Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

αχ μακαρι να ειναι ολα καλα.. αλλα με εχει πιασει ενας φοβος ..!!

θελω να ειναι ολα καλα!!

απλα αγχωνομαι..απο συμπτωματα παω καλα..αλλα ειχα μια απορια αν μια εγκυκοσυνη δεν παει ξαφνικα καλα αυτα τα συμπτωματα συνεχιζουν ακομα??ή απλως σταματανε ξαφνικα.. εγω απο ναυτιες εχω το πρωι και εμετο κανω καθε πρωι..και το στηθος καλα κρατει και ποναει.. και ελεγα οτι αν κατι δεν παει καλα αυτα συνεχιζουν??

Κορίτσι μου πρόσεχε γιατί μου φαίνεται ότι θα συνεχίσεις τα συμπτώματα από μόνη σου...ψυχολογικά..εκεί στον τρίτο μήνα, στις περισσότερες έγκυες υποχωρούν σιγά σιγά τα πολύ ενοχλητικά συμπτώματα και εσύ θα τρελαθείς.. ηρέμησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Κορίτσι μου πρόσεχε γιατί μου φαίνεται ότι θα συνεχίσεις τα συμπτώματα από μόνη σου...ψυχολογικά..εκεί στον τρίτο μήνα, στις περισσότερες έγκυες υποχωρούν σιγά σιγά τα πολύ ενοχλητικά συμπτώματα και εσύ θα τρελαθείς.. ηρέμησε..

προσπαθω κοριτσακι μ..αλλα μαλλον γιατι ακουω τελευταια για παλινδρομες γιαυτο αγχωνομαι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

προσπαθω κοριτσακι μ..αλλα μαλλον γιατι ακουω τελευταια για παλινδρομες γιαυτο αγχωνομαι..!!

προσπάθησε να ηρεμήσεις!!! κ μένα έχουν ηρεμήσει και οι ανακατωσούρες και ο πονος στο στήθος ! αλλα το μπεμπινι μεγαλώνει μια χαρα! 

είναι φυσιολογικο από οτι μου λένε και μένα φίλες μου που ήταν εγκυες! μην αγχωνεσαι τοσο πολύ!

όλες κάνουμε αρνητικές σκέψεις αλλα αυτο που οφείλουμε να κάνουμε και για εμάς και για το παιδάκι μας είναι να τις διώχνουμε! σκεψου ότι οταν ταραζεσαι ή στεναχωριέσαι εσυ , ετσι αισθανεται και το μικρούλι σου!!!

προσπάθησε να απολαυσεις αυτο το όμορφο ταξίδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

προσπαθω κοριτσακι μ..αλλα μαλλον γιατι ακουω τελευταια για παλινδρομες γιαυτο αγχωνομαι..!!

Το ξέρω κορίτσι μου..αλλά για το καλό σου το λέω γιατί θα σαλταρεις όταν με το καλό σου περάσουν οι εμετοι..αφού ο γιατρός τα βλέπει όλα μια χαρά, παίρνεις τα utrogestan και ξεκουράζεσαι, όλα θα πάνε καλά.. εξάλλου μετά τις 12 εβδομάδες οι πιθανότητες για παλινδρόμηση πέφτουν κατακόρυφα... ηρέμησε δε θα συμβεί τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

θα παω να το δω σημερα για να ηρεμησω❤❤

Α τέλεια!! Άντε και να μας πεις νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας πετάγομαι κ εγώ αχχαχ... @γωγω γωγω εγώ στο 1ο μ παιδί δεν είχα ΤΊΠΟΤΑ!!!! Κανένα σύμπτωμα κανέναν εμετο.. Ούτε ζαλάδες!!!! Απλά χαλάρωσε!!!!!! 

Δεν χρειάζεται να έχουμε  ολα αυτά για ξέρουμε ότι είναι καλά τ μωρό... 

Εγώ τώρα στο 2ο .. ότι δε είχα τ έχω με το παραπάνω...!!!!! 

Καλή τελειομηνη κύηση  να έχετε...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τα ίδια σκεφτομαι με τη γωγω.ειδικα αν κανω λιγες παραπανω δουλειες και κουραστω, μετα που ξαπλωνω αναρωτιεμαι... ειναι καλα το μωρακι μου? σημερα εσκυψα να πιασω κατι και με επιασε μια κραμπα που τα παιξα. ηταν παρα πολυ δυνατη και τωρα παλι ανησυχω αν ειναι ολα καλα και αν αυτη η κραμπα ηταν φυσιολογικη γιατι τοσο δυνατη δεν με είχε ξαναπιασει.εσεις εχετε παθει κραμπα δυνατή? εχω και εγω πολλες φοβιες. ειδικα οσο σκεφτομαι οτι σε μια εβδομαδα εχουμε Αυχενική το αγχος μου βαραει κοκκινα.  για να μην σχολιασω το οτι καθε φορα που κανω τσισα χωνω το χαρτι μεσα στη μουρη μου για να δω αν είναι ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

και εγω τα ίδια σκεφτομαι με τη γωγω.ειδικα αν κανω λιγες παραπανω δουλειες και κουραστω, μετα που ξαπλωνω αναρωτιεμαι... ειναι καλα το μωρακι μου? σημερα εσκυψα να πιασω κατι και με επιασε μια κραμπα που τα παιξα. ηταν παρα πολυ δυνατη και τωρα παλι ανησυχω αν ειναι ολα καλα και αν αυτη η κραμπα ηταν φυσιολογικη γιατι τοσο δυνατη δεν με είχε ξαναπιασει.εσεις εχετε παθει κραμπα δυνατή? εχω και εγω πολλες φοβιες. ειδικα οσο σκεφτομαι οτι σε μια εβδομαδα εχουμε Αυχενική το αγχος μου βαραει κοκκινα.  για να μην σχολιασω το οτι καθε φορα που κανω τσισα χωνω το χαρτι μεσα στη μουρη μου για να δω αν είναι ολα οκ!

Αχ αυτές οι κράμπες... Εγώ έκανα μετακόμιση  και είμαι λιώμα..  ζω στ εξωτερικό..Και έπρεπε να τα κάνω όλα μόνη μ.. με ένα μικρό 2χρ και είμαι 26 εβδ... Όχι μόνο σκυψιματα  Αλλά όλα αναγκαστικά.. Κ μετά τύψεις...! Εγώ έχω συσπάσεις Από νωρίς.. Δεν Μήπως είναι σύσπαση.. πςτρωσε εξ κοιλιά σ κτλ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Αχ αυτές οι κράμπες... Εγώ έκανα μετακόμιση  και είμαι λιώμα..  ζω στ εξωτερικό..Και έπρεπε να τα κάνω όλα μόνη μ.. με ένα μικρό 2χρ και είμαι 26 εβδ... Όχι μόνο σκυψιματα  Αλλά όλα αναγκαστικά.. Κ μετά τύψεις...! Εγώ έχω συσπάσεις Από νωρίς.. Δεν Μήπως είναι σύσπαση.. πςτρωσε εξ κοιλιά σ κτλ;;

αχ τι τραβας και εσυ! μετακομιση και εγκυμοσύνη... χαρα στο κουραγιο σου.που ζεις?? να χαιρεσαι και το αλλο σου μωρακι και με το καλο και αυτο που ερχεται ? ηταν κάτω χαμηλα , εκει που εχουμε πονο περιοδου κραμπα δυνατη. συνήθως οταν εχω κραμπιτσα ειναι ελαφρια. αυτη μου εδωσε και καταλαβα! οι συσπάσεις που ακουω και λετε δεν ξερω πως ειναι, δεν μπορω να τις καταλαβω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αχ τι τραβας και εσυ! μετακομιση και εγκυμοσύνη... χαρα στο κουραγιο σου.που ζεις?? να χαιρεσαι και το αλλο σου μωρακι και με το καλο και αυτο που ερχεται ? ηταν κάτω χαμηλα , εκει που εχουμε πονο περιοδου κραμπα δυνατη. συνήθως οταν εχω κραμπιτσα ειναι ελαφρια. αυτη μου εδωσε και καταλαβα! οι συσπάσεις που ακουω και λετε δεν ξερω πως ειναι, δεν μπορω να τις καταλαβω ?

Τραβάω κούραση άστα.  !! Όλα για καλό...!!!

Είμαι στην αγγλια..! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.  Και εσύ νε το καλό!!!!

Αχ μακάρι κ να μην τις καταλάβεις πότε και ν αμήν τις νιώσεις.   Μόνο προς τ Τέλος της κύησης στο εύχομαι.  !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσια μου..!!

αλλαξαμε σημερα το ραντεβου μας για την αυχενικη..την καναμε και ειναι ολα καλαα..το μωρακι μας μεγαλωσε..ειναι 6 εκατοστα.. σε 2 μερες περιμενω και τα αποτελεσματα του αιματος.. και κατα 70% ειναι κοριτσακι.. δεν ειναι ακομα σιγουρα.. θα ξερω τον αλλον μηνα γιατι λεει μπορει να αλλαξει..ακους Μελουλααα??μαλλον κατα 70% εχεις πεσει μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλησπερα σας κοριτσια μου..!!

αλλαξαμε σημερα το ραντεβου μας για την αυχενικη..την καναμε και ειναι ολα καλαα..το μωρακι μας μεγαλωσε..ειναι 6 εκατοστα.. σε 2 μερες περιμενω και τα αποτελεσματα του αιματος.. και κατα 70% ειναι κοριτσακι.. δεν ειναι ακομα σιγουρα.. θα ξερω τον αλλον μηνα γιατι λεει μπορει να αλλαξει..ακους Μελουλααα??μαλλον κατα 70% εχεις πεσει μεσα

Σας το κρατάει για έκπληξη ο μπέμπης μπέμπα.Μπραβο χερομαι που είναι όλα καλά με την αυχενική με το καλό κορίτσια μου τα μπεμπακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλησπερα σας κοριτσια μου..!!

αλλαξαμε σημερα το ραντεβου μας για την αυχενικη..την καναμε και ειναι ολα καλαα..το μωρακι μας μεγαλωσε..ειναι 6 εκατοστα.. σε 2 μερες περιμενω και τα αποτελεσματα του αιματος.. και κατα 70% ειναι κοριτσακι.. δεν ειναι ακομα σιγουρα.. θα ξερω τον αλλον μηνα γιατι λεει μπορει να αλλαξει..ακους Μελουλααα??μαλλον κατα 70% εχεις πεσει μεσα

Μπράβο κοριτσάκι μου να ηρεμήσεις!! Γερό και καλότυχο να είναι το κατά 70% κοριτσάκι σας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλησπερα σας κοριτσια μου..!!

αλλαξαμε σημερα το ραντεβου μας για την αυχενικη..την καναμε και ειναι ολα καλαα..το μωρακι μας μεγαλωσε..ειναι 6 εκατοστα.. σε 2 μερες περιμενω και τα αποτελεσματα του αιματος.. και κατα 70% ειναι κοριτσακι.. δεν ειναι ακομα σιγουρα.. θα ξερω τον αλλον μηνα γιατι λεει μπορει να αλλαξει..ακους Μελουλααα??μαλλον κατα 70% εχεις πεσει μεσα

μπραβο!!! ωραια τωρα χαλαρωσε περασαν τα δυσκολα. ηρέμησε να το χαρεις γιατι και εγω τα ιδια άγχη εχω!το μπεμπεκι ειναι τελειο ?  με το καλο να το παρετε και αγκαλιτσα ? σιγα που δεν θα ειχε πεσει μεσα η μανταμ ζαιρα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου να ηρεμήσεις!! Γερό και καλότυχο να είναι το κατά 70% κοριτσάκι σας!! ❤️

σευχαριστωω πολυ πολυ.. με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας.. καλοτυχα να ειναι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

μπραβο!!! ωραια τωρα χαλαρωσε περασαν τα δυσκολα. ηρέμησε να το χαρεις γιατι και εγω τα ιδια άγχη εχω!το μπεμπεκι ειναι τελειο ?  με το καλο να το παρετε και αγκαλιτσα ? σιγα που δεν θα ειχε πεσει μεσα η μανταμ ζαιρα χαχαχα

αχαχαχ ναι ναι η καλη μας η μανταμ Ζαιρομελουλα δεν πεφτει εξωω..με το καλο να τα παρουμε ολες τα μωρακια μας..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

σιγα που δεν θα ειχε πεσει μεσα η μανταμ ζαιρα χαχαχα

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

αχαχαχ ναι ναι η καλη μας η μανταμ Ζαιρομελουλα δεν πεφτει εξωω..με το καλο να τα παρουμε ολες τα μωρακια μας..?

Χαχαχαχαχα σας μαγοευχαριστω!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο!! Τι ωραία νέα!! Εγώ είμαι με τις μέρες μου. Κάποιες έχω ναυτία και κάποιες οχι! Δεν πολυ αγχώνομαι..Τώρα είμαι 8+3... περιμένω να παμε στο γιατρό σε δύο εβδομάδες να το ξαναδούμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να πω σε όλες σας καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας.. Εγώ αύριο μπαίνω για αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομερείες για να μην αγχωσω κάποια από εσάς. Να είστε γερές και αισιόδοξες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η asda είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να πω σε όλες σας καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας.. Εγώ αύριο μπαίνω για αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομερείες για να μην αγχωσω κάποια από εσάς. Να είστε γερές και αισιόδοξες.. 

Δε θέλω να αρχίσω τα κλισέ.. όλες μας λυπόμαστε.. ελπίζω να ακούσουμε πάλι ευχάριστα από εσένα, οποτε είσαι και πάλι έτοιμη! Καλή συνέχεια και καλή τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η asda είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να πω σε όλες σας καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας.. Εγώ αύριο μπαίνω για αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομερείες για να μην αγχωσω κάποια από εσάς. Να είστε γερές και αισιόδοξες.. 

Λυπάμαι πολύ... Μα τι συνέβη? 'Ηταν κάτι ξαφνικό εντελώς ή είχες ενδείξεις? Το ξέρω οτι δεν θες να μας αγχώσεις αλλά εγώ νομίζω οτι έτσι είναι χειρότερα (ή τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ) Αν δεν θέλεις να το συζητήσεις καταλαβαίνω.

Σου εύχομαι καλή τύχη για την επόμενη φορά και καλή δύναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η asda είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να πω σε όλες σας καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας.. Εγώ αύριο μπαίνω για αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομερείες για να μην αγχωσω κάποια από εσάς. Να είστε γερές και αισιόδοξες.. 

λυπαμαι παρα πολυ δεν ξερω τι να πω αλλα σιγουρα ξερω οτι περνας δυσκολες στιγμες.ομως να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει γρηγορα ενα μωρακι και θα σας απαλυνει τον πονο και θα σας δωσει τοσο μεγαλη χαρα! στο ευχομαι μεσα απ τη καρδια μου να γινει παρα πολυ συντομα κοριτσάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

Λυπάμαι πολύ... Μα τι συνέβη? 'Ηταν κάτι ξαφνικό εντελώς ή είχες ενδείξεις? Το ξέρω οτι δεν θες να μας αγχώσεις αλλά εγώ νομίζω οτι έτσι είναι χειρότερα (ή τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ) Αν δεν θέλεις να το συζητήσεις καταλαβαίνω.

Σου εύχομαι καλή τύχη για την επόμενη φορά και καλή δύναμη

Σ ευχαριστώ πολύ.. Όχι δυστυχώς ήταν εντελώς ξαφνικό.. Είχα προχθές βέβαια αρκετά έντονους πόνους χαμηλά και θεώρησα ότι είναι από την κούραση των ημερών.. χθες σηκώνοντας τη μικρή να τη βγάλω από το μπάνιο ένιωσα πάλι τους ίδιους πόνους.. σαν σουβλιες. Και το απόγευμα όταν πηγα στην τουαλέτα είδα πολύ απαλό ροζ στο σκούπισμα. Αλλά επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα γενικά στον τρίτο μήνα ροζ υγρά δεν ήξερα αν έπρεπε να ανησύχησε η Όχι. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω από εκεί να με δει γιατί θα με έβλεπε μετά την Αυχενική Δηλαδή σε 2 βδομάδες. Ε και τελικά μας είπε ότι το μωρό παλινδρομισε και να μπω σήμερα για αποξεση.. έχω λίγη ώρα που γύρισα και μπορώ να κλάψω γιατί σε λίγο θα φέρει ο άντρας μου τη μικρή και δεν θέλω να με βλέπει έτσι. Ξέρω ότι καποιες αγχώνεστε και τα υγρά και δεν ξέρω αν κάνω καλα που σας το λέω.. Ήμουν στην 11η εβδομάδα. Αυτά από εμένα. Μην στεναχωριέστε. Θα μπαίνω να βλέπω τα νέα σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η asda είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.. Όχι δυστυχώς ήταν εντελώς ξαφνικό.. Είχα προχθές βέβαια αρκετά έντονους πόνους χαμηλά και θεώρησα ότι είναι από την κούραση των ημερών.. χθες σηκώνοντας τη μικρή να τη βγάλω από το μπάνιο ένιωσα πάλι τους ίδιους πόνους.. σαν σουβλιες. Και το απόγευμα όταν πηγα στην τουαλέτα είδα πολύ απαλό ροζ στο σκούπισμα. Αλλά επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα γενικά στον τρίτο μήνα ροζ υγρά δεν ήξερα αν έπρεπε να ανησύχησε η Όχι. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω από εκεί να με δει γιατί θα με έβλεπε μετά την Αυχενική Δηλαδή σε 2 βδομάδες. Ε και τελικά μας είπε ότι το μωρό παλινδρομισε και να μπω σήμερα για αποξεση.. έχω λίγη ώρα που γύρισα και μπορώ να κλάψω γιατί σε λίγο θα φέρει ο άντρας μου τη μικρή και δεν θέλω να με βλέπει έτσι. Ξέρω ότι καποιες αγχώνεστε και τα υγρά και δεν ξέρω αν κάνω καλα που σας το λέω.. Ήμουν στην 11η εβδομάδα. Αυτά από εμένα. Μην στεναχωριέστε. Θα μπαίνω να βλέπω τα νέα σας. 

Κοριτσακι μου τι να πω, σου εύχομαι οτι καλύτερο για το μέλλον! Άντλησε δύναμη από την κορούλα σου και από την οικογένεια σου! Όσον αφορά για το αν μας τρομάζεις εμένα προσωπικά πιο πολύ θα με τρόμαζε αν δεν είχες κανένα σύμπτωμα και πήγαινες στο γιατρό και σου έλεγε οτι σταμάτησε η καρδιά... που το έχω διαβάσει σε forum και χέστηκα επάνω μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...