χειροτέρευαν σε όλα τα θέματα και τα utrogestan. Ήμουν συνέχεια με τσίχλες και κάθε φορά άλλη γεύση γιατί σιχαινομουν μετά την προηγούμενη που μασαγα? Μάζεψα αφρόλουτρα, άλλαξα υγρό για τα πιάτα... τα πάντα τι να σου πω!! Ακόμα όταν τρώω κάτι μετά μου αφήνει μια  λίγο άσχημη γεύση και ακόμα έχω πρόβλημα με το νερό. Πίνω με το ζόρι. Εγώ είμαι αδύνατη. Κιλά δεν έχω βάλει. Αλλά από τότε που κάπως συνήλθα με τη δυσπεψία, ναυτία και εμετό έχω φάει ότι τρώγεται ?

Ελουζα το παιδί κ έκανα εμετό άσε.... Θ πλένονται όλοι με νερό μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μένα! Πρώτη φορα γράφω εδω! Ειμαι κ εγω εγκυουλα, κ αν πάνε ολα καλα, θα γεννήσω αρχές του χρόνου.. σημερα ειμαι 19+3 και περιμένω διδυμάκια, μετα απο εξωσωματικη! Ακομα δεν ειμαστε σίγουροι για τα φύλα.. στην αυχενική δεν φάνηκαν, και τωρα περιμένουμε τη β επιπέδου για να σιγουρευτουμε! Εχω κλείσει ραντεβού για την εξέταση στις 7/9.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...