Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Erka είπε:

Ναι ρε συ όντως τι γίνεται? Κατσε πητ ποτε ειπες; 

@Rena88 περιμένουμε!!! 

Κορίτσια μου,τι κάνετε;?Όλα πήγαν μια χαρά με την εξέταση!!Όλα φυσιολογικά..Το μωρό είναι μια χαρά..Μεγαλωσε πολυ!!7 εκατοστά εφτασε!!??

Οι μετρήσεις τελειες..Τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις αίματος PAPP-A για να έχουμε μια πλήρη εικόνα..Πάντως όλες οι ενδείξεις είναι πολύ θετικές!!!Αυτά από μένα..

Εσείς πως πατε;? @Irene_D @Erka ποτέ έχετε εσείς την εξέταση;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια μου,τι κάνετε;?Όλα πήγαν μια χαρά με την εξέταση!!Όλα φυσιολογικά..Το μωρό είναι μια χαρά..Μεγαλωσε πολυ!!7 εκατοστά εφτασε!!??

Οι μετρήσεις τελειες..Τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις αίματος PAPP-A για να έχουμε μια πλήρη εικόνα..Πάντως όλες οι ενδείξεις είναι πολύ θετικές!!!Αυτά από μένα..

Εσείς πως πατε;? @Irene_D @Erka ποτέ έχετε εσείς την εξέταση;?

Τέλεια!!!! Πολύ ευχαριστά τα νέα σου!!! :) 

Άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες γιατί η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο! χιχιχχι 

Η εξέταση κρατησε πολύ ώρα??? γιατι έχω ακούσει τόσα εδω μέσα που αρχίζω να προβληματίζομαι! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια μου,τι κάνετε;?Όλα πήγαν μια χαρά με την εξέταση!!Όλα φυσιολογικά..Το μωρό είναι μια χαρά..Μεγαλωσε πολυ!!7 εκατοστά εφτασε!!??

Οι μετρήσεις τελειες..Τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις αίματος PAPP-A για να έχουμε μια πλήρη εικόνα..Πάντως όλες οι ενδείξεις είναι πολύ θετικές!!!Αυτά από μένα..

Εσείς πως πατε;? @Irene_D @Erka ποτέ έχετε εσείς την εξέταση;?

Κοπέλα μου πόσο μα πόσο χαίρομαι για 'σένα!!! 7 εκατοστά το μωράκι σας.. πως ήταν? Είχε διαφορά από τον απλό υπέρηχο που κάνουμε? Φαινόταν πιο καθαρά?? Πες μας.. θα είναι πια ανθρωπάκι με τα όλα του χιχι :) 
Εγώ το Σάββατο έχω αυχενική.. πφφφ δεν περνάει η ρημάδα η βδομάδα.. κι όσο αγχώνομαι για τη δουλειά που δεν προλαβαίνω να κάνω αυτά που πρέπει και κανονικά έπρεπε να σκέφτομαι να αργήσει να περάσει για να κάνω τις δουλειές μου .. εγώ παρακαλάω να περάσει νεράκι.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια μου,τι κάνετε;?Όλα πήγαν μια χαρά με την εξέταση!!Όλα φυσιολογικά..Το μωρό είναι μια χαρά..Μεγαλωσε πολυ!!7 εκατοστά εφτασε!!??

Οι μετρήσεις τελειες..Τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις αίματος PAPP-A για να έχουμε μια πλήρη εικόνα..Πάντως όλες οι ενδείξεις είναι πολύ θετικές!!!Αυτά από μένα..

Εσείς πως πατε;? @Irene_D @Erka ποτέ έχετε εσείς την εξέταση;?

Μπραβοοο :) τελειαα :) ωχ μωρε μωρέ εσείς είστε μεγαλουτσικα. Κι εγώ σήμερα έκανα αυχενική και papp a και βγήκαν όλα κομπλέ. 6.3 εκατοστα το μικρούλι  και ΠΗΤ μου βγάλε 15.01.

Καθαρή εικόνα...:)  Φύλο δε μπόρεσε να δει γτ μας το κρύβε το μικρούλι...λογικά είπε θα δούμε αρχές Αυγούστου στο Α τεστ. :)

καλη επιτυχία σε όλες ❤️❤️❤️!!! Όσο μεγαλώνει τόσο πιο τέλειο είναι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

15/1 εσυ;

Κοίτα σύμφωνα με περιοδο 18/01 αλλα το νινι ειναι μεγαλύτερο απο την βδομαδα που ειμαι οποτε πιστεύει ο γιατρός οτι ειναι μεγαλύτερο κατα 3 μέρες. Εν τω μεταξύ ειχα όντως 3 μέρες νωρίτερα ωορρηξία. Αρα αν αφαιρέσουμε 3 μέρες παω 15/01. Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα ώραια λογική. Τερ ειχες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια μου,τι κάνετε;?Όλα πήγαν μια χαρά με την εξέταση!!Όλα φυσιολογικά..Το μωρό είναι μια χαρά..Μεγαλωσε πολυ!!7 εκατοστά εφτασε!!??

Οι μετρήσεις τελειες..Τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις αίματος PAPP-A για να έχουμε μια πλήρη εικόνα..Πάντως όλες οι ενδείξεις είναι πολύ θετικές!!!Αυτά από μένα..

Εσείς πως πατε;? @Irene_D @Erka ποτέ έχετε εσείς την εξέταση;?

Μπραβο κορίτσι μου. Τις αίματος ΡΑΡΡ-Α τις ζηταμε η ειναι μαζί με την αυχενική ετσι κι αλλιώς? Εμένα μου είπε να κανω και την κυστική ίνωση. 11/07 εχω αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια @Rena88 και @zwoulini με τα υπέροχα μωρά σας! @Rena88 σου άλλαξε την ηλικία κύησης και την ΠΗΤ;

@Irene_D χαχα μου άρεσε που του λες καλημέρα στο βιντεο! Εγώ τωρα εχω βρει αλλο κολπο: Προσεξα στον υπερηχο όταν με πιεζε χαμηλα δεξια το μωρο κουνιοταν. Μπορει να ηταν και τυχαιο αλλα εγω κάθομαι ανάσκελα και πιέζω ελαφρά στην περιοχη μήπως κουνηθεί και νιώσω αυτές τις μπουρμπουλήθρες που λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα αυχενική την Πέμπτη,αλλά λόγω εξεταστικής το βάλαμε Παρασκευή πρωί..πόσο μου ερχόταν να μην πάω να δώσω το μάθημα εκείνο να πάω για την αυχενική,αλλά είναι κρίμα γιατί είμαι στο πτυχίο...έστω Παρασκευή..θα είμαι 12+5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια πως μετράει εσάς ο γιατρός την εβδομάδα κύησης ; Εγώ με 10 + 1 μου λέει πως διανυω την 11 η εβδομάδα . Την Παρασκευή έχω τον δεύτερο υπέρηχο ( αν και εκανα και έναν ενδοκοιλιακά επειδή είχα λίγα ροζ & ήταν 2,7 εκ μια βδομάδα μεγαλύτερο το έβγαζε )και 19/7 που θα είμαι 13η θα κάνω αυχενική πρώτα ο θεός . 28/1 ΠΗΤ . Μου σταμάτησε τις ορμονες λόγω εξωσωματικής και μόνο σύμπτωμα είναι το στήθος και τα υγρα . Κοιλιά πρησμένη αλλά μάλλον από τις ορμόνες και τις πολλές κατακρατησεις . 

Ναι, όντως είναι η 11η εβδομάδα, αν το σκεφτείς ότι από 0-7 μέρες (περίοδος είναι τότε) μετράει ως πρώτη βδομάδα όχι μηδενική..και συνεχίζει έτσι,δηλαδή από 7-14 μέρες δεύτερη βδομάδα κλπ..αλλά εσύ αν θες να διαβάζεις για την εγκυμοσύνη και το μέγεθος του εμβρύου κλπ θα διαβάζεις τις 10 εβδομάδες..απλά ο τρόπος μέτρησης αλλάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια @Rena88 και @zwoulini με τα υπέροχα μωρά σας! @Rena88 σου άλλαξε την ηλικία κύησης και την ΠΗΤ;

@Irene_D χαχα μου άρεσε που του λες καλημέρα στο βιντεο! Εγώ τωρα εχω βρει αλλο κολπο: Προσεξα στον υπερηχο όταν με πιεζε χαμηλα δεξια το μωρο κουνιοταν. Μπορει να ηταν και τυχαιο αλλα εγω κάθομαι ανάσκελα και πιέζω ελαφρά στην περιοχη μήπως κουνηθεί και νιώσω αυτές τις μπουρμπουλήθρες που λένε!

Τι να κάνω? Με τη σκέψη του κοιμάμαι με τη σκέψη του ξυπνάω.. αν είναι και αγόρι νομίζω πως θα είναι ο μεγάλος μου έρωτας χαχαχα αστειάκι.. Έχεις πολύ δίκιο σε αυτό.. και 'μένα όταν μου έκανε τον υπέρηχο και το πίεζε εκείνο τεντωνόταν και κουνιόταν.. θα το κάνω κι εγώ.. ελπίζω να μη του χαλάω την ησυχία του μόνο..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Erka είπε:

Κοίτα σύμφωνα με περιοδο 18/01 αλλα το νινι ειναι μεγαλύτερο απο την βδομαδα που ειμαι οποτε πιστεύει ο γιατρός οτι ειναι μεγαλύτερο κατα 3 μέρες. Εν τω μεταξύ ειχα όντως 3 μέρες νωρίτερα ωορρηξία. Αρα αν αφαιρέσουμε 3 μέρες παω 15/01. Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα ώραια λογική. Τερ ειχες? 

Εγώ έχω μεγάλο κύκλο 32-33 ημερών.. ΤΕΡ ήταν 6/4 και ο γιατρός με τις μετρήσεις στην αρχή μου είχε πει 17 και μετά μου το πήγε 15/1.. είμαστε στα ίδια..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope25 είπε:

Εγώ έχω μεγάλο κύκλο 32-33 ημερών.. ΤΕΡ ήταν 6/4 και ο γιατρός με τις μετρήσεις στην αρχή μου είχε πει 17 και μετά μου το πήγε 15/1.. είμαστε στα ίδια..χαχαχα

Ω ναιιιι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Erka είπε:

Μπραβο κορίτσι μου. Τις αίματος ΡΑΡΡ-Α τις ζηταμε η ειναι μαζί με την αυχενική ετσι κι αλλιώς? Εμένα μου είπε να κανω και την κυστική ίνωση. 11/07 εχω αυχενική. 

Οι εξετάσεις αίματος είναι συνδυαστικές με την αυχενικη..Θα σε βάλει ούτως ή άλλως να τις κάνεις!!!Τη Κυστική ινωση την έκανα εγώ..Όλα καλά και από εκεί....Με το καλό και στη δική σου αυχενικη,κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Που έκανες αυχενική @Antelope?? 

Εδω το έχω σε βίντεο στο κινητό που δεν φαίνεται και τέλεια και κάθομαι το πρωί που ξυπνάω , το βλέπω και του λεω καλημέρα Χαχαχα φαντάσου να το έχω και σε dvd ..

Τι όμορφα που είναι αυτά που περιγράφεις κ εσύ κ όλες οι κοπέλες..κ εγω εχω τεράστια αγωνία για το ραντεβού  την Παρασκευή οπου αν ολα ειναι καλά λογικά θα κλείσουμε ραντεβού γ Αυχενική..

Κάτι άλλο, νιώθετε μέσα στη μέρα χαμηλά στην κοιλιά κάτι σαν ελαφρυ φτερούγισμα?? Φαντάζομαι είναι η μήτρα που μεγαλώνει. Αλλά το νιώθετε κάθε μέρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια @Rena88 και @zwoulini με τα υπέροχα μωρά σας! @Rena88 σου άλλαξε την ηλικία κύησης και την ΠΗΤ;

@Irene_D χαχα μου άρεσε που του λες καλημέρα στο βιντεο! Εγώ τωρα εχω βρει αλλο κολπο: Προσεξα στον υπερηχο όταν με πιεζε χαμηλα δεξια το μωρο κουνιοταν. Μπορει να ηταν και τυχαιο αλλα εγω κάθομαι ανάσκελα και πιέζω ελαφρά στην περιοχη μήπως κουνηθεί και νιώσω αυτές τις μπουρμπουλήθρες που λένε!

Με έδειξε 4 ημέρες πιο μπροστά ειμαι δηλαδή στις 12+5..Αλλά μου είπε ότι σε αυτή τη περίπτωση δεν χρειάστηκε να μου αλλάξει τη ΠΗΤ...Εσενα σου την άλλαξε;?

Και μένα μου την πιέζε η γιατρός για να γυρίσει!!Αλλά την ρώτησα αν θα το ακούσω και μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα...Τελικά όλες τα ίδια σκεφτόμαστε!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Εγώ είχα αυχενική την Πέμπτη,αλλά λόγω εξεταστικής το βάλαμε Παρασκευή πρωί..πόσο μου ερχόταν να μην πάω να δώσω το μάθημα εκείνο να πάω για την αυχενική,αλλά είναι κρίμα γιατί είμαι στο πτυχίο...έστω Παρασκευή..θα είμαι 12+5

Δεν πειράζει,βρε κοριτσάκι..Το παιδί θα είναι στη κοιλίτσα σου και τη Πέμπτη και τη Παρασκευή..Το μάθημα όμως όχι..Οπότε για μια μέρα,δεν αξίζει να χάσεις το μάθημα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Οι εξετάσεις αίματος είναι συνδυαστικές με την αυχενικη..Θα σε βάλει ούτως ή άλλως να τις κάνεις!!!Τη Κυστική ινωση την έκανα εγώ..Όλα καλά και από εκεί....Με το καλό και στη δική σου αυχενικη,κορίτσι μου!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρέα!

Βρίσκομαι στην 13η εβδομάδα με ΠΗΤ 5/1. Έχω ήδη κάνει Αυχενική και όλα ήταν πάρα πολύ καλά. Έχουμε μια υπερκινητικη μπέμπα. Εκτός από το πρησμένο στήθος και την υπερβολική συχνοουρια(τουλάχιστον κάθε 1 ώρα) δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Η κοιλίτσα ήδη φαίνεται εδώ και 2 εβδομάδες και όλο μεγαλώνει.

Δυστυχώς μόλις ήρθαμε από την κλινική. Είχα πόνους έντονους εδώ και δυο μέρες,αλλά αίμα δεν είδα.Αποκολληση σακου και θρομβωσεις αίματος έδειξε ο υπέρηχος.Ευτυχως η μπέμπα είναι πολύ καλά. Ξεκούραση και περιορισμό στο σπίτι τουλάχιστον για μια εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Τι όμορφα που είναι αυτά που περιγράφεις κ εσύ κ όλες οι κοπέλες..κ εγω εχω τεράστια αγωνία για το ραντεβού  την Παρασκευή οπου αν ολα ειναι καλά λογικά θα κλείσουμε ραντεβού γ Αυχενική..

Κάτι άλλο, νιώθετε μέσα στη μέρα χαμηλά στην κοιλιά κάτι σαν ελαφρυ φτερούγισμα?? Φαντάζομαι είναι η μήτρα που μεγαλώνει. Αλλά το νιώθετε κάθε μέρα??

Καλημέρα!! Εγώ ενοιωθα στην αρχή περίπου στις 6-7 βδομαδες ένα φτερούγισμα χαμηλά αλλά όχι κάθε μέρα.. έχω καιρό να το νοιωσω..

Με το καλό κορίτσι μου ..σε  2 μερουλες θα το δεις κι εσυ!! Ποσο είσαι ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2018 at 1:30 ΜΜ, ο/η asda είπε:

Με το καλό και Καλώς μας ήρθες!! Θα είσαι Δηλαδή 11 εβδομάδων και κάτι όταν κάνεις την αυχενικη;; εγώ αυτή τη φορά θα είμαι στην 13η. Την κάνω τέλος Ιουλίου. Την προηγούμενη φορά που διενυα την 12η εβδομάδα όταν έκανα Αυχενική μου είχαν δώσει πιθανότητα για το φύλο της τάξης του 70-30. Δηλαδή μου είχαν πει κατά 70% κορίτσι και έπεσαν όντως μέσα. Αλλά με βεβαιότητα το έμαθα αργότερα.. πες μας κι εσένα τι θα σου πουν..

Ναι θα είμαι 11 εβδομάδων....φυσικά και θα ενημερώσω! @Erka σε ποιά εβδομάδα θα κάνεις την αυχενική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2018 at 3:51 ΜΜ, ο/η Γιώργος γ είπε:

Είσαι τυχερή που δεν ανακατευεσαι..  Στις 11 εβδομάδες θα κάνεις Αυχενική? Εσύ το ζήτησες? Δε λενε με σιγουριά το φύλο..απλά κάτι υποψιάζονται.

Γειά σου..Είχα στην 6η εβδομαδα κατι ανακατωσούρες με φαγητά αλλα πέρασε. Γιατί είναι κακό που θα κάνω στην 11η εβδομαδα αυχενική? (παμε με βάση την ημερομηνία που μας είπε ο γιατρός).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tral είπε:

Γειά σου..Είχα στην 6η εβδομαδα κατι ανακατωσούρες με φαγητά αλλα πέρασε. Γιατί είναι κακό που θα κάνω στην 11η εβδομαδα αυχενική? (παμε με βάση την ημερομηνία που μας είπε ο γιατρός).

Εγώ πιο πολλές άνακατωσουρες  έχω τώρα 10.5 βδομ...

Δεν λέω πως είναι κακό..νωρίς μ φαίνεται.. μακάρι ν έκανα κ γω νωρίτερα να μ έφευγε η αγωνια..απο τα λιγα π ξερω λένε γύρω  στις 12-13 εβδομάδες συνήθως..έχεις αγωνία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tral είπε:

Ναι θα είμαι 11 εβδομάδων....φυσικά και θα ενημερώσω! @Erka σε ποιά εβδομάδα θα κάνεις την αυχενική?

Συμφωνα με περιοδο.... 13η (12+5) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα!! Εγώ ενοιωθα στην αρχή περίπου στις 6-7 βδομαδες ένα φτερούγισμα χαμηλά αλλά όχι κάθε μέρα.. έχω καιρό να το νοιωσω..

Με το καλό κορίτσι μου ..σε  2 μερουλες θα το δεις κι εσυ!! Ποσο είσαι ;; 

Σ ευχαριστώ..Αύριο θα είμαστε 11!!! Ανυπομονώ ΠΑΛΙ ν το δω..θα έχει μεγαλώσει!! Εγώ που κ που κατι λίγο νιώθω σε εκείνο το σημείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...