Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε νιώσατε το μωράκι σας ;


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα, ελπίζω να σας πετυχαίνω ήρεμες κ ευτυχισμένες να διανύεται όμορφες εγκυμοσύνες.

ειμαι 21+2 σήμερα.τελευταία φορά είδαμε τον μπέμπη 02/04 κ ηταν 313γραμμαρια κ ηταν όλα καλά...26/04 εχουμε την β επιπέδου κ όπως καταλαβαίνετε αγωνιώ σαν τρελη να είναι όλα καλά... 

Στο θέμα μου τωρα, δεν εχω ιδεα αν ακόμα έχω νιώσει τον μπέμπη γιατί «ξεκάθαρη» ειδοποίηση δεν έχω..τα απογεύματα ξαπλώνω κ ηρεμώ (συνηθως μετα το φαι) κ αγγίζω απαλά την κοιλιά μου κ νομιζω πως νιώθω διαδοχικά «χτυπήματα» που μοιάζουν ας πουμε σαν να μετράω τον σφυγμό μου αλλα σε ποιο έντονο χτυπο, αυτα τα χτυπηματα τα νιώθω κ σπαααανια βεβαια σε άσχετες στιγμές. Αλλα με εχουν μπερδέψει τοσο πολυ!!!

Διαβάζω για φτερουγίσματα κτλ κ ρε κορίτσια εγω δεν εχω νιώσει τιποτα τετοιο. Για δώστε τα φώτα σας...ΠΟΤΕ νιώσατε κ ΠΩΣ το νιώσατε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, ελπίζω να σας πετυχαίνω ήρεμες κ ευτυχισμένες να διανύεται όμορφες εγκυμοσύνες.

ειμαι 21+2 σήμερα.τελευταία φορά είδαμε τον μπέμπη 02/04 κ ηταν 313γραμμαρια κ ηταν όλα καλά...26/04 εχουμε την β επιπέδου κ όπως καταλαβαίνετε αγωνιώ σαν τρελη να είναι όλα καλά... 

Στο θέμα μου τωρα, δεν εχω ιδεα αν ακόμα έχω νιώσει τον μπέμπη γιατί «ξεκάθαρη» ειδοποίηση δεν έχω..τα απογεύματα ξαπλώνω κ ηρεμώ (συνηθως μετα το φαι) κ αγγίζω απαλά την κοιλιά μου κ νομιζω πως νιώθω διαδοχικά «χτυπήματα» που μοιάζουν ας πουμε σαν να μετράω τον σφυγμό μου αλλα σε ποιο έντονο χτυπο, αυτα τα χτυπηματα τα νιώθω κ σπαααανια βεβαια σε άσχετες στιγμές. Αλλα με εχουν μπερδέψει τοσο πολυ!!!

Διαβάζω για φτερουγίσματα κτλ κ ρε κορίτσια εγω δεν εχω νιώσει τιποτα τετοιο. Για δώστε τα φώτα σας...ΠΟΤΕ νιώσατε κ ΠΩΣ το νιώσατε... 

καταρχην με το καλο το μωρακι σου.

μην αγχωνεσαι. αν δεν ειναι κατι απο αυτα που ηδη νιωθεις, θα το νιωσεις αμεσα πιστευω.

τα μωρακια δεν ειναι ολα τα ιδια καταρχην, αλλα ειναι πιο δραστηρια κ αλλα οχι.κ επισης εκει γυρω στις 20 βδομαδες που ολες αρχιζουμε κ τα νιωθουμε....ειναι τοσο μικρα ακομη που μη φανταστεις οτι θα νιωσεις κλωτσια. πιο μετα αρχιζουν αυτα.

με το καλο κ η β επιπεδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό!!! Και καλά αποτελέσματα στη β επιπέδου :)

εγω λιιιιγο πριν τη β επιπέδου και όχι ξεκάθαρα ακριβώς δηλαδή μια μέρα ναι μια όχι...  

πως είσαι γενικότερα;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το 1ο μ παιδί 17 εβδ.. άμα χτύπος.  τικ τικ...

Και τώρα κάτι νιώθω 1 τον τικ κάθε βράδυ... από 12 εβδ... δε ξέρω..  θα δειξει... 

με τι Καλό η ξ επιπέδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον γιο μου, που ήταν πιο ηρεμούλης, κατάλαβα τα όμορφα χτυπηματάκια στην 21-22η εβδομάδα, αλλά γενικώς λίγα πράγματα μέχρι τέλους..

Στην κόρη μου τα είδα και  τα άκουσα όλα :mrgreen: Κατ' αρχάς την ένιωσα από την 16η εβδομάδα και μέχρι το τέλος γινόταν ένας πανικός μέσα στην κοιλιά. 

Κ βέβαια, αυτό συνεχίζεται και εκτός κοιλιάς, για να κάνω και λίγο χιούμορ!!... Ο γιος αθόρυβος, η κόρη σαματά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 Ευχαριστώ πολύ, να εισαι καλά! Καλα κλωτσιά δεν περιμενω από τώρα,αλλά έλεγα μηπως υπάρχει τιποτα χαρακτηριστικό ξεκάθαρο! 

@Λευτέρης είμαι πολύ καλά, εννοειται πολυ καλυτερα απο το πρωτο 3μηνο κ ψυχολογικά αλλά κ σωματικά απο αναγούλες κτλ. Εσυ;;; Εισαι ετοιμη ;;;!!!

@Anna mommy αχ νωρις νωρις εσύ τι τυχερή !!! Δεν πέρασες ολο αυτο το άγχος !!!

@demie_14 ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο κ μια γνωστή μου..τον γιο της παραλίγο να τον γεννήσει κ να κοιμόταν ακομα κ η κόρη της δεν πρεπει να εχει κοιμηθεί ποτέ!!! Χαχαχα ειμαστε ομως απο μικρές αλλο πραγμα !!!

 

Ευχαριστω όλες κορίτσια ελπίζω κ εγώ σύντομα να νιώσω αυτή την μαγική επικοινωνία ... ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

@Dim83 Ευχαριστώ πολύ, να εισαι καλά! Καλα κλωτσιά δεν περιμενω από τώρα,αλλά έλεγα μηπως υπάρχει τιποτα χαρακτηριστικό ξεκάθαρο! 

@Λευτέρης είμαι πολύ καλά, εννοειται πολυ καλυτερα απο το πρωτο 3μηνο κ ψυχολογικά αλλά κ σωματικά απο αναγούλες κτλ. Εσυ;;; Εισαι ετοιμη ;;;!!!

@Anna mommy αχ νωρις νωρις εσύ τι τυχερή !!! Δεν πέρασες ολο αυτο το άγχος !!!

@demie_14 ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο κ μια γνωστή μου..τον γιο της παραλίγο να τον γεννήσει κ να κοιμόταν ακομα κ η κόρη της δεν πρεπει να εχει κοιμηθεί ποτέ!!! Χαχαχα ειμαστε ομως απο μικρές αλλο πραγμα !!!

 

Ευχαριστω όλες κορίτσια ελπίζω κ εγώ σύντομα να νιώσω αυτή την μαγική επικοινωνία ... ♥️

Τέλεια! Πηγές και φαιναρετη τελικά; εγώ έτοιμη πρακτικά αλλά όχι ψυχολογικά ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall ειμαι σιγουρη, οτι αυτο που περιγραφεις ειναι οι πρωτες αισθητες κινησεις του μωρου σου! Ουτε εγω ημουν σιγουρη αρχικα, σιγουρευτηκα οταν ημουν περιπου 22 εβδομαδω, λιγο πριν τη β'επιπεδου. Συνηθως τον ενιωθα μετα το φαγητο και καπως ετσι, όπως το περιεγραωες κι εσυ! Ετοιμασου ομως για κανονικα κλωτσομπουνιδια σε λιγο καιρο! Δε θα σ'αφηνει σε ησυχια! Και ειναι τοσο  μαγικη αυτη η αισθηση, εχεις μονιμως παρεουλα! Να την απολαμβανεις την κοιλιτσα σου! Εμενα μου λειπει που και που!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και με το καλο το μωρακι σου. εμενα ειναι η πρωτη εγκυμοσύνη είμαι τωρα στις 18 εβδομάδες και χθες το βράδυ άρχισα να νιώθω σαν χτυπηματακια ενα τικ τικ που λενε και τα κορίτσια παραπανω ελαφρά πράγματα όμως μην φανταστείς και σήμερα λιγο οταν ξαπλωνω κυρίως και έχει ησυχία ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το γιο μου τον ενιωσα πολυ πολυ λιγο, απο 17 εβδομαδα περιπου... Την κόρη τώρα, απο την 16-17 εβδομαδα πολυ εντονα και γενικα γινεται ενας πανικος ολη μερα στην κοιλια μου.. Μου πε ομως ο γιατρος οτι στη δευτερη εγκυμοσυνη η μητρα ειναι πιο ελαστικη και λεπτη και θα νιωθω πιο πολλά.. Εχω φρικαρει λεμε. Ολη μερα. Στο γιο μου ομως πολυ λιγα πραγματα, ψιχουλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...