Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Ευχαριστω @Sofia35 μου. 

Ναι, πολυ καλα το σκεφτηκατε. Κι εγω ζοριστηκα με το καπνισμα σε ολες τις προσπαθειες. Το εκοβα μονο στις εμβρυομεταφορες. Σε ολες τις υπολοιπες φασεις το ειχα ελαττωσει. Προσπαθουσα να καπνιζω 5-6 μονο. Μαξιμουμ δεκα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Καλή επιτυχία! Ελπίζουμε σε ένα παχύ ενδομητριο :)

@Bloublou85 Μην αγχώνεσαι για την ημέρα.. Κάποια λύση θα βρεθεί εάν πέφτει αργία. Όλα καλά πάνε και δεν θα στραβώσει ΤΊΠΟΤΑ !

@Sofia35 Για ποιον ακριβώς λόγο περιμένετε το πέρας του 3μηνου? Τι βρήκε ο αιματολογος?

@nikona Έχω λίγο άγχος για αύριο αλλά όχι για την διαδικασία μα για το αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver 85 ευρώ έχουν.αυριο έχεις ωοληψία;;με το καλοοο!

Ναι αύριο το πρωί πάω :) Ευχαριστώ πολυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Bloublou85 μου επειδή έχω και θρομβοφιλία πήγα στον αιματολόγο μου τον Σεπτέμβριο για τις τελευταίες οδηγίες με σκοπό να περάσω επιτροπή Οκτώβρη και να ξεκινήσω την εξωσωματική....όταν λοιπόν πήγα με έβαλε να κάνω πιο εξειδικευμένες εξετάσεις για να είναι σίγουρος και μου είπε ότι ο οργανισμός μου είναι σε κακό χάλι....θεραπεία 3μηνη με βιταμίνες και πολλά άλλα διαφορετικά δεν πρόκειται να πετύχει τίποτα...ο γυναικολόγος μου είπε ότι χωρίς το οκ του αιματολόγου δεν κάνουμε τίποτα...οπότε περιμένω...ανέβαλα και την επιτροπή για να κάνω καρυότυπο, χρωμόσωμα ψ και κυστική ίνωση και βλέπουμε....ψυχολογικά με πήρε από κάτω αλλά τώρα είμαι πολύ καλύτερα....απ' οτι διαβάζω εσύ τα πας πολύ καλά και αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!!!! Ετοιμάζεσαι για δεύτερη εξωσωματική;;;;

Κατάλαβα σοφία μου,οτι είναι για καλύτερο τι να κάνουμε να δημιουργηθούν οι καλύτερες συνθήκες τουλαχιστον.ναι πάω για τη δεύτερη με άλλον γιατρό βέβαια.ευχομαι να πάνε όλα τέλεια κ να προχωρησεις σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου ακριβως το ιδιο κι εγω. Το αποτέλεσμα με αγχωνε και οχι η διαδικασιες.

Με το καλο, ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα, να παρετε καλα ωαριακια και να γινουν εμβρυακια! 

Θα περιμενουμε τα νεα σου με ανυπομονησια. 

Καλη επιτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona έχω ραντεβού την Δευτέρα για να μετρήσουμε ενδομήτριο ! Θα είμαι 13η μέρα... Μας έπεσε και το ΣΚ στη μέση οπότε Δευτέρα... Θα σας πω κι εγώ τα νέα μου..

Να έχεις πολύ ευχάριστα νέα κορίτσι μου!!! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Bloublou85 μου επειδή έχω και θρομβοφιλία πήγα στον αιματολόγο μου τον Σεπτέμβριο για τις τελευταίες οδηγίες με σκοπό να περάσω επιτροπή Οκτώβρη και να ξεκινήσω την εξωσωματική....όταν λοιπόν πήγα με έβαλε να κάνω πιο εξειδικευμένες εξετάσεις για να είναι σίγουρος και μου είπε ότι ο οργανισμός μου είναι σε κακό χάλι....θεραπεία 3μηνη με βιταμίνες και πολλά άλλα διαφορετικά δεν πρόκειται να πετύχει τίποτα...ο γυναικολόγος μου είπε ότι χωρίς το οκ του αιματολόγου δεν κάνουμε τίποτα...οπότε περιμένω...ανέβαλα και την επιτροπή για να κάνω καρυότυπο, χρωμόσωμα ψ και κυστική ίνωση και βλέπουμε....ψυχολογικά με πήρε από κάτω αλλά τώρα είμαι πολύ καλύτερα....απ' οτι διαβάζω εσύ τα πας πολύ καλά και αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!!!! Ετοιμάζεσαι για δεύτερη εξωσωματική;;;;

Υπομονή @Sofia35!! Αργά κ καλά βήματα για να πετύχεις το σκοπό σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου 9,5 το ενδομήτριο, Τρίτη η εμβρυομεταφορά μου!!!! @Magaiver εύχομαι καλή επιτυχία για αύριο!!! Καλά ωάρια πάνω απ´ όλα για καλύτερα εμβρυάκια μετά!!!! @Bloublou85 μου υπάρχουν οι μεγάλες αλυσίδες μικροβιολογικών ανοιχτά κ τις αργίες σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσια μου 9,5 το ενδομήτριο, Τρίτη η εμβρυομεταφορά μου!!!! @Magaiver εύχομαι καλή επιτυχία για αύριο!!! Καλά ωάρια πάνω απ´ όλα για καλύτερα εμβρυάκια μετά!!!! @Bloublou85 μου υπάρχουν οι μεγάλες αλυσίδες μικροβιολογικών ανοιχτά κ τις αργίες σίγουρα

Πω πω τουρμπο το ενδομητριο!τέλεια ζετα άντε με το καλό να τα βαλετε τα εμβρυακια σας πολύ καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω @Sofia35 μου. 

Ναι, πολυ καλα το σκεφτηκατε. Κι εγω ζοριστηκα με το καπνισμα σε ολες τις προσπαθειες. Το εκοβα μονο στις εμβρυομεταφορες. Σε ολες τις υπολοιπες φασεις το ειχα ελαττωσει. Προσπαθουσα να καπνιζω 5-6 μονο. Μαξιμουμ δεκα. 

 

Άσε και εγώ στα 4 είμαι ...ελπίζω και σε λιγότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω @Sofia35 μου. 

Ναι, πολυ καλα το σκεφτηκατε. Κι εγω ζοριστηκα με το καπνισμα σε ολες τις προσπαθειες. Το εκοβα μονο στις εμβρυομεταφορες. Σε ολες τις υπολοιπες φασεις το ειχα ελαττωσει. Προσπαθουσα να καπνιζω 5-6 μονο. Μαξιμουμ δεκα. 

 

Άσε και εγώ στα 4 είμαι ...ελπίζω και σε λιγότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μπράβο με το καλό!!!αφού ηρέμησε ο οργανισμός σου θα πανε όλα καλά!!!

@Zeta. Σούπερ το ενδομήτριο!!!!!καλή επιτυχία!!!!

@Magaiver σοβαρή αβιταμίνωση απ' ότι κατάλαβα καιου είπε ότι σε τέτοια κατάσταση ο οργανισμός δε θα ανταποκριθεί στην έμβρυο μεταφορά...λόγω των ΝΚ που είμαι θετική πρέπει ο ο οργανισμός να είναι σε άριστη κατάσταση διαφορετικά αποκλείεται να έχω σύλληψη...3μηνη αγωγή τρειων φάσεων με inoheb για το τέλος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Bloublou85 @Sofia35Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Βέβαια κστην προηγούμενη εμβρυομεταφορά μου κάπου εκεί ήταν πάλι το ενδομήτριο, αλλά ελπίζω να είναι η τυχερή μου φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. τέλειο το ενδομητριο! Πολύ καλό μέγεθος! 

@Sofia35 με τις βιταμίνες και σωστή διατροφή θα επανέλθει σε 3 μήνες επομένως ο οργανισμός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσια μου 9,5 το ενδομήτριο, Τρίτη η εμβρυομεταφορά μου!!!! @Magaiver εύχομαι καλή επιτυχία για αύριο!!! Καλά ωάρια πάνω απ´ όλα για καλύτερα εμβρυάκια μετά!!!! @Bloublou85 μου υπάρχουν οι μεγάλες αλυσίδες μικροβιολογικών ανοιχτά κ τις αργίες σίγουρα

Μπράβο κορίτσι μου ! Τέλεια??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Καλή επιτυχία! Ελπίζουμε σε ένα παχύ ενδομητριο :)

@Bloublou85 Μην αγχώνεσαι για την ημέρα.. Κάποια λύση θα βρεθεί εάν πέφτει αργία. Όλα καλά πάνε και δεν θα στραβώσει ΤΊΠΟΤΑ !

@Sofia35 Για ποιον ακριβώς λόγο περιμένετε το πέρας του 3μηνου? Τι βρήκε ο αιματολογος?

@nikona Έχω λίγο άγχος για αύριο αλλά όχι για την διαδικασία μα για το αποτέλεσμα. 

Καλή επιτυχία κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 Κάνε ότι μπορείς να βοηθήσεις τον οργανισμό σου με κάπνισμα ισορροπημένη διατροφή και ότι σου έχει συστησει ο γιατρός! Ελπίζω να ανακάμψει το συντομοτερο :)

Εγώ μόλις γύρισα από την ωοληψια κορίτσια. Αυτή την φορά πάμε καλύτερα! Η μια ωοθήκη είναι σε πλήρη αδράνεια αλλά η άλλη έδωσε 5 ωάρια (ενώ την πρώτη φορά είχε δώσει μόνο 2) ! Περιμένουμε γονιμοποίηση τώρα.. Το ενδομητριο είναι 12.4mm οπότε εάν έχουμε έμβρυα αρχή της άλλης εβδομάδας θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Μαζί με την @Zeta. λογικά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Sofia35 Κάνε ότι μπορείς να βοηθήσεις τον οργανισμό σου με κάπνισμα ισορροπημένη διατροφή και ότι σου έχει συστησει ο γιατρός! Ελπίζω να ανακάμψει το συντομοτερο :)

Εγώ μόλις γύρισα από την ωοληψια κορίτσια. Αυτή την φορά πάμε καλύτερα! Η μια ωοθήκη είναι σε πλήρη αδράνεια αλλά η άλλη έδωσε 5 ωάρια (ενώ την πρώτη φορά είχε δώσει μόνο 2) ! Περιμένουμε γονιμοποίηση τώρα.. Το ενδομητριο είναι 12.4mm οπότε εάν έχουμε έμβρυα αρχή της άλλης εβδομάδας θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Μαζί με την @Zeta. λογικά :)

Τελειααα magaiver!!με το καλό να γίνουν τα εμβρυακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Sofia35 Κάνε ότι μπορείς να βοηθήσεις τον οργανισμό σου με κάπνισμα ισορροπημένη διατροφή και ότι σου έχει συστησει ο γιατρός! Ελπίζω να ανακάμψει το συντομοτερο :)

Εγώ μόλις γύρισα από την ωοληψια κορίτσια. Αυτή την φορά πάμε καλύτερα! Η μια ωοθήκη είναι σε πλήρη αδράνεια αλλά η άλλη έδωσε 5 ωάρια (ενώ την πρώτη φορά είχε δώσει μόνο 2) ! Περιμένουμε γονιμοποίηση τώρα.. Το ενδομητριο είναι 12.4mm οπότε εάν έχουμε έμβρυα αρχή της άλλης εβδομάδας θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Μαζί με την @Zeta. λογικά :)

@Magaiver μπράβο πολύ καλά τα νέα σου και τα ωαριάκια και το ενδομήτριο... μολις εχεις νεότερα πες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας παρακολουθούσα εχθές δεν θυμόμουν όμως τους κωδικούς μου .... εχω ερθει Αθήνα για τον γιατρό!!!

Το ενδομήτριο λοιπόν μόλις 7 ..οχι χαλια περίπου !!! Συνεχίζουμε όμως ακάθεκτοι και ελπίζουμε!!!!

@Bloublou85 μηνκαθυστερείς με τις βιταμίνες θέλουν χρόνο να δράσουν!!!

@Sofia35 γεια κι απο εμένα καθε εμπόδιο για καλό.. ετοίμασε το σώμα σου πρώτα να υποδεχτείς το εμβρυάκι σου μετά!!! Ολα θα πάνε καλά στον χρόνο τους!!!

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ περιμένουμε νέα σου την Δευτέρα!!! κι από εσένα @Zeta.

@sansa είσαι λιγο καλύτερα;

@nikona μου είναι εντυπωσιακό το ποσες λεπτομέρειες θυμάσαι!!!! χαχα Πως είσαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου πόσο χάρηκα με τα νέα σου! Μπραβο! Ευχομαι ολόψυχα καλη γονιμοποιηση! Σούπερ το ενδομητριο! Θα περιμενουμε αυριο μαζι σου τα νεα!

@Eleni73 ευχομαι ό,τι καλυτερο.! Υπομονη...

Εγω ειμαι καλα! Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Sofia35 Κάνε ότι μπορείς να βοηθήσεις τον οργανισμό σου με κάπνισμα ισορροπημένη διατροφή και ότι σου έχει συστησει ο γιατρός! Ελπίζω να ανακάμψει το συντομοτερο :)

Εγώ μόλις γύρισα από την ωοληψια κορίτσια. Αυτή την φορά πάμε καλύτερα! Η μια ωοθήκη είναι σε πλήρη αδράνεια αλλά η άλλη έδωσε 5 ωάρια (ενώ την πρώτη φορά είχε δώσει μόνο 2) ! Περιμένουμε γονιμοποίηση τώρα.. Το ενδομητριο είναι 12.4mm οπότε εάν έχουμε έμβρυα αρχή της άλλης εβδομάδας θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Μαζί με την @Zeta. λογικά :)

Αχ κορίτσι μου μπράβοοο!!! Μακάρι να γονημοποιηθούν όλα για να έχεις κ στην κρυοσυντήρηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Sofia35 Κάνε ότι μπορείς να βοηθήσεις τον οργανισμό σου με κάπνισμα ισορροπημένη διατροφή και ότι σου έχει συστησει ο γιατρός! Ελπίζω να ανακάμψει το συντομοτερο :)

Εγώ μόλις γύρισα από την ωοληψια κορίτσια. Αυτή την φορά πάμε καλύτερα! Η μια ωοθήκη είναι σε πλήρη αδράνεια αλλά η άλλη έδωσε 5 ωάρια (ενώ την πρώτη φορά είχε δώσει μόνο 2) ! Περιμένουμε γονιμοποίηση τώρα.. Το ενδομητριο είναι 12.4mm οπότε εάν έχουμε έμβρυα αρχή της άλλης εβδομάδας θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Μαζί με την @Zeta. λογικά :)

Μπράβο!!!!πολύ καλά τα πήγες!!!!με το καλό η έμβρυο μεταφορά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...